Bir insanı tanımanın en iyi yolu nedir?

Eskiler "Bir insanı tanımak için ya alışveriş etmeli, ya yola gitmeli." derdi. Bence haksız sayılmazlar. Bir insanla 5 dakika oturup muhabbet ederek ya da birkaç buluşma gerçekleştirerek tanıyamıyorsunuz.
Bir insanı tanımanın en iyi yolu nedir?
Ve şöyle bir alıntı yapmak istiyorum. Çok doğru bir demeç olmuş; " İnsanlar belli değer yargılarına sahiptir. İnsan, inandığı dava veya mensup olduğu dinin kendine yüklediği görevleri yerine getirdiği için iyi sanılmamalıdır. İnsanın nasıl bir karakter taşıdığı asıl sosyal münasebetlerde, özellikle alışveriş gibi çıkarların çatıştığı durumlarda ya da kendi ortamından uzaklaşmasında ortaya çıkar."
Bunların ışığında sormak istiyorum: "Bir insanı tanımanın en iyi yolu nedir?"

4|2
100102

En İyi Kız Görüşü

• Anneme bir defasında bir arkadaşımı anlatıyordum; anne şöyle iyi böyle iyi. Bana dedi ki “Sen hiç ona kötü bir şey yaptın mı?” Yoo dedim. “E o zaman sence de normal değil mi?” dedi.
    Bir defasında da erkek arkadaşımdan bahsediyordum. “Sen onun yanında evdeki kadar doğal mısın?” Dedi hayır dedim. O da o kadar doğal İşte dedi. Bir insanı aynı eve girmeden tanıyamazsın. Ben bile babanın yıllardır yeni yeni özelliklerini keşfediyorum. dedi. Bence hiç haksız sayılmaz.
    İnsanlar aşık olduklarında gözlerini ve kulaklarını kapatıyorlar. Oysa 4 açmaları lazım. Soru sorarak bir insanı tanıyamazsın. İyi bir gözlem yeteneğine sahip olmanız gerekli.

3|0
    0|0
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL
    • 👌👌👌

• Wuu. İşte bilinçli kadının hali başka tabi.. 👊😎 böyle zeki kadınlara her zaman hayranlık duyarım. Selamlar saygılar olsun bed görll ✌✌
      Anneni eig seçicem. Seni değil bak ahhahahaha 😂😂😂😂

• Hahaha çok teşekkürler Müslüm Aleykümselam

En İyi Erkek Görüşü

• işine gelmediği gibi davranırsan zamanla gerçek yüzünü göstermeye başlar dünya menfaat dünyası olmuş diye boşuna dememişler

0|1
    0|0
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 99

• 1-Yanlış olan bir sır ver karşı tarafı da bundan haberdar et. Gidip yetiştiriyorsa üstüne çizgi çek. 2-Kendi hemcinslerinde
    anlamak için sevgilin olmayan biraz da eli yüzü düzgün birini koluna tak arkadaşinin yanına götür. Sevgilim diye tanit. Yanına gotürdüğun kisiye caktırmadan seni aramasıni soyle. Ona asılıyor mu anlarsın. 3- Bir gün boyunca kiskanacağı şeyler söyle ve yap. 4- herkes dedikodu eder ama bu kişi milletin namusu ile ilgili dedikodu ediyosa uzak dur. 5- evinde bir hafta kal. Ona muhtaç gibi davran. O zaman anlarsın 6- ve en önemlisi dürustlukten çok bahsediyosa en büyük üçkağıtçıdır. Tutucuysa milletin yaşam tarzıni çok elestiriyorsa hepsini gizli gizli kendi yapıyordur. Ya da yapamadığı için haset ediyordur. Sana da herşeye haset eder. 7- çok dikkatliyse uzak dur. Asla dost olmaz öylesi. Herşeye dikkat eder nerden boşluk bulurum milletin üstüne basar yükselirim. Hangi kavgada bunları kullanır küsünce rezil ederim diye bakıyodur. 10- gariban edebiyatı yapandan uzak dur. Sömürücek kullanıcak. Harf limiti azalıyo devam edicem

