Aileler neden evlilik istemeyen evlatlarına “Başıma mı kalacaksın?” der? İnsan tek yaşayamaz mı?

Bu toplum dayatması neden var?
Çocuğunu evlendirenin üzerinden yük kalkmış gibi seviniyor, o kişinin kendi işi, evi falan varsa neden sana yük görürsün ki? Genelde bekarken ailesinden yardım bekleyenler evliyken de aynısını bekliyor ki.
Aileler neden evlilik istemeyen evlatlarına “Başıma mı kalacaksın?” der? İnsan tek yaşayamaz mı?#Pisicik 🐱
#GünaydınlarKs 🌅
#kskanbağışlıyor 💉

2|3
1235

En İyi Erkek Görüşü

• Çok uzun mesele, hayatları boyunca bu şekilde yetişmişler asla değişmezler, aynı şeyleri bana da diyolar, hatta annem görücü usulu aramaya falan çalışıyo napiyon sen falan diyorum hic dinlemjyo falan, hayır getircek reddetcem reddettigimle kalcak djfjfj

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yaşar bizim öyle bir komşumuzun kızı vardı hatta ayrı eve çıktı. Ekonomik özgürlüğün varsa kimse sana karışamaz. Yanlış insanla ömür çürüteceğine bekar ve huzurlu bir hayat sürersin.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 34

• Bir erkek yaşı geçse de evlenmesi kolaydır. Yeter ki parası olsun. Ama kızlar öyle değil. Albenilerini yitiriyorlar. Bizim iş yerinde bile 30 yaş üstü nice bekar ve boşanmış kadın var. Yani aklı olan bir adamda otuzlu yaşlarında bir kadınla evlilik kurmaz.

1|0
    1|0
  • O görüşe sahipler çünkü. Yani evladımı zamanı gelince evlendireyim de düzenini kursun bir an önce kendi hayatını kursun düşüncesindeler. Ben bu düşüncelerini kendi ailelerinde büyüdükleri zamana ve eski toprak olmalarına dayandırıyorum çünkü benimkilerde öyle düşünüyor. Anneler babalar işte

1|0
    0|0
  • iyi niyetliler ama birazda bizlerin isteklerine göre hareket etseler keske.

2|2
    0|0
  • Torun sevmek için her yolu deneyip yıldırma politikası uyguluyorlar bu sözde o yolda vurucu sözlerden biri

1|0
    0|0
  • bence evlenmeyi düşünmeyen insan ailesiyle yaşamamalı. ayrı bir eve çıkıp kendi ayaklarının üzerinde durabilmeli, hem ailesinden de laf işitmemiş olur

1|0
    0|0
  • Maddeci bir toplum oluyoruz gitgide her şey para pul ile ölçülür oldu.

1|1
    0|0
  • Bizimkiler gelen sorulardan bıktıkları için ısrar ediyolarmış, başlarına kalmamdan değil.

1|0
    0|0
  • çalış ayaklarının üzerinde dur kimseyi konuşturma ...

1|0
    0|0
  • Onların da kurulu ve düzenli bir hayatlarının olmasını istedikleri için böyle söylüyorlardır eminim.

1|0
    0|0
  • Aynen öyle alışmış işte almaya, bencilliğe. Tek yaşayana da öyle hissetiriyorlar bide

1|0
    0|0
  • Yükle alakası yok. Teşvik etmek için söylenen bir cümle o.

1|0
    0|0
  • artık bellı bır zaman sonra ıster ıstemez herkesde oluyor dogru

1|0
    0|0
  • Birazda gelecek kaygısı ölüp gittikten sonra arkada kalmasın çabası

1|0
    0|0
  • Onlarda özgürlük istiyor olabilir.

1|0
    0|0
    • Evlatları gönderip parti vereceklerdir her gün.

• Genelde akraba ve yakınlarla yapılan muhabbetlerde bu tip sorular çok sorulur. Senin oğlun evlendi mi? Senin kızın hala bir koca bulamadı mı? Şeklinde.. Bu sebeple sürekli bu konu akıllarında yer eder. Bunun dışında hemen hemen çoğu kimse evladının mutlu olmasını ister. Üzüldükleri içinde konuşabilirler.

• O olur bak ama olmasın😒

• Benim ailem ise tam tersi evlenmemi istemiyor 😂

1|0
    0|0
  • Torun istiyorum diyemezler de öyle derler.

1|0
    0|0
  • Yaşarda sevgiliyle bir başka yaşar

1|0
    0|0
  • Sahiplendikleri için

1|0
    0|0
  • Evladini birakmak istemez cunku kimse. m

1|0
    0|0
  • toplumun ta meka ya Yeter artık

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    14

Kızlar Ne Diyor 11

• Yaşar eğer kendin çalışıp ekonomik olarak gerçekten gücü elinde alırsan sana hiçbir şey diyemezler :)

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum öyle aileleri anlayamıyorum. Benim babamın şu an tek istediği okulumu bitirip iş sahibi olmam

1|0
    0|0
  • Özenti bunlar işte 😏 herkesin çocuğu evlenecek benimki evde kalıcak kafasındalar

1|0
    0|0
  • Evlenmediyse genel olarak ayrı eve çıkmıyorlar aileleri ile yaşamaya devam ediyorlar o yüzden de böyle bir düşünce oluşuyor

1|0
    0|0
  • Çocuklarını güvene almak istiyorlar bence. Biz ölürsek napacak diye.

1|0
    0|0
  • Benim ailem demez

1|0
    0|0
  • Kimsenin başına kalmadım tek yaşadım

1|0
    0|0
  • sinirleniyorum artik bu mevzular acilinca

1|0
    0|0
  • dalga geçiyor :;D