Toplum sizce erkeği de mi tek bir kalıba sıkıştırıyor?

Sen erkek adamsın ağlama
Sen yemek yapma hanımcı mı olacaksın başımıza
Arabayı sen kullan eve ekmeği sadece sen getir!Toplum sizce erkeği de mi tek bir kalıba sıkıştırıyor?Sizce kadınların yanında erkeklerde mi kalıplaşmanın kurbanı?

0|2
1437

En İyi Erkek Görüşü

• Kısmen katılıyorum. Ama erkek ama erkekle kadın arasındaki ayrımım net bir şekilde yapılması taraftarıyım.
    Kadın budur bunu yapar erkek budur bunu yapar
    Benim mantığım bunu söyler. Cisiyetler arasında esnekliğe karşıyım ben. (Kibar konuşuyo diye top denilmesin tabi ki başıma da geldi)
    Evin direği erkektir!
    Erkek güçlü olacak ki kadın güçlü olabilsin kendini güvende hissedebilsin.
    Doğanın kanunu budur. Erkek gücü temsil eder. Erkek serttir.
    Çok basit bir örnek vericem ve ne dediğimi anlicaksınız:
    Kadınlar kaslı iri geniş omuzlu yüz kemikleri çıkık erkeklerden hoşlanır. Bunun nedeni kendi karakterini daha baskın şekilde belli etmesinden kaynaklıdır. Çıkık yüz kemikleri sertliği ifade eder. Kaslar gücü
    Bilmem ankatabildim mi
    Sonuç olarak erkek budur bunu yapar bunu yapmaz, kadın budur bunu yapar bunu yapmaz şeklinde ayrımın yapılması taraftarıyım

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sen erkeksin sen her şeyi yaparsın diyen bir toplum oldukça, ne tecavüz eksik olur ne dayak...

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 36

• Evet baskılar kadınlar üzerinde daha çok yankı uyandırsa da, arka planda erkeklere de baskı yapılıyor. Özellikle doğu ve güneydoğu bölgesinde bu daha çok etkin. Biraz kibar konuşan erkeğe kötü gözle bakılan yerler var. Bazı insanlar, erkek çocuklarını "hadi amcana pipini göster" diyerek büyütüyor. E o çocukta organını büyük bir değer olarak görüldüğünü düşünüp, farklı şeyler yapıyor. Buda ayrı bir konu gerçi. Neyse :D

1|0
    0|0
  • Toplum erkek kadın ayrıt etmeden önce herkesi tek tipleştirir. Daha sonra bu tek tiplerden ikincil cinsiyet temelli tipler yaratır ve onları kendi içinde tek tipleştirir. Daha sonra kendi içlerinde de toplumun istediği kadar türlere ayırıp o türleri de tek tipleştirir. (Kılıbık/maço) Farklı olmaya çalışanı da dışlama ile dışarıda bırakıp yalnızlaştırır ve yalnızlıktan kurtulması için tiplere uyum sağlamasını bekler.

2|0
    0|0
  • www.nadirkitap.com/.../...60615135816_241170_7.jpg

bu kitap her şeyi çok güzel anlatıyor..
    özellikle erkekleri anlamaya birazcık niyeti olan kadınlar bunu mutlaka okumalı..
    erkekleri anlamak istemeyenler ise gitsin roman moman gibi zırvalıkları okusun..

1|0
    0|0
  • Toplum herkese karşı baskı uyguluyor maalesef. Toplumun kafa yapısını, düşüncesini değiştirmek lazım da imkansız gibi duruyor çünkü maalesef cahil bir toplumuz.

1|0
    0|0
  • Toplumun tabularını yukmak için varoldum keyfim nasıl isterse o yönde hareket ederim 😁

1|0
    0|0
  • Hayır değil. Erkek olarak doğulur birileri tarafından misyonlar yükelenmek istenebilir. Ama her şey o erkeğin adam olup olamaması ile ilgilidir. Gerisi boş bence, tartışmaya bile gerek yok.

2|0
    0|0
  • Cinsiyetçi yaklaşımlar kadınlara olduğu kadar erkeğe de var. Rengin, işin ya da kelimelerin dahi cinsiyeti varmış gibi yaşıyoruz.

1|0
    0|0
  • Yıllarca böyle yaşanmış bir ülkeyiz bunu yobazlık olarak göre bilirsiniz fakat nedense nesiller yenilendikçe böyle şeyler çıkıyor neden yıllarca güzelce yaşarken böyle dandik şeyler cıkartıp ortamı bozuyorsunuz

1|0
    0|0
  • herkes kalıba sığdırılmaya çalışıyor erkeksin ağlama kızsın şunu yapamazsın niye yapamayalım millet için gelmedik dünyaya istediğim boku yerim ve kimseyi 1 gram ilgilendirmez

1|0
    0|0
  • Tabi ki. kadına özgü değil bu

1|0
    0|0
  • Toplum her kesi bir şeye sıkıştırıyor. O yüzden adetlere geleneklere lanet olsun

1|0
    0|0
  • Kesinlikle mükemmel bir paylaşım ve evet bizim toplumumuz geri kaldığı icin hem erkeği hemde bir kalıba sokup o şekilde yaşamaya mahkum ediyor

1|0
    0|0
  • Edebimi bozmam gerekmiyor ama hakaret edebilirim değil mi?
    İnsanları kalıba sokan gerizekalilara gelsin bu laf...

1|0
    0|0
  • Yobaz zihniyetler ile yetiştirildik

1|0
    0|0
  • Evet erkekler de karşılaşıyor ama o bulunduğun çevreye bağlı benim karım çalışamaz yok evinin hanımı olacak gibi sözler gusel değil eşitlik nerde burda ki.

1|0
    0|0
  • Erkeksin yaparsın diye bir kelime var ülkede..

1|0
    0|0
  • aynen

1|0
    0|0
  • erkeğin sırtında zaten doğduğu günden beri ''Sen erkek sin '' yükü var

1|0
    0|0
  • toplumun..
    düşünceleri..
    zerre umrumda değil..

1|0
    0|0
  • Toplum baskısı işte

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    16

Kızlar Ne Diyor 13

• Post feminizm bunu ortaya atar zaten... bu toplumsal bakış açısından zarar gören sadece kadın değildir..

1|0
    0|0
  • erkekte insan onun da duyguları var

1|0
    0|0
  • Evet erkekler belki de kadinlar kadar baski altinda erkek adam soyle olur boyle olur diye duygusuz gaddar odun bir portre cizerler ama bakiyorum gercekte oyle degiller bu role burunuyorlar... yazik

1|0
    0|0
  • Zincirler beni aşağı çekiyor ıfjshwhsgd toplum delirmiş

1|0
    0|0
  • Evet çok doğru bir kanıya varmışsın.. Bencede öyle

1|0
    0|0
  • Öyle malesef.

1|0
    0|0
  • Sadece ise gidip evine bakacaklar bunu bile zor beceren adamlar var ne evi ne yemeği ya bırah bırah ;)

1|0
    0|0
  • Kadınıda erkegide bir kalıba koyuyorlar

1|0
    0|0
  • Herkesi.

1|0
    0|0
  • Haklıca bir isyan.

1|0
    0|0
  • Evet zaman zaman