Çağımızın evlilikleri neden kısa sürüyor?

Çağımızın evlilikleri neden kısa sürüyor ?
Size göre bu durumun başlıca sebepleri nelerdir?

2|5
66111

En İyi Erkek Görüşü

• Küçük yaşta ailenin refahıyla büyüyen, hiçbir sıkıntı çekmeyen, sıkıntıya gelemeyen, sorumluluk alamayan bireyler yetişiyor..

Bu insanların sadece evlilikte değil, iş hayatında bile zoru görünce "istifa edip" başka iş aramaya koyulması bunu gösteriyor..

Evliliği de böyle görüyorlar..
    Mücadele etmek, düzeltmek, fedakarlık edip, kendinden ödün vermek diye birşeyden haberleri yok..

Üstüne üstlük "aman kendini ezdirme" "sen hizmetçi değilsin" gibi telkinlerle yuva kurulur..

Evliliği "rahat etmek" olarak gören gençler "imtihanla" karşılaşınca kolayca bırakıyorlar zora gelemedikleri için..

Oysa, hayat imtihandır ve evlilik imtihanın bir parçasıdır..

Ne mutlu evliliği "imtihan" görenlere..

#Vesselam

3|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• saygi, sadakat dürüstlük olmadigindan. bir kavgada karsi tarafin gönlünü alma yerine banane ya demesinden, nasil barisiriz deme yerine ben daha iyisini bulurum demesi. eminim social mediyalarda suclu, bu sekilde yeni birisini bulmak daha kolaylasti, önce social media üzeri baskasiyla yazisma eh elindeki zaten elinde yenisi daha cekici geliyo elinde olmadigindan. simdiki bekarlarda karsi tarafin evli oldugunu bilsede geri cekilmiyo. bu zamanda bosanma sebebi cok. bu zamanin insani herseyin fiyatini biliyo ama elindekinin degerini bilmiyo

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 110

• Melih Cevdet'e sormuşlar "evlilik nedir" diye. Eskiden demiş, kız tarafının ve oğlan tarafının ailesi bir araya gelir, yeni çiftin kuracağı yuva için beraber hazırlık yapılır, beraberce yeni ev düzülürdü. Tabii o zamanlar evler genelde bahçe içinde müstakil evlerdi. O yüzden buna "evlenmek" denilirdi. Şimdi ise yeni evliler apartman dairelerinde, yani katlarda oturuyorlar, bu yüzden artık evlilik "katlanmaktır", demiş.

8|1
    0|1
  • bu durumun nedenleri arasında en önemli neden , ilk önce , her bireyin kendi ayakları üzerinde öyle ya da böyle durması, ve her iki tarfta bazen resti çeke biliyor, en çok biten evlilikler , flört yapan kişilerde görülüyor malasef, çünkü flört zamanında hep hayaller üzerine kurulmuş olan evlilikler ve hüsran oluyor evlilikte gerçekleşmedigi için her iki taraf içinde iyi sonuçlanmıyor, ve kadın bir erkekde güç istiyor, güven istiyor, kadın erkeğe biraz daha narin biraz daha hasas, yanında bir dayanak arıyor, artık yakışıklılık , güzellik olayları degil , sevgi , hoş görü istiyor bireyler, ve kadın erkeginden , bu ilgiyi desteği görmedigi zaman bu kurum ister istemez zarar görüyor, birde ailelerden kayanaklı bölünmeler var işte senin annen böyle dedi benim annem böyle dedi, size gidecez yok bize gidecez , gibi konular bir gün sizi bu kurumdan ayrılmayı yönlendiriyor

1|0
    0|0
  • 1 İnsanlar biri birini tanımadan evleniyor
    2 insanlar artık tahammülsüz
    3 kendilerine saygı duyulmasını istiyorlar ama karşısındakilere saygı duymuyorlar
    4 ve son olarak insanlar beğendikleri bedenlere istedikleri ruhu yokup evleniyorlar
    Ancak kendi koydukları ruh yok olunca karşı taraf "çok değişmiş oluyor"

3|2
    0|0
  • Parmaktaki yüzüğün manevi değerinden çok maddi değeri önem kazandığı için. Evlilik sıradanlaştırıldığı için

3|2
    0|0
  • Çünkü çoğu şahsiyetin şahs-ı manevisi bozuk

Kanıbozuk dolu memleket

2|1
    0|0
  • Günümüzde aldatma çok yaygın. Aldatma boşanma sebebidir çok açık onun dışında tahammülsüzlük var. En ufak bir sıkıntıya bile gelemiyor insanlar. Eski insanlar gibi sabırlı değiller.

