Sizce düğün konvoylarının yolu kapatıp yolda oynamaları doğru mu?

Bu soruyu sormamdaki amaç bir olayın yaşanmasından kaynaklı.
Olay ise şu şekilde olmuş :
Belçika'da E17 otobanında düğün konvoyu yapan ve yolda durup oynayarak trafiği aksatan 18 Türk'e 5 yıl boyunca trafikten men ve 2000 Euro para cezası verilmiş, 6 araca da el konulmuş.
Davaya bakan hakim Peter D’Hondt'un sözleri tarihe not düşülecek türden..
"Sadece trafik sıkışıklığına neden olmakla kalmıyorsunuz. Aynı zamanda, diğer sürücülerin sinirlenmesine yol açıyorsunuz ve davranışınız agresifliğe ve sonucunda ırkçılığın artmasına neden oluyor. Zaten yeterince ırkçı var, buna karşı durmanız gerekiyor"
"Eğer bir parti yapmak istiyorsanız kafanıza kova bile geçirebilirsiniz ancak yolları amaçları için kullanılmaya bırakacaksınız”
Yaptığınızın diktatöryel bir tarafı var. Yollar hepimize ait ve kimse kendi malı gibi kullanamaz. O esnada hastaneye yetişmeye çalışan birinin vaktini çalmış olabileceğinizi düşündünüz mü? E17 Avrupa'nın en kalabalık otobanlardan biri. Sizin dans edebileceğiniz bir yer değil”
..
Gerçi ben yolu kapatmakla ırkçılığı pek bağdaştıramadım.
Sizce düğün konvoylarının yolu kapatıp yolda oynamaları doğru mu?

0|0
3926

En İyi Kız Görüşleri

• asla! ben sadece ona değil korna çalmalarına bile karşıyım. sonra gece vakti sokakta yüksek ses müzik ve çirkin sesli heriflerle yaptıkları düğünlere de. tam bir görgüsüzlük bencillik. hem türkiye de hem avrupa da yasaklanmasından yanayım. azalarak bitsinler

1|1
    1|0
  • Yanlış. Görgüsüzlükten başka birşey değil. Acil durumu olan, bir yere yetişmesi gereken birileri mutlaka o an o yoldan gidecektir, ayrıca ambulans, itfaiye veya polis de geçebilir oradan, orada düğün sahipleri yolu keserek herkesin hakkına giriyor, hatta herkesten küfür yiyorlar, milletin yoluna engel oluyorlar, vaktini yollarda geçirmesine sebep oluyorlar, biri belki işe yetişemeyecek, hasta olan hastaneye yetişemeyecek yani bütün bu aciliyetleri geçtim bu aciliyetler olmasa bile bu kul hakkına giriyor. Görgüsüz, medeniyetsiz, kendini bir halt sanan, bencil, geri kafalı insanların yaptığı bir saçmalıktan başka birşey değil.

1|1
    1|0

En İyi Erkek Görüşleri

• Bence çok haklılar.
    Irkçılık da şöyle, Türkler oradaki kurallara uysalar zaten Türkler'den nefret etmeyecekler oranın halkı.
    Sen düğün yap konvoy oluştur ve en işlek yollardan birinde yolu kapatıp dans et, orası Avrupa be, az bile yapmışlar.
    Düşünsenize, boğaz köprüsünde Suriyeliler yolu kapatıp dans ediyorlar, sinirlenmez miydiniz, Suriyeliler'e karşı ekstra bir nefret duygusuna girmez miydiniz?

2|3
    1|0
    • Bak bu konuda hak verdim sana.
      "Düşünsenize, boğaz köprüsünde Suriyeliler yolu kapatıp dans ediyorlar, sinirlenmez miydiniz, Suriyeliler'e karşı ekstra bir nefret duygusuna girmez miydiniz?"
      Haklısın bu dediğinde.

• Teşekkürler hocam.

• Hastası olan olabilir, sınava yetişmeye çalışan olabilir, insanların ulaşım hakkını bu şekilde engellemeye hakları yok, ben ağır bir yaptırım uygulanmalı böyle suçlara

1|1
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 37

• Tamamen saçmalık. Bizim Türkler bazen kendini bayağı bir şey zannediyor. Öncelikle hepimiz insanız kardeşim hiçbir ırkın diğer ırklardan üstünlüğü yok. Herkes insanlık vazifesini yapmalı öncelikle. Eğer yapmıyorsan senin istediğin kadar tarih dolu bir geçmişin olsun insan olmadıktan sonra beş para etmezsin.

1|0
    0|0
  • Oh pek güzel olmuş. Utanç kaynakları.
    Doğru, haklı sözler ve güzel ceza. Hatta fazlası bile olabilirdi.
    Burada ise hayvanlar, magandalar ateş açsın, polis çağıralım ama bir tek polis bile gelmesin. Ölmemizi beklesinler anca.

1|1
    0|0
  • Hayir ya anladik sevindiniz de magandalik yapmayin adam gibi gidin dugunde oynayin milletin isinide aksatmayin ya ay sinir oluyorum boylelerine aklinizi peynir ekmekle mi yediniz ambulansi olur hastasi olur itfauyesi olur bencillik

1|1
    1|0
  • Erkeklerden oo adetimiz insanların hayatını tehlikeye atsınlar diyen olmamış. Kızların gayet doğru diyen kısmı: malsınız

2|1
    0|0
  • Hayir dogru degil. bir keresinde basima gelmisti arabada hastam vardi. acil hastaneye yetistirmem gerekiyordu. toplu katliam yapmamak icin kendimi zor tuttum. bagirarak zorla yolu actirdim.

2|1
    1|0
    • Yorumuma eksi atan geri zekali sende benim durumumda olursan o parmagi alip kendi totona sokarsin 👍🏻

• Onların anladığı dil farklı maalesef kardeşim onlar konuşamıyor koklaşıyor. Eee ne demişler insanlar konuşa konuşa hayvanlar koklaşa koklaşa anlaşır.

• 👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻

• Komik bence ya. Evleniyorsunuz anladık ama yolun ortasında oynamak nedir? Ne kadar lüzumsuz insanlar var.

1|1
    1|0
  • Kendi yolu kapatılsa bu şekilde biryerlerini yırtarlar

0|1
    0|0
  • eh neyi dogru ya ne saçma bir seý hem ayip yani insanlarin hakkına giriyorlar iyrenc ve köylüce bir davranış az elit az medeni olun.

0|1
    0|0
  • Yok düğün, yok konvoy bunlar çok sıkıcı
    Sade bir nikah merasimi yeterli olmalı

2|1
    1|0
  • Kesinlikle doğru değil, arkadaki insanların hakkına girmek demektir.

1|0
    1|0
  • bence saçma ya zaten az ileri gitseler düğün salonunda da oynarlar yolu kapamaları çok yanlış

1|0
    1|0
  • Hayır. Geçen böyle bir olaya şahit oldum ambulansa yer vermediler ya!

1|0
    1|0
  • İyi gari bir bu mu kalmıştı sorun edilmeyen 😕
    Edin edin herşeyi sorunsallastirin zaten.

0|0
    3|0
    • Sadece düşüncesiz ve bencil insanlar düğünde yolu kapatmak gibi bir saçmalık yaparlar. Hee birde bu insanlar silah da sıkar düğünlerde, magandalık yaparlar. O düğünlerdeki silahlardan çıkan kurşunlarla kaç çocuk kim vurduya gitti haberlerde gördük yani.

• Bizi cekemiyorlar onlar eglence ne bilmiyor

4|0
    3|0
    • Kardeşim yargıcın açıklamasını okumadın mı? Adam diyoki en işlek otobanı böyle kapatıp insanların hayatını nasıl tehlikeye atarsınız diyo
      Ya bir ambulans geçseydi diyo. Oturun evinizde ne düğünü demiyo

• Saçmalığın daniskası

1|0
    1|0
  • Nefret ediyorum.

1|0
    1|0
  • Doğru en mutlu günleri sonuçta

1|0
    2|2
  • Saçma

0|1
    2|0
  • Hayır

1|0
    1|0
  • Tabiki doğru değil.

1|0
    1|0
  • Kızlar Devam
    17

Erkekler Ne Diyor 24

• Düğün konvoyu, düğünlerde silahla havaya sıkmak, oynayanlara para çevrilmesi ve bu paraları çalgıcı ekibinin alması vs. bir sürü gereksiz boş ve aptalca adet var düğünlerimizde

0|0
    0|0
  • Yanlış tabi görgüsüzlüktür türkiye de suriyeliler yolu kapatıp düğün yapsalar cinayet bile işlenebilirdi belçika görgülü davranmış yine de olsa.

0|1
    0|0
  • kesinlikle doğru karar vermiş mahkeme..
    Siz Türksünüz zaten ülkemizdeki insanlar sizi sevmiyor, bu yaptıklarınızla daha da sevimsiz bir hale geliyorsunuz demek istemiş..

1|1
    1|0
  • Çok yanlış. Sanki dünya sadece onların etrafında dönüyor. Tamam anladık evleniyorsunuz enerjinizi geceye saklayın. Sağa sola enerjik olmayın.

0|1
    0|0
  • Degil cok sorumsuzca ve aptalca bir hareket yapanlarin ak47 kimse baskasinin eglencesi icin beklemek zorunda degil

0|1
    0|0
  • Bizler bu vb durumlara kısaca magandalık diyoruz. Hiç doğru değil.

0|0
    0|0
  • Düğünlerde konvoylarla yolu trafiğe kapatmak, hava ateş etmek. İkisi de çok yanlış.

0|0
    0|0
  • Müsait yerlerde normal adet sonuçta

5|4
    1|1
  • Değil tabi. Elin lavuğu evleniyorsa millete ne böyle trafiği ve hayatı aksatmayacaklar

0|0
    0|0
  • çok saçma bir şey.. yollarda oynamak da nedir.. :)

0|1
    0|0
  • Tam bir ilkellik.

0|3
    0|0
  • Sacma ve yanlış

0|1
    0|0
  • Yol kenarinda oynasinlar..

0|0
    0|0
  • herşeyin bir yeri vardır