Hep kadın olmanın zorluklarından bahsettik, peki Türkiye'de erkek olmanın zorlukları nelerdir?

Hep ülkemizde kadınların çektikleri sıkıntılardan bahsettik, peki ya erkekler? Erkek olmanın zorlukları sizce nelerdir? Özellikle ülkemizde?
Hep kadın olmanın zorluklarından bahsettik, peki Türkiye'de erkek olmanın zorlukları nelerdir?

0|4
67106

En İyi Erkek Görüşleri

• -Tacize veya tecavüze uğrarsan dava açamazsın kolay kolay, sana gülerler, ciddiye bile almazlar.
    -Sığınma evleri yok denecek kadar azdır.
    -Şu ana kadar gördüğüm hiçbir erkeğe şiddet, cinayet vs haberinde kadına ceza verildiğini görmedim Türkiye'de. Hep zanlı kadın serbest bırakılıyordu.
    -Erkekler ağır ve riskli işlerde ne yazık ki çalışmak zorundadır. Çünkü sadece erkek kotası vardır bu işlerde. Madencilik, inşaat işçiliği, çöpçülük, kanalizasyon temizliği, tır şoförlüğü ve otobüs şoförlüğü gibi ağır ve riskli işlerde hep erkekler çalışır.
    -Erkeklerin en büyük problemlerinden biri "kadın beyanı esastı" saçmalığı olduğu için, mahkemede adil yargılanma hakkı bile yoktur.
    -Sahte taciz ve sahte tecavüz bildirimleri çok fazladır erkeklere karşı. Her gün bir sahte taciz ve sahte tecavüz bildiriliyor kadınlar tarafından erkeklere. Şu ana kar kadına hiç ceza verildiğini bile görmedim, sürekli serbest bırakılıyor bu kadınlar. Adalet çok kötü durumda.
    -En son Muhammet Reşit öldürülmüştü, kız tecavüz iftirası attığı için. Ve o kız serbest bırakıldı.
    -Erkeklerin yüzde 90 ı evsiz, ve intihar edenlerin yüzde 80 i erkekler. Bu konuya şu ana kadar değinen bir tane bile siyasetçi olmadı.
    -Erkekler kadınlardan daha fazla çalışmalarına rağmen daha az para kazanıyorlar.
    -Sadece erkeklere yönelik uygulanan hadım işkenceleri var Türkiye'de ve bunlar kesinlikle kaldırılmalı.
    -Süresiz nafakalar ve nafakalar tamamen kaldırılmalı. Erkekler nafaka ödemek zorunda değildir.
    -Medya erkeklerin yaşadığı sıkıntıları hiçbir zaman haber yapmıyor, ayda yılda bir kere yapıyor. Bu erkeklere yönelik şiddet olmadığı, taciz ve tecavüz iftirası vs olmadığı için değil. Medya feminist olduğu için bunlarla ilgilenmiyor. 1000 tane erkek sorunu varsa , 1 ayda sadece 1 tanesini paylaşır. O da Muhammet Reşit vakası gibi vakalar. Ama kadınların 100 tane sorunu olsun 99 unu da paylaşır o 1 aylık süreçte.

1|10
    1|0
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL
    • Çünkü medya tamamen feministlerden (erkek düşmanlarından) oluşuyor. Sadece internet haberciliği yapan sitelerde erkek sorunları ile ilgili haberler paylaşılıyor. Erkeklerin durumu aşırı derecede kötü Türkiye'de. Erkek hakları resmen 0. İşin daha da kötüsü erkeklerin sorunları medya tarafından görmezden geliniyor, halkın haber alma hakkı engelleniyor, erkeklerin çoğu sorunlarının farkında bile değil. Resmen ayakta uyuyorlar.

• Erkeklerin kesinlikle izlemesi gereken bir film The Red Pill. Ayrıca sürekli google a "erkeğe şiddet" , " taciz iftirası" , "tecavüz iftirası" gibi başlıklar yazıp kendileri araştırmaları lazım.

