19 Kasım Uluslararası Erkekler Günü! Bu toplumda bir erkek olarak yaşamanın en zor yanları nelerdir?

19 kasımın 1999 yılından itibaren UNESCO tarafından "Uluslararsı erkekler günü" olarak kutlanması karara alındı ve artık dünyanın bir çok ülkelerinde resmi olarak kutlanmaktadır. Amaç erkeklerin rol model oldukları anların öne çekilmesidir... Ben her zaman kadın-erkek eşitliğinin taraftarıyım ve kadın hakları daha çok bozulduğu için onu öne çekiyorum. Ama kabul ediyorum erkek olmanın da zorlukları çok. bir erkek bir baba, vatanı korumalı olan bir asker, abi, eştir. Hepsinin sorumlulukları hadsiz çoktur ( Tabi ki görevini iyice yerine getirenleri kast ediyorum).. Bayramınız kutlu olsun :) Sizin için erkek olmanın en zor yanları nelerdir?

1|6
233

En İyi Erkek Görüşü

• Kadınlar taciz etmez kanısı var , ediyorlar bilginiz olsun

Zorluğa gelince
    Askerlik var bir kere bir erkeğin hayatındaki en berbat yıldır kendisi ne adamlar gördüm vatan millet sakarya diye girip ülkeye söverek çıkan :D

Boşanmalarda erkeklerin kazanma oranı sadece %17
    boşanmalarda hakimlerin kadınlara pozitif ayrıcalık yaptığıda bir gerçek ( çocuksuzken nafaka v. s (hukuğa göre kadında nafaka verebilir ancak hiç göremiyoruz)

Ben güçsüz bir erkeğim , biri beni dövdüğünde bana seninde elin armutmu topluyor demişlerdi , hastanelik olmuştum şikayetçi oldum da pek sonuç vermedi

Ama bir kıza tokat attı diye direk nezarete gömüleni gördüm

Yanlış anlamayın , bir bakımdan hak veriyorum kadına şiddetin bu kadar arttığı bir zamanda bu konularda hassaslaşmak doğal , ama erkek canının kıymetsizleşmesini görüyorum
    Bir yılda kadınların 5 katı erkek ölsede pek duyamıyoruz manşetlerde , bomba patladığında bile 50 ölü yarısı kadın ve çocuk diyorlar
    Ben bombaya bağışıklımıyım?

İtfaiyeciler bilir bir yangında önce kadın ve çocuklar kurtarılır
    Ben ateşe dayanıklımıyım?

Feminizme evet feministlere hayır politikasındayım

Feminist sitelerinin , sayfalarının eşit olduğunu düşünmüyorum
    Hiçbir şehit haberini iş kazasını göremiyoruz , bir kadın cinayeti oluyor ,2 hafta gündemde
    Bir sitede eski kocasını öldüren kadın için inşallah içerde fazla yatmaz , hep erkekler yapıyor birazda biz yapalım gibi yorumlar gördüm , bir erkek olarak sözlü lince uğradım

Özgecan öldüğünde yapılan feminist toplantısına erkek olduğum için bağırılarak alınmadım , erkek başıma ne hakla üzülüyormuşum , öyle dediler bana

Bunlardan sonra git gide soğudum feministlerden , bu kadar güzel bir ideolojiyi nasıl boka çeviriyorlar görüyorum

Sonra neden erkeklerin bazıları feminizmi erkek düşmanlığı sanıyor

Feminist yürüyüşlerinde "lahanalar erkeklerden yararlıdır"
    "Pandaların nesli tükeneceğine erkeklerin nesli tükensin"
    Pankartlarıyla gezen kızlar yüzünden

2|3
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Erkeklerin üzerinde toplumsal algılar vardır. Çalışmak zorundadır.. Büyük adam olmak zorundadır.. Ağlamamak zorundadır.. Hep güçlü olmak zorundadır.. Ailesine bakmak zorundadır..
    Gözü bir kadına değer, sapık olur. Kısaca erkek diye sırtında yüklendiği yükler vardır.

8 Mart Dünya kadınlar günü bilinir ama bugün bilinmez.

Askerlerin, abilerin, babaların topluma yarar sağlayan bütün erkeklerin, erkekler günü kutlu olsun.

#KeyifliPaylasimlar

1|6
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 32

• öncelikle babayım. eşim, yeğenim, dayıyım, amcayım, damadım, enişteyim, iş yerinde proje müdürüyüm. hepsinin de sorumluluğu ayrı ayrı. hiç bir zaman kendi dertlerimi ön plana alamıyorum hiç kimseye belli edemiyorum. sürekli gülümseyen, ailesine iyi bakan, sorun yaşatmayan, eş dost akrabaya karşı yardım sever biriyim. ama bunu yapmak öyle sor ki. gülümseyen yüzümün altında ağlayan yanlarım, streslerim, sorumluluklarım var. ama belli edemem.
    baba en güçlüdür, hastlanmaz, ağlamaz, yorulmaz, her şeyi bilir, soruları yanıtsız bırakmaz
    enişte kızımıza iyi bakar, asla sıkıntıya sokmaz
    baba amca dayı zaten aynı kalıpta.
    proje müdürüyüm, elemanlara iyi davranır, her işi iyi bilir, asla çözümsüzlük yaşatmaz, iş yerini üzmez...

ezilip kalıyor insan. kimseye diyemezsin derdini. hastalansam yine işin başında yine ailenin başında olmak zorundayım. anlatmaya kalkasam bu sohbet bitmez. anlayan zaten anlar

1|0
    0|0
    • bu arada türkçeniz çok güzel. ben de azerbaycan türkçesine alıştım. 6 yıldır ordayım. şu an türkiyede izindeyim. bazen çocuklarla konuşurken farkında olmadan azerbaycan dili kullanıyormuşum. hemen bizimkiler uyarıyor. baba kanal karıştırdın diye benle dalga geçiyorlar :)

• Çok teşekkür ederim dilimize değer verdiğiniz için:)

• ben teşekkür ederim. sağolun

• Eyvallah, bilmiyordum🙂
    İnsan olan, sorumluluk bilenlerden bahsediyorum. Kendi ağırlığının 4 katıyla yaşamak gibi.
    Önce insan olmanın yükü, sonra koca, sonra baba. Bunların hiç birinde, yanında dert yanabileceği kimse yoktur. Anne babaya söylenir, "ev işi ağır, çocuğundan şikayetçiyim, şu oldu bu oldu, bedava hizmetçi vb" ama baba anneye, "işte şu oldu, bu oldu, bıktım, yoruldum sizin için çalışmaktan, bende evde uyumak istiyorum, gece işe gitmek istemiyorum" gibi şeyler söyleyemez, söyleyecek kimsede bulamaz, söylerse, en başta eşi, sonra kendisi ve sonra insanlar tarafından, ayıplanırım korkusu taşır. belki bir arkadaşına söyler. Bu sebepten, içine kapanır. Sessiz ve sakinlik ister. Aöa ne olursa olsun, çocuğunun, onu gördüğünbeki çırpınışları, eşinin güler yüzü ve onu, konuşmadan anlayışı, herşeyi ama her derdi, unutturur.🙂

1|0
    0|0
  • Bir erkek olarak yaşamanın en zor yanları neler mi? Aah ah ne sen sor ne ben söyleyeyim.
    Kızlar tarafından çok rahatsız ediliyoruz. Dekolteli giyemiyoruz, vücut hatlarımızı biraz belli edecek giysiler giysek sapık kızların laf atmalarına mağruz kalıyoruz. Geceleri doğru düzgün sokakta yürüyemiyoruz, taksilere akşamları binmeye korkuyoruz, dolmuşlarda soför hanımla tek kaldığımızda acaba bizi ıssız bir yere götürecek de tecavüz edecek mi diye endişeleniyoruz. Bunlar yetmiyormuş gibi küçük yaşlarda parayı basan Hanım ağalarla evlendiriliyoruz. Çoğumuz okula devam ettirilmiyoruz veya da hiç gönderilmiyoruz. Çoğumuz karı şiddetine ve cinayetlerine maruz kalıyoruz, töreye kurban gidiyoruz. Karılarımız üzerimize birçok erkek getiriyor, 2-3 erkekle birden evleniyorlar.
    ANLAYANAAA ;-) :-)

