Paranın açamayacağı kapı ve satın alamayacağı şeyler var mıdır?

Selam..
Paranın açamayacağı kapı ve satın alamayacağı şeyler var mıdır?Ünlü general Napolyon Bonapart yüzyıllar önce "Para, para, para" diyerek tarihe geçen sözünü söylemiştir. Ta o zamanlardan bu yana şarkılar, yazılmış, felsefik sözler söylenmiş para hakkında.. Ama hep bir konu muamma olarak kalmış.
O da "Para her şey demek midir"
Kişisel düşüncem para çok çok önemli, hiç kimse direkt hayır derse yalan söyler.. Ancak her şey demek değil..
Peki sana göre para her şey demek mi?
Para her kapıyı açar, her şeyi satın alır mı?
Yoksa para her şey demek değil diyenlerden misin?

• Para her kapıyı açar, herşeyi satn alır?
    A seç
  • Para çok önemli ama her şeyi satın alamaz. Her kapıyı açmaz.
    B seç
  • Para önceliğim değil
    C seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
3887

En İyi Erkek Görüşleri

• parayla açılmasını istediğiniz şeye göre değişir canım benim, parayla kiminin namusunu bile alabilirken, bazen parayla insana belediyede bir torpil bile yaptıramazsın ! nedeni nedir diye sorarsan bak işte onu bende bilmiyorum senin bir yorumun varsa yaz bizde bilelim

1|0
    0|0
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL
  • aynı napoleon'la esir aldığı - yanılmıyorsam- ispanyol kralının arasında; esir kralın, biz şan ve şöhret için savaşırız, sizse ancak para için dediği ve napoleon'un, evet herkes kendinde olmayan için savaşır şeklinde bir cevap verdiği bir diyalog geçtiği söylenir. para her şey değildir, her kapıyı da açamaz tabi ama o olmadan da olmaz.

1|0
    0|0
    • şan ve şöhret dememiş de şeref demiş, düzelteyim.

En İyi Kız Görüşleri

• açabileceği bir çok manasız kapılar var tabi ama bir de o kadar çok acamiyacağı kapılar var her insanı satın alamazsın sanırım onurunu şerefini hakkını sevgisini saygısını daha ziyade maddi şeylerdir diye düşünüyorum
    benim için para hayatta kalmak için bir kağıt parçasını ifade ediyor ama yaşayabilmek için ona ihtiyacım yok

1|2
    0|0
    • paranın son kullanma tarihi vardır hane markette aldığın yemek gibi bir süreliğine seni mutlu eder ama o süre dolduktan sonra sıkılırsın miden doymuş olur ve boşa harcarsın

• Parayla kimse kimseyi birbirine zorla aşık edemez mesela. Aşk bazen sokak köşelerinde yaşayan bir sarhoşa bile denk gelebilir. Halbuki cebinde 5 kuruş parası bile yoktur. Ben Aşk diyorum. Parayla Aşk satın alınamaz. ( Gerçek Aşk.. )

1|0
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 85

• Paran olmasa cesedin bile yerde kalıyor. Mezarlıklar bile pahalı. Sonra da parayla olmaz diyorlar. Ölsen bile masraf olduğu bir dünyada para olmadan olur mu?

2|1
    0|1
  • Paran olmasa gömülecek yerin bile yok. Kimse hassasiyetlerini düşünerek cevap vermesin bence herkesin bir fiyatı bir zaafı var maalesef insansız nihayetinde

1|0
    0|0
  • Paranın açamayacağı kapı; nasip ve kısmet..
    Satın alamayacağı şeyler; şeref, namus, haysiyet..

#Vesselam

3|1
    0|0
  • İş adamı dikran masis diyor ki para sevgi dahil herşeyi satın alır.. Sizin alamaz dediğiniz şeyler sağlık tamam eyvallah birde ölenler geri gelmez diyorsunuz zaten bunlar öteki dünyayla ilgili Allah her parası olana ben buna hastalık veriyim demiyor ölüm zaten Allah'ın emri kalanların hepsine paranla müdahale ediyorsun aşkta dahil herşey para kimse kusura bakmasın!!!

1|0
    0|0
  • Para denilen güruh, her şeyden daha karanlık ve daha aydınlık olandır. Dünya üzerinde vasfı büyük olsa da, sıra kalıcılığa ve başarının özüne geldiğinde, para bir tür madde olarak kalacaktır. Hep şunu söylerim, parayı da icat eden bir akıl değil miydi? Öyleyse nasıl olurda parayı akıldan daha üstün tutabilirim. Her şeyden önce yalnız yüce bir akıl istedim, işte bu nedenle!

1|0
    0|0
  • Para size ancak bir yatak alabilir, iyi bir uyku değil; bir ev alabilir, bir yuva değil; bir arkadaş alabilir, bir dost değil.