• 1-Hayatımızın sonuna kadar çalışmak zorunda olmamız.
    2-Hayatın nerdeyse tüm sorumlulukları üzerimizde olması
    3-Aile geçindirmek zorunda olmamız
    4-Hukuki anlamda medeni hukukun kadınlara tapması erkekleri iftiraya açık hale getirmesi
    5-Boşanma anında hak etmedikleri halde kadınlara ömürlük nafaka ödenmesi
    6-Hayatın cefasını sen çek ama mal paylaşımı eşit paylaştırılsın
    7-Ne kadar haklı olursan ol çocuğun anneye verilmesi bazı şeytanların da çocuğu haczetmesi çocuğunu görememen
    8-Askerlik!
    9-Ağır işlerde çalışmak zorunda olmak! İş ölümlerinin %93'ü erkek!
    10- Hukukta kadın beyanı esas mantığıyla kötü kadınların erkeklere iftira ile hapsettirmesi!
    11-Ülkemizdeki kezban oranın fazla olması sebebiyle çekilen yalnızlık!
    12-Erkeğin sağılcak inek olarak görülmesi
    13-Erkeğe uygulanan kadınlar tarafından piskolojik şiddet
    14-Miras konusunda erkeğin hayatın ceremesini çekmesine karşın kadınlara karşı eşit mal paylaşımı saçmalığı!
    15-Sırf kadın diye kadına tapılması! Erkekleri ikinci plana atılması!

0|5
    3|0
    • 1) Kadınlar da evde yan gelip yatmiyor cocuk buyutuyo yemek yapiyo camasir bulasik utu temizlik.. ev isleri asla bitmiyo. Bu sadece ev hanimlari icin. Bunun bir de calisan kadim versiyonu var ki o da ömur boyu calisiyo ve ayriyetten ev islerini yapiyo.
      2) Hep anneleriniz tarafindan simarik buyutuluyosunuz ve evlendikten sonra da esiniz tum evi cekip ceviriyo zaten. Aldiginiz tek sorumluluk faturalari odemek. Kadinin sorumluluklarinin bir kismindan madde1'de bahsetmistim.
      3) Aile gecindirmekten kastın para kazanma durumunuzsa sadece para kazanmakla aile gecindirilmiyor bilgilendireyim..
      4) Tecavüze tacize ugrayan kadınlarin tacizcilerine tecavuzculerine verilen cezalari (pardon ceza dedim ödul olucakti) bir arastirmani tavsiye ederim. Rizasi var indirimi , resit indirimi, acik giyinmisti indirimi ve daha bir suru sey
      5) Eger bosanma durumunda kadinin haksiz bir durumu varsa kadina nafaka odemezsin. Zaten odedigin nafakayi da o zamana kadar kadinin sana ettigi hizmetlere sayiver.

• Doğru olanı yapıyorsunuz bu konuda. İyi günler hocam.

• İyi günler selametle.

En İyi Kız Görüşleri

• - Hemcinslerinin yaptıkları şrfsizlikler yüzünden kızların hepsini aynı kefeye koyup ona göre davranması.
    - Duygularını belli ettiklerinde küçük düşürüleceklerini düşünmeleri ve buna sebep olan karşı cins görüşleri
    - Biz kadınlarla uğraşmak. (Alisveris, özel günler, kutlamalar, nedensiz özürler, tripler vs vs)
    - Çok güçlü görünmek zorunda olmaları. (Eşimi ve çocuğumu/ sevgilimi koruyamazsam ben nasıl bir adam olurum? )
    - Sürekli adım atmaya çalışıp reddedilmeleri (ama yine de pes etmiyorlar, tebrikler 👍)
    - Kadına şiddet uygulanmaz. Peki ya erkeğe uygulanan şiddetten kimin haberi var? En basitinden utandığım hemcinslerimin uyguladığı psikolojik şiddet !

BAZI KADINLAR GERÇEKTEN ÇOK DÜŞÜNCESİZ. VE ONLAR ADINA UTANIP, ÖZÜRLERİMİ İLETİYORUM.

0|10
    0|0
  • Kadınlar okumazsa pek sorun çıkartmıyor aile fakat erkek okumazsa it kopuk damgası yiyor, her zaman çalışıp para kazanmalı ondan beklenileni yapmalı. Evin geçim kaynağı hep erkek olmak zorunda (genel düşünceden bahsediyorum şahsıma ait değil) Allah korusun evin babası yani ekmek getiren kişiye bir şey olursa ma-aile aç kalırlar bu durumda erkek kaç yaşında olursa olsun eve ekmek getirmek zorunda. Bazı kadınlar çalışmayıp evde sabah akşam evlilik programı izliyor buna rağmen eşi yorgun argın eve geldiğinde “benle hiç konuşmuyorsun ilgilenmiyorsun eve geldiğin gibi yatıyorsun” falan diyor, aklım almıyor nasıl bu kadar rahatlar. Askerlik mevzusu var parazit kızlarımızın cüzdan gibi kullanması var duygularını gösterememeleri var var da var! Sorun zaten vay efendim kız olmak daha zor erkek olmak daha zor mevzusu değil biri sıkıntılı olunca diğeri de sıkıntılı oluyor. Biz kızların sıkıntısının sebebi erkekler erkeklerin bu şekilde olmasının sebebi de kızlar iki cinsiyet için de geçerli bu. Herkes kendine çeki düzen verse emin olun hiçbir sorun kalmayacak.

