Bu yaşınıza kadar hayattan ne öğrendiniz?

Iyi hoş bu yaşınıza kadar bir çok şey öğrenmişsinizdir.
Bazen o öğrendiklerimizin arasında bir şeyi hayatımız boyunca unutamayız ya da unutmak istemeyiz.
Örneğin, hiç kimseyi kendinden fazla sevmeyeceksin ya da kimseye güvenmemek gibi...
Peki kscanlar, siz bu hayatta ne dersler çıkardınız?

0|3
2369

En İyi Erkek Görüşü

• Her şeyi öğrenmemek gerektiğini öğrendim.
    Çünkü öğrendikçe hayat daha basit ve zevksiz görünüyor gözüne...

Her şeyi sorgulamamak gerektiğini öğrendim.
    Çünkü bulduğum her yanıtta biraz daha dibe yaklaştım.

İnsanların şu ve bu doğrudur, şu yanlışı yapma demesine aldanmamak gerektiğini öğrendim. Zira bir süre sonra bunları kendileri yalanlıyor.

Sağlığın ne kadar kıymetli ve önemli bir şey olduğunu öğrendim.
    İnsan sağlığında iken elindeki hazinenin farkına varmıyor. Kavrayamıyor. Boş şeyler ile tüketiyor. Ömrünü zamanını boşa harcıyor, faydalı bir iş bırakamadan göçüp gidiyor. Sadece zarar veriyor.

İnsanların ne kadar korkak olduğunu öğrendim.
    Senin fiziğinden çekinmez, cesaretinden çekinmez, ama tek bir fikrin onun dünyasını titretecek kadar korkutabilir. Hatta bu yüzden seni öldürebilir, bunu öğrendim. Nice cesur insanların bu korkaklığına ve kabullenemezliğine şahit oldum.

Bir kadını ne kadar iyi ve güzel olursa olsun, o iyiliği ve güzelliği, o imkanın ağırlığını kaldıramıyorsa, o olgunluğa erişemiyorsa, o derecede sevmemek gerektiğini öğrendim. Merhametsizliği, katılığı...

cut.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kimseye kolay kolay inanmamak gerektiği..

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 68

• Güvenmeme gibi şeylere hiç girmeyeceğim çünkü herkes onları söylüyor ama kimsenin uyguladığı yok. Yani "ben güvenemiyorum ya" falan deyip aynı hataya 15 kere düşenlerden bahsediyorum. Her neyse. Durum şu ki, herkes bir şey bildiğini zannediyor. Birisi bir konu açtığında "bir sen mi akıllısın, biz de biliyoruz" tarzında çıkışıyorlar. Sonra neden Türkiye gelişmiyor. Sanırım bunu dediklerinde alkış falan bekliyorlar. Aferin, aç bakayım ağzını kocaman aç, ham yap bakayım, aferin sanaa. Gerçek şu ki birçok kişi hiç bir şey bilmiyor. Bunu kabul eden kişi sayısı çok azdır. Türkiye'de bir konu tartışılırken "bak onu bilmiyorum, yorum yapamayacağım" diyen kişi sayısı, Ay'a ayak basmış kişi sayısı kadardır. Daha yazarım da, neyse... (Umursamaz surat ifadesi)

1|0
    0|0
  • Her zaman doğruyu söyleyeceksin inandığın yoldan geri dönmeyeceksin kendini ikilemeyeceksin istikametin neyse ne pahasına olursa olsun şaşmayacaksın...

1|0
    0|0
  • Ne dersi ya, carpediyem ben.
    Hayattan bişey öğrenmedim pek.

1|0
    0|0
  • Hiçbir şey öğrenemedim. Gerçi öğrensem bile ne fark ederdi ki? O yaptığım hatanın aynısını dönüp dolaşıp tekrar yaparım ben. Tam dersimi aldım, akıllandım derim ama yinede o hataya tekrar tekrar düşerim. Öyle bir malım işte..

1|0
    0|0
  • İyiye iyi kötüye kötü davranmayı. Yeni tanıştığım kişilere mesafeli olmayı.

Kötü bir hareketini gördüğüm kişiye mesafe koymayı.

Çalışmanın hayattaki önemini

Hayattan vazgeçmemeyi

Kalp kırmanın anlamsız olduğunu ve düşünerek konuşmamız gerektiğini

1|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • ne öğrenirsen öğren hep daha fazlasını isteyeceğimi

1|0
    0|0
  • Dürüstlükten bahseden kişilerin, kendi yalanlarına ihtiyacım vardı gibi garip savunmalarını

1|0
    0|0
  • Kimseye güven kalmamış. İnsan olduğumdan şüphe ediyorum.

