Toplum olarak neden mutsuzuz?

Söyler misiniz lütfen, mutluluk çok şeye sahip olmakta mı, yoksa sahip olduklarımızın kıymetini bilmekte mi saklı?

0|5
1444

En İyi Erkek Görüşü

• İnsan oğlu elindekinin kıymetini hiç bilmedi ölüm gelmeden hayatı hasta olmadan sağlığın sevgisiz kalmadan seviginin aç kalmadan tokluğun fakir olmadan zenginliğin değerini bilemedik o yüzden bişeyler kaybetmiş insanlar gerçek değer nedir anlayandır bana göre

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 43

• Baskı altında yaşıyoruz.
    Ülkenin ağır çooğunluğu yoksulluk sınırı ve çoğunluğu da açlık sınırı altında yaşıyor.
    Sürekli yaşamımız boyunca kendini geliştirmekle alakası olmayan mahlukatlarla uğraşmak zorunda kalıyoruz.
    Toplum olarak erozyana uğramış bir toplumuz var.
    Her gün kadın cinayetlerinin olduğu bir toplumdayız yine.
    Her şeye aynı zamanda zam geliyor ama hayat standartlarımız bununla paralel olarak yükselmiyor.

Yüzlerce sebep sayabilirim. Neden mutlu olalım ki?

1|0
    0|1
  • İnsanlar, ozellikle su an icin toplumumuz dinden, Allahin emir ve yasaklarindan uzaklastigi gunumuzde, nefsine ve seytana oyuncak olduklari takdirde altindan evlerdede otursalar mutlu olaazlar, halbuku kuslara simit atmak bile bir mutluluk sebebidir, Allah rizasini kazandigimiz surece...

1|0
    0|0
  • öncelikle halimize binlerce şükurler olsun, ben ufakken hayata hep mutluluk guzellikle bakar insanlarin yani cevremdeki arkadaslarimin kalbini kirmakdan bile cekinen biriydim, lise hayati bitince yani ogrencilik yillarin olgunlasiyorsun nedenmi buyuyorsun ve farkli insanlar ile tanisiyorsun hayatin da vermis oldugu yükler varsa bazen bıkiyorsun ust uste geliyor ve mutduz oluyorsun buna geçim sıkintısı diyoruz, bu boyle olunca insan kumara basliyor içki sigara eroin derken bir bakmissin ki nerden çikarim diye çirpinip duruyorsun... rabbim kimin ne sıkıntısı derdi varsa derman arattirmasin

2|0
    0|0
  • İnsanların birbirine saygısının olmaması en büyük etken bence. Yani ben bundan çok mutsuzum herkes birbirine güç göstermeye çalışıp ezmeye çalışıyor bu ülkemizde gereginden fazla var

2|0
    0|0
    • Neden saygı yok peki sizce Alt yapısı nedir

• Kesinlikle hak veriyorum , ama kişi mursuz olmasında hep başkalarını auçlar insanlar kötü der vs vs peki sizce her insan birazcık iyi olmaya çalışsa buna sende bende dahil herşey daha çok yoluna girmez mi

• Çünkü kişiyi mutsuz eden çevresindeki insanlardır , kendi kendisini bile bile mutsuz etmeyeceğine göre, ondan başkasını suçlar. Buna zaten sende bende dahiliz hepimizin yanlışları var. Tabiki herkes iyi olmaya çalışsa herşey rayına oturur da bunu herkes istemez mesele orda maalesef. Güç göstermekten, bencillikten ya da dediğim dedik olmaktan nasıl vazgeçecekler ki? Bunlar hep toplumun kişiliğiyle karakteriyle alakalı şeyler bir kişilik oturmuşsa o kişilik de değişmeyeceğine göre zor gibi duruyor herkesin iyi olmaya çalışması

• Mutsuzum çünkü işsizim mesleğim yok bu yaşıma kadar işim param olmadı aileme muhtaç yaşıyorum hayatımı kazanamadım asosyalim eve kapalı yaşıyorum

2|1
    0|0
  • Mutluluk bir eşya ıle ya da dünya mali ile olunmaz mutluluk iyi bir insanla iyi bir hayat geçirmekte saklıdır bence çünkü insan insanla mutlu olursa diğer şeyler de mutluluk getirir 😊

2|0
    0|0
  • Elimizdekinin kıymetini bilmediğimiz için mutsuzuz bence..
    özetle olay bu

2|0
    0|0
  • Aslında mutlu olmak için çok nedenimiz var fakat teknoloji ve sosyal medya sebebiyle kimse hayatımdan memnun değil

2|0
    0|0
    • Sosyal medya neden sizce

• Gayet açık ve net teşekkür ederim

• hayat şartları zor ekonomi kötü ve insan kalitemiz düşük

1|2
    0|0
  • Kıyamet alâmeti

2|0
    0|0
  • Açgözlülük ve doyumsuzluk. Şükür ki ben mutluyum ;)

2|0
    0|0
  • yetinmeyi bilmedikleri için

2|0
    0|1
  • ekonoi...

2|1
    0|0
  • Doyumsuz ac oldukları için

2|0
    0|0
  • Çok güzel bir gif :)

2|0
    0|0
  • Şükretmeyi bilmiyoruz..

2|0
    0|0
  • Ben halimden memnunum

2|0
    0|0
  • Çünkü elimizdekiyle mutlu olmasını bilemiyoruz.

2|0
    0|0
  • Sahip olduklarımızın değerini bilmediğimiz için

2|0
    0|0
  • doyumsulukta kanaatkarsızlıktan

2|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    23

Kızlar Ne Diyor 13

• Kimsenin kimseye saygısı sevgisi tahammülü kalmamış. Yaşlılar gençlerden saygi beklerler ama hic sevgi verdiklerini görmedim.
    Andımız vardı bir zamanlar;
    "ilkem küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir" diye bağıra bağıra okuduğumuz günlerde çok daha kutluyduk.

1|0
    0|0
  • Yalnız kaldığımız için.

1|0
    0|0
  • Tekdüzelik, yaşam standartlarının bunaltıcı durumları, tatmin olamama, en önemlisi insanların istek ve ihtiyaçlarının bitmek bilmemesi ve sonsuz olması

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum ama öyleyiz. Sanırım hiç bir şeyden memnun değiliz.

1|0
    0|0
  • Şükretmiyorsunuz!

1|0
    0|0
  • Video açıklayıcı olmuş.

1|0
    0|0
  • Şükür yok

1|0
    0|0
    • İman Zayıflığı mı sence

• Allah Kerimdir Rabnim herkese Sabretmeyi şükretmeyi ve Tevekkül etmeyi nasip etsin

• Şükretmeyi bilmemek..

1|0
    0|0
  • ben mutluyum brocum

1|0
    0|0
  • hep daha iyisini istiyoruz elimizdekinin kiymetini bilmiyoruz sukretmiyoruz malesef.

1|0
    0|0
  • İnsanı mutlu edecek şeylerde var ama insanlar bunu görmek istemiyor

1|0
    0|0
  • İman zayıflığı..

1|0
    0|0
  • saygızlık

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;