Evlilik sandalı kolay yürümüyor. İlgisizlik, boşanma veya aldatma nedeni midir?

Özellikle evli kadınlardan bunu duyuyoruz. Kocalarından görmedikleri ilgi ve alakadan yakınıyorlar. Kimisi boşanmayı düşünüyor kimisi de eşini aldatıyor.
Kimseyi kararı veya yaptığıyla yargılama hakkımız yok.
Peki sizce ilgisiz eş aldatılmalı mı yoksa ondan ayrılmalı mı?
Evlilik sandalı kolay yürümüyor. İlgisizlik boşanma veya aldatma nedeni midir?

3|4
9270

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 92

• Hiçbir hata aldatma nedenini affedilir ya da normal kılmaz varsa bir sorunun çözmeye uğraşırsın olmuyorsa medeni 2 insan gibi ayrılır sonra ne haltın varsa yersin. Aşırı ilgisizlik eşler arası iletişim kopukluğu tabii ayrılma nedenidir hele bu uzun soluklu ve çekilmez olursa seven insan için ilgi göstermek ekstra bir çaba gerektirmez sürekli değişik bahanelerle sizi kendinden uzaklaştırmaya çalışan insanda zaten size karşı duygular çoktan ölmüş demektir insanlar ilgiyle beslenir bu ilgi 24 saat ensendeyim demek değil aynı evin içinde ayrı nefesleri almayalım demektir.

0|2
    0|0
  • Bunun tek sebebi bana göre artık insanlarda sabır ve vefa kavramları kalmadığından dolayı boşanmalar oluyor. En ufak bir tartışmada bakıyorsun ki insanlar soluğu mahkemelerde alıyor. Bu böyle olmamalı. Tabiki evliliklerde kavgalarda olucak, tartışmalarda olucak. Benim annem ve babam 50 yıldır evliler ve hala anlaşamadıkları noktalar ve tartıştıkları noktalar var :) 50 yıl bir evlilik karşılıklı idare ile sürüp gidebiliyor. Yoksa boşanmak çok kolay...

0|2
    0|0
  • aldatma noktasına gelmiş bir ilişkiden hayır gelmez. düzelir, geçer gider tesellisine girişmem. ayrılırdım ben.

0|3
    0|0
  • İlgisizlik ne boşanma ne de aldatma sebebidir.
    Boşanma ve aldatma benim için şudur ki;Karşı tarafın anormal hareketleri ve davranışları varsa ve bunları düzeltmiyorsa boşanma sebebidir.

Aldatmaya gelince kimse kimsenin yaşantısını bilmiyor herkes yaşamadığı şeylerle ilgili konuşmaya gelince ustalar ama yarın bir gün başlarına aynı durum gelse koşa koşa aldatıcaklar.

Görüyorum kadın adama istediğini vermiyor yapmıyor boşanmak istiyor kadın istemiyor ya da adam istemiyor bu durum da aldatma oluyor.

Herzaman tek tarafta değildir suç.
    İnsanlar gerçekten güzellikle konuşup ayrılsalar hiç birşey olmuyor aslında.
    Bakma bizim insanlarımızla pek konuşulmuyor.

0|3
    0|0
    • Aldatmalar o kadar cok ki esini paylasanlar bile var bu nutuk cekenlerin hepsinin aklindan geciyor 😀

• @Tolganaş İnsanlar ahkem keser fakat yaparlar

• ilgisizlik sürekliligini koruyorsa boşanma %99.9 kaçıınlmaz ama aldatılmazz. hiç birşey aldatmayı haklı çıkaramaz..