0|2
    0|0
    • 12- yeni tanıyorsan ve arka arkaya senle ilgili sorular soruyosa asla güvenme başlar nerelisin kaç yaşındasin baban ne iş yapıyo kac kardeşsiniz nerde oturuyosun okuyomusun çalışıyormusun... uzar gider böyle hadsiz sorular soruyosa o dost değil düşmandır senden hoşlanmamış ağzını arıyordur. Muhtemelen başına iş getirecek. 13- Arkadaş acı da olsa gerçekleri söyleyen kişidir. Ama dangalakça ve baskaları varken değil. O tişört kötüyse dostun sana o tişört kotü der ama seni aşağilamaz ve milletin yanında soylemez. 14- cinsellikten çok konuşuyorsa. Senin cinsel hayatını sürekli merak ediyorsa anlatmanı istiyosa. Bu ne demek biliyor musun? Çıktığın kadın / adam ile ayrıldığın zaman ona yürüyecek. Sen güvenip anlatırsin o orada burada anlatır senin üstüne kalır. Ayrılmana neden olur. Ya da kız arkadasını itibarsızlastirır ayrılırsın kendi yürür. Kadının ya da adamın muamelesini nelerden hoşlandığıni senden öğrenip iyi bildiği için onları uygular ve o konuda senden daha iyi görülür

• 15- Kavga kısmen. Kuyruğuna bastığınızda herkes sinirlenir. Karşıdakinin ezik olmasıni ve bir hanımefendi beyefendi gibi davranmasıni bekleyemeyiz. Küfür şiddete varan şeyler bile olabilir. Amaaa çirkeflesiyorsa yani kavgada daha önce açığınız olarak görüp biriktirdiklerini s. çıyorsa yani arkadaşken kiloniza sevimli deyip kavgada bok çuvalı diyosa bu gibi şeyler yapıyorsa o kişi dost da değildir insan da değildir

• Üniversiteye kadar bende dedikodu etmezdim. Ama hayatın bir gerçeği dedikodu. Bazen de savaş stratejisi. Haber alma yolu. İnsan çevresinde her zaman bir dedikoducu aşağilik birini bulundurmali ki yeri geldiginde arkasından dönen dolapları öğrenmeli. Bu tip kişilerden çok seyler öğrenmişligim vardir. Yeri geldiğinde de cok işe yarıyor. Sürekli dedikodu eden kişiler ortalık karıştirmayı cok seven kişilerdir. O tuzağa düşmeden dediklerini dinlemek zamanla birlikte sınayip ona göre harekete geçmek çok büyuk faydalar sağlayabiliyor. Ben kac dost bildiğim kişinin düşmanim olduğunu bu dedikoducu tipler sayesinde öğrendim ve sınama fırsatim oldu. Kendimi nelerden korudum. Bu insanları sevmemek ama etrafında tutmak ve onlara karşı dikkatli olmak her zaman iyidir

• Borç ver,
    borç iste,
    birlikte yaşa,
    birlikte yola çık da derler atalarımız,
    Öfkeli anına tanık ol,
    Herhangi bir çıkarı olmayan insanlara karşı tavrına bak,
    Ailesi ile arası nasıl?
    Dedikodu yapıyor mu?
    Arkadaş çevresi geniş mi?
    Vesaire vesaire...

1|3
    0|0
  • Birini tanımanın en iyi yolu onu kizdirmaktir. Insan kızınca içini kusar , kustugunda özü ortaya çıkar.
    Kızdırmamak en kolay yolu istediğini vermemektir.
    Her daim ise yarar.

2|1
    0|0
  • Bana değil çevresindeki insanlarla olan ilişkilerine dikkat ederim. Mesela gittiğimiz mekanda garsona davranışları, kendisinden yaşça büyük birine davranışları vb..

1|1
    0|0
  • Bu soruyu uzerime aldim! :)

Yani karsimdaki uslubu onemli, ya da biryerde otururken ki tavri falan gozlemlerim yani :)

1|1
    0|0
    • Alışkanlık haline getirdin senee heeee 😂😂

• Herhangi bir restaurant, lokanta, cafe vb. yerde ki garsonlara karşı tavrı bunu önceden duymuştum. Konuşmak ile kişiler anlaşılmaz. Kişiler tarafindan, tanımak için detayda da bahsetmiş olduğunuz gibi küçük ama değeri büyük sınavlara tutulmalı insan.

0|1
    0|0
  • Bir insanı tanımayı bilmem ama bir insanın aslında kim olduğunu öğrenmek için ona hayallerini sormak derim. Çünkü her zaman insanı ele veren şey ya hayalidir ya da duası bir insanin kim olduğunu en güzel böyle öğrenir insan. Çünkü insanin kalbi en çok hayal kurarken ve dua ederken çıplaktır

0|1
    0|0
  • Kızdığı zaman tepkisi. Bazı insanlar kızınca hakarete varan söylemleri oluyor. Bazıları iseçizgisii koruyor.

1|1
    0|0
  • Şakalarına bakmak. Cidden de öyle bir insanın şakasına bakarak karakterini anlarsın çünkü şaka diye diye herşeyi ağızlarından kaçırıyorlar o şakaların şaka olduğunu ben hiç görmedim

0|1
    0|0
  • Sinirlendiğinde, ev ortamında falan tanınır az da olsa

0|1
    0|0
  • Sinirli anındaki halleri bir insanı iyi tanımanın en kolay yoludur

0|1
    0|0
  • Biz bile kendimizi tanımıyoruz. Neler yapacağımızı kestiriyor ama bilmiyoruz başkaları nasıl bilsin tanısın

2|1
    0|0
  • Onunla tartışmaktır.. Sizi düşünmeden kırabiliyorsa çekinin ama laflarını özenle seçip sizi incitmemeye özen gösteriyorsa ona sarılın...

0|1
    0|0
  • okul whatsapp grubunda ne kadar etkin ve yazdığında ne yazıyor. insan sandığım tüm kişiler whatsapp grubunda kavga ettiklerinde gerçek yüzleri ortaya çıktı

0|1
    0|0
  • Bir insanı tanımak istiyorsan, kendisine hiçbir faydası dokunmayan bir insana nasıl davrandığını gözlemle.

0|2
    0|0
  • Bence bazen bir insani hemen anlarsin ama bazende kirk yik gecse yine anlayamazsin.

0|2
    0|0
  • En iyi yolu yok bence günümüzde 40 yıldır aynı yastığa baş koyduğun insanı bile yeri geliyor tanıyamıyorsun😌

0|2
    0|0
  • Evlenmek yafa aynı evde yaşamak uzun bir süre en az 2 yıl gbi

0|1
    0|0
  • bir de yemek yemek var neden bunlar bilmiyorum yol tamamda diğerlerini anlamadım

0|1
    0|0
  • tanıyamazsın.
    tanıdığını sanarsın ama zaman geçtikçe bilmediğin çok yönü çıkar.
    yani hiç kimseyi tam anlamıyla tanıyamazsın:)

0|1
    1|0
  • Kızlar Devam
    79

Erkekler Ne Diyor 101

• Sanırım o insanla 5 dakika da olsa vakit geçirmek.

0|1
    0|0
  • İnsan üç beş damla kan ve binbir endişedir
    Şak diye tanıyamazsın.
    Ama yöntemleri onunla vakit geçirmek birazcık etkili olur en başta
    Ailesi en önemlisi annedir
    Erkek olsun kız olsun farketmez
    Tarla önemli tarla.
    Arkadaşları da çok önemli arkadaş olduğu kişiler nasılsa oda ona yakın ya da odur vs vs
    Allah hayırlı insanlarla karşılaşmayı nasib eylesin inşaALLAH🤲

0|1
    0|0
  • Hiç tamımamaya çalışmaktır. net

Çünkü tanımaya çalıştıkça beklediğin insan olmadığını görme olasılığın ve sonucunda aldığın hayal kırıklığın her zaman yüksek olacaktır. Takılma böyle şeylere bırak onlar seni tanımanın yollarına baksın ;)

0|1
    0|0
  • mesela o insanın damarına basarsanız sinirlenmesine öfkelenmesine sebep olursanız belki bir nebze ne olduğunu ortaya koyabilir.
    Diğer bir nokta: o insanla komşu olmak zamanla tanımamıza yol açabilir.

0|1
    0|0
  • Zor bir durumda verdigi kararlara ve yaptigi seçimlere dikkat etmek. Ustelik gunluk konusma esnasinda da belli etmeden bir iki test sorusuna tabii tutabilirsiniz. Soru ve testlerle istemiyorsaniz gun içinde yan yana harcadiginiz vakti arttirabilirsiniz

0|2
    0|0
  • İyi bir insanın nasıl olacağını burda paylaşırsan sadece kötü insanlara "Nasıl iyi insanları taklit ederim?" Sorusunun cevabını vermiş olursun. Sürekli bizleri taklit ettiklerinden bizim söylediğimiz doğrular samimiyetini yitirir. En samimi cümlelerimiz bile karşıya hep sahte gelir. Bu tip sorular sadece iyi insanların iyiliğini kanıtlamak için daha fazla boşa çaba göstermesine yol açar. Kötülüğü besleyip bizim hakkımızı daha fazla yemeyin

0|1
    0|0
  • bir insanı tanımanın en iyi yolu , tanımak istediğiniz kişiye borç para vermekdir :) kesin olarak yapısını karakterini vs çözesiniz sonraki süreçde :D

0|1
    0|0
  • Herkese bunu yapamazsın tabi ama en kücuk bir yetki bir güç alınca bazı insanlar değişiyor ben bunu yaşadım.

0|1
    0|0
  • Bir insanı kırın" ve icinden cıkanlara bakmayın. Kırılınca ınsan kırar. Tanıyamassın tanımanın yolu sünnetden gecer... bir insan ehli sünnetse sorun yok. Eger sünnetsizze zor...

0|1
    0|0
  • Bir süre vakit geçirin bu sürecten sonra atıyorum sizi bosladıysa eskisi gibi degilseniz durdu yere, ya sevgili yapmıştır, ya para bulmustur, ya da yeni arkadas grubu yapmıstır gecmis olsun

0|1
    0|0
  • insanı tanımanın o kadar çok yolu var ki say say bitmez karakter analizi disiplinleri var grafoloji ilm i sima burçlar beden dili konuşma şekli vb

0|1
    0|0
  • Bir insanı tanımanın en iyi yolu, ailesiyle tutumu ve davranışlarıdır..
    Çünkü kimse ailesine rol yapamaz..

#Vesselam

0|1
    0|0
  • Zamanla tanırsın öyle bir zaman geçer aylar yıllar her seferinde yeniden tanırsın hayal kırıklıklarıda cabası

0|1
    0|0
  • Bir insan mutsuzken biraz daha kolay anlaşılıyor. Fazla tepki veriyorsa tehlikelidir sıkıntıları vardır.
    Soğukkanlı sakin olumlu olabiliyorsa güzel.

0|1
    0|0
  • Çıkarların çatıştığı her durum muhatabımızı tanıma yolunda büyük bir adımdır. Ne diyor yazar: Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır.

0|1
    0|0
  • En iyi yolu zor durumda kaldığını ve belirli miktarda paraya ihtiyacı olduğunu ve acil olduğunu belirtip bir teste tabii tutmak iyi olabilir :)

0|1
    0|0
  • çok basit birşey tabi ki önüne yem atacaksın yanında sürekli hata yapacaksın tepkisini ölçeceksin sorular soracaksın çıkar kokusu

0|1
    0|0
  • Başbaşa 1 hafta tatile çıkmak.
    Emin olun kimse başabaşa iken 1 günden fazla rol yapamaz. Eteklerindekiler dökülür.

0|1
    0|0
  • 5 dk konuşsam anlarım artık. Yemediğim kazık kalmadı da

0|1
    0|0
  • Zamandır. Zamanla insanlar birbirini en iyi şekilde anlar ve tanır.

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    81

Benzer Benceler

Yükleniyor...