1|8
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 104

• Saçını istediğin gibi uzatamazsın (Ailen Karışır)
    Mesaj atsan kardeşim olursun atmazsan odun
    Kavga edersen maço etmezsen pısırık
    Yemek yaparsın hanımcı yapmazsın aptal
    Çalışmazsın fakir çalışırsın zengin
    Evde oturursun çevresi yok derler
    Dışarı çıkarsın kötü işlerle uğraşıyo derler
    Cuma namazına gitmezsin laf ederler
    Gidersin dinine çok bağlı derler
    Paran varsa sevgilin vardır
    Paran yoksa arkadaşın vardır
    Araban olur hikaye atarsın dm de mesaj kutusu dolar
    Araban yoktur evde foto atarsın dalga geçerler
    Oyun oynarsın asosyal
    Oyun oynamazsın sosyal
    Eşinin dediğini yaparsan hanımcı
    Yapmazsan öküz veya odun.
    0-8 yaş arası asker tıraşı olmak zorunludur.
    Berberde saatlerce sıra beklemek ve berberin yakın olduğu müşterileri senden önce tıraş etmesi
    Haftada (kişiden kişiye değişir) sakal tıraşı ve onun bıraktığı izler
    Kesikler veya sivilceler
    Ergenlik döneminde sivilcen çıkar fondoten süremezsin
    Bir yerin şişik veya kötü olur makyaj yapamazsın
    Dövme yapsan dinsiz
    Yapmazsan sanattan anlamıyo derler
    Spora gidersin gösteriş için derler
    Gitmezsin obez derler
    Kadınlardan daha sonra olgunlaşırsın.
    14 yaşına kadar sakalın çıkmaz kızlardan kısa olursun.

0|0
    0|0
  • çünkü ;

1) Erken büyümek zorunda kalırsınız

2) Çocukken ne olur ne olmaz diye mutlaka bir mesleğe girmeniz gerekir

3) Askere kadar cebinizde üç kuruş para olmaz

4) Askerden sonra evlenmek için aile baskı yapar

5) Çoğu zaman aşık olmadığınız kızlarla evlenmek zorunda kalırsınız

6) Evlilik yüzünden minimum 100.000 borca girersiniz daha gencecik yaşınızda

7) Sabahtan akşama kadar eşek gibi çalışır, patron değilseniz eğer, patronun ve müşterilerin kahrını çekersiniz eve gidincede karınızdan bir ton laf yersiniz trip yersiniz atarlarını çekersiniz

8) Yetmezmiş gibi bir iftira atarlar tüm hayatınız mahvolur veya karınız sizi aldatır hayatınız kayar.

9) Üstüne birde çocuk varsa ayvayı yersiniz.

10) Çalış, karıya nafaka ver, çocuğa bak.

11) Ev mi almaya kalkıştın? tamamdır artık ömür boyu borç altındasın.

12) Emeklimi olmak istiyorsun? Yok öyle yağma 65 yaşını bekleyeceksin veya mezara geç yaşını öyle bekle.

Karılar ise doğar okul okur üniv kazanırsa kazanır kazanmazsa kocaya gider evinde tv programları ve patates soğan soymaktan başka birşey yapmaz. Ha bazen aldatıyorlar unutmayalım.

Son dönemlerde erkekler çok rahat yaşıyormuş gibi bir algı operasyonu yürütülüyor, lütfen bu oyunlara gelmeyelim. En büyük yükler bizim sırtımızda.