1|0
    0|0
  • Bir insan bir hata yapıyorsa, o hatayı tekrar yapar. Buna bizleri de dahil edebilirsin. Öğrenmenin sonu yoktur kısaca :)

1|0
    0|0
  • Tüm insanlar iyi olamaz ve yine tüm insanlar da kötü olamaz. bunu öğrendim.

1|0
    0|0
  • Yap gitsin diyorum insan en çok hatalarından ders çıkarır

1|0
    0|0
  • İnsanlara değer verilmemesi gerektiğini öğrendim.

0|0
    0|0
  • Hayat kendini üzmeye değecek birşey değil.

1|0
    0|0
  • Paran yoksa, fiziksel gücün yoksa, tahsilin yoksa sevilmez saygı görmez yalnız olan kişi olursun

1|0
    0|0
  • En büyük dostun da düşmanın da kendindir

0|0
    0|0
  • Değersiz ve değerli insanları tanıyıp insan sarrafı olduk mesela

1|0
    0|0
  • İnsanlardan uzak durmam gerektiğini öğrendim birde sırtını kimseye yaslamayacaksın kendi işini kendin göreceksin

0|0
    0|0
  • Çok kişiyi tanımayı
    Azını sevmeyi
    Kimseye güvenmemeyi

0|0
    0|0
  • Kimseye guvenme herkese güven dersimiz budur :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    48

Kızlar Ne Diyor 22

• Her şeyi unutmanın güzel bir şey olduğunu öğrendim. tıpkı bir telefonu sıfırlamak gibi. her gün yeni bir sayfa açmanın iyi olduğunu öğrendim. insanlara iyi yaklaşmanın bazen can yaktığını öğrendim. kırılan kalbin tekrardan hayat bulduğunu öğrendim. güvenmemeyi öğrendim. az insanla konuşunca huzurlu olunduğunu öğrendim.

0|0
    0|0
  • Guvenmemeyi

1|0
    0|0
  • ne demişler, ‘en güvendiğim babamdı o da annemi...’ hayatta HİÇ KİMSEYE güvenmemeyi öğrendim. ve bir insanı kendinden başka kimsenin rezil edemeyeceğini.

0|0
    0|0
  • Ben bir şey anlamadım ya tekrar yaşayamıyoruz mu :P

0|0
    0|0
  • Az beklenti çok huzur bol mutluluk demek.
    Birseyi almadan verme.

1|0
    0|0
  • Herşey zamanla yapılmalı. Yarına bırakmamalı
    Oturduğu yöre seni mutsuz ediyorsa eleştirmek yerine taşınmalısın
    Genç iken yaşa yatma uyuma şişmanlama zaten çoğu yaşlanınca çok uyuşuk şişko ve ağır oluyor
    Daha çok var. Yine çok yazmaya başladım

0|0
    0|0
  • Hiç kimseye güvenmeyeceksin,
    Hiçbir şeyi umursamayacaksın,
    İnsanlarla samimi olmak yerine sadece hayvanlarla samimi olacaksın.
    Aslında daha çok var ama benim için en önemlileri bunlar diyebilirim.

0|0
    1|0
  • Yaşama sebebini kendi içinde bulmayı, uyumuyor bu kız hiç 😂

1|0
    1|0
    • 😂😂 ben de tam çıkacaktim
      Bana söylüyene bakın

• Iyi dersler :) ben de uyandiktan sonra derse gidiceğim 😑😑😑😴

• Sana da, benim program değişik öğleden sonraları hiç ders yok her gün saat 9 da dersler 😔

• her insan kendine yeter belli bir zamana kadar. ama kendini bırakacağı yüklerini paylaşacağı bir arkadaş gerekir hayatta. yalan asla mazeret değildir. insanlarla belli bir mesafede olmak gerek.

0|0
    0|0
  • Hiç bir şeyin göründüğü gibi olmadığını ve hayatın sürprizlerle dolu olduğunu gördüm...

0|0
    0|0
  • Öğrendim bişeyler

0|0
    1|1
  • bı bok oğrendiğim yok hatalara devam

0|0
    0|0
  • İnsanlara güvenmemeyi

1|0
    0|0
  • Acıyı hüznü

0|0
    0|0
  • Kndinden baskasi yalan ailen dahil

0|0
    0|0
  • Annemden baska herkez yalan onu ogrendim

0|0
    0|0
  • İçindeki sesi dinlemeyeceksin mantığınla hareket edip peynirli makarna yiyeceksin

0|0
    0|0
  • Kendini sevmezsen dünyadan da bir halt anlamayacağını.

0|0
    0|0
  • İnsanlar zaaflarını görmesinler çünkü sonuna kadar kullanmak isteyecekler

0|0
    0|0
  • herşeyin boş olduğunu öğrendim

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    2
Yükleniyor... ;