Bir "merhaba" sizin için ne ifade ediyor?

Yolda yürüyorsunuz ve hiç tanımadığınız birisi size "merhaba" diyerek geçiyor. Bu hoşunuza gider mi yoksa kızar mısınız "kim lan bu" diyerek?

1|2

En İyi Kız Görüşü

• Hoşuma gider dünyada hala insan gibi insanlar kalabilmiş diye çünkü merhaba:benden sana zarar gelmez selametle demektir Allah ın selamıdır

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• gülümseme ifade ediyor :)
    bugünlerde gülümseyişimin işlerimi hallettiğine yakından şahit oluyorum fotokopici servisçi kantinci ve daha nicesi herkesde bir tebessüm oluyor ya herkes çok mutlu son 1 haftadır ya da benim tebessümüm işe yaramaya başladı :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 35

• Kimin söylediğine göre değişiyor.

0|1
    0|0
  • Kızmam bazen yolda biri bir şey sormak için merhaba diye yaklaşıyor karşılığında merhaba derim dinlerim soru neyse cevabımı verir yoluma devam ederim. Ya aslında var ya biz git gide öküz bir millet olup çıkıyoruz. Neden dersen aynı apartmandayız sabah akşam işe okula gider gelirken karşılaşırız bir merhaba günaydın hayırlı sabahlar iyi akşamlar demekten aciziz ya da şehirler arası olsun şehir içi yolculuklarda olsun yanındaki insanla iki muhabbet et değil mi kadın erkek fark etmez tanış bir iletişime geç o da yok onu yapmaktan da aciziz. Geçen yıl bir otobüs yolculuğunda yaşlı bir kadın anlattığına göre emekli üniversite hocasıymış yaşlı epey ama çok nazik konuşmasından okumuşluğu belli kadının benimle muhabbet etmek istedi. Müzik dinliyordum. Ben de konuştum otobüste hepimiz öğrenciyiz okul yeni başlamış otobüste uşak, afyon, Ankara üniversitelerinin öğrencileri var sene başı işte. kadını dinliyorum. o konuşuyor hep de arkadaki benle yaşıt pichler kadının konuşmasının taklidini yaptı benim taklidimi yaptı dalga geçiyorlar bir de öyle sinrlendim ki bir şey diyemedim azınlıktayım diye. yurttaki kızlara anlattım sen ne yapardın dinler miydin teyzeyi diye dedim o da ben dinlemem yaşlıymış zaten ciddiye almazdım alzheimer olabilir boş boş konuşur uydurur dedi ya arkadaş bu ne tahammülsüzlük ya sallasın ne olacak yani zaten 1-2 saat sonra bile hatırlamayacak belki benimle konuştuğunu dinlesen ne olur yani iki muhabbet etsen. yani diyeceğim o ki git gide eğitim seviyemiz arttığında iyi merhametli vicdanlı insanlar olacağımıza öküz kaba tahammülsüz insanlar oluyoruz.

0|1
    0|0
  • Samimiyet varsa çehreden anlaşılır ve bu tabiki hoşa gider

0|1
    0|0
  • Insan tanımak istemiyorum

0|1
    0|0
  • tanımadıgım ınsan bana sokakta merhaba dememelı...

0|1
    0|0
  • Merhaba diyip gideni bir konuma sokmak istemem ama şunu diyeyim. Adam olan merhaba diyosa realda konuşur. Boşa diyip geçmez.

0|1
    0|0
  • Herşeyin başladığı kelime
    Aynen karşılık veririm

0|1
    0|0
  • Kızmamı gerektirecek bir hareket sergilemez ise problem yok. Ben de “Merhaba” der geçerim.
    Kötü düşünmemeliyiz, insanlarla olan iletişimimizi koparmamalıyız.
    Biz Türküz, sıcak kanlıyız bikere doğamıza aykırı.

0|1
    0|0
  • Genelde köy yerlerinde oluyo, şehirde hiç görmedim

bir kaç defa farklı köylere gittiğimde yaşlı insanların "merhaba" söylediğini gördüm.. çok mutlu olmuşduk :)

0|1
    0|0
  • Hosma gitmez tanimiorm yani die :)

0|1
    0|0
  • Kimin söylediğine göre değişir.

