Kapat

Namus denince akla niye kadınlar geliyor?

Çok cahil dolu bir ülkeyiz.

0|1
3670

En İyi Erkek Görüşleri

• çünkü toplumun ahlakı koyduğu boyutlandırdığı şey cehalet düşüncesi ile işliyor , eşit bakmayan biri kendinde kusur aramaz , şuçlu her zaman kadındır , erkek istedğini yapar yine ahlaklı kalabilir bu ve bunun gibi geri kalmış akıl tutlması yaşayan düşünceler yüzünden bu haldeyiz... ahlaklı ölçütlendirdğimiz şey o kadar farklı kalıplarla adlandırılıyor ki , giydiği bir elbise üzerinden bunu yargılama içine girecek kadar zavallılaşıyoruz... ahlak düşünceyi fikri davranışı en yalnış biçimde kullanmak kendi menfaatlerince ondan faydalanma ve bir çıkar amacı içinde olanlara denir... kadınları değil erkeklerin terbiye edilmesi gerek.. bakın o zaman ortada bir ahlaksızlık görülür mü o zaman

1|0
    0|1
  • Bu şiiri alıntı olarak buraya bıraktım okuyan okusun.
    Kız serpildi büyüdü
    O da sevdi sevildi
    Gönlü düştü ateşe
    Dinlemez ki öğüdü...

Henüz gonca bir güldü
    Aşkı sevdayı bildi
    Onun da her genç gibi
    Başında esen yeldi...

Aile bunu duydu
    Hemen meclisi kurdu
    Anne baba ağabey
    Kızdan hesabı sordu...

Aile karar verdi
    Kıza damgayı vurdu
    Namus elden gitmişti (!)
    Bu dünya kıza dardı...

Dediler ‘eksik etek
    Bunun hakkıdır kötek’
    Başladılar dayağa
    Zavallı yorgan döşek...

Kız artık isyan etti
    ‘Töreniz artık yetti
    Aşkın kanunu olmaz’
    Deyip kendin kaybetti...

Bakışları donuktu
    Yüreciği yanıktı
    Töre terazisinde
    O suçlu bir sanıktı...

O sabah erken kalktı
    Koşup ırmağa baktı
    Azgın deli sulara
    Kız kendini bıraktı...

Namusmuş tek nedeni
    Solmuş taze bedeni
    Şimdi toprak olacak
    Ak gelinlik kefeni...

Namus erin kınası
    Kadında yüz karası
    Nice canlar gidiyor
    Ağlar hep kız anası...

Töre toplum yarası
    Bir de başlık parası
    Ne yazık ki kadında
    Namus bacak arası...

0|0
    0|1

En İyi Kız Görüşleri

• Çoğunluğun aptal olması yüzünden

0|0
    0|1
  • Çünkü kadınlar namusunu korumak zorunda çünkü erkekler istediğini yapabilir çünkü bir kadın bir erkekle gezdiğinde o* damgası yer çünkü bir erkek bir kadınla gezdiğinde 1 tanecik mi diyerek dalga geçilir çünkü kadın bu dünya hep hor görülen sadece cinsel obje olarak görülen bir canlı.

0|0
    0|1

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 68

• Bakirelik dendiğinde akla ilk kadın geliyor çünkü neden sadece kadınların bakire olması gerektiği düşünülüyor. Bu da onun gibi işte.
    Bu biraz da insanın hayata bakışı ve zihniyeti ile alakalı. Herkes böyle düşünmüyor ama çoğu insan böyle düşünüyor maalesef.

0|1
    0|0
  • namuys kavramı insnalrın iki bacak arası değildir. düşünceleri ahlakı yapıları bozuk olan insanlar zaten namussuzdur. kadınların bu şekilde yargılanmaları bence yanlış. insan öncelikle kendi yaşantısına bakıp sonra başkalarını sorgulamalıdır.

0|0
    0|1
  • Çünkü, her şey kadında biter. Kadın göz kırpmadı mı kapı kapalıdır küçük hanım.

0|3
    2|0
  • Namus kadına özgü birşey değil.
    Yavaş yavaş değişiyor bu tabu.

1|0
    0|1
    • Keşke herkes böyle düşünse

• Kadın erkek herkesin cinsel eğilimlerini normallestirmek.

• erkek işe gider kadın çocuğu eğitir. kadını sağlam olmayan toplum çöker.

0|2
    3|0
    • Erkek hayvana bebeğe tecavüz eder kadının orasına burasına bakabilir mi? Siz de namusunuza dikkat edeceksiniz.