2|2
    0|0
  • Aldatma kimsenin ilgisizliğini yalnızlığını tedavi etmez gizli saklı iş ayrıca başka bir dert ve strese neden olur eğer ortada çocuk ta varsa daha da zor bu işler eşiyle konuşmalı sebepleri bulmalı ancak çıkar yol kalmazsa boşanmak yapılacak tek şey evlilik oyun değil insan bir hayat bir düzen kuruyor

0|2
    0|0
  • Evlenirken "İyi günde kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta, ölene kadar el ele..." diye söz verildiğine göre, ayrılmak (boşanmak) sözüne sadık kalmamak demektir. Ve tabi ki en büyük sadakatssizliktir.
    Ayn şekilde eşinden gizli saklı yalanlarla dolanlarlar onu kandırıp aldatmak da ihanettir.
    Kısacası her ikisi de ihanettir.
    Şimdi sorulan soru şu olmuyor mu?
    "Hangi ihaneti tercih edersiniz?"
    İşte asıl ahlaksızlık ve ikiyüzlülük de burada.

Sırf canı başkasını çektiği için ya ayrılarak (boşanarak) ihanet edecek ya da yalanla dolanla kandırıp aldatarak ihanet edecek. Ya da bağrına taş basıp mutsuzluğu seçecek. Ve artık hayat arkadaşıyla mutlulukları değil mutsuzluğu paylaşıyor olacak.

Bütün bunlar sizce etik mi? Hadi etiği geçtim akıl kârı mı?

1|1
    0|0
    • Evlilik yalanla aldatmayla yuruyecegine insanlar acik olmali es paylasimi bile daha durustce.

• @KumruSahin Kumru Hanım evlilik birliğini temelinden sarsan şiddet, kötü muamele, onur kırıcı davranış gibi Medeni Kanun tarafından "haklı" boşanma sebebi addedilen durumlar için ne düşünüyorsunuz? Örneğin bir kadın şiddete uğruyorsa kocası marifetiyle, buna katlanmamak istemesi de onu evlilik sözüne aykırı hareket etmiş mi yapar? Yoksa daha öncesinde o erkek karısına mutlu edici bir koca olamadığı için ilk ve tek aykırılığı o mu yapmıştır? Fikriniz nedir?

• @iştekuzukuzugeldim Çok doğru bir soru sormuşsun. Evlilik birliğini sarsan davranışta bulunan herkes özünde vermiş olduğu söze ihanet etmektedir. Sürekli dırdır ederek adamı hayatından bezdiren kadın (ben buna manevi şiddet diyorum) ile eşine ve çocuklarına sebepli ya da sebepsiz sille tokat dalan erkek ihanet içindedir.

• Aldatmanın sebebi yoktur. Adam gibi boşanırsın ne bok yersen yersin. Karaktersizliğe kılıf uydurulmaz.
    Ama boşanma sebebi olabilir

0|2
    0|0
  • Ilginç soru. Bir köprü yapıyorsun bir ayağı kayıyorsa yakmak yerinde onarmak daha mantıklı. O ayağı onarıma direniyorsa o halde yıkıp yeni köprü kurmak gerekir. Bir seminerde profesör evli kadınların sorunları sordu. Herkes eşleri biraz kınadı. Peki, profesör sordu ondan birşey beklemek yerinde neden siz birşey yapmıyorsunuz? Güzel iltifattan başlayalım mesela. Eşini nasıl hitap ediyorsunuz? Cevapları alınca diğer soru sordu. Peki, ona farkli ve orijinal sekilde hitap etmek istersiniz nasıl hitap edersiniz? Herkes bayağı zorlandı. Yani, insan kendi icraata gelince zorlanıyor ve hep diğer tarafından bekler. Özellikle, eşinle en son ne zaman sinemaya gittiniz soru beni şahsen şaşırttı. Çoğu hatırlamıyordu bile. Bu iç anadolu kadınlar. Umarım, ne demek istediğini anlaşılıyor.

1|1
    0|0
  • Sevildiğini hissedememekten daha büyük bir ceza yok bu hayatta. Aldatmak sorunu sündürmekten başka bir işe yaramaz, ayrılıp yoluna bakmak gerek.

1|1
    0|0
  • Şimdi ki evlilikler de alttan alma yok. İdare etme yok. Kafanda uyuşmazlık olursa hemen boşanma davası açılıyor.

1|2
    0|0
  • Aldatma için sebep değil kesinlikle. İstemeyen ayrılır, sonrada gider istediği kişiyle, istediğini yaşar.

