Kapat

Toplum içinde bir şey yapmak isterken "el alem ne der" kaygısı yaşıyor musunuz?

Bunu genelde kadınlar çokça yaşıyor. Özgürce bir şey yapmak bazen zor olabiliyor. Her ne kadar başkalarını umursamıyor olsak da, bazen bu kaygıyı taşımak zorunda olabiliyoruz. Can sıkıcı olan bu durumu siz yaşıyor musunuz?
Toplum içinde bir şey yapmak isterken "el alem ne der" kaygısı yaşıyor musunuz?
Toplum içinde bir şey yapmak isterken
#ElAlemNeDer

1|2
4422

En İyi Kız Görüşleri

• El alemden çok içim ne der diyorum. İçimde bir huzursuzluk varsa yapmamam gerekiyor.

0|1
    0|0
  • Şahsen yaşamamaya çalışmak gerekir. Dışardan bir insan ne kadar seni eleştirecek olsa da bu senin hayatın ve hayatın senin kurallarına göre şekillenir. Fakat gel gör ki insanımız bir hevesle yapmak istediği işleri insanlar ne der diyerek yapmıyor. Bu toplum için bir ayıptır bence ve bu anlayışın değişmesi gerekir.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşleri

• Artık yaşamıyorum :)
    El alem bana bir şey diyemez dillerini dikerim :D

0|1
    0|0
  • benim tek düşünce yerim vicdanım..
    gerisi umrumda değil..
    elalem ne derse desin..

0|1
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 42

• Evet bence hepimizin en büyük sorunlarından biri bu tabii insanları rahatsız etmeden yapacağız ne yapacaksan ama şort giyemem elalem ayıplar, piercing takamam elalem satanist bu der, sütyensiz dışarı çıkamam elalem memelerime bakar diye yaşamakta kendimize yaptığımız büyük kötülük

0|2
    0|0
  • İnsaların ne dediği zere kadar umrumda değil. Hayat benim ve istediğim gibi yaşıyorum , yaşicam da. İnsaların sözlerini önemsediğim gibi kendileri de umrumda değil.

0|1
    0|0
  • El aleme göre yaşayarak mutsuz olmaktansa... El alemi hayatımdan siler istediğim gbi mutlu olurum durumlarındayım şu an

0|1
    0|0
  • Elalem değil, benim için hayatımda gerçekten önemli olan sadece bir kişi var. Yaptığım şeylerin ona iyi şekilde yansıyacak veya hiç yansımayacak, etikelemeyecek şekilde davranmaya çalışıyorum

0|1
    0|0
  • Evet, her zaman. Çok hüzünlü bir durum aslında. Yasalardan bile daha çok önemseniyor toplumda. Keşke biraz daha düzgün gelişerek gitseydi ne yazık ki her gün daha kötüye gidiyor.

0|1
    0|0
  • Yaşıyordum ama artık umrumda değil. Çünkü ne yaparsam yapayım insanların hep yargıladığını fark ettim

0|1
    0|0
  • Herkes o kaygıyı yaşamamak ister ama günümüz ülkesinde biz kadınlar ne kadar cabalasakta hep arkamızdan konusuluyor ve coğunlukla bir kadının arkasından konuşan başka bir kadın oluyor ve bu acı verici bişey

0|1
    0|0
  • Tam salıcam bir anda o kaygı bastırıyor fndndndndjdnx

0|2
    0|0
  • Elalem benim umrumda degil. Yeterki ailem ve ben kendimi biliyim o bana yetiyor

0|1
    0|0
  • Elalem zaten hep konuşur onların kendilerini bizim dediklerimiz umursaniyor sanmalari başlı başına melankolik bir durum

0|1
    0|0
  • Asla yaşamam öyle bir kaygı. Ne istersem yaparım. Tabii kendi çapımda eğlenirim kimseye zararım olmamalı.

0|1
    0|0
  • Öyle yetiştirilmedim bu yüzden hiç öyle bir kaygım olmadı.

0|1
    0|0
  • ALLAH neder kaygısı ile yasamalisin elalem ne der diye degil..

0|1
    0|0
  • Milletin ne dediği düşündüğü pek de umrumda değil açıkçası. Onlar mana bulmasın diye değişirsem bu ben olur muyum?

0|1
    0|0
  • Elalem ne der lafı duvarlari en yuksek hapishanedir

0|1
    0|0
  • Zaman zaman kıyafet tercihimde yaşarım , böyle bir önyargıyı

0|1
    0|0
  • Tabiki hayır kime ne ben ne yapıyorsam onlara göre mi hayatımı yönlendireceğim ben

0|1
    0|0
  • En nefret ettiğim şeydir ama bizden öncekiler de fazlasıyla var maalesef 😊

0|1
    0|0
  • Hayır, yaşamıyorum istediğimi yaparım yapıyorum da.

0|1
    0|0
  • Cogu zaman umursamam ama iste insan etkisi oluyor 😀

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    22

Erkekler Ne Diyor 20

• İnsanlar sürekli konuşurlar her şeye bir yorum yaparlar ben el alem için yaşamıyorum onlar ne der diye kendimi kısıtlayamam canım ne isterse nasıl yaşamak istersem öyle yaşarım ister deli desinler ister küfür etsinler kimin umrunda? Hepsi kendi ayıpları insanlar kimseyi tanımadan ön yargıyla yaklaşıyorlar ve bu olduğu sürece ortam da samimilik olmaz. O yüzden umursamam kimseyi hayatla ve kendinle barışık ol.
    #Cute Fox 🦊

1|1
    0|0
  • Yaşıyorum ama şöyle benimki farkli :)
    Valla inanın kim ne der kim ne demez umurumda değil.
    Elalem için yaşıyorsam namert olayım..
    Mahallede bebeyle sebeyle top ⚽ bile oynuyorum.. :)
    İstediğim gibi özgür yaşıyorum kimse umurumda değil. Bendeki fazla rahatlık.. Elalem hakkında

0|1
    0|0
  • Milletin düşünceleri ve bakış açıları beni pek fazla ilgilendirmiyor. Bu hayat benim ve bu hayatı ben yaşıyorum başkaları değil. Bir başkasının hayat felsefesine göre yaşayan bir kukla olamam.

0|1
    0|0
  • Yüzlerce kişi arasında derneğe söven biri olarak elalem diye birşey kalmadı.
    Onlar artık "başkaları" değil, "aynı davanın yoldaşı" oldu.

0|1
    0|0
  • Yaşamıyorum. Herkes kendi kafasına göre bir şeyler düşünüyor. Doğrunun ne olduğu hakkında en ufak bilgileri olmasa bile varmış gibi davranıyorlar.

0|1
    0|0
  • Hayır, yaşamıyorum ama toplum içerisinde yapılacak şey var, yapılmayacak şey var.

0|1
    0|0
  • Sanırım şu hayat ile dalga geçebilmemin yegane sebebidir bunu umursamamak.. :)))

0|1
    0|0
  • Her iki cins yaşasa da kadınların üzerinde daha ağır bir baskıdır bu.

0|1
    0|0
  • Elalem ne der diye hiç düşünmem ne derlerse desinler. :)

0|1
    0|0
  • Yaşadım zamanında. Son 3 yıldır yaşamıyorum.

0|1
    0|0
  • yaşıyorum

0|1
    0|0
  • Hayır herkes kendi işine baksın

0|1
    0|0
  • Yaşıyorum

0|1
    0|0
  • Aslaaaa