Bayramların vazgeçilmezi olan klişeler nelerdir?

Bayram geldi çattı. Her bayram bıkmadan yaşadığımız bayram klişeleri nelerdir?
Bayramların vazgeçilmezi olan klişeler nelerdir?
  • Bitmek bilmeyen bayram temizliği
    A seç
  • Yeni giysiler almak
    B seç
  • Büyüklerin ahiret sorularına maruz kalmak
    C seç
  • Patlayana kadar baklava yemek
    D seç
  • El öpmekten bir süre sonra dudakların pompa görevi görmesi
    E seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
8363

En İyi Erkek Görüşleri

• El öpmek nefret ettiğim bir şey artık. Çünkü insan eli vücudun en pis uzvu.

2|2
    4|2
  • Bilmem kaç yıllık safsata, et şenliği, kavurma şöleni, toplu hayvan katliamı bir çeşit holocaust bilimun küçük ve büyük baş ve hayvan katliamı kurban bayramı diye bir bayramın İslam da yeri yok hz muhammed utsal toprakları ziyaret edişinde deve kesermiş boş beleşin biri uydurma hadis ile bayramlaştırmış adınada kurban bayramı demiş kuran ayetini de bu uydurma hadise uyarlamış bir sürü aklı evvelden bu hadisin peşinden koşmaya başlamış üstüne bir de kesilen hayvan binek olacak palavrası uydurulmuş bayram paylaşmaktır hayvan kesmek değildir hediyedir ikramdır kurban ise buluğ çağına ulaşmış erkek çocuğu olan babalara oda sadece koçtur son olarak hac vazifesini yerine getirenlere farzdır küçük baş olmadığı için arap yarımadasında deve kesilir bizdeki kurban kesimi İslam öncesi türklerin şaman geleneğidir islama uyarlanmış şeklidir cümleten hayırlı bayramlar

2|1
    1|0

En İyi Kız Görüşleri

• Ne zaman evlenecen ( sanane )
    İş bulamadın mı aslında bölümünde iyi kpss ye mi girsen ( ben bunu nasıl düşünemedim ya süper bir fikir hemen yapmalıyım!!!)
    Biz annenle-babanla küçükken böleydik şöleydik ( ben seni bayramdan bayrama görüosam demekki uzakta kalman gerek beni ilgilendirmez küçüklğün )

Parantez içindekiler kafamdan geçen cevaplar

0|1
    0|0
  • Zaten kalabalık ortamlarda bunalıyorum
    Sevmiyorum 😂 bitmiyor
    El öpme imiş, sorular vs... Ben bunlarda çekiniyorum abi bu ortamlar bana göre değil sevmiyorum ama anlatamıyorum işte
    Mecburen katlanmak zorunda bırakıyolar..
    Birde kafa tokuşturma mı dersin herne haltsa alışmışlar sağ, sol, sağ üç kere aynı hareket ısınamıyorum bu adetlere

0|0
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 61

• Eski bayramların tadı kalmadı artık herkes telefondan mesaj gönderiyor. Ziyaret etmek, uzakta olanlarında mesaj yerine aramak en güzeli. Nerde eski bayramlar ç. Torpil, mantar ve boncuklu silahlarla az çatışmazdık. 🙂

1|0
    0|0
  • Temizlik 😏

1|0
    0|0
  • Ne yapacağız bilmiyorum, çok dertliyim.
    https://resmim.net/f/cXwjEB.jpg

0|0
    0|0
  • En güzeli buydu

3|0
    0|0
  • kurbanın sevdiğim 2 yanı var millet et yiyor ve beraber oluyor o kadar yoksa kurban bayramını sevmem dini görev diye yapılan bir katliam ve soytarılıktan başka bir şey değil kurban bayramı.

1|0
    5|7
    • Git ağlama duvarına dua et

• Hayvanlara eziyet edilmesin işi ehline bırak dersin anlarımda. Katliam demek nedir?

• @_GADDAR_ işte o yardımlaşmayı kaç kişi yapıyor. adamın kadının göbek kendisinden 2 metre önde gidiyor hala aç ve bencil
      işi ehline bırakmadıkları için eziyete dönüşüyor bende eziyet ediyorum diyorum

• Ben: Yok teyze ben bir önceki ziyarette tatlı yedim.

Teyze: Ye oğlum sen gençsin sana bir şey olmaz.

1|0
    0|0
  • Çok mutsuz bir yasantin var dimi😂😂 sen bunları anlayamazsin

0|1
    1|0
  • Benim hayatım artık hiç biri yok :( Sizin bıktıklarınız , bizim yaşamak için can attığımız şeyler.

0|1
    0|0
  • Kaçak kurbanlar kavurma sakar kasaplar ve 9 gün tatil 😂

1|0
    0|0
  • Büyükannem ve dedem olmadığı için bana göre bayram sadece mantılar sarmalar ve tatlılar (baklava hariç)

0|0
    0|0
  • Bayramları kafama göre yaşadığım için sıkıntı çekmiyorum.

0|0
    0|0
  • Büyüklerin ahiret sorularına maruz kalmak
    #halaymıçeksem

1|0
    0|0
  • Eski sevgilimi aradım bu bayram ne kesiyorsunuz dedim

0|0
    0|0
  • Şu zamanda gerçi eski bayram tati yok ama yinede insan ariyo bayram ziyaretleri el öpmeler yemekler billik beraberlik 😀😀

0|0
    0|0
  • sürekli okul ne zaman bitiyor sorularının sorulması.

0|0
    0|0
  • Yazdıklarının hiçbirini yaşamıyorum.
    Benim için en büyük klişesi anlamsızlığı.

0|0
    0|0
  • el öpmek en nefret ettigim şey önüne gelen elini öptürüyor ne kadar pislik mikrop varsa o elde

0|0
    0|0
  • bayram ziyaretleri ve hep beraber toplanıp kavurma yemek

0|0
    0|0
  • yeni giysiler alınması bana acayiplik saçma geliyor gerçi bayram bile tam saçmalık

0|0
    0|0
  • Kalabalığa, sorulara curcunaya pek gelemediğim için çalışmayı tercih ediyorum :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    41

Kızlar Ne Diyor 81

• Bayram temizliği.

1|1
    0|0
  • Burdan aile buyuklerine ve ev sahiplerine seslenmek istiyorum..
    Lütfen getirdiginiz tatlilari zorla yedirmeyin!
    Genciz lan biz o kadar sekerle libidoyu bozdurtmayin adama😳😒😏

1|0
    0|0
  • Hiçbir şey beni büyüklerin sorularından daha fazla bıktıramaz. Ha bir de evet, kesinlikle baklava meselesi var ki öldürüyor. Çok severim kendilerini ama yani “AL KIZIM DAHA VAR” deyip 1000000000 tabak yemenin anlamı ne

0|0
    0|0
  • Küçüklüğümde bahçede keserdi babamlar o zaman şahit olmuştum ve aradan yıllar geçmesine rağmen ne elleyebilirim kurban etini ne de yiyebilirim evde yemek piştiğinde sorarım kurbandan mı yoksa kasaptan mı kasapsa yerim ama kurbansa asla yemem

0|0
    0|0
  • Bu sene bitiyor mu okul? Ne olacan şimdi sen? Nerde çalışacaksınız? Atamalar nasıl?

1|0
    0|0
  • kurban bayraminin birinci gunu aksam haberlerde kacan kurbanliklar pesinden koşan yavrusunu kartal kapmış fatma girik endişesindeki insanlar 😂

0|0
    0|0
  • Oyumu bayram temizliğine verdim ama birde , nereye gitsem kavurma yedirmeye çalışıyorlar ablacım teyzecim ben vejeteryanım diyorum aman kızım bir kereden bir şey olmaz sen iki canlısın diyorlar 😊

0|0
    0|0
  • HEPSİ YAAA 😫 Ama yine de bayramlar çok önemli değerlerdir.

0|0
    0|0
  • genelde bayramlara gitmem ama en kötü yanı sevmediğim insanlarla görüşmek çok garip bir şekilde başkaları bana açık açık hakaret edebiliyor ve ailem ayıp olmasın diye bir şey demiyor :/

0|0
    0|0
  • Kurban kesimine şahit olan küçük çocukların alnına bir parmak kan sürmek.

3|0
    0|0
  • Bir haftadır bitmek bilmeyen bayram temizliğindeyim halen sabaha kadar da devam..

1|0
    0|0
  • Hepsi 😂 bu bayrama bir de kavurma ikramı ekleniyor tabii sjsh

0|0
    0|0
  • Mesela bizim evde hal bitmedi bayram temizliği. Abi bir haftadır ne çektiğimi bir ben bir Allah biliyo😣

0|0
    0|0
  • Toplu Bayram mesajları ve yakın akraba telefonlaşması. bunlar bitince tamam Bayram bitiyor

0|0
    0|0
  • Zorla yedirenler, umursamadiklari halde kişisel sorular soranlar ve el öperken neden dudağını koymadin da çeneni koydun tartışması

0|1
    0|0
  • Temizlik, bayramdan önce temizlik yapıyon ve bayramdan sonra da bir temizlik😒

0|0
    0|0
  • Ahiret soruları ve ısrarla bir şeyler yenmeye zorlanmak..

0|0
    0|0
  • Saçma sapan sorular. Allahtan tatildeyim de kurtuldum

0|0
    0|0
  • Büyüdüm, annem benle, kadın geliyor evime ama hala bana yaptıracak bir şey buluyor. BİTMİYOR 😂😂

1|0
    0|0
  • Asıl bu bayram klişe olan kurbanlıklarin kaçmasi. Bu şık eksik kalmış 😂😂

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    61
Yükleniyor...