Kapat

Yemeğe çıktığınızda hesabı tek başına ödeyen erkek itici midir yoksa çekici mi?

Yemeğe çıktığınızda hesabı tek başına ödemeye çalışan erkek itici midir yoksa çekici midir?

• Hesabı ödeyen erkek çekicidir
    A seç
  • Hesabı ödeyen erkek iticidir
    B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

1|1
3054

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• İlk buluşma da erkek diğer buluşmalarda alman usulü olmalı ve bunun itici veya cekicilikle alakası olduğunu sanmıyorum.

3|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 53

• .

C şıkkı ikisi de değil.

Hesabı kim ödemeli, öder sorusunun bir cevabı zatan uzun zamandır var.

1 Yemeğe çıkmayı kim teklif etmiş ise hesabı o öder,

2 Eğer ortak karar alınmış ise ortak ödenir.

3 Eğer samimiyet var ise ve karşı tarafın alınmayacağı tahmin ediliyor ise, kimin ödediği önemli olmaz.

0 Hesabı erkek ödemeli diye düşünen kadınlar birey olamamış kadınlar.

Hesabı kadın davet etmesine rağmen erkek öderse, mesaj gayet açıktır, sen birey olarak görmüyorum, kendi ayaklarının üzerinde duramazsın. İşte bu yüzden hesabı zorla ödeme kalkmak kadına büyük saygısızlıktır.

.

.

1|2
    0|0
    • .

Birde aslında buna ülkemizdeki partnerler çok sıcak bakmıyorlar ama,

Her kes kendi yediğini de ödeyebilir.

Ülkemizde işletmeler, hesabı iki kişinin ödeyebileceğini düşünmedikleri için yazılımlarda bu özelliği de sorgulamıyorlar.

.

• Mesela ben böyle şeylere takılmam.
    İlk buluşmada mesela ben ödedim. Sonra o ödemek istedi diğerini olmaz dedim ısrar edince yarısını ödemişti.

Mesela yemek sonrası Kadıköyde bir yere waffle yemeye geçtik oradan. Onu o öded (bayağı bir ısrarla ama mutlu olduğunu hissettiğim
    iç, n izin verdim ödemesine). Sonra ordan çıktık, sokakta sahilde gezerken pat ayakkabısı (terlik şeklinde sandalete benzer) koptu, o bankta oturdu; gittim ara tara bir dükkan buldum (ki o vakit dükkanların tam kapandığı vakitlerdi) ayakkabısını aldım para falan istemedim tabiki (vermeye çalıştı ama olmaz yani, bize yakışmaz dedim). O gün yüzüme minnet ve büyük bir mutlulukla bakmıştı :) :) Bende onun için birşey yapabildiğim/onun bir yarasına merhem olabildiğim için mutlu olmuştum mesela...

Yani hayat paylaşımı gerektiriyor biraz bence... Nasıl daha mutlu olunacaksa, kim nasıl değer verdiğini/verildiğini hissedecekse bu tür şeyleri ona göre yönlendirmeli diye düşünüyorum. İster sevgiliniz olsun, ister kız arkadaşınız olsun, ister karınız olsun.

Not: Bu kişi sevgilim değildi; sevgilim ya da eşim olsa bu duygularım arasında ne değişirdi derseniz, akşama aynı eve giderdik ya da akşam vakti olunca trip atan sevgileler olup sabaha birbirimizin gözlerine bakarak uyanan bir çift olurduk. Tek bu farklı olurdu.

1|1
    0|0
  • Valla biz hep boyle gorduk, sevgiliyken eger onceden planlanmamissa erkek odemesi lazim. Odeme oncesi anlasilmistir, kiz bugun ben odeyeyim veya su gun suraya gittigimizde bu sefer hesabi ben odeyecegim der o olabilir ama sen bunu hesap gelince yaparsan erkegin gururu incinebilir. Mesela sunu da hic sevmem, erkek hesabi odeyecegi parasi icin onunla berabermis gibi olanlardan. En azindan gostermelikte olsa birkac seferinde kadinda cuzdanina bir elini atar gibi yapmali, biz o refleksi gormeliyiz:)

1|0
    0|0
  • Çekici mi itici mi bilemem ama ben öderim.

2|0
    0|0
  • Bana göre iticidir. Kadın sever hesap ödememeyi yanlarına para alan bile olmaz ki asıl itici olan budur

1|0
    0|0
  • Bence duygusal ilişkilerde maddi konularda, önceden hesap yapmak en iticisi, erkek ya da kızın ödemesinin bir önemi yok aslında, kimin ödediği farketmemeli, ilişki hesapsız olmalı.

1|1
    0|0
  • Öekici

1|0
    0|0
  • Hesap ödemek iticilik ya da çekicilik sembolü değildir.
    Hesabı öderim, ödeyemeyecek durumda değilsem orada bulunmam zaten..

1|0
    0|0
  • Bırak ödesin

1|0
    0|0
  • Yer zaman ve kişiye göre değişir.

1|0
    0|0
  • Ben su yolu izlerim; yemek biter, garsonu cagirir hesabi rica ederim. Hesap gelir ve oderim.
    Genel kural budur.
    Misafir masada degilken gizlice hesap odenmez. Hesap isterken elde kalem varmis gibi hareket yapilmaz.

1|0
    0|0
  • erkek ne yapsa suç hepsini kendisi ödese kıro olur ödemese ne biçim erkek bu dersiniz ondan ne bok yerseniz yiyin

1|0
    0|0
  • Eski sevgilim hep simit yiyip su içmek isterdi. Hesap 5 lira falan gelirdi onuda 2.5 2.5 oderdik bazen

1|0
    0|0
  • Hesabi ben oderim cebimde para yoksa gitmem ole gevsek gibi kadin odesin diye beklemem. Kadin isterse bir kahve ismarlar baska bir cafe de falan

1|0
    0|0
  • ilk buluşmada mutlaka erkek ödemeli

1|0
    0|0
  • Hesabı ödemeyi teklif etmeyen kız iticidir bence

2|0
    0|0
  • Eğer davet ediyorsa, ödemeli.

1|0
    0|0
  • Ömrümde , sadece 1 tane kız arkadaşım birlikte ödeyelim dedi. Diğerleri hiç oralı olmadı.

1|0
    0|0
  • Her zaman bir taraf odememeli hesabi

1|0
    0|0
  • Cekici

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    33

Kızlar Ne Diyor 29

• Hesabı beraber ödeyeceğiz neden o ödesin ki?

1|0
    0|0
  • Eski sevgilim bunu hep yapardı benim ödememe kizardi ve benim sinirlerim bozulurdu neymiş onun masasında kadina hesap odetilmezmis Allah'ın mali ya

3|5
    0|1
  • Kim öderse ödesin ya. Büyütülecek bir mevzu değil bence. Bana göre ne itici ne de çekici

2|1
    0|0
  • Alman usulü demesin yani. Arada kadında ödemeli ama ağırlık erkekte olmalı. Gidilen yer maddi duruma bağlı. Bir tostcuda olabilir lüks bir restaurantta

1|1
    0|0
  • iticidir diyen keriz galiba tabiki hesap odeyen cekicidir odemeyen bir erkek erkek olamaz

1|1
    0|2
  • Hesabı onun ödemesi hosuma gıdebılır ama hayat musterektır sınemalar benden olur ya da bır sonrakı yemek benden olur herzaman erkek odememelı

1|1
    0|0
  • Iticidir
    Ben kendi hesabimi kendim odemek isterim

1|2
    0|0
  • Çekicidir. Centirmen olur gözümde ama hep erkek ödememeli tabi yeri gelince kız da ödemeli.

1|2
    0|0
  • Iticidir

1|0
    0|0
  • hesap ödemekle iticilik çekicilik olmaz.. 2 tarafta günü gelir öder.. sen ben yoktur

2|3
    0|0
  • Çekicidir.

1|0
    0|1
  • Çekici tabiki bu bir centilmenlik göstergesidir ama sürekli de erkek ödeyecek diye bir sey yok yeri gelir erkek yeri gelir kadın öder

2|0
    0|0
  • Herkes kendi ucretini kendi odesin ya. Arasira ismarlasin birbirlerine arkadaslar ama surekli surekli iticii

1|0
    0|0
  • Şimdi oylamaya Katılmadim çünkü hesabi tek erkek ödememeli ortak olsun

1|0
    0|0
  • Hesabı ödeyince itici veya çekici olmuyor bence

1|1
    0|0
  • İtici

2|0
    0|0
  • Banada ödetirse yemeğe giderim yoksa gitmem

1|2
    0|0
  • Çekicidir ama benim içim rahat etmez.
    *Gecen bol olsun.*

0|0
    0|0
  • Ilk seferde ilgi çekici bir harekettir bu ama her seferinde ona yıkmak doğru değil

1|1
    0|0
  • Itici geliyor bana ortak ödeyelim dediğimde dik dik bakanlar

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    9
Yükleniyor... ;