• Genellemeler gerçeği değiştirmiyor. Kadını boz toplumu boz kadını eğit dünyayı değiştir.

• Dinde Kadınların Erkeklere göre daha çok haramsal kavramları olmasından zihniyetimize kazınmıs kötü bir düşüncedir. Aşık olsan bakireliğe aşık olmuyor ki :) Namus ise Bakirelikten ibaret değildir. Namus Vatandır. Namus Şereftir. Namus Zihniyettir. Namus Güzel Bakış Açısıdır

1|0
    0|0
  • Alakası yok kardeşim namus denilince akla erkekler de geliyor dünyada çok namussuz erkek kaldı hatta yok ben kendimle gurur duyuyorum bu konuda çünkü karım için kendimi saklıyorum bakirim ama günümüz kızları da namussuz edepsiz oldu nasıl bulcaz bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Erkekler olarak ağır geldi sanırım o yüzden üstünden attı herkes malesef. Namus aslında erkegindir, koruyanda kollayanda erkektir.
    Bir zamanlar 😊

0|1
    0|0
  • Çünkü sürekli namustan erkekler bahseder. Ben hiç bir kadını bir erkeğin bacağına bakarak tahrik olduğunu görmedim. Kimin neyi eksikse ondan bahseder. Bu yüzden kadın değildir namussuz olan erkektir namusuna sahip çıkmayan.

2|0
    0|0
  • Düzeni güzel kurmuşlar
    Erkek istediği boku yesin zampara
    kadın bilmem ne
    Buna cahillik değil bencillik denir
    Ama bu herkes kafasına göre takılsın demek değil tabiki

0|0
    0|1
  • Benim aklıma kadın gelmiyor. Ben tipsiz olduğum için herhalde. Aklıma gelen kadın beni arkadaşı olarak gördüğü için onu namus olarak göremiyorum herhalde.

0|0
    0|0
  • Maalesef haklı olabilirsin ama bu zar olayının sadece kadında olduğu da bir gerçek

0|1
    0|0
  • Kadınları bir obje olarak görmektendir.
    Nedense erkekler kadın doğabileceği ihtimalini unutur. Namus fiziksel bir kavram değil. İnsanların bu bölgelerde kendilerine yakıştırdığı onur anlayışıdır. Ama bu kavram 21. yy'da sadece kadınlar için geçerli cinsel bir kavram haline gelmiştir. Namus anlayışı cinselleştirilmiştir. Erkekler bu kavramı aldatılma sonucunda ortaya çok atıyor. Aldatırken ise sütten çıkmış akkaşık gibi bu kavramı kendine atfetmez. Kavramın kökeni onur anlamında kullanılmış olup zamanla yozlaşmış ve erkekler için bir gereklilik değil, bir maşa haline gelmiştir. Bir insanın onurunu cinsiyeti değil, yaptıkları belirler. Hak yemek, çalmak, bilinçli hayal kırıklığına uğratmak, zulüm... vb işte namusuzluk. Bedeni bir bölgeden çok daha öte, kadından çok erkeği kapsar bence.

0|0
    0|1
  • Hudut namustur bugün bize vatan Hakkari Ya da karabağdır 🇹🇷🇹🇷

0|0
    0|0
  • Kıymeti nedeniyle sahip olması ve koruması zor olduğundan.

0|0
    0|0
  • toplu taşımada genç bir kız adama yer veriyor gel otur amca diyor adam senin sıcaklığın geçsinde öyle oturayım diyo zihniyeti bunun gibi olan toplumun büyük kesimine neyi nasıl anlatacaksın ki

0|0
    0|1
  • Bana göre sadece Kadın gelmiyor mesala önüne gelen ile yatıp sonra namusluyum erkeğe ben adam demem anca desem desem karatersiz namussuz derim önüne gelenle yatıp sonra bakire kız isteyen erkeklere karşıda tepkim olur daima bu hayatta bakire kız istiyorsan kendinde bakir olacaksın önüne gelenle yatıp sonra bakire kız isteme hakları yok namus dediğin 2 tarafıda vardır kız erkek şeklinde ama bu dusunce kişiden kişiye değişir mesala bana göre milletin kızına Yan gözle bakanda benim gözümde hem karaktersiz hem şe*refsiz hemde namussuzdur...

1|0
    0|0
  • “Ayrı ayrı birer ahlaksız yaratık olan insanlar, toplu oldukları zaman namuslu kişiler olurlar.” Montesquieu.

1|0
    0|0
  • O cahillikten değil güzelim, kadına verilen değerden..