1|0
    0|0
  • Son derece sınırlı ve ilahi boyutta mevzularda işe yaramaz. Ama bunları saymazsak evet her kapıyı açar :)

1|0
    0|0
  • Para önceliğim değil şıkkı dedim ama parasız da bir şey olmuyor. Tuvalete girmek 1 tl. Allah'ın dağdan gelen suyu 1 tl. Yaşamak hatta ölmek te parayla. Mezarlıkta yer almak para, mezar taşı yaptırmak para, kefen almak para. Bu masrafları görünce insanın ölesi bile gelmiyor.

0|1
    0|0
  • Paranın satın alamayacağı şeyler var geri kalan için mastercard. reklamı geldi aklıma.. Para ile çok şey satın alabilirsin ama alamayacağında çok şey vardır.
    Mesela;
    Babalık duygusu; paha biçilemez

1|0
    0|0
  • Söyle diyim direkt para olmasada dolaylı yoldan paraya herseyi yaptırabilirsiniz. Yani nası diyim. Birisi evini mi satmıyor paraya paha biçilemezmi diyor. Daha cok para ile onun hayatını işin, i mahvedersın satmak zorunda kalır. Öyle malesef. Paran varsa yöntem çok. Gerekirse ortadan kaldırırlar :D

0|0
    0|0
  • Hayır açamaz. Bir insana kendini para ile sevdiremezsin, para ile umut satın alamazsın, istediğin kadar para ver para ile rüya göremezsin.

2|0
    0|0
  • Insancil bir kizin kalbini parayla kazanamazsin mesela.

2|0
    0|0
  • Tamamen karakterle ilgili. Satın alınacak insan olduğu gibi alamayacağın insanlarda var.

1|0
    0|0
  • Paranın tek satın alamayacağı şey sağlıktır gerisi ise miktarına bağlıdır

1|0
    0|0
  • parası olan için para her şey demek değildir , parası olmayan için ise para her şey demektir , görüşüm budur

1|0
    0|0
  • Huzur para ile olmaz, her ne kadar paranını aşırı önemli olmasına rağmen zengin olupta huzursuz olan çok fazla insan var.

0|0
    0|0
  • Paradan çok huzurum önemli. Bir çok şey var paranın alamayacağı bana göre

1|0
    0|0
  • Güçlü bir benlik
    Galatasaraylılık
    Vatan severlik.
    Bu üçünü parayla satın alamazsın.

1|0
    0|0
  • Paranın satın alamayacağı şeyler değerli değil mi zaten

1|0
    0|0
  • Maddi olan hemen herşeyi alabilirsin.. Ama geri kalan hicbirseyi alamazsın.. Saglik.. sevgi.. huzur.. aşk..

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    65

Kızlar Ne Diyor 36

• Para yaşamak için gerekli ama öncelikli değil. Bazen sağlığını parayla alamıyorsun mesela.

1|0
    0|0
  • Hayatta para önemli ama her şeyi parayla satın alıp olmaz! mesela sağlık Yok sa para olduğunun önemi var mi? Toprağa girdiğimizde ev araba para hepsi kalacak hiç birisinin sana faydası olmaz ! Allah neyi nasip ederse ona şükür edelim😊

1|0
    0|0
  • Sevgiyi de huzurunda mtluluğuda hepsini o alıyo ama öleni geri getiremiyo babasız bir babalar günü... Herkese gnaydn bu arada babanızın ve annenizin ailenizin kıymtini bilin

1|0
    0|0
  • Şu dönemde insanlar paranın esiri olmuş. Sağlam karakterlileri bozmazda, esir olanların vay haline..

1|1
    0|0
  • Var tabi ki. Mesela ne kadar paran olursa olsun hava satın alamazsııın😜😎

1|0
    0|0
  • Para her kapıyı açıyor valla fakire bir kapı bile açılmıyor yalan dünya bu burada paranın lafı geçer

1|0
    0|0
  • Paranın açamayacağı kapı ve satın alamayacağı şeyler var mı?-BEŞİKTAŞ.

1|0
    0|0
  • Para ile herşeyi satın alabilirsin sağlık ve koşulsuz sevgi dışında

1|0
    0|0
  • Vardır tabiki
    Sağlığı mutluluğu huzuru en önemlisi sevgiyi gönlü satın alamaz

1|0
    0|0
  • Satın alamacağı şeyler vardır ama parasız yaşamda çok zor bu zamanda

1|0
    0|0
  • Sevgiyi satın alamazsın, Aileni satın alamazsın, ölenleri parayla geri getiremezsin

1|0
    0|0
  • Sağlık, huzur, aşk, güven hatta bence güzelliği de satın almak için zorlasa da bazı kızlarımızda para ona bile yetmiyor

0|0
    0|0
  • Eskiden olsa demezdim ama şu anki dünyada her şey ama her şey para

0|0
    0|0
  • Sağlık.
    Sanki alır gibi olur ama alamaz.

1|1
    0|0
  • Tabikide değil

1|0
    0|0