0|3
    1|0
    • komikmiş gerçekten karılar ise ne yapar biliyo musun doğar 11 12 yaşına gelir adet olur kıllanması başlar toplumun bakış açısından dolayı kıllarını aldırır bir ton acı çeker üstüne adet sancısı ve ağrılar çeker hele bir de türkiyede yaşıyorsa maalesef dışarıya çıkmak zorludur her an tecavüze uğrayabilir toplumun algısı ve bakış açısı yüzünden erkekler gibi rahat giyinemez ayrıca ev işlerine ve yemek yapmaya ta o yaşta başlar vr bunlar haricinde okul okuyodur. Sonra büyür evlenir hem ev işleriyle uğraşır hem de işte çalışır üstüne üstlüj hamilelik sıkıntısı çeker 9 ay bebek taşır ve dünyanın en acılı şeyi olan doğumu ypar sonra o bebeği büyütür hem bebekle hem ev işiyle hem normal işiyle ilgilenir bir de kocası aldatıyorsa ya da kocasından dayak yiyorsa zaten hayat cehennemdir. İŞTE KADIN BUNLARI YAPIYOR O KADAR KOLAY DEĞİL!

• @pelinseqy aynen aynen son 40 kişi tamam kaynak kuşlarmı kaç ev hanımı çalışıyor ekonomik bağımsızlığını kazanıyor
      1000de 1 bile degil
      tüm aileye biz bakmak zorundayız nerede o feminizm hani eşitlik falan diyordunuz bir ara

• @Kürşathann vallaha harika anlattin eline sağlık ben Şu an daha 17 yasindayim ama gelecege karsi kaygilarim var ciddrn erkeklerin isi zor tabi kadinlarin kolay demiyorum ama erkeklerin ki sanki biraz daha zor gibi

• 2-3 abaza yüzünden abaza sanılmaktan korkmak

2-3 sapık yüzünden potansiyel sapık olarak görülmek

Askerlik

İnsanları koruman beklentisi yani güçsüz olamamak

Ağlayamamak (iç boşalmıyor ağlanmayınca , sonra neden erkekler kadınlardan 3 kat fazla intihar ediyor)

Mahkemelerde kadına pozitif ayrımcılık uygulamaları ( kadın 1-0 önde başlıyor davalarda , izlenimim bu )

Boşanma davalarında nafakanın %99 kadına bağlanması , çocukların genelde kadında kalması

Evlenirken geline takılan bütün altınlar kadının malı sayılırken damada takılanlar için aynısının söz konusu olmaması ( istisnalar kaideyi bozmaz)

Erkeklerin 4 kat fazla cinayete kurban gitmesi

İş kazalarında ölenlerin neredeyse hepsinin erkek olması

Şehit düşenlerin neredeyse hepsinin erkek olması

Şiddete uğrayanların çoğunlukla erkek olması

Çocuk işçilerin genelde erkek olması

Toplumun kavgalarda bakış açısı
    Erkek tokat atarsa erkek suçludur
    Kadın tokat atarsa erkek suçludur

Günlük hayattaki pozitif ayrımcılıklar
    ( bu konuda doluyum , düzenlenen bir yazılım yarışması vardı , kazanan google de staj yapma imkanı bulacaktı
    Erkekler de katıldı kızlarda , kazanan erkek oldu ama pozitif ayrımcılık uygulayarak 2. Olan kızı aldılar)

Daha var tabiki , insan olmanın nice zorlukları var , şu cinsiyet olmak daha zor denemez bu günkü koşullarda

0|1
    0|0
  • En basitinden ;

Bayanlara cinsel şiddet ve fiziksel şiddet uygulayan hemcinslerim yüzünden sokakta yürürken bayanlara fazla yanaşmamaya ya da konuşmamaya çabalıyorum.

Çünkü sapık muamelesi görüyoruz yanlışlıkla omzumuz değse bile kalabalıktan ötürü.

1|2
    0|0
  • bir kere egoist kadınlar. Ama haklılar tabi Burası bildiğiniz gibi açlığın Afrikası olduğu içinve fiziki veya huy olarak takılmadan bir kıza yazan en az 50 kişi olduğu için onlar da egodan yürüyemez hale geliyorlar. Tabi bu durumda birine bşy hissedersen diğerlerinden farklı olmak zorundasın.

0|0
    0|0
  • En zoru maskülen olmak. Hayır, feminen olmaya gerek yok. Sadece kaba saba, güç bende havaları, kadınları küçümsemeler falan bana göre değil. Geri kalanı sıkıntı değil. Çalışan iki eş olursun evi beraber taşırsınız. Mühendislik bilgisi olan biriyle evlenirsin bozulan eşyaları o tamir eder. Biraz eli iş görmüş bir eş seçersin kavanoz kapağını kendi açar. Bunlar sorun değil. Sadece dediğim gibi erkek adam algısı bana hiç mi hiç uymuyor.