0|1
    0|0
  • Daha geçerli nedenler olduğunu düşünüyorum ilgisizlik aşılabilir boşanmaya sebep olsa kimse evli kalmaz sanırım

0|1
    0|0
  • İlgisizlik boşanma sebebi olmamalı ilk etapta. Sorunun çözümüne yönelik yöntemler belirlenmeli varsa, boşanma en son iş, ama aldatma bence kişiliksizlik

0|2
    0|0
  • Ayrilinmali hakliyken haksız duruma düşmemek için.. Aklı olan da evlenmesin

0|2
    1|1
  • Aldatmanın bahanesi olarak kullanılıyor artik. Oysa ki karakterle alakalı bir durum. Yürümüyorsa bitmeli.

0|1
    0|0
  • öylesini bulmamak marifet

0|2
    0|0
  • Ayrılmalı. Çünki ayrılık olmazsa bu işin sonu aldatmaya gider gibi.

0|1
    0|0
  • İlgisiz eşe ilgili davranılmaz.
    Aldatma ayıp olur
    Boşanma kişilerin kendi bileceği bişey

0|3
    0|0
  • Ilgisizlik bir kadinin sinesine cekemeyecegi en son seydir. Kadin sevilmek ister sevildigini hissetmek ister erkegi icin ozel oldugunu bilmek ve yine hissetmek ister. Durum boyle olunca ilgisiz bir esle hayatini surdurmek istemez oyuzden bana gore ayrilmalidir cunku ilerde zaten ilgisiz es onu aldaticaktir.

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    72

Erkekler Ne Diyor 70

• Aldatılmanın ilgisizlikle alakası olamaz. Aldatan karakter yoksunudur. İlgi sorunu varsa çözmeye çalışırsın. Çözülmeyecek durumdaysa ayrılır, hayatına bakarsın. İlgisizdi aldattım demek, basit insanların lafıdır.

1|1
    0|0
  • Bence evet.

0|2
    0|0
  • İlgisizlik, boşanma veya aldatma sebebi olamaz..

Hele aldatmanın hiçbir bahanesi, kılıfı olamaz!

İlgisizlik varsa, buna çözüm üretilebilir.. İllaki ilgi çekilecek bir neden bulunur..

#Vesselam

1|1
    0|0
  • Derslik soru. Başından sonuna okusunlar soru sormayı öğrensin sayfayı çöplüğe çevirenler...
    Bu sorunun cevabı kitap yazdırır.
    Maalesef ülkemizin en ciddi sorunlarından biri.
    Mutsuz huzursuz kadın ilgisizlikten şikayetçi ama ilgi görüncede dert ediyor sorun çıkarıyor. Hiç kavga etmiyoruz diye dert yanan kadın duydum. Bizim herif çok iyi çok anlayışlı kavga çıkaracak bişey bulamıyorum...
    Buyur burdan yak hocam

1|1
    0|0
  • NE AYRILMA NEDE ALDATMA NEDENİ insan kafaya koymuşsa ayrılmayı ayrılır. kafaya koymuşsa aldatmayı aldatır. Ama bunu bahane edemez. eşin ilgisiz davranıyorsa muhakkak senden istediklerini karşılamıyorsundur ve bu yüzdende ilgi göstermiyordur. Bunuda önce konuşarak ne istediklerinizi karşılıklı olarak belirtmeniz gerekir sonrada çözüm yolu aramak gerekir. Düzelmesi için zaman vermek gerekir. O zaman ilgide alırsın ilgide verirsin Sadece ne istediği bil yeter. Yok hemen ayrılırım ben diyorsan bu bahanendir. Yok aldatırım ben diyorsanda migdesiz karektersiz 2 ayaklı köpeksindir mk

0|1
    0|0
  • Şimdi evlilik sadakat ister vefa ister saygı ister eşler nasıl olurda ilgisizlik veya farklı bir nedenle aldatır hic bir kelime hic bir şey aldatmayı meşru kılamaz bir kızda edep ahlak kanı bozuksa pislik kızsa aldatır bunu eşim ilgisiz bilmem ne diye kendini kandıramaz

0|1
    0|0
  • İnsan değerliyse, sözüde değerlidir. Evlilik için edilen söz kişilerin kendilerine verdeikleri değer kadar değerlidir. Birde üzerine sabırsızlık ve üstün olma arzusu girince,
    sesli, sözlü, fiziki şiddet bunların hepsi o söze ihanettir. İlk ihaneti kim yapmışsa kartopunu dağın tepesinden atmış ve çığa neden olmuştur. Bence suçlu odur.
    Çığın altında kalmaktansa ve çocuklarıda o darbeye maruz bırakmaktansa, ayrılıktsn başka bir çare kalmamıştır.