1|0
    0|0
  • Ufacik yasta sen erkeksin diyerek sorumluluk yuklemeleri erkekler aglamaz diyerek gattar biri olmayi genc yasta disari salarak hayatla yuzlesmek nekadar ezilirsen ezil dislan sadece erkek oldugun icin ayaga kalkip yoluna devam etmeyi icin kan dahi aglasa disardan hep güçlü gozukmeyi adam olmayi evin diregi olup namus bekcisi olmak bunun gibi bir suru şey oysaki erkeklerde aglar guclu gorundukleri kadar guclu degiller ama erkek olmanin sorumluluklari cok agir gercekten evet adet olmuyoruz kadinlar kadar kibar degiliz ama disarda sokaklarda buyuyen biri olarak konusuyorum hayat cok acimasiz 12 sayin cocugun sanayide subat ayinda lapa lapa kar yagarken kamyonun altina yatarak yag pas icinde çalışması nekadar aci verici dimi sadece erkek oldugu icin eve bakmak zorunda en buyuk fedakarliklari erkek yapmak zorunda hayatlari pahasinada olsa çünkü ornek veriyorum babaniz yok ablaniz var sen caliazsan onlara sahip cikmazsan senin sahip cikmadigin bacilarina millet hic acimaz neden babalara dağ gibi cinar gibi aslan gibi derler çünkü erkek oldugu icin meyvesi yok ama varligi yeter verdi oz guven yeter neden kadinlar güçlü erkekleri secerler çünkü nekadar güçlü olursan kadininda senin yaninda okadar güçlü ölür kendisini huzurlu hisseder bilmiyorum bunlar benim bildiklerjm ve yasadiklarim erkek olmak cok zor

1|0
    0|0
  • Keşke adamlık günü olsaydı, malum her erkek adam değil.

1|0
    0|0
  • Herşeyden önemlisi yaşadığın ülkene milletine zor zamanlarında büyük bir vefa borcun var. Askersen polissen geride milletinden mazlum bir bebek dahi kalsa canını hiç düşünmeden verirsin. Toplum içinde erkek olarak çalışma ayaklarının üzerinde durma askerlik babalık gibi bir erkeğin sorumlulukları vardır. Asırlardır büyük önemli yükleri her zaman kadınlarımıza nazaran erkekler hep bu sorumlulukları üzerine almıştır. Almayada devam edeceğiz. Yeter ki kadınlarımız analarımız rahat olsunlar.

1|0
    0|0
  • Bayanların tacizine maruz kalıyoruz. Ozellıke toplu taşima ve halka açık alanlarda caktırmadan kalçalara dokunmalar oluyor.

1|0
    0|0
  • başkalarının yaptığı herşeyi, potansiyel olarak sizde çekersiniz..
    taciz mi?
    tüm erkekler öyle..
    Yalancılık mı?
    tüm erkekler öyle..
    Aldatma mı?
    tüm erkekler öyle..
    vb...

1|0
    0|0
    • Bakın, internette gördüklerimiz bir tarafa, ben hukukçuyum.. Ve Şimdiye kadar kadınlar tarafından (!) tacize uğramış ve bu nedenle de şikayete gitmiş, mahkemede dava açmış bir erkek görmedim.

Söylediğiniz diğer kısımlara katılıyorum

• Robotlaştırma politikası varken cinsiyet pek fatketmiyor.
    Ayrıca kadın erkek eşit değil denktir
    Erkek olmanın zorluğunu ya da kolaylığını görmedim
    Yaşıyorum işte

1|0
    0|0
    • Siz galiba bende hala hata aramaya çalışyosunuz😃😃
      Eşitlikten kastımız hukuken eşitliktir. Mesela 20-ci yüzyılın ortalarına kadar kadınların seçim hakkı yoktu, çalışması yasaktı, şu an bile arap ülkelerinde kadınlara karşı yasaklar çok. İşte o zaman kadın erkek eşitliğini öne çekiyoruz.. Anayasaya göre dilinden, dininden, ırkından, cinsinden... ve s. asılı olmadan her kes eşittir.. biyolojik olarak erkeklerin daha güçlü olduğunu ben de biliyorum

• Finally😂 bir daha bende hata yapmamanız arzusuyla, bayramınız kutlu olsun✋✋

• hata yaparız öyle öğreniriz hayatı

• Kadin erkek eşit değildir. Erkegin kadindan , kadininda erkekten ustun taraflari vardir bunlar birbirini tamamlar

2|0
    0|0
  • Bilmiyordum yeni öğrendim eh kutlu olsun bari :D Bu arada resim güzelmiş Call of Duty Modern Warfare 2 oyunundan alınma :D

1|0
    0|0
  • Erkeğin günü mü olur ya 😄

1|0
    0|0
  • her yani zor

1|0
    0|0
  • Bizimde mi günümüz varmış ( : ) duygulandım..

1|0
    0|0
  • vardır bizimde üç beş zorluklar üşendim yazmaya

1|0
    0|0
  • Bu ülkede erkeklerin çektiğini kimse çekmiyor..
    Askerlik bir meslektir, zorunlu askerlik ilkelliktir!

1|2
    0|1
  • call of duty modern warfare 2 ne alaka neeeeeeeee

1|0
    0|0
  • benim 2 tane bayramim var: Kurban ve Ramazan Bayramlari

1|1
    0|0
  • Çalışnak

1|0
    0|0
  • Erkek olmak zor.