1|0
    0|0
  • Şimdi
    1 sadakat yok
    2 saygı yok
    3 değer yok
    4 vefa yok
    Şimdi misal kız herşey olsun istiyor istediği herşey olsun istiyor misal adamın durumuda yok
    Ee kız da ben cekemem diye boşanıyor
    .. Kısacası kuru ekmeği paylaşacağın kişiyi bulunmalı
    Şimdiki nenelerimize dedelerimize bir sorun ne cileler çekmişler ama boşanmamışlar
    .. ama şimdiki kıza iki tokat at hemen boşancam
    Biraz yoksulluk ceksin hemen boşanma
    Sadakat yok saygı yok ne beklersin

3|1
    1|0
  • lüks tüketim..
    erkeği borca sürüleyen müsrif karilar..
    biri konuşurken diğerinin alttan almaması,
    (*) kadınların çalışıyorum diye özgür takılıp erkeği takmamasi..

1|1
    0|0
  • eskiler evlenirken ne evleri ne arabaları ne malları ne mülkleri olurdu. eskiler edeple sever birlikte omuz omuzu baş başa vererek birşeyleri elde ederdi.
    şimdilerde ; evi var mı? arabası var mı? bana bakabilir mi?
    hani cefa vefa emek?

2|1
    0|0
  • ekonomik özgürlüklerden kaynaklı samimiyetsiz mantık evliliklerinden dolayı. kimse zorluğa gelemiyor.

2|2
    0|0
  • Kimse kimseye minnet etmiyor hiç kimsede zerre katlanma kalmamış. Herkes parayı kazanıyorum kimseye muhtaç değilimi kafasında

1|0
    0|0
  • Simdiki kizlar sevecek degil kendilerini gulduren sakaci komik tiplerle evleniyorlar sonra oyle kisiler zaten bir kisi ile evlenip hayat kurduklarinda kiz mutsuz oluyo sevgiliyken soyledikleri yaptigi seyleri yapmiyor kizda buna nisbetle bagiriyo dalaşıyorlar erkek zaten beni bosasin caresinde ondan sonra ipler kopuyo olan her zamn kiza oluyo erkwgw degil erkek bir daha kiz buluyo ama kadinlar cocuk vardir ya da hamiledir diye kimse almiyo bizim milletimiz boyle birisi ne yapicaksin 7den 70 ayni

1|0
    0|0
  • Sebebi evlilik kurumunun islevselligini yitirmesi

1|0
    0|0
  • Dün bu konuda bence yazmıştım.
    Kelebek etkisi evlilikleri 😊

1|0
    0|0
  • kadinlarin istekleri arzulari beklentileri eskisi gibi degil ve degiskenlik gosteriyor. Halbuki bizim toplumumuz geregi ataerkil bir yapida yetistigimiz icin jenerasyondaki hizli degisime ayak uyduramiyoruz.. Eger kadinlarla erkekleri yenilik ve gelenek olarak siniflandiricak olsaydik. Erkekler gelenekci kadinlarsa yenilikci olurdu.. Ve gercekler asla degismez yenilik her zaman gelenegi oldurur gun gectikce.. Annelerimizin babalarimizin evlilikleri gibi evlilik beklemeyin derim.. En basta sosyal medya ve haber alma istegi hat safhadayken kim kimle ne yapmis gibi soru isaretleri akabinde cogalan istekler, bu istekleri karsilayamamak zaten birak evliligi bir iliskiyi bile idam ettiremez.. Boyle anlatiyorum tabi ama hic evlenmedim orasi ayri konu :)

1|1
    0|0
    • Bnece bu durum sadece kadın ıstek ve arzuları ile alakalı bir durum değil erkeklerden de kaynaklı çok fazla sebepler mevcut.

• Bazen ortada bir problem varken konusmamaninda sebepleri var :) hatta bazi insanlar hayvan gibi davraniyo ki bu da tabiyatimizdan kaynaklanan bir durum bununda cok mantikli bir aciklamasi var malesef :)

• Ve böylelıkle ilişkilerınde evliliğinde ömürleri kısalıyor :)

• Samimiyetsiz yalanlarla dolu birliktelik daha sonrasında açığa çıkan yalanlar durumun idare edilememesi iki yüzlülük öncesinde ve sonrasında evliliğin sağlam temellere oturtulmaması sadakatsizlik gerçek yüzlerle karşı karşıya kalınması rüuyanın bitmesi beklentilerin yüksek olması. .. . . .

2|1
    0|0
  • türk kızı acele ediyor evlenmek ıcın tam tanımıyorlar kocalarını aynı şekilde adamda kadını tam tanıyamıyor o yuzden bence.
    evlenmeden bazı şeyler yaşanmalı.

