Çok aç birisini görseniz yemek söyler miydiniz?

Yolda gidiyorsunuz veya birisi size mesaj atıyor "Çok açım bana yardım eder misiniz?" diyor. Ne yapardınız?

0|1
2756

En İyi Kız Görüşü

• Eğer gerçekten açsa evet. Söylerdim bir yemek.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 56

• gel kardeşim beraber öğle yemeğine gidek 🌪

1|0
    0|0
  • YOLDA herkese aynı taktiği uyguladığını düşündüğüm kişiye 1 lira vermem

yeni tanışıp konuştuğum düzgün bir insan olduğuna kanaat getirdiğim insana yemek ısmarlarım tabiki neden olmasın

1|0
    0|0
  • Ne yapardım tam olarak bilmiyorum ama kafamı çevirip gitmezdim ya para verirdim ya da bir yere götürürdüm

1|0
    0|0
  • açım 1 tl ver diyor ben de gel 1,5 porsiyom sana kebap yedireyim ne istersen ye diyorum söylenerek söverek gidiyor demek ki aç değil şerefsiz gerçek aç lokantaya gitse yemek veriyorlar merak etmeyin öyle açım diyen herkese de inanmayın ama varsa gerçektnen yediririm de yiyen çıkmadı daha

1|1
    0|0
  • inanmam gerekiyor ve cebimde para olması sart tabiki neden olmasın

1|0
    0|0
  • Açım deyip para isteyene para vermem. En yakın dürümcüden birşeyler alıp yediririm. İlla para derse zaten amacı başkadır..

1|0
    0|0
  • Tabi ki. Tanıdık olsun olmasın. Gelip düzgün bir şekilde söylerse yardımcı olurum. Paylasmak güzeldir arkadaşlar. 😊

1|0
    0|0
  • Param varsa tabii

1|0
    0|0
  • param olsa tabi ki

1|0
    0|0
  • evet söylerdim..

1|0
    0|0
  • Çoğu kişinin içi fesat olduğu için dokunmam. Yemek diye götürürsün sonra seni gasp eder.

1|0
    0|0
  • Insanlik ölmez kolay kolay sabahın 5 de ambulans adamı yolda bırakıp gitmiş şerefsizlik bu ayağı kesik adam otobüse bindir dik adama 500 TL verdim memlekitene yolladım her insanın başına gelebilecek bir vaka hiç unutmam o olayı 😶😶

1|0
    0|0
  • Para isterse vermem ama birlikte bir yere oturabiliriz ya da vaktim kisitliysa birseyler alip verebilirim.

1|0
    0|0
  • Keşke öyle biri olsada yemek ısmarlasak belki sevap kazanırdık öbür tarafta lazım olacak :)

1|0
    0|0
  • Param varsa verirdim

1|0
    0|0
  • Tanimadigim biri neden bana mesaj atsin

1|0
    0|0
  • Söylerim, çağırırım gelir yeriz bir şeyler.

1|0
    0|0
  • Söylerim

1|0
    0|0
  • Arkadaşım veya çevremden biriyse evet ama onun haricinde hayır.

1|0
    0|0
  • Dilenci ye para vermektense karnını doyurmak daha mantıklı

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    36

Kızlar Ne Diyor 26

• Buradan bile dolandırılmış olduğumu bildiğim halde bir kaç defa yardım isteyene para yolladım. Vicdan güzel şey size dokunamayacak şeyler başkasını mutlu ediyorsa yardımcı olun

1|0
    0|0
  • Mesaj atarsa yardım etmem. Çünkü inanmam. Nice insanlar var sırf dalga geçmek için mesaj atan. Ama yolda görürsem insanlık namına yardım ederim. Yemek yediririm eğer üstü başı iyi değilse de bir şeyler de alırım. Para da veririm.

1|0
    0|0
  • Yardim ediyorum

1|0
    0|0
  • Tabikide, yeriz beraber

1|0
    0|0
  • ıssız biyer değilse bir döner ısmarlarım... mesaj atan tanıdığımsa evde yemek bile yaparım...

1|0
    0|0
  • Kisiye bakarim adamsa almam calisip alsin ama kucuk bir kiz falan sa alirim veya yasli biriyse

1|0
    0|0
  • Param varsa yemek alırdım.

1|0
    0|0
  • Yardım ederim

1|0
    0|0
  • Mesaj nasi yani tanidigim biri mi?

1|0
    0|0
  • yemek alırım evet.