Keşfet
Aklına takılan soruyu sor!
Sor

Aile & Toplum

Sosyal ilişkiler konusunda tıkandığınız noktalarda rehberiniz yanınızda! Aile, toplum ve sosyal ilişkilerle alakalı paylaşılan fikirler, açılan anketler, öne çıkanlar, sorulan sorular ve “bence”ler sosyal ilişkiler konusunda kafanızdaki bazı soru işaretlerini gidermenize yardımcı olabilir. Ayrıca siz de merak ettiğiniz ya da fikir almak istediğiniz konularda sohbetler başlatarak, farklı kişiler ve farklı düşüncelerden çeşitli deneyimleri dinleyebilirsiniz. Boşanmak için ne yapmak gerekiyor? Evlilikte alyans takmak önemli mi? Şehir yaşamından köy yaşamına adapte olmak zor mu? Yalnızlık hissinden nasıl kurtulunur? Yeni insanlarla tanışmanın yolları nelerdir? Aile ilişkileri nasıl düzeltilebilir? Tüm bu sorular ve çok daha fazlasına aradığınız yanıtlar; bu konular ile ilgili fikir paylaşımları KizlarSoruyor’da sizleri bekliyor. İster çok merak ettiğiniz sorulara çeşitli yanıtlar toplamak için soru başlıkları açabilir isterseniz de ilginizi çeken konu başlıklarının altında fikrinizi beyan edebilirsiniz. Aile, toplum ve sosyal kişilere dair merak ettikleriniz için keşfetmeye hemen başlayın!
 

Sosyallik vs. Asosyallik Üzerine


Sosyal ilişkiler ve sosyal iletişim kurma noktasında kişi kendini genellikle ya sosyal ya da asosyal olarak tanımlar. Sosyallik genel olarak başkalarıyla ortak bir dil bulma becerisi olarak tanımlanabilir. Kişinin bir iş ortamında ya da kişisel yaşamında sosyal bir insan olması insanlarla kolay iletişim kurabilmesi, insanlarla iletişim kurmaktan keyif alması anlamına gelir. Kimi insanlar için sosyallik doğuştan ya da erken çocukluktan gelen bir özellik iken kimi insanlar için bu geliştirilmesi gereken bir özellik olabilir. İşte sosyal olmayan ve kendini bu noktada geliştirmesi gereken insanlar için de genellikle asosyal ifadesi kullanılır. Asosyallik bireyin sosyal çevresi ile yeterince ve kaliteli bir etkileşim halinde bulunamaması şeklinde ifade edilebilir. Asosyal olarak tanımlanan bireyler genellikle çevresindeki insanlarla iletişim kurma konusunda yetersiz ve özgüvensizdir. Asosyal kişi, yakın çevresiyle vakit geçirmek yerine genellikle yalnızlığı tercih eder. Ayrıca asosyal bireyler karşı cinse karşı da çekingen bir tavır içerisindedir. Peki siz kendinizin sosyal mi yoksa asosyal mi olduğunuzu düşünüyorsunuz? Asosyal olmak iş hayatını olumsuz etkiler mi dersiniz? Bunlar ve sosyal ilişkilerde önemli iki kavram olan sosyallik ve asosyallik ile ilgili merak ettiğiniz daha fazla konudaki soru, cevap ve anket sonuçlarını sayfamızda bulabilirsiniz. 

Aile ve Toplum İlişkileri Üzerine Sorular, Cevaplar ve Deneyim Paylaşımları


Bilindiği gibi aile, toplumun temel taşıdır. Bir toplumun aile yapısı ne kadar sağlam olursa o toplum da o kadar güçlü olur. Aslında bireyin aile ilişkileri ile toplum ilişkileri arasında önemli bir bağlantı bulunur. Aile ilişkileri problemli ya da eksik olan bireyler toplum ilişkilerini kurmakta ve topluma uyum sağlamakta da zorlanabilir. Eğer siz de aile ve toplum ilişkileri konularında zorlanıyorsanız yalnız olmadığınızı hissetmek ya da zorlandığınız konulardaki deneyimleri görmek için buradaki kullanıcı yorumlarından, paylaşımlarından faydalanabilirsiniz. Sosyal ilişkilerde başarılı olmanın yolları, aile içi ilişkiler ve iletişimde ebeveynlerin rolü, toplumsal ilişki biçimleri gibi sosyal yaşama dair pek çok konuda fikir edinmek için doğru yerdesiniz!

Tüm bu konulara kafa yoruyorsanız farklı insanların deneyimleri ve paylaşımları çeşitli fikirler oluşturmada imdadınıza yetişebilir. Mesela ailesi ile arasını düzeltmek isteyen pek çok insan var. Bu insanların, daha önce bu konuda deneyimi olan kişilerle etkileşim halinde olması gerek cesaretlerini arttırmada gerekse de karşılaşabilecekleri tepkileri kestirme noktasında faydalı olabilir. Aile, toplum ve sosyal ilişkiler konuları ile ilgili açılan ve sizin için faydalı olabilecek onlarca başlığı, yorum, yanıt ve deneyimleri burada keşfedebilirsiniz.
Duygu ve Düşüncelerine Yeni Bir Pencere Açmak İster Misin?
İnsanlara güvenmek mümkün mü? Arkadaşlarınla aranı düzeltmenin yollarını mı arıyorsun? Sosyal ilişkiler hakkında her şey bu alanda. Sor, cevap ver, paylaş!
Tümü Sorular Benceler
Soru

Gercekten Allah var mı?

17
Soru

Sohbet arkadaşınız var mı?

40
Soru

Çayın yanına en iyi ne gider😊?

20
YÜKLENİYOR...