Türkiye’de kadın erkek eşit mi sizce?

Değilse sizin için baskın ve daha çok hak sahibi olan taraf kim? Ben eşit olmadığını düşünüyorum.

0|3
1669

En İyi Erkek Görüşü

• Kadin erkek hic bir zaman eşit degildir kadin erkeğin yapabildiği çoğu şeyi yapamaz , en iyi örnek peygamberler , allah eğer uygun bulsaydi kadinlarida peygamber yapardi. Kadinlar çiçektir ve firtinada savrulurlar onlara sahip çikacak bir erkege ihtiyaçlari vardirr. Hiçbir zaman da erkekler kadar soğuk kalamazlar

2|0
    0|0
    • Dinlere inancım yok, eski Türk toplumlarına bakarsan savaşçı kadınlar görürsün , gayette soğuk kanlı olabiliyormuşuz

• Çok teşekkür ederim, şiddete bende karşıyım, güzel yorumunuz için çok sağolun 😊😊

• Bir şey değil , her zaman

En İyi Kız Görüşü

• Değil. Kadın erkek eşitliligini yakalayacağız derken bu sefer erkek hakalari ihlal ediliyor. Hic kimsenin halklarini ihlal etmeden orat bir nokta bulunursa kadinlar da erkekler de esit olurm Bunun icin Iskandinavya ornek alinmali

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 68

• Bence tanımadığınız insanları kıyaslamayın. Sevgili olunca gerçekten sevince gönülden sevince hane akşam güneşleri batmasa ne güzel olurdu hayat. Sevince herşey eşittir. Sevince kalpler birdir. The End

1|0
    0|0
    • Ben kıyaslama yapmadım, ülke geneli olarak söyledim, hemen hemen öyle, tabii farklı olduğu durumlar ve yerler var

• O kıza çok sinir olmuştum zaten , herkesi öldürüp duruyordu

• Eee luciferın kankası

• Şu soruya dürüst bir cevap yazayım. "Kadınlara çok büyük haksızlık ediliyor, biz erkekler var ya çok büyük pisliğiz" diye tribünlere de oynanabilir çoğu erkeğin yaptığı gibi.

Öncelikle kadın ve erkek iki birey olduğu için yasalar önünde bireysel olarak eşittir ve eşit olmalıdır. Ben yasalar üzerinde bu anlamda bir açık göremiyorum. (nafaka hariç)

Ama fırsat eşitliği açısından terazi kadınlar yönünde çok adaletten uzak şekilde kaymıştır. Çünkü günümüz Türkiye'sinde fırsat eşitliği konusunda kadınların bir çaba bile göstermesine gerek yok iyi standartlarda yaşamak için. Toplum baskısı konusu kişinin kendi birey olma becerisine bakar, eğer bir birey olarak toplum baskısının altından kalkmıyorsanız zaten anasınıfinı tekrar okuyun bir zahmet. Ha sadece ben kendim için değil genel olarak kadınların toplum baskısı karşısındaki tavrını dert ediyorum diyorsanız, paşalar gibi erkekler tarihsel süreçte bu toplum baskısını nasıl yendiyse, nasıl hak ettiyse aynı performansı segilemenizi bekliyorum.
    Söylenecek çok şey var da hangi birini söylemek gerekir bilmiyorum. Ayrıca şu nafaka işine de bir çözüm bulun lütfen :D

0|0
    0|0
  • Allah (c. c) ın katında erkeklerden üstünsünüz bence bundan daha güzel bisey olamaz

1|0
    0|0
    • Ben pek öyle olduğunu düşünmüyorum

• Yorumlarda anlatılacak kadar basit bir olay değil bu. Istersen tabiki arastir. Ve soruların olursa cevrendekilere sorabilirsin. Burdan da sormak istediğin varsa sorabilirsin

• Ataerkil toplumuz diye eşit değil. Erkeği daha üstün tutar, hele ki doğulu aileler. Oğlu oldu mu, tamamdır! Krallar gibi büyütür, kıza hiç değer vermez.
    Misafir geldiğinde ''Kızım haydi çay yap, bir şeyler getir'' denir.
    Niye, erkek yapamıyor mu? İşte hem bu işleri sadece kızlar yapmalı kafası var, hem de erkekler öğrenmiyor bu zihniyetten ötürü.
    ''Oğlum haydi çay getir misafirlere'' demez hiçbir aile, garip durur çünkü söyleyince. Ama durmaması gerek, bu da çok doğal olmalı.

2|0
    0|0
  • Eşit olsa kadın cinayetleri bu kadar çok mu olurdu? Sanmıyorum.

2|0
    0|0
  • akilli insanla aptal insan esit olamaz hak hukuk adalet :) malesef TURKIYE de sorun bu akilliysan kadin da olsan uste cikar erkegi ezersin.

