Kadın ve kız arasındaki psikolojik(!) farklar nelerdir?

Bana kalırsa; kadın olmak meziyettir , eziyettir de! Kadın kadındır işte! Kadınım demek de zordur kadınım dedirttirebilmek de! Kız, sahip olmak istediğindir. Kadın, sana sahip olmasını istediğin...
Peki ya sence kadın ve kız olmak arasındaki fark nedir?
Kadın ve Kız Arasındaki Psikolojik (!) Farklar Nelerdir?

#bansheesunar

3|2
1341

En İyi Erkek Görüşü

• Genç kız hayatı anlama aşamasındayken ve anlamaya çalışırken kadın hayatın bilincine ulaşmış herşeyin farkında olan. kişidir Bence aralarındaki tek fark olgunluktur onları birbirinden ayıran. Diye düşünüyorum

1|0
    1|0

En İyi Kız Görüşü

• bu soruyu cevaplamak için annem ile kendimi karşılaştırdım :) sonuç :
    kadınlar "ben yoruldum hayat" ruh hali içerisindeler kızlar da... bana göre cevaplarsak duygudan biraz daha yoksun.
    kadınların EQ seviyesi daha yüksek galiba

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 40

• Kadın, kadın olduğunun farkındadır, olgundur, ne istedğini bilendir.
    Kız, çocuk, toz pembe bakışları olan insandır

1|0
    0|0
  • bir fark yok bence edebi olarak sevdim yazdıklarını ama altında anlam aramaya çalışmak saçma geldi :D

1|0
    0|0
  • Güzel bir soru sormuşsun, bu sorunun cevabı olarak bir Bence yazdım buradan okuyabilirsiniz. :)

www.kizlarsoruyor.com/.../a104387-kadin-ile-kiz-arasindaki-psikolojik-farklar-nelerdir

2|0
    0|0
  • Olaya kızlık zarı olarak bakan mallarrr dolmuş buraya bunlarla benim oyum bir mi 😂 😂

1|0
    0|0
    • 😂😂😂😂 bence değil. Başlıkta belirtmeme rağmen ısrarla ben g. Zekalıyım diyorlar

• Kız kelimesi gereksiz ve cinsiyetçi, medeni durum ve yaş farketmeksizin tümden kadın denmeli erkeklerde olduğu gibi

6|0
    0|0
    • Biran uykusuzluktan yanlış mı okudum diye ikinciye okudum yorumu. Yorumlara gelicek cevapları bildiğimden biran böyle bir yorum görünce (üstelik bu sitede) şükür yarabbim hala aklı selim, bilinçli insanlar var dedim.

• @Elpiida teşekkür ederim :) keşke benim gibi erkeklerden önce kadınlarımızda bu bilincin yerleşmesini ve içlerinde bulundukları cinsiyetçi yaklaşımlara karşı farkındalık geliştirip reaksiyon gösterebilmelerini isterdim

• Sen mozart senfonisi sanmışsın. Kız = toy, çocuk, ergen, gelişmeye çalışandır.

Kadınlık ruhtur. Bu 15'dede olabilir, 55'de de.

Bekaret, zeka v. b şeylerle hiç alakası yoktur.

Kadın kadını en seksi yapan şey; Kadınlık ruhu'dur.

1|0
    0|0
  • İkisine de sahip olmak istediğimi söylesem aradaki farkı yeterince iyi anlatmış olur muyum acaba diye düşünüyorum :)

1|0
    0|0
  • Basit..
    Kadın pireyi deve yapabilir,
    Erkek deveyi pire..
    Hepsi bu.. Konu kapandı dağılın..

1|0
    0|0
  • Aslinda hic fark yok ama toplumsal baski bir fark olusturur.. Ki bekarete dayali bir siniflama cok sacma..

2|0
    0|0
  • Kizin kriterleri olur, kadin ise kendisini ödül olarak sunar

1|0
    0|0
  • kız kelimesini oldum olası sevmem..
    kadın olan ve olmak üzere olandır bana..
    kadın bilgilidir düşünerek hareket eder, olmak üzere olana göre herşey toz pembedir..

1|0
    0|0
  • Kadın ileriyi düşünür erkek anı yaşar. Kadın acaba erkeğin başının etini nasıl yerim der erkek acaba sevgilime karıma nasıl davransam da dirdir etmesin der

0|0
    1|0
  • Bekarete dayalı bir düzen mevcut oluduğundan bu tarz ayrışımlarla karşılaşıyoruz

1|0
    0|0
  • Cinsiyet üzerinden kimlik tanımlamayı doğru bulmam. Yine de farkı sorarsan, masumiyetini yitirmektir.

1|0
    0|0
  • Herkes kadın olmayı kaldıramaz.

En büyük fark aldıkları sorumluluk

1|0
    0|0
  • Kadın deneyimlidir hayatta ayakta durmasını bilen kisidir

1|0
    0|0
  • Şu memeleri Ortalık yere atmayın lütfen insan bir tuhaf oluyor.

1|0
    0|0
  • bu kadar takılmayın bu saçmalıklara ya
    ha kadın ha kız
    ben karı diyorum varmı?

0|0
    1|0
  • mantık hatası detay yazmışsın. beğenmedim saçma bir soru.

0|0
    1|0
  • Ney onun adı kadınlar biliyor ben söylemeyim. Onun varlığı işte.

0|0
    4|0
  • Erkekler Devam
    20

Kızlar Ne Diyor 12

• Edebiyat öğretmeni olduğum halde heç gece gece bayık bayık edebiyat kasacak halim yok tek fark kadın cinsel ilişkiye girmiştir. Bakire değildir. Ve vücudunu başka biriyle paylaşmayı öğrenmiştir. Kız iste bakiredir. Vücudunu başkasıyla paylaşmamıştır tek fark bu olgunluk falan değil mevzu o çok başka bir şey ne kadınlar aklı 5 karış havada ne kızlar var kendinden 9 yaş büyük adamla evlenip onu çekip çevirebiliyor. Bu devirde 9 yaş farkla olur mu ayol demeyin oluyor.

0|0
    3|3
  • aslında erkek olmayan her insan kadındır ama toplum bunu sevişmeye bağladığı için kadınlık sevişme neticesiyle elde edilen bişeymiş gibi algılanıyor... yoksa aynı insan değişen bişey yok... böyle bir ayrıma da gerek yok...

1|0
    0|0
  • Kız daha çok babasının prensesi, kadın da kocasının kraliçesi gibi bence fark bu :)

2|0
    0|0
  • Hayattan acı tecrübeler ogrendigin ve o yolda ilerlediğin an kadın olmuşsun demektir

1|1
    0|0
  • Tecrübe farkı, tazellik farkı, hata yapma olasılığı ve buna müsade; status

1|0
    0|0
  • Kendini olgun hissettiğim surece kadinsindir , tek fark bu

1|0
    0|0
  • Kız çocuktur, kadın yetişkin. Edebiyat kasmaya gerek yok.

0|0
    1|0
  • İkisinin arasındaki tek fark bekaret başka açıklaması yok

0|0
    3|1
  • Aynı düşüncedeyim

1|0
    0|0
  • Kadın olgundur, annedir, eştir, kadın kadındır yani,,,
    Kız toydur, tecrübesizdir, ama sevilesidir😊

1|1
    0|0