1|0
    0|2
  • Ya pic olacaksin ya efendi ve ona gore tarafini sec ona gore kizlarla takul vs garip bir ulkeyiz turekli bolmusuz kadini erkegi bir anda damgaliyoruz notunu veriyiruz bu durum bizim toplumun malligi afedersin cok cabuk kandirilmayada acik cok cabuk nefret etmeyede.

Iysa bir insan cok daha uzun vadede taninir senin buctigin rolu. Aa bsni boyle begendi surekli boyle olmaliyim mantigiyla degil.

Insanlar kendi olamiyor erkekler nalesef kendi olamiyor.

0|0
    0|0
  • Askere gidersin,
    Savaş olursa ölürsün,
    İş kazasında en çok sen ölürsün,
    Hayatını bir kıza versen, o sana bir kere vermekle kullanılmış olur,
    Haftada üç beş kez sen , geri kalanında sevgilin kafanı s.. ii ker...
    Senin kazandığın para ortaktır ama kadının kazandığı kendisinindir...
    Boşanırsın ölene kadar nafaka ödersin...
    Sen eşinin ailesiyle iyi geçinirsin ama kadın sana ve ailene nankördür...

0|2
    0|0
    • Genelleme çok fazla yapmışsın. Her kadın nankör olsaydı şu an bir çok evlilik bitmişti. Kadınlar da çok alttan alıyor farkında değilsiniz herhalde. Sevgilin kafanı s’kiyorsa o sevgili midir bilemedim. Kadının kazandıgı kendisine diye bir şey genel manada söylenemez ki bu bencilliktir. Genelde iki parada ortak kullanılır. Her neyse çok genelleme yapmışsın doğru bulmuyorum dediklerini

• @sude8 annen mi ben mi diyen erkek değildir evi gecindirmekle yükümlü olan erkektir aynı şekilde evine gelince kadın tarafından başı ütülenen de erkektir. Evlendikten sonra özgürlüğü elinden alınan da erkektir hayatını eşine çocuklarına adayan da erkektir. Kadın ise herşeyden şikayetçi olan, karşılaştırma yapan taraftır hayatı boyunca bitmez bu kadınların istekleri çoğunlukla mutlu felanda olmazlar.
      Not: bu söz de bana ait değildi destoyevski, tolstoy gibi ünlü bir yazarın sözüydü sonuna kadar da katılıyorum ben.

• Birinden hoşlanırsın gidemezsin yanına hele ki çirkinsen hemen abaza sapık damgası
    Evlenirsin tüm yükü sana yüklerler erkek tarafı öpülmeye müsaittir çünkü enayidir onca sene çalışıp biriktirdiklerini başkasının anneai babası mutlu olsun diye harcamalıdır kesinlikle onun için çalışmıştır tabi
    Askere gitmemişsen adam yerine koyulmazsın
    Eşin çalışmak istemiyorsa bakmak zorundasın senin öyle bir alternatifin olamaz

0|1
    0|0
  • En zorunu söyleyim mi.
    Tam hayallerine doğru koşarkEn kaderin çelme takmasıyla, bütün ailenin yükünü omuzlayıp hayallerini düştüğün yerde bir kaç damla tuzlu gözyaşlarıyla kurumasın diye sularken gözlerin omuzlarında taşıdığın yükü vicdanın doğrultusunda yılmadan usanmadan kimseye muhtaç etmeden taşımaktır, bir bakmışın ömür geçmiş..
    17/32 yaş aralığım böyle şerefli bir çabayla geçti ve hala geçiyor. Allah yardımcımız olsun.

1|0
    1|0
  • Bu konu içşn cevaplar ansiklopedi olabilir.
    Ama net olarak 3. dalga feminizmin etkisiyle ortaya çıkan The red pill öğretisine bakmanı ve incelemeni öneririm.

0|0
    1|0
  • Eğer aklı çalışmıyorsa haliyle derslerde başarısız olur ve ağır işlerde az parayla çalışır tabiki pek az kız bakar, kafası çalışanlarda derslerle meşgul olur iyi bir işte çalışsa bile geç evlenir, zengin bir aile veya it kopuksa kızlardan dolayı hayatı yaşarlar kısaca it kopuk veya zengin değilsen zorluklar seni bekler.