1|0
    0|0
  • Türkiye değil hiçbir ülkede hatta dünyada bu mümkün değil bence

1|0
    0|0
    • Dünya çapında bir araştırma yapmadım ama bakarım

• Araştırma yapmana hiç gerek yok bunu bilmek için gözlerini kapa ve hayal et kadınla erkeğin yerini değiştir. Ne kadar iğrenç bir şey görürsün bilmem ama tek bildiğim erkekte kadında farklı özelliklere sahiptir neden eşit olmak istesinki bu iki varlık ve eşit olacaksa neden 2 tane olsun ki sadece insan derdik o zaman kadın erkek diye bir şeyde kalmazdı

• Lafa gelince eşitlik var ama icraat meselesi mı işte o tamamı ile palavra her kes işine geleni yapıyor malesef

1|0
    0|0
  • Eşitlik yok. Erkeklere daha çok tölerans gösteren bir sistem ve aile yapısı var.

1|0
    0|0
    • Ben kadınlarım baskım olmasını değil çoğu konuda eşit olmamızı isterdim mesela, bazı konularda da kadım avantajlı ülkemizde iş bulmada falan, keşke herkes aynı haklara sahip olsa

• Yaratılıştan bir eşitlik yok ki en baştan sıkıntı var. eşit haklar meselesine katılıyorum. Ama eşit hak demek her konuda eşitlik olabilir anlamına gelmiyor malesef. Değiliz yani fiziki açıdan mümkün değil bu.

• Türkiye'de değil dünyanın hiç biyerinde kadın ve erkek eşit değildir. Erkekle erkek, kadınla kadında eşit değildir. Genel olarak erkek biraz daha baskın durumda.

1|0
    0|0
  • Kadın erkek esitmı ne esit resmen ezılıyoruz kadın ın en ıyı karıyerı erkek calisir kariyer

1|0
    0|0
    • İnancımı kendim seçecek kadar düşünebiliyorum ve saçma ya da değil orası bana kalmış, lütfen saygılı olalım 😊 yorum için teşekkürler

• Saygısızlık olsun diye soylemedım pekı bır ilah olduguna ınanıyorsun pekı bır ilah varsa bu ulaşın insanlara yol gosterebılecegıne neden ınanmıyorsun bak mesela annen baban senı dunyaya getırdı dogarmis dogmaz sokagamı salıyor bır ilah varsa o ilah da senı basıbos bırakmaz bılmem anlatabıldım mı

• eşit değil toplum ataerkil erkekler biz üztünüz tavırları gösteriyor saçma bence, eşit olmalı

1|0
    0|0
    • Değil mi ben de öyle düşünüyorum

• Takip ediyim bildirim gelir cevap veririm 😊

• tamamdır😊😊😊

• Türkiye'de özellikle iş hayatında bayanlar daha avantajlı gibi

1|0
    0|0
  • kadınlara secme ve secilme hakkı verileli 90 yıl oldu bırınız secin artık benı :D

1|0
    0|0
  • sen eşit olmadığını düşünüyorsun
    adamlar eşit olmaması gerektiğini savunuyor bir de çabalıyor

1|0
    0|0
  • Evet eşit değil. Kadının daha çok hakkı var. Hatta g@vatların elinden gelse dünyanın tapusunu kadınların üstüne yapacaklar..

1|0
    0|0
  • Türkiye yanlış olmuş dunyada demen lazım dı becne eger butun ulkelerde esıtse burdada esıttır ya da daha ustundur tum dunyada esıt olmadıgı barız acık yanı

1|0
    0|0
  • Türkiyede değil... erkekler daha baskındır çünkü ataerkil bir toplumda yaşıyoruz.. bizler genelde haklı haksızı ya da eşitliği... güçlü güçsüz diye ayırt ediyoruz... temelde kadın daha az bilen , zayıf ve itaatkar bir kişilik figürü çiziyoruz onlara karşı... kadın fikrini söyleyemez onaylamaz ve olması için erkeğin fikri şarttır.. e tabi bu ülkenin cumhurbaşkanıda çocuk yapmayan kdın yarımdır derse 3 çocuk yapın derse birileri diğerine konuşyor karar veriyor demektir.. nerde burda kadının fikri.. işin en acı tarafı ülkenin çoğunluğuun '' adalet '' partisi adına yönetilmesi ama ne hikmetse eşitlik adalet dağıtmaması... çok fazla ileriye gitmeye gerek yok insanlar nasıl yönetiliyorsa öyle yönetmeyi tercih ederler...

3|0
    0|0
  • daha çok hak sahibi olan kadın ve feminist olarak rahatsızım

1|0
    0|0
  • Eşit fakat erkek kadına göre daha rahat ve serbest hareket edebiliyor kadınsa daha çok korunup kullanıyor.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    48

Kızlar Ne Diyor 15

Yükleniyor...