Türkiye’de kadın erkek eşit mi sizce?

Değilse sizin için baskın ve daha çok hak sahibi olan taraf kim? Ben eşit olmadığını düşünüyorum.

0|3
1668

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiyede değil... erkekler daha baskındır çünkü ataerkil bir toplumda yaşıyoruz.. bizler genelde haklı haksızı ya da eşitliği... güçlü güçsüz diye ayırt ediyoruz... temelde kadın daha az bilen , zayıf ve itaatkar bir kişilik figürü çiziyoruz onlara karşı... kadın fikrini söyleyemez onaylamaz ve olması için erkeğin fikri şarttır.. e tabi bu ülkenin cumhurbaşkanıda çocuk yapmayan kdın yarımdır derse 3 çocuk yapın derse birileri diğerine konuşyor karar veriyor demektir.. nerde burda kadının fikri.. işin en acı tarafı ülkenin çoğunluğuun '' adalet '' partisi adına yönetilmesi ama ne hikmetse eşitlik adalet dağıtmaması... çok fazla ileriye gitmeye gerek yok insanlar nasıl yönetiliyorsa öyle yönetmeyi tercih ederler...

3|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• yasalar önünde eşit değil o kesin... toplumda ve aile içinde de eşit değil... dağda doğada eşit. örneğin bir kurt kadına da erkeğede aynı muameleyi yapıyo buldu mu yiyo. Türkiyede sadece doğada eşit. birden fazla insanın bulunduğu yerde eşit değil...

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 67

• Lafa gelince eşitlik var ama icraat meselesi mı işte o tamamı ile palavra her kes işine geleni yapıyor malesef

1|0
    0|0
  • Ataerkil toplumuz diye eşit değil. Erkeği daha üstün tutar, hele ki doğulu aileler. Oğlu oldu mu, tamamdır! Krallar gibi büyütür, kıza hiç değer vermez.
    Misafir geldiğinde ''Kızım haydi çay yap, bir şeyler getir'' denir.
    Niye, erkek yapamıyor mu? İşte hem bu işleri sadece kızlar yapmalı kafası var, hem de erkekler öğrenmiyor bu zihniyetten ötürü.
    ''Oğlum haydi çay getir misafirlere'' demez hiçbir aile, garip durur çünkü söyleyince. Ama durmaması gerek, bu da çok doğal olmalı.

2|0
    0|0
  • Türkiye'de değil dünyanın hiç biyerinde kadın ve erkek eşit değildir. Erkekle erkek, kadınla kadında eşit değildir. Genel olarak erkek biraz daha baskın durumda.

1|0
    0|0
  • Kadin erkek hic bir zaman eşit degildir kadin erkeğin yapabildiği çoğu şeyi yapamaz , en iyi örnek peygamberler , allah eğer uygun bulsaydi kadinlarida peygamber yapardi. Kadinlar çiçektir ve firtinada savrulurlar onlara sahip çikacak bir erkege ihtiyaçlari vardirr. Hiçbir zaman da erkekler kadar soğuk kalamazlar

2|0
    0|0
    • Dinlere inancım yok, eski Türk toplumlarına bakarsan savaşçı kadınlar görürsün , gayette soğuk kanlı olabiliyormuşuz

• Çok teşekkür ederim, şiddete bende karşıyım, güzel yorumunuz için çok sağolun 😊😊

• Bir şey değil , her zaman

• Dunyanin hiç bir yerinde eşit değil kadin erkek en gelişmiş ülkelerde bile

1|0
    0|0
  • Değil.

1|0
    0|0
  • Evet eşit değil. Kadının daha çok hakkı var. Hatta g@vatların elinden gelse dünyanın tapusunu kadınların üstüne yapacaklar..

1|0
    0|0
  • eşit mi soru işareti. dünya da eşit mi oda soru işareti. ama toplumda bence eşit. ve giderek eşitleniyıor.

1|0
    0|0
  • Eşit olsa kadın cinayetleri bu kadar çok mu olurdu? Sanmıyorum.

2|0
    0|0
  • Eşit fakat erkek kadına göre daha rahat ve serbest hareket edebiliyor kadınsa daha çok korunup kullanıyor.

1|0
    0|0
  • tabiki değil zaten eşit değil adil olmalı sistem.

1|0
    0|0
  • daha çok hak sahibi olan kadın ve feminist olarak rahatsızım

1|0
    0|0
  • Değil kadınlar daha ayrıcalıklı mesela askere gitmiyorlar.

1|0
    0|0
    • Sanırım kadın cinayetlerini ve ezilen milyonlarca kadını görmüyorsun. Eğer sorun askere gitmekse gönderselerdi koşa koşa giderdim.

• eşit değil toplum ataerkil erkekler biz üztünüz tavırları gösteriyor saçma bence, eşit olmalı

1|0
    0|0
    • Değil mi ben de öyle düşünüyorum

• Takip ediyim bildirim gelir cevap veririm 😊

• tamamdır😊😊😊

• Eşitlik yok. Erkeklere daha çok tölerans gösteren bir sistem ve aile yapısı var.

1|0
    0|0
    • Ben kadınlarım baskım olmasını değil çoğu konuda eşit olmamızı isterdim mesela, bazı konularda da kadım avantajlı ülkemizde iş bulmada falan, keşke herkes aynı haklara sahip olsa

• Yaratılıştan bir eşitlik yok ki en baştan sıkıntı var. eşit haklar meselesine katılıyorum. Ama eşit hak demek her konuda eşitlik olabilir anlamına gelmiyor malesef. Değiliz yani fiziki açıdan mümkün değil bu.

• Eşit

1|0
    0|0
  • Değil. Adalet bile yok eşitliği geç

1|0
    0|0
  • Değil kadınlar bir adım önde

1|0
    0|0
  • Eşit değil erkek baskın

1|0
    0|0
  • Türkiye yanlış olmuş dunyada demen lazım dı becne eger butun ulkelerde esıtse burdada esıttır ya da daha ustundur tum dunyada esıt olmadıgı barız acık yanı

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    47

Kızlar Ne Diyor 15

Yükleniyor... ;