Üniversiteden mezun oldum, askere ne zaman çağrılırım?

Üniversiteyi yeni bitirdim şimdi askere gitme kağıdı ne zaman gelir ve ne zamana kadar tecil ettirme yapabilirim 24 yaşındayım daha geçen ay bitti yani şu an ne kadar bir hakkım var kaç gün içinde yapmalıyım daha diplomayı elime almadım sonra beni yolda bulup götürmesinler de :D

0|0
211

En İyi Kız Görüşü

• Yolda bulup goturmesinler Allah razi olsun ya baya guldum

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşleri

• bundan böyle zaten yoklamaya gitmeye başlıyorsun.. sonra da davet geliyor sana zaten.. askerlik şubesinden.. sonra gidiyorsun.. onlar da celp tarihini bildiriyorlar.. bir sene falan atabilir de.. belli olmaz.. eğer bir an önce gitmek istiyorsan, bulunduğun bölgedeki merkez askerlik şubesine gidip dilekçe veriyorsun. ben şmdi gitmek istiyorum diye.. ve ilk celp tarihinde gönderiyorlar askere.. kısa dönemler zaten bir kaç gün önce gittiler askere bu sene.. apartopar zaten almazlar.. sen fazla uzatmadan bir ay içinde bir uğra askerlik şubesine, ve bilgi al.. eve evrak gelmeden apar topar sokaktan toplayıp götürmezler merak etme :))

0|1
    0|0
  • Kardeş hiç bekleme git askerlik şubesine tecilini bozdur biran önce git gel kısa dönemsin zaten 5 ay aradan çıkar hemen

0|1
    0|1

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 9

• Kişi 29 yaşına kadar eğitim vb her şeyi bahane edip tecil etme hakkı var.

0|1
    0|0
  • Çok yakında kaçağa düşersin çünkü tecil hakkın yok artık yüksek filan yapmazsan

0|1
    0|1
    • Kacakliga düşmek o kadar kolay değil en fazla yoklama kaçağı olur oda birşey değil zaten

• @Speedy1852 yoklama kaçağını kast etmiştim ama o da sıkıntı yqratabilir

• Bende askere gitmeden önce yoklama kaçağı olmuştum 6 yıl boyunca hiç bir sıkıntı olmadi askerligimde

• Tecil bittiği gibi gideceksin tecil yaparsan tekrar gitmessin

0|1
    0|0
  • E devletten tecil surene bakabilirsin.

0|1
    0|0
  • E devlet

0|2
    0|0
  • en fazla bir yıl diye biliyorum

0|1
    0|1
  • Sen gidicen askerlik şubsine tecili bozduracan

0|1
    0|0
  • Yok götürmezler hemen kardesim

Bu yazacağımın sorunla alakası yok belirteyim, sırayla sorulara herkese paylaşıyorum. Önceden çekingen karakterliydim ve bundan çok rahatsızdım. Çekingenliğimi bigün yenersem bende herkese yardım etcem diye kendime söz verdim hep adak gibi oldu yani. çekingenliği bazı tavsiyeleri uygulayarask yendim, şimdi sözümü tutmam insanlara yardım etmem gerekiyor. Önceden ağzımda pek laf yapmazdı şimdi konuşmalarımda gelişti tavsiyeleri veririm istersen. Psikiyatri çekingenliğin çeşidinin hissedilmiş ve hissedilmemiş duyguyla bağlantılı bulunacağını söyledi. Sende çekingenlik varsa eger şu iki maddeyi doğru cevapla doğru yoldan gidip çekingenlik için doğru tavsiyeleri verebileyim. Cevaplar belirliyor çekingenlik tavsiyelerini
    Çocuklukta ve bugüne kadar tümüyle düşün;
    1) hoşlanıyorum diye aklından geçtiği oldu mu?
    2) seviyorum ya da aşığım diye aklından geçen bir an hatırlıyor musun?
    Çekingenlik azda olsa varsa cevapla, yoksa eger cevaplama kardesim

0|1
    0|0
  • Tecil süresi boyunca raadsın sülalen raad 😂😂😂

0|1
    0|0
Yükleniyor...