Sonu hep kıza dayanıyor biliyorum ama işte laikliğin getirdiği bir şey.

0|0
    0|0
  • Abaza erkekler yüzünden gece vakti yolda yürüyen bir bayanın arkasından korkmasın diye karşı tarafa geçiyorum... yanlıs anlarlar diye...

0|1
    0|0
  • İş bulma sıkıntısı
    Aile geçimi
    Eğitimde kızlar kadar kayrılmamak
    Erkek haklı olduğu halde boşanmalarda tüm hakların kadına verilmesi
    Ne olursa erkekten bilinmesi kadınların sütten çıkmış ak kaşık olarak görülmesi

0|1
    0|0
  • Erkek her zaman yöneten olmalı, güçlü olmalı, para ve iş onda olmalı, bazı abaza kesimi yüzünden tüm. erkekler abaza sayılıyor..

1|1
    0|0
  • Hesap ödemek 😂😂😂 kesinlikle cimrilikten degil odedigim hesabin lafini yapmamda para olmayinca insan kaliyor kotu bir sekilde sevdigiyle arkadasiyla ya da bulusunca karsi cinsten erkek erkeğe problem olmuyir pek 😂

0|1
    1|0
  • Duygularını dışa vuramamak en büyük zorluk. Ağlama, erkek gibi dur, adam gibi davran. Erkek adam yapar mı? Erkek adan ağlar mı? Erkek adam insan değil mi?

1|1
    0|0
  • Kuaförde tıraş olurken berberinden memnun değilken yan koltukta süper tıraş eden berberi kesersin ok gibi tıraş eder koltuktaki çocupu 🤣 ona tıraş olamamak 😎

0|0
    0|0
  • Paranız olmayınca adam yerine konulmamanız, iş bulma zorluğu, iyi niyetle dahi karşı cinsten yardım etmeye çalışsanız hemen sapık damgası yersiniz, evin reisi kim sorunsalı vb.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    84

Kızlar Ne Diyor 65

• mesaj atsa sapik atmasa egolu p**ç oluyor askere gitse " ay kiz bunlar abaza oluyor " askere gitmese vatan haini zengin zuppesi ilan ediliyor kendine bakm kaşlarini aldirsa pasif aldirmasa hanzo sayiliyor esine sevgilisine hediye alsa " sen yine nw hata yaptin acaba" olur almasa "ay kiz benimkide odunun onde gideni "olur sizinde isiniz zor allah yardimcini z olsun beyler

0|8
    2|0
  • Erkek çalışır kadın yer erkek cüzdan olur kadın harcar.
    Peki nereye kadar? Üzülüyorum valla böyle kızlara denk gelen erkeklere

0|7
    0|0
  • valla bence onlarada zor askerlik yap iş bul oku adam gibi maaş kazan temiz kız bul aile reisi ol herkesi idare et yeme yedir vs vs zor yani

0|6
    0|0
  • Bence bir çok yükün onların üstüne yıkılması en başta şu geçmişten gelen ağır geleneklerimiz var halen de çoğu yer de devam eden ve bu geleneklerin maddi külfeti en çok erkeklere vuruyor bence

0|6
    0|0
    • Öncelikle müteşekkirim değerli görüşleriniz için.. Ne kadar yük olsada bir kadının erkeğe Allah tarafından verdiği en büyük emanettir, benim görüşüm olarak ekleyerek bir erkeğin has kadını onun dünyevi ve ahiri iki cihanda hazinesidir. Erkek beyefendiliğini, kadında hanımefendiliğini bildikten sonra erimezmiyim bu yüklerin altında o hanımefendi için! Ne mutlu ki beyefendisine hanım olanlara unutmayız ki annelikte kutsaldır.. Harbi hanımefendiler baştacımızdır, ötesi ve gerisine yorum dahi yapmayız.. Saygılarımla 🙂

• Bir insanı çığrından çıkaran aslında bir başka insan değildir, eğer o insan kendisine o kapıyı hep açık tutmuşsa güçsüzlüğünden doğan durumun vahimliği gücü hesaplanamayan bir hortum misali o kapıyı mahvedip çıkı verir..
      #Gideyozgıyamete o sizin anlayışlı olmanıza nakşetmiş güzelliğinize ve narinliğinize müteşekkirim.. rica ederim hayırlı nurlu geceler.🙂

• @NonPros teşekkürler güzel yorumunuz için iyi geceler 😇

• Ataerkil bir toplumdan geldiğimiz için onların üzerine binen çok şey var; Erkek adam ağlamaz, Erkek adam öyle yapr böyle yapar az kalıbının adamı ol diyerek baskılandılar kızlara yapılanın değişik versiyonu çoğu açıdan rahatlar ama işte dediğim gibi baskı var üstlerinde illa ki kodu mu oturtur olmalı kalıbının adamı olmalı adam gibi adam olmalı gibi sözlerle kişiliklerinin gelişmesine izin vermedik belki de

0|2
    0|0
  • Türkiye'de erkek olmanın zorluğunu kadınları ikinci sınıf gören erkekler yaşıyor. Örneğin kadına hesap ödetmem deyip, kadının para düşkünü olmasından yakınıyor veya cinsel ilişkiyi erkek için normalleştirip kadınların ona yabani davranmasından şikayet ediyor.
    Aynayı kendilerine döndürürlerse zorluklardan kurtulacaklarını düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Bence bazı erkekler bazı kendi bilmezler yüzünden Sapik mumelesi goruyor buda kizla sucu yok kimin kimin kötü olduğu bilemeyiz

2|2
    0|0
  • Tüm dünyadaki erkekler için bir zorluk söyliyim erkek yakışıklıysa yakışıklıdır yani değişemez ama kızlar çirkinse de güzel olabiliyor. O yüzden güzel kız sayısı daha fazladır😀
    Onun dışında Türkiye'ye özgü bir erkek zorluğu aklıma gelmedi.

0|0
    0|0
  • valla gördüğüm kadarıyla objektif olmak gerekirse ülkede erkek güçlü olmalı imajı var, erkek duygularını göstermez, ağlamamalı mantığı mevcut. yani erkek kayadan bir nesne duygusu olamaz, illa her durumda güçlü olmalı mantığı var. ayrıca ataerkil toplum olmamızdan dolayı sadece erkeğe dayatılmış maddi bir sorumluluk var. mesela kadın işsiz olsa yadırganmaz, ama erkek yadırganır. mesela bir erkek bir kadına evlenirken evi olsun arabası olsun demiyor, diyemiyor çünkü ama kadın bir erkekle evlenirken evi olsun, arabası olsun diyebiliyor kimse yadırgamıyor. çünkü bu ülkenin mantıgında erkek duygusal açıdan da maddi olarak da kadından illa güçlü olmalı, bence erkeğin çıkmazı bu bizim ülkede.

1|4
    0|0
    • evimiz yok arabamız yok anamız yok babamız yok ölelim o zaman biz

• @sadakat-mm ben dusuncemi soylemedim ama cevremden gordugum izlenim bu, ne yazık ki erkeğin maddiyatına ve statüsüne kadın genelde bakıyor, cunku erkek guclu olmalı gorusu yaygın.

• Çoğu zaman evin tek yükünü sirtlamasi gerekiyormuş gözüyle bakılması, gerçekten şerefli olduğu halde hakkı yenen durumlarla karşılaşmaları ilk aklıma gelenler

0|3
    0|1
  • erkeklerin tek zorlugu bir kiza merhaba bile deseler sapık damgası yemeleridir

1|5
    0|0
  • İsteyen gelsin omzumda ağlasın. Ama adam gibi adam yok ki. Kimse zorluklardan bahsetmesin. Para mı? Çalışmayan kadın istemiyorum diyorlar. Ne zorluğu olacak? Askerlik mi? Şehit ya da gazi olursan Allah katında güzel bir mertebede olacaksın. Biz kadınlar her ay regl ağrıları çekiyoruz. Bir de üstüne çocuk doğuruyoruz. Erkekler bir tek çalışıyor yani. Onu da yapsınlar bir zahmet

0|0
    0|3
  • Hep bir şeyleri yapmak zorundalarmıs gibi bir algı var. Baskı altındalar.

0|3
    0|0
  • Çıplak bile gezebilirler. Ne zorlukları varmış delirtmesinler insanı. Boş beleş varlıklar.

1|0
    0|7
    • Her şeyi cinsellikten ibaret sanmanda ayrı bir saçma

• @YürüyenMantık nickinle cümlelerinin arasındaki uyumsuzluk harika gerçekten. Rahatlık deyince aklına birini sokakta dövmek mi geliyor? Ya git görüşümden midem bulandı. Cahilliğin...

