Hesabı erkek mi öder, kadın mı?

- Hesabı erkek mi öder, kadın mı tartışmaları malum bence gerçek sevgililer hesabı birbirine ödetmez, mekandan koşarak kaçarlar bu işin raconu budur. 😂😂
#beyazorkidem 😘

0|2
6195

En İyi Erkek Görüşleri

• erkek öder..
    ama polemik yapmamak ve gereksiz diyaloglara girmemek için, kalkmaya yakın 5 dakika önce izin ister lavabo için, o arada halleder..

3|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 93

• Siz konuyu anlamamışsınız...
    Hesabın kimin ödediğindeki ayrıntı para pul ayrıntısı değildir, incelik nezaket ayrıntısıdır.
    Ve Erkek yanına bir Kadın alıyorsa onu asla garsonla, kasiyerle vb para isteyen kişiyle muhattap etmez.
    Kadın'ı el üstünde tutar.
    Bir Kraliçe/Prenses ile yemeğe çıktığınızda, ona cüzdanın'dan para mı çıkartırsınız.
    Kadınlar olarak illa hesap ödemek istiyorsanız parayı çıkartıp erkeğe uzatacaksınız, o sizden aldığı parayla ödeyecek, gidip kasa'da hesap ödemeniz erkeğe karşı hakarettir bunu unutmayın.
    Yahu Erdoğan pazar'a çarşı'ya gidiyor para istemiyorlar adam'dan neden parası yok diye mi Cumhurbaşkanının?
    Hayır adam'ı üstün rütbeli makamda gördükleri için.
    İşte burda ki konuda o'dur Erkek Kadın'ı üstün makam'da görmeli Kadın'a adeta Kraliçe/Prenses gibi davranmalıdır.
    Hesap ödetmek incelik değildir siz burda tutturmuşsunuz kimin parası gidecek kimin cebi yanacak.
    Madem böyle şeyleri düşünüyorsunuz sevgili eş yapmayacaksınız.
    Aslında hesap/bedel ödemek her konuda erkeğin görevi'dir kadın'a karşı, ev işlerini çamaşır bulaşık vb konular'da bile kadın'a yüklememeli kendi yapmalıdır hatta ancak burda samimiyetsizlik devreye giriyor, erkeğin sahip olduğu para çok olunca bunu sadece parasıyla yapabiliyor. Erkeğin kadın'a karşı nazik olduğu tek şey zaten baş başa yemek yemesi orda'da parası olduğu için.
    Parası çok olduğundan kendini nazik gösteriyor, oysa dediğim gibi kadın'ı her konuda üstün tutmalı erkek.

1|0
    0|0
  • Ilk bulusmalarda 2-3 yemekte erkek oder ondan sonraki yemeklerde eger sevgiliysek alman usulu, beraber cay kahve falan iciyorsak yine erkek.
    Eger evliysek farketmez sonucta para ortak para, ikimizin.

1|1
    0|0
  • Bütün hesabı kadın ödemeli. Bütün hesabı ödemeyen kadınla bir yere gitmem. Sonuçta kadınlara daha fazla maaş ve iş olanağı veriyorlar. Kadınlar biraz centilmen olmalı ve erkeğin karnını tıka basa doyurmalı. :D Sonra da tüm hesabı ödemeli. Ben bu tarz kadınları seviyorum. :)

0|0
    0|0
  • Böyle şeyleri insanlar neden önemserki ben arkadaşlarımla şimdiye kadar defalarca yemeğe gittim hic bir sefer sorun olmadı gecen sefer sen ödedin bu sefer ben ödiyim der ya o ya ben öderim oldu bitti abartmaya tartışmaya gerek yok yemeği o ısmarlar başka mekana gittikmi kahveyi pastayı ben ısmarlarım bitti gitti

0|0
    0|0
  • Yerine göre erkek kadın paylaşmalı yerine göre alman usülü olmalı, kızlar erkeklerin üstünden daimî geçinmemeli o kadar net söylüyorum bunu para kolay kazanılmıyor

1|0
    0|0
  • Bence erkek ödemeli. Ama kaçmak ta iyi fikirmiş aşkımıza aksiyon katar :D

1|0
    0|0
  • Ya bu muhabbette en mantıklısı bence yemeği mesela ben öderim kadında çayı veya kahveyi ben ısmarlıyım desin en azından iki tarafta birlikte bişeyler yapmış olur

1|0
    0|0
  • Hep takıldığım kadınlar ödüyor hesabı mı çünkü zengin kadınlarla takılırım. Gözüm arkada kalmıyor 😂😂
    Genel olarak erkek öder. Kıza düşmez

1|0
    0|0
  • Kadınlar da çalışır, başarır, kazanır 😒 bunun için erkeğe ihtiyaç yoktur. Bu incelik değil erkeğin muthiş egosudur

1|0
    0|0
  • Eğer yemek bir davet üzerine planlanmışsa davet eden hesabı öder.
    Fakat bence durumu diğerinden iyi olan ödemeli

1|0
    0|0
  • her ikisi de ödeyebilir geri kafalılığın luzumu yoktur.