2|1
    0|0
  • 1. gün tanışıp 2. gün telefonlaşıp 3. gün flört edip 4. gün çıkan ve 5. gün evlenen tipler olduğu sürece böyle sürer bu..

2|0
    0|0
  • Mantık evliliği yapılmadığı tabi ki de... Daha söylenebilecek bir şey var mı?
    Aşk herşeye yeter deniyor oysa ki aşk nedir desem bilmezler.

1|1
    0|0
  • Bence en önemli sebep toplumsal kültürümüz. Bir kız veya erkek bosanmayı cok da bir menem bir sey olarak görmüyor. Olabilir abi ne olcak diyorlar. Herkesin gözü acıldı. İnternet yüzündenbirazda. Ufku acılan kişi tek seceneğe baglı kalmaz bence. Bosanmak doğal birşey ve ayıplancak birşey değil düşüncesi. Evli nin bir eşi bekarkn bin eşi var düşüncesi. İnsanlarkn bu yüzden sabır eşiğinin düşmesi. En büyük etmen bence bu.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    90

Kızlar Ne Diyor 65

• Çünkü kadında erkekde eğlendiği kişiyle evleniyor , eğlence bitince evlilik bitiyor. eskiden eğlenecek kız , evlenecek kız ayrımı vardı evet çirkindi ama bir yerde de doğruydu. etrafıma bakıyorum evlenenlerin çoğu eğlence gördüklerine takılı kalıp evleniyor , evlenilecek kızlar hala evde kalıyor. evliliği oyuncak ettiler , sıralı eş değişiyorlar gibi tövbe tövbe. Ahir zaman kuzum Allah korusun , inan ödüm kopuyor yalnış seçim yapmaktan...

2|0
    0|0
  • Erken evlilik.

1|1
    0|0
  • Saygı bitiyor

1|0
    0|0
  • Kimsenin tahammülü yok

1|0
    0|0
  • Tahammülsüzlük

1|0
    0|0
  • tahammulsüzlük

1|0
    0|0
  • insanların biribirne saygısı ve tahammül azaldı

1|0
    0|0
  • Önceden eskiyen şeyler atılmaz tamir edilirdi şimdi eskimesine gerek kalmadan modası geçince bir kenara atılıyor ya o hesap. Sabır yok sadakat yok saygı yok empati yok bu yüzden evlilikler omurluk olmuyor

2|0
    0|0
  • AÇ GÖZLÜLÜK.

50 yıl sonra kendinizi nerde görüyorsunuz sorusuna "ben o zaman kendimden sıkılırım lan" diye cevap veren bir sürüden kocasından/karısından sıkılmamasını beklemek komik!

Her yer gözlerini belerte belerte gezen evli gizli sapıklarla doldu.

1|0
    0|0
  • Hevesini almış insanların yaşayacak bişeyi kalmıyor
    Güven sorunsalı
    Değer verdiğini hissettirememe
    Ülkemizin Duygusal iletişimindeki yetersizlik
    Bencillik
    Birlik olamama
    Karar ve düşünceye saygı duymama
    Aile sorunsalı
    Sorun biriktirip çözümlenmemesi
    Baskın olma savaşı vb..

1|0
    0|0
  • tatminsizlik, hep daha fazlasını istemekten

1|1
    0|0
  • Maddiyat saygisizlik aşk bitiyor bazilarinda kavga küfür ahlaksizlik edepsizlik göz dışarda oluyor çocuk sonra

1|0
    0|0
  • Temeller sağlam degil

1|0
    0|0
  • 5 sene sevgili olup sıkılırlar evliliklerinin heyecanı olmaz. Ve sudan sebepler için ayrılırlar

1|0
    0|0
  • Çoğu insan ayaklarının üstünde dura biliyor. Boşansa da sıkıntı olmuyor ufacık bir kavga da boşanalım diyorlar.
    Sabır yok.

1|0
    0|0
  • Kimse kimsenin nazini cekmek istemediginden
    En ufak seyde hemen ayrilik tartisma
    Sonuc olarak iliskiler kisa suruyor

1|0
    0|0
  • Sadakatsizlik, sevgisizlik

1|0
    0|0
  • Evlenmiş olmak için evlendikleri için

1|0
    0|0
  • Çözemedim

1|0
    0|0
  • Artık insanların evliliği sürdürmeye mecbur olmaması yüzünden. Eğer 100 yıl önce bir kadın kocasından ayrıldığında toplumsal baskıyla karşılaşmayacağını bilseydi o evliliği sürdürmezdi. Eskiler çok sadık olduğundan filan değil yani.

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    45
Yükleniyor... ;