• "Bir ilişkide maddi yükün tamamını erkek üstlenmeli." diye bir algı var.

0|2
    0|0
  • Feminist değilim ama bence çok fazla bisey cekmiyosunuz sunnet olsuyosunuz cocukken oluyosunuz zaten hep acisi kalmiyo

1|1
    0|4
    • İş kazalarnın %93'ü bile erkek
      Sen türkiye'de hiç sokak kızı diye bir şey duydun mu mesela?
      Biri senin ailene laf atsa senin ölümüne doğru savunman dahi gerekir
      Hayatı boyunca çalışmak ailesini geçindirmek zorundalar
      Daha bir sürü şey var

• Hep ondan beklenileni yapmalı Evin yükünü sirtlaması gerekiyor (Genel düşünce böyle) Hep güçlü olmaları bekleniyor zamanlada duygularını saklayan insanlara dönüşüyorlar. Baskı altındalar

1|1
    0|0
  • Haycek kişisi gercekleri duymayi sindiremediginden beni engelledi.
    Eger bir cinsiyetin zorluklarindan bahsedecekseniz iki tarafin da hayat kosullarini yasayacaksiniz arkadaslar. Oyle ezbere konusmak olmaz. bir de feminist damgasi yedik iyi mi? 😂😂
    Çunku kadin haklarini savunuyorsam benim bir sifata ihtiyacim olmali!
    Bu onemsiz tabii ki.

Asıl mesele şu ki ; benim de cevremde erkekler var. En basinda abim , babam. Sizlerin de yasadiginiz zorluklar var ancak sizi doguran kadindan baslayarak dusunmeye baslayin. Hadi kıyaslama da yapın. Terazinin agır ucu hangisi oluyor. Bunun farkinda olmaniza ragmen neden inatla aksini savunma geregi duyuyorsunuz anlayamiyorum. Sizi gercekten DÜŞÜNMEYE davet ediyorum.

0|0
    0|0
  • Ne zaman istedikleri gibi giyinip tacize uğramışlar ki?
    Gece yoldan geçerken arkasına bir kez bile bakmadan yürüyememişler ki?
    Sırf etek-şort giydi diye şiddette maruz kaldılar mı ki?
    Gece yarısı dışarda olan erkek için taciz ve tecavüzü hak ediyor denildi mi ki?
    Ya da hiç çoçuk damat gördük mü?
    Karısından şiddet gören erkek?
    Sırf erkek oldukları için tahrik sebebi oldular mı ki acaba?
    Çalışmak mı ha onu ben de yapıyorum kendi sorumluluğumu alıyorum, kazanıyorum ve bundan da gocunmuyor, zorluk olarak görmüyorum. Askerlik mi biz de gidelim toplumda erkekler gibi ezilmeden, değer göreceksek eğer..
    Türkiye de erkek olmak değil kadın olmak çok daha zor iş!!

2|1
    0|10
    • Burada kadının zorluğu erkeginkinden daha fazladır demek veya tam tersini söylemek çok yanlış. Eğer ortada zorluk varsa iki taraf için de var. Diğer tarafı kucumseyerek kendi yargılarınızı savunamazsınız. Hayatınızın bir saatini erkek olarak gecirdiniz mi ki olmayışından bahsedebiliyorsunuz? Ne askerlik ne çalışmak. Erkek olmanin en zor yani her yükü omuzlarina almak ve bundan biryere saklanarak kacamamak. Yanında sorumlulukardan kaçan bir erkek ister misi? Erkek olmanin en zor yani duygusu kalbi olmayan bir insanmis gibi yaşamaya mecbur olmak. Yanında ağlayan bir erkek görmek ister misin? Erkek olmanin en zor yani tüm herşeyi içine atabilmek. Erkek olmak tüm değerlerini namusu bilip sahip çıkmak bunun için tüm dünyayı karsına almak. Kadın olmak da zor ama inan erkek olmak da hiç dediğin gibi kolay birşey değil

• abla sen kadın olmanın zorlugunu yazmışsın kendince görmüşsün meseleyi

• Benim görüşüme bak , ne zorluklar varmış öğren , bunlar bazıları

• Hep güçlü olmaları bekleniyor. Bu durum da duygularını saklayan insanlara dönüştürüyor onları

0|3
    0|1
  • Kızlar Devam
    45

Benzer Benceler

Yükleniyor...