Kadınlara özel Pembe Otobüsler seferlere başladı, ne düşünüyorsunuz?

Türkiye'de ilk olarak Malatya'dan başlayan bu uygulama, şimdiden birçok kadın yolcunun tercihi olmuş. Övenlerin yanında ayrıca eleştirenler de mevcut. Videoda izleyebilirsiniz.

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Tacizcilere gereken ceza verilse de böyle saçma uygulamalara gerek kalmasa keşke. Ayrıca böyle uygulamaların kalabalık ve toplu taşımanın çok sık kullanıldığı yerlerde yapılması lazım.750 binlik Malatyada bu uygulamayı yapsan ne olur yapmasan ne olur otobüse binen yok. Aynı şeyi İstanbula yapın bari kalabalıktan nefes alınmıyor.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sen uzaklaştır kadını toplumdan sonra geleceğin hale kıçımla güleceğim bebeğim. Kadını olmayan toplumların halini hepimiz biliyoruz..

0|3
    0|0

Erkekler Ne Diyor 42

• Bir şehirde onlarca pembe otobüs var diyelim. Bir kadının acil işi çıktı ve normal otobüse bindi.
    Ne tesadüf ki o otobüste tacize uğradı.

Genel algı kadını suçlu bulur. Kendi istedi der geçerler.

Olacak iş değil acilen kalkmalı.

1|0
    0|0
  • Kadınlara ikinci sınıf vatandaş muamelesi göstermek yerine şerfsizin çocuklarına karşı doğru düzgün önlemler alınabilir.

Şimdi aklıma öylesine gelen bir fikir: her metrobüste sivil polis olacak, topu topu bir kişilik yer kaplar ama bir kadın tacize uğradığını görünce ya da kadın bağırınca imdadına yetişir.

İkinci öylesine gelen klişe fikir: bu o cocuklarını eğitmeye çalışmak, biraz imkansız ama denemedik bile ülke olarak

1|0
    0|0
  • süper olmuş bence tacizcilerden kurtulurlar böylelikle.
    karşı çıkanlara bakma onlar işi gücü bırakıp kız erkek aynı yere siçalim diye eylem yapanlar :D

2|1
    0|1
  • yetkililere soruyorum.
    1- traverstiler, eşcinseller bu araca binebilecekmi?
    2-binecekse sorun yokta binmeyecekderseniz nasıl ayır edebileceksiniz? elle kontrol yapmanız lazım.
    3- bu kontrolü hangi mümin ablamız yapacak? elini attığında erkeklik organıyla karşılaşırsa bunu tuttuğu için günahı ne olacak?

0|0
    0|0
  • Hükümet şunu demek istiyor; Biz tecavüzcüleri engelleyecek yasa çıkarmakta zorlanıyoruz en iyisi kadınları pembe şeylere yönlendirelim de belki tacizlerin önünü alırız.

0|0
    0|0
  • Uzaktan bakınca iyi gibi gözükebilir ama kesinlikle öyle değil. Eğer kadınlarda memnunsa bana söz düşmez.

0|0
    0|0
  • Süper.

0|0
    0|0
  • Haremlik selamlık uygulamasından başka bir şey değil. Kimse ama taciz felan demesin. Toplumda tacizi önlemenin yolu bu değildir. Amaç tamamen kadını izole etmek. Buna binen kadının da aklına şaşarım.

0|0
    0|0
  • Kafalar degişmedikten sonra. neye yarar çabalar bu ülkede. doğru düzgün ahlak ve vicdan dersi verilse. Japonya. gibi en azından yeni nesil düzelir.

1|1
    0|0
  • Saçmalığın daniskası. Erkeği eğitemeyen bir toplumun kadını cezalandırması.

1|1
    0|0
  • Bazı insanlar ayrımcılık olarak yