Kadın ve kız arasındaki psikolojik(!) farklar nelerdir?

Bana kalırsa; kadın olmak meziyettir , eziyettir de! Kadın kadındır işte! Kadınım demek de zordur kadınım dedirttirebilmek de! Kız, sahip olmak istediğindir. Kadın, sana sahip olmasını istediğin...
Peki ya sence kadın ve kız olmak arasındaki fark nedir?
Kadın ve Kız Arasındaki Psikolojik (!) Farklar Nelerdir?

#bansheesunar

3|2
1341

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 41

• Güzel bir soru sormuşsun, bu sorunun cevabı olarak bir Bence yazdım buradan okuyabilirsiniz. :)

www.kizlarsoruyor.com/.../a104387-kadin-ile-kiz-arasindaki-psikolojik-farklar-nelerdir

2|0
    0|0
  • bir fark yok bence edebi olarak sevdim yazdıklarını ama altında anlam aramaya çalışmak saçma geldi :D

1|0
    0|0
  • Kız kelimesi gereksiz ve cinsiyetçi, medeni durum ve yaş farketmeksizin tümden kadın denmeli erkeklerde olduğu gibi

6|0
    0|0
    • Biran uykusuzluktan yanlış mı okudum diye ikinciye okudum yorumu. Yorumlara gelicek cevapları bildiğimden biran böyle bir yorum görünce (üstelik bu sitede) şükür yarabbim hala aklı selim, bilinçli insanlar var dedim.

• @Elpiida teşekkür ederim :) keşke benim gibi erkeklerden önce kadınlarımızda bu bilincin yerleşmesini ve içlerinde bulundukları cinsiyetçi yaklaşımlara karşı farkındalık geliştirip reaksiyon gösterebilmelerini isterdim

• Kız ya da kadın ne fark eder ki sonuçta insan

1|0
    0|0
  • Kizin kriterleri olur, kadin ise kendisini ödül olarak sunar

1|0
    0|0
  • Kadın, kadın olduğunun farkındadır, olgundur, ne istedğini bilendir.
    Kız, çocuk, toz pembe bakışları olan insandır

1|0
    0|0
  • Olaya kızlık zarı olarak bakan mallarrr dolmuş buraya bunlarla benim oyum bir mi 😂 😂

1|0
    0|0
    • 😂😂😂😂 bence değil. Başlıkta belirtmeme rağmen ısrarla ben g. Zekalıyım diyorlar

• Basit..
    Kadın pireyi deve yapabilir,
    Erkek deveyi pire..
    Hepsi bu.. Konu kapandı dağılın..

1|0
    0|0
  • Aslinda hic fark yok ama toplumsal baski bir fark olusturur.. Ki bekarete dayali bir siniflama cok sacma..

2|0
    0|0
  • İkisine de sahip olmak istediğimi söylesem aradaki farkı yeterince iyi anlatmış olur muyum acaba diye düşünüyorum :)

1|0
    0|0
  • Kadın; açık kapı
    Kız; bakire (kapalı devre)

0|0
    2|1
  • Sen mozart senfonisi sanmışsın. Kız = toy, çocuk, ergen, gelişmeye çalışandır.

Kadınlık ruhtur. Bu 15'dede olabilir, 55'de de.

Bekaret, zeka v. b şeylerle hiç alakası yoktur.

Kadın kadını en seksi yapan şey; Kadınlık ruhu'dur.

1|0
    0|0
  • kız kelimesini oldum olası sevmem..
    kadın olan ve olmak üzere olandır bana..
    kadın bilgilidir düşünerek hareket eder, olmak üzere olana göre herşey toz pembedir..

1|0
    0|0
  • Allah kızları
    Erkekker kadınları yaratmıştır

1|0
    0|0
  • kadın olgun, kız şımarık

1|0
    0|0
  • fark yok

1|0
    0|0
  • Bir fark göremiyorum

1|0
    0|0
  • Herkes kadın olmayı kaldıramaz.

En büyük fark aldıkları sorumluluk

1|0
    0|0
  • Genç kız hayatı anlama aşamasındayken ve anlamaya çalışırken kadın hayatın bilincine ulaşmış herşeyin farkında olan. kişidir Bence aralarındaki tek fark olgunluktur onları birbirinden ayıran. Diye düşünüyorum

1|0
    1|0
  • Kiz masumdur
    Kadin tehlikedir 😂

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    21

Kızlar Ne Diyor 13

• Kız daha çok babasının prensesi, kadın da kocasının kraliçesi gibi bence fark bu :)

2|0
    0|0
  • aslında erkek olmayan her insan kadındır ama toplum bunu sevişmeye bağladığı için kadınlık sevişme neticesiyle elde edilen bişeymiş gibi algılanıyor... yoksa aynı insan değişen bişey yok... böyle bir ayrıma da gerek yok...

1|0
    0|0
  • bu soruyu cevaplamak için annem ile kendimi karşılaştırdım :) sonuç :
    kadınlar "ben yoruldum hayat" ruh hali içerisindeler kızlar da... bana göre cevaplarsak duygudan biraz daha yoksun.
    kadınların EQ seviyesi daha yüksek galiba

1|0
    0|0
  • Tecrübe farkı, tazellik farkı, hata yapma olasılığı ve buna müsade; status

1|0
    0|0
  • Hayattan acı tecrübeler ogrendigin ve o yolda ilerlediğin an kadın olmuşsun demektir

1|1
    0|0
  • Edebiyat öğretmeni olduğum halde heç gece gece bayık bayık edebiyat kasacak halim yok tek fark kadın cinsel ilişkiye girmiştir. Bakire değildir. Ve vücudunu başka biriyle paylaşmayı öğrenmiştir. Kız iste bakiredir. Vücudunu başkasıyla paylaşmamıştır tek fark bu olgunluk falan değil mevzu o çok başka bir şey ne kadınlar aklı 5 karış havada ne kızlar var kendinden 9 yaş büyük adamla evlenip onu çekip çevirebiliyor. Bu devirde 9 yaş farkla olur mu ayol demeyin oluyor.

0|0
    3|2
  • Kendini olgun hissettiğim surece kadinsindir , tek fark bu

1|0
    0|0
  • Kız çocuktur, kadın yetişkin. Edebiyat kasmaya gerek yok.

0|0
    1|0
  • Aynı düşüncedeyim

1|0
    0|0
  • İkisinin arasındaki tek fark bekaret başka açıklaması yok

0|0
    3|1
  • Kadın olgundur, annedir, eştir, kadın kadındır yani,,,
    Kız toydur, tecrübesizdir, ama sevilesidir😊

1|1
    0|0