0|0
    0|0
  • Namus din öğretisi. Hükümlerin çoğu da kadınlara olunca, haliyle. Sebep belli yani.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    48

Kızlar Ne Diyor 34

• Aynen öyle ülkede ataerkil düşünce yapısına sahip çok insan var

1|0
    0|6
  • Çünkü kızlarda zar var bu da namus olarak görülüyor.

0|1
    0|1
  • nufüsünun %98 cahil olan bir ülkeden ne beklenirki. ön yargilar, dedikodu, baskasina özenmek, saygisizlik, herseyde para ön plana cikarsa ne anlami kaliyorki

1|0
    0|3
    • Siz kadınlar yakında neden biz Doğum yapıyoruz da erkekler doğurmuyor diye tartışmaya başlarsınız, onlarda beyaz gelinlik giysin. Artık herşeyin o kadar bokunu çıkartıyoruzki bize herşey müstehak

• siz kadinlar diyince genelee yapiyorsunuz ama bazi kadinlar deseniz daha uygun olur. zaten burada kadin kilginda olanlari cogu erkek milleti.

• Erkekte kadında namussuz ama artık bu devrin kızları daha namussuz

0|2
    0|0
  • Yetiştirilme meselesi. Ailesi tarafından sadece kızına namus kavramı öğretilen çevrede olusuyor. Namus eşittir. Cinsiyet ayrımı yoktur.

0|0
    0|1
  • Türk toplumunun cahilce kalan bir dayatması sonucu namus denilince sanki sadece kadınlara aitmiş gibi akla kadın gelir. Erkegın yaptıgı normal olarak görünürken kadın yapınca iş cinayetlere kadar gider bu da kadına ülkemizde veriler değer

0|0
    0|2
  • Namus denince erkeklerin aklina kadinlar geliyor cunku bu onlarin isine geliyor istedikleriyle iliski yasayip sahip olduklari kadinida kendilerine saklayabiliyorlar. Tuhaf olan namus denince kadinlarinda aklina kadinlar gelmesi.

0|0
    0|1
    • Erkek ve kadını bir tutamazsın.. kadinin duygulari daha yüksek oldugundan olabilir. Sen her önüne gelen biriyle yatan bir kadin arkadasin olsun istermisin var mi etrafinda oyle biri? malesef ki erkeklerin cogu bu durumda erkek sonucta yapilmamasi gereken birsey ama iste..

• Oyle arkadaslarim var ama haklisin kadinlar daha duygusal bakiyor yinede bu namusun sadece kadinlarda olmasi gerektigi dusuncesini hakli kilmiyor. Ben kadinlarda erkekler kadar cok sevissin demiyorum dedigim istediklerinde namus denilen anlamsiz seyi dusunmeden sevissinler

• Namusu hep kadınların üstüne atmış bir toplumda yaşıyoruzda ondan

0|0
    0|1
  • Aynen. Bence bir kadında namus testi yaptırmak adice

1|0
    0|2
    • Kim eksilerse eksilesin. Bir bakire olarak mustakbel eşim benden test istediği zaman ayrılırım. Kızlar sizden test istiyormu hiç? Kızlarında hakkı namuslu erkek.

• Benim aklima sadece kadinlar gelmiyor. Gelenler düsünsün..

1|0
    0|1
  • Iffet bile kadına konulan bir ad hey gidi dünya hey

0|2
    0|1
  • "Erkek adam yapar, eder" diyerek çocuk yetiştiren ana/baba bozuntuları yüzünden...

1|0
    0|2
    • Kadın yapınca dedikodu yaparak adını çıkaran, erkek yapınca erkektir yapar diyen toplum yüzünden...

• Erkeğin de kadının da namusu vardır şahsen benim aklıma sadece kadınlar gelmiyor

1|0
    0|1
  • Kesinlikle. İnsanlar zannediyorlar ki namus sadece kadınlar içindir. Bence erkeklerde namusa ve izzete sahip olmalıdır.

0|0
    0|2
  • Bencede kızlar o. Oluyo en ufak şeylerde erkeklerinde var o zman

0|0
    0|1
  • Kadını namus olarak gören cahil ülke burası.

2|0
    0|4
  • İsteyen istediğini anlamalı ben BAKİRE DEĞİLİM ve mutluyum, özgürüm.

0|0
    0|1
  • Vizyonsuz bir ulkeyiz

1|1
    0|1
  • Cok haklisin

1|0
    0|3
  • Değişmiyor insanlar. Umursamamak en iyisi

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam