İhtiyacı olan birine gıda ve giyim yardımı yapmak mı, yoksa para yardımı yapmak mı daha doğru olur?

İhtiyacı olan birine gıda ve giyim yardımı yapmak mı, yoksa para yardımı yapmak mı daha doğru olur?

Giyim yardımı
Gıda yardımı
Para yardımı

2|3

En İyi Kız Görüşü

• Ben para yardimi yapmayi mantikli buluyorum. ozellikle cocuklu aileler icin. kimse karsi tarafin oncelikli eksiklerini bilemez.

0|1
    0|0
    • Kucuktum annem issiz kalmisti. uzun bir sure devam etmisti issizligi ve okul esofmanlarini almak icin her andimiz okundugunda mudur benim ismimi soyluyordu. diyemiyordum da annem isten aytildi alamiyoruz diye. bize o gunlerde bolca erzak yardimi gelmisti ama annem bana o esofmanlari almak icin televizyonu satmisti bit pazarinda. o yuzden ben para yardimi yaparim.

• Bence de guzel. baba sevgisi gormedim ama benim icin dunyayi karsisina alacak guce sahip bir annem vardi cok sukur:)❤

• Tesekkur ederim 😊

En İyi Erkek Görüşü

• para insanı bozuyor
    ihtiyacını karşıla

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 27

• Gerçekten böyle bir şey söz konusuysa gönüll rahatlığıyla her ikisi de gözüme gelmez memnuniyetle yardım ederim 😊

0|1
    0|0
  • Aslında değişiyor. Bazen kıyafet, bazen yicek, doğrusu pek para vermiyorum. :)

0|2
    0|0
  • kime yardım etmemize bağlı. Hastalık nedeniyle paraya ihtiyaçı varsa para, çocuk yurdundakı çocuklara çocuk oyuncakları ve giyim, yaşlı insanlara gıda ve s.

0|2
    0|0
  • Kişiden kişiye değişio

0|1
    0|0
  • ihtiyacına göre yardım yaparım.

0|1
    0|0
  • Gıda giyim yardımı yapmak daha doğru bence

0|1
    0|0
  • Ucunude yapalım belki o parayla kirasını odicek doktora gidicek ilac alacak
    Gıda ve kiyafet herzaman lazim olur

0|1
    0|0
  • para daha mantikli gibi ihtiyaci neyse onu alir ama gercekten ihtiyaci gidip alacak biri olmali ne bileyim parayi alkole kumara filan veren degil o dürümda gida ve kiyafet alirdim

0|1
    0|0
  • İhtiyaç durumuna göre ve gercekten ihtiyac sahibiyse gerekli olanı yapmak gerek

0|1
    0|0
  • bence para çünkü parayla ihtiyacı ne varsa onu alabilir ihtiyaç tek kıyafet ve yiyecek eşyalar değil

0|1
    0|0
  • Para yardımı bence

0|1
    0|0
  • Para

0|1
    0|0
  • neye ya da nelere ihtiyacı varsa ona göre yardım yapılmalı

0|1
    0|0
  • Bence ihtiyacı olan seyleri almak daha makul

0|1
    0|0
  • Farketmez.

0|1
    0|0
  • Para yardımı o istediğini alsın

0|1
    0|0
  • para daha mantıklı eger yardımseversen onu için soruyosan bizim burda çok ihtiyacı olan bir aile var allah içinse ona yapın çok zor durumdalar biz yapıyoruz az çok ama herzaman olmuyor yapamıyoruz

0|1
    0|0
  • Para yardımı daha iyi olur bence

0|1
    0|0
  • Para yardımı

0|1
    0|0
  • Neye ihtiyacı var ise o konuda yardim edilmeli, faturalar odenebilir vs

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    7

Erkekler Ne Diyor 16

• Gıda yardımı daha uygun abi bence.

0|1
    0|0
  • Gıda ve giyim tabii. Adama parayı veriyorsun ertesi gün telefonla dibinde bitiyor. :D

0|1
    0|0
  • para yardımı yapmak sonuçta onun ihtiyacı olduğu şeyi bilemeyiz para verirsek o kendi ihtiyacını giderir ben genelde yardımda bulunurken buna dikkat ederim.

0|1
    0|0
  • bence para

0|1
    0|0
  • İhtiyaçlarını karşılamak daha doğru paranın nereye gittiği belli olmuyor

0|1
    0|0
  • para yardımı insanları rencide edebiliyor..
    o yüzden bence gıda ve elbise..

1|1
    0|0
  • Ne ihtiyaci varsa onu yapmak lazim

0|1
    0|0
  • Durumuna göre değişir. Hepsi ayrı ayrı olabilir.

0|1
    1|0
  • Giyim ve erzak yardımı daha makul olur bence. En azından için rahatlar.

0|1
    0|0
  • Para küçük düşürür ama diğer türlü daha iyi olabilir

0|1
    0|0
  • 2 side makbuldur

0|1
    0|0
  • para yardımı çünkü kendisi seçimini yapar aciliyete göre

0|1
    0|0
  • Gıda yardimi

0|1
    0|0
  • Para yardımı bence mantıklı tabiki evin reisine değil hanımına vermek bence daha iyi

0|1
    0|0
  • Bence para belkide daha önemli ihtiyaçları olabilir.

0|1
    0|0
  • Eğer gerçekten ihtiyacı varsa para diğerleri başka

0|1
    0|0
Yükleniyor... ;