0|1
    0|0
  • Kızarım, kafa göz dalarım😒

0|1
    0|0
  • O dedigin 'kim lan bu' bitek turkiyede olur avrupada tanimadigin birinin sana merhaba demesinden dogal bisey yok

1|1
    0|0
  • Biraz zor soru 😊

0|1
    0|0
  • Sohbet etmek istediğini belirten kelime, merhaba diyen biriyle insan gibi konuşum tabi hangi amaçla söylendiğinede bağlı.

0|1
    0|0
  • nasil olsun nerde olsun selamlasmak en guzel seydir. insanin hic bikmicagi seylerin biri selamlasmaktir, eger ruhsuz olmassa...

0|1
    0|0
  • Cevap vermem.
    Olabilir bazı insanlar pozitif düşünür.

0|1
    0|0
  • merhaba yı bilmem ama selamün aleyküm derseler sasırmam çünü selma vermek sünnettir derim bnde selma veririm :D

0|1
    0|0
  • şaşırırım ve ne yalan söyleyim pek galeye almam

0|1
    0|0
  • Benim için manası "benden sana zarar gelmez"

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    15

Erkekler Ne Diyor 22

• Bir erkek olarak öyle denmesi hoşuma gider. ''Vay be derim selam verip geçen birisi, helal olsun.'' Ama bir kız gözüyle olaya bakarsak, ve bu ''merhaba''yı bir erkek söylüyorsa, üstüne de çirkinse kıyametin kopması içten bile değil. Kadınlar bize canavar gözüyle bakıyor, en çok üzüldüğüm nokta da bu. Sırf bizi öyle görüyorlar diye kadınları görmemezlikten geliyorum, şimdi yanlış anlar da bir şey der ondan sonra al başına belayı diye. Üzüyorsunuz bizi hanımlar. Abazalar var bunları bende görüyorum ve yanımda birisi bir kadına tacizde bulunsa ilk ben sorarım hesabını ama lütfen her erkeğe bu gözle bakmayın. Benimde 3 kız kardeşim var sizi de anlıyorum size de bir şey diyemiyorum ama genede söylemiş olayım içimdekileri

0|1
    0|0
  • Hoş ve sıcak bir anlamı vardır.
    'Merhaba' aslında Farsça kökenli olup 'benden size zarar gelmez' anlamına geliyor.
    Çok hoş değilmi?

Bunu öğrendikten sonra karşımdaki insana merhaba demek daha bir anlamlı oldu benim için.

Bu yazıyı okuyan herkese benden “ Merhaba “

0|1
    0|0
  • Bir kelimenin bir cümlenin hatta bir objenin ifade ettiği yük karşındaki kişi ile doğru orantılıdır. Değer seviyesine göre değişir.

0|1
    0|0
  • Hoşuma gider elbette. Canayakın biri olduğumu düşünüyorum. :)

0|1
    0|0
  • Sevecen bir yaklasim gibi geliyor , tanişma olayina giriş cumlesi

1|1
    0|0
  • Kimin söylediğine göre değişir.
    Ballecilere benzeyen bir tipse hemen geçiştiririm.

Saygın bir insansa çok fazla derin sohbete girmem.

0|1
    0|0
  • Güzel birşey

0|1
    0|0
  • ikimiz de tanımıyosak birbirimizi mutlu olmayacağımdan eminim

0|1
    0|0
  • islamda paran yoksa selam vermen de sadakadir kurali var soyleki yolda gecerken yasli amcalar hep bana ALLAH ın selamini verirler bende karsilik veririm guzel bir hadise bana gore

0|1
    0|0
  • Bence gayet hoş bir davranış ama abartılmadığı sürece.

0|1
    0|0
  • Şaşırırım yani, ben de merhaba diye karşılık veririm üzülmesin diye ☺️

0|1
    0|0
  • tabii ki hoşuma gider. ne kadar sıcakkanlı bir insan derim içimden.

0|1
    0|0
  • Küçük ve kısa süreli mutluluk.

0|1
    0|0
  • bazen çok şey, bazen hiçbir şey..

0|1
    0|0
  • Sıradanlık..

0|1
    0|0
  • Yoo ben de afiyet olsun der geçerim D

0|1
    0|0
  • Kim lan bu

0|1
    0|0
  • Tanışırız.

0|1
    0|0
  • Hangi durumda, hangi saatte, hangi günde, hangi kişiden geldiğine göre değişkenlik gösterir. Dışarıda tanımadığım biri merhaba dese bir istek veya tanışmak istediğini anlayabilirim, her koşul aynı değil.

0|1
    0|0
  • Aynı şekilde karşılık verirdim

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    2
Yükleniyor... ;