Bir iş yerinde yüksek bir mertebeye gelseniz yakınlarınıza ayrıcalık tanır mısınız?

Bir iş yerinde yüksek bir mertebeye gelseniz yakınlarınıza ayrıcalık tanır mısınız? Torpille yakınlarınızı belli konumlara yükseltir misiniz? Yoksa kul hakkına girmeyecek karakterde olup hak edenin hakkını teslim mi edersiniz?
Ben çoğu insanın kul hakkını falan taktığını ve umursadığını düşünmüyorum. Ya siz? :)
Bir iş yerinde yüksek bir mertebeye gelseniz yakınlarınıza ayrıcalık tanır mısınız?

0|3
6259

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 61

• Kesinlikle eş, dost akraba torpili mevcut Can. Konuştuğumuz gibi ;)
    Ben adaletten yanayım her zaman. Bu konuda taviz vermem.

0|1
    0|0
  • Tanimam tabikide.. Banane ben calisip cabalayip yuksek mertebeye ulascam onlar benim torpilimle bedavadan yukselicek yok oyle armut pis agzima dus! Herkes kendi calissin cabalasin kendi bir yerlere gelsin! Kimsenin hakkina giremem ben!

0|1
    0|0
  • Şöyle ki akrabamin başarisina güveniyor isem ona bazı işler veririm bunları gerçekten mükemmel yaparsa bir tık yukseltirim diğer çalışanları da unutmam herkes hakettiği yere gelmeli.

0|1
    0|0
  • Eğer tanıdığım kişi iş ile ilgiliyse bilgisi varsa ayrıcalık tanırım ama iş ile bir alakası olmayıp bilgisi yoksa umrumda dahi olmaz zaten tanıdıkla iş yapılmaz

0|1
    0|0
  • Gerçekten yaptığı işin hakkını veriyorsa küçük torpiller geçerim ben

0|1
    0|0
  • Bence hayir cünkü akraba, aile veya tanidik birisine kefil olursan sonra pisman olursun kendi Kurdugun görünümün onlarin hatasiyla yerle bir olabilir.

0|0
    0|0
  • Yetenekli ise evet a değilse yonlendiririm ama direk yapamayacağı işi vermem

0|1
    0|0
  • Kabiliyeti varsa evet tanırım. Ancak o işi yapamayacak biri ise ne kadar yakınım da olsa işe almam. Yani sadece diğer adaylarla eşit konumdaysa öncelik veririm, daha kötüyse vermem.

0|1
    0|0
  • Eger o isin erbabi ise belgesi varsa, yoksa kesinlikle olmam. Zaten Turk halki bugune dek ne cektiyse bu yuzden cekmedi mi?

0|1
    0|0
  • Yapmam çünkü bu torpil işinden ilahi bir güçle defalarca korundum. Kimsenin hakkına girmedim dolaylı yoldan da olsa. Direkt kendim de yapmam.

0|1
    0|0
  • Ülke hiç kimse ayrıcalık tanımadığı için bu halde değil herhalde. Herkes akrabasını kayırıp, torpil yapıyor ne yazık ki.

1|1
    0|0
  • İşini hakkıyla yapacağını düşünüyorsam işe alırım ama yatacağı yerden para kazanacaksa almam.

1|1
    0|0
  • Ayna anadanmı doğduk pardon Ne akrabası? Herkes haddini yerini bilecek. Adaletciyim

0|1
    0|0
  • Büyük konuşmak istemem ama yapmam. Emek hırsızlığı olur. Kötü bir şey.

0|1
    0|0
  • Hayır, herkes kendi emeğiyle bir yerlere gelmelidir.

0|1
    0|0
  • Tanırım millet staja bile torpil istiyo dünya böyle artık

0|1
    0|0
  • Hayatta tanımama ben tanıdıkllarla gelmedimse oda gelmesin

0|1
    0|0
  • Kul hakkı önemli
    Ben nasil tek başıma çalışıp yükseldiysem onlarda çalışsın

0|0
    0|0
  • Asla. akrep onlar. babamı tanımam. iş iştir.

0|1
    0|0
  • Tüm aile eş dost hepsine ayrıcalık tanırım jgkgk

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    41

Erkekler Ne Diyor 59

• Bırakın tanıdıklarıma torpil yapmayı işe bile almam, giren varsa kan bağım dışındaki yakınlarımın bir şeyleri bahane ederek çıkışı verirdim. Neden derseniz, yakınlığımızda ki samimiyete dayanarak bugün olmazsa yarın mutlaka, iş akdine aykırı hareketler sergileyip, işini düzgün yapmayacaktır. Beni bir şekilde işverenime karşı mahçup edecektir. Boş yere risk almaya değmez.

0|1
    0|0
  • Akraba hariç yanimda olan herzman iyi ve kotu zamnda olan biri varsa zor durumdaysa belgeside oldugu sürece ben ona öğretirim ama kimse torpil yapdıgımi anlamsınlar diye diger elemanların yanında calistirip ondan bir seyler kapmasını isterim ondan sonrası gelir zaten

0|1
    0|0
  • O konuma tırnaklarıyla gelen kimse basarili ve iş disiplini sağlam olan kişi profilidir o bence kolay kolay yakın larına torpil yapmaz. cunku o. pozisyonda sürekli kalkmak için ekibinin de güçlü olması gerektiğini bilir

0|1
    0|0
  • Güven gerektiren yerlerde ayrımcılık tanırım tabiki, herkes yapar bunu. Örneğin şoförüm ya da yakın korunam olacak kişi tanıdığım biri olursa daha iyi olur.

0|1
    0|0
  • Hayır aynı iş yerinde çalıştığımız satış temsilcisi akrabalarıma dahi müşteri asansörünü kullandığı için 50 dolar ceza yazıyorum

0|1
    0|0
  • Akraba ile çalışmayı sevmem. Tanımadığım kaliteli insanlarla beraber daha verimli işler yaparım.
    Fakat işin ehli ve yakınlığı suistimal etmeyecek akrabamı başımın üstünde de tutarım.

0|0
    0|0
  • Hiç jimseye hiç bir ayrıcalık tanımam... Kesin bir kuraldır bu benim için bu...

0|1
    0|0
  • Tanımam orda çalışanlar benim gözümde nasılsa orada çalışan ya da çalışacak olan aile bireyinden herhangi biri ya da birileri aynı değerde olur

0|1
    0|0
  • Akrabayla çalışınca hatır gönül ilişkisinden dolayı iş yerinin verimi düşüyo bu yüzden almazdım

0|1
    0|0
  • Arkamdan torpilci, hak yiyen şerefsiz diye konuşulmasını istemem. Onu geçtim kimse için başkasının hakkını yemem.

0|1
    0|0
  • ben Allah korkusu ile hakka boyun egerim hakkin onunde diz cokup insanlari hak ettigi yerlere koyarim

0|0
    0|0
  • Devlette torpil olabilir ama özel sektörde eş, dost, akraba torpil yapanın ayağını kaydırır.

1|1
    0|0
  • Asla yüksek mertebe adam ayrılacak yer değil hatta oraya sizi koymuşlarsa adamlığı ve adetli olunacağını bilinmelidir

0|1
    0|0
  • İllaki bunu isteyen çıkar ama ben yapacağımı sanmıyorum çünkü liyakata çok önem veririm ve Allah'tan korkarım.

0|1
    0|0
  • sahsen bir isveren olarak yakinlarimla calismamayi tercih ediyorum

0|1
    0|0
  • yakın diye değil adam diye kayırırım (sevmediğim çok akraba var

0|1
    0|0
  • Hak ve adalet yasamimin temel degerleri.. Zannetmiyorum oyle bir sey yapacagimi..

0|1
    0|0
  • Kimseye Tolerans yok 😂😂Yerine Mesleğine öğretimine bağlı olarak olabilir sadece

0|1
    0|0
  • Kesinlikle tanımam ne kadar baskı yaparlarsa yapsınlar...

0|1
    0|0
  • Bir iş yerinde yüksek mertebeye geldiğimde torpil yapmam, çünkü iş yeri benim değil, çıkarlarını korumakla yükümlüyüm.. Ama benim olsa, illaki güzellik yaparım sevdiklerime, onların yetkinliklerini anlamaya çalışır o kısımlarda işler vererek, hem faydalı olmalarını hem de çok para kazanmalarını sağlamaya çalışırım..

Yani şu an ben de devleti yönetsem, illaki akrabalarımı, sevdiklerimi güzel yerlere getirmeye çalışırım ama jeolojiden anlayanı, iç işleri bakanı yapmam.. gibi düşünürsek iyi olur bence

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    39

Benzer Benceler

Yükleniyor...