1|0
    0|0
  • Hesap için erkek öncelik açık açık cimrilik yapıyorsa kız tarafı bilerek yıkmalı hesabı :))

1|0
    0|0
  • Hesabi bence kimde varsa o ödesin ) diye dusunuyorum

1|0
    0|0
  • ilk buluşmada flört döneminde erkek öder, sonrasında ortaklaşa ya da kim hakkı kendinde görüyorsa anlaşmalı öder.

1|0
    0|0
  • Şu yorumlarda kadında erkekte öder diyen kızların %90 sevgilisinin yanına gidip hayvan gibi yiyip para filan ödemiyorlar :)

1|0
    0|0
  • bence beraber ödemeli tek bir kişiye yıkıkmamalı doğru değil mi

2|0
    0|0
  • Hesap ortak ödenmeli ki daha da önemlisi kimin ekonomik durumu o ara iyi değil ise diğeri ödemeli

1|0
    0|0
  • Ne fark eder ki.. Bazen beraber ortaklaşa öderler; bazen erkek öder, bazen de kadın öder.. 🤔😊✌

1|0
    0|0
  • Gentlemen olarak erkek/ama kadinda oder feminist kadinlar

1|0
    0|0
  • Erkek öder kadına teklif edilmesi söz konusu bile olamaz konu kapanmıştır. 3 kuruşluk yemiş içilmişliğin lafını yapan gitsin parkta oynasın.

0|0
    0|0
  • Erkeklerden görüşlere devam
    73

Kızlar Ne Diyor 60

• Hiç şuana kadar sevgilimden hesabı ödesin diye bir beklentim olmadı. Bazen o ödüyor bazen ben. Yanımda para yoksa o ödüyor ya da onun yanında para yoksa ben ödüyorum. Sadece sevgilimle beraberken değil normal arkadaşlarımla çıktığım zamanda durum aşağı yukarı böyle.

0|0
    0|0
  • Ortak odenmeli bir kisiye yikmamali hesabi. Evlenince hesap degisebilir ammma evlenmeden bir eekege bu kadar yuklenmek sacma ki bence evlenincede hersey ortak olmali ben ortak bir paydada bulusma taraftariyim adil olan bu

1|0
    0|0
  • Ben hesabimi surekli erkeğe odetmem acikcasi. Bazen ben ismarlarim bazen o kisacasi onu zor duruma sokacak bir sey yapmam.

1|0
    0|0
  • Kadınlarda ödeyebilir, elbet. Fakat, erkek ödemeli.

1|1
    0|1
  • Sevgililik dönemin karşılıklı verilmeli. Hep erkek erkek olmaz.

1|0
    0|0
  • Ödetmem. Herkes kendi yediğini içtiğini ödesin. Özel günlerde durumu varsa tamam ama onun dışında hayır.

0|0
    0|0
  • Devamli erkek de odeyemez kadin da eşit düzeyde sirayla odenmeli bence.

1|0
    0|0
  • İlk buluşmada erkek ödese daha iyi olur, daha sonra ortak ödenmesi daha mantıklı..

1|0
    0|0
  • Yeri gelir erkek yeri gelir kadın öder her şeyi erkeğin üstüne yıkmak da doğru değil bence

2|0
    0|0
  • Erkek ödemeli ama yerine göre kadında arada bir cüzdanı çikartmali

1|1
    0|2
  • Ikiside odeyebilir ama ilk bulusmada erkek odemeli bence

1|0
    0|0
  • Herkes kendi hesabını ödesin ama bana göre erkek ödemeli şahsen ben çok güzel bir davranış görüyorum

1|0
    0|0
  • herkes kendininkini ödemeli bence. ya da yarı yarıya.

0|0
    0|0
  • bence ikiside ödeyebilir ama erkeklerin genelde bir ağırlığı var

0|0
    0|1
  • Her ikisi de ödeyebilir sadece erkek sadece kadın öder diye bir koşul olmamalı bence

0|0
    0|0
  • ben kendi hesabimi kendim öderimde baskasini bilmem

0|0
    0|0
  • İlk buluşmada erkek. sonrasının kadını erkeği yoktur

0|0
    0|1
  • Durumu digerinden iyi olan ödemeli ya da ortak falan

0|0
    0|0
  • Alman usulü