0|0
    0|0
  • ilgisizlik sevgisizlik varsa ayrılmak en doğrusu. Aldatmak , arada resmiyet varken şerefsizliğin dik alasıdır her iki taraf için de.

0|1
    0|0
  • Kocasından ya da karısından ilgi görmüyorsa biri bunu açık açık konuşmalı bu şekilde devam ederse ayrılmak istediğini söylemeli değişmiyorsa ayrılmalı aldatmanın bu bahaneye dayandırılarak yapılması son derece yanlış bana göre ağzımız var dilimiz var konuşabiliyoruz rahatsız olduğumuz ya da istediğimiz şeyleri söylemeliyiz karşımızdakine;) yani aldatmanın bahanesi olmaz bana göre;) bir insan seni mutlu ve memnun etmiyorsa konuşursun değişmezse ayrılırsın bu kadar basit ;)

0|1
    0|0
  • Abi bu kendini dünyayı kontrol ediyor sanan saçma disiplinciler yok mu sevgiyi öldürüp anı zehirleyen onlara sevgi de ilgi de evlilik de haram.

1|1
    0|0
  • Ayrılmalı aldatmak çok yanlış bir şey bana göre.

0|2
    0|0
  • Kadinlar aldatmaya kulp bulmak için kullanır ilgisizligi.
    Ne yani ilgisiz kaldın diye aferin iyi ki aldattin mi diyelim?
    Ya da aldatan erkek duyunca aferin ilgisiz kaldigi icin aldatabilir diyor musun?

0|1
    0|0
  • bir insani icinde olmayacak haci abi varsa. Bahane cok.

1|1
    0|0
  • Bu devirde evlenmeye gerek yok

1|1
    0|0
  • Ilgisizlik ayrilma sebebi olabilir... ama aldatmya neden olamaz...

Aldatmak bence karakter bozuklugu , yani hersey on nunara olsada aldatacagi varsa aldatir...

Sonuc olarak aldatmaya neden aramak yanlis.. bu onu normallestirir bence

0|1
    0|0
  • Aldatmak sadece onun icinde oruspuluk olduğunu ve oruspuluk yapmak icin kendine bahane sayabilir nolursa olsun ne erkek neden kadin aldatmamali namuslu olup duzeltmek icin cabalamasi gerekir aldatmak kadar serfsizce bir durum yoktur insan sevdigini hic bir sebepten dolayi aldatmaya hakli olamaz kesinlikle

1|1
    0|0
  • Bence ayrılma nedeni değildir. Bu sorun kadınlarda var daha çok koca eve ekmek getirmek icin elinden geleni yaparken kadınlar başka erkeklerin ilgisinden hoşnut olur. Adamın hiçbirşeyden haberi yokken kadın ya internetten ya telefondan vb. Birini bulur koca fakirim hiçbirşeyden haberi yokken kadın ikinci kocayı da bulur. Hiçbir erkek bunu hakmez adamın tek derdi evine ekmek getirmek.

0|1
    1|0
  • Hadi bana biri çıkıp desin ki; ilgisizlik neden değildir diye..
    Alnını karışlarım..

1|1
    0|0
  • ilgisizlik altında nelerin yattığı önemli
    bir insan ilgisiz ise ortada sorunlar vardır sevgi saygıda noksanlık vardır boşanma sebebi olabilir

0|2
    0|0
  • Ilgisiz kalan kadin aldatir. NET.

1|2
    0|0
  • Erkekler Devam
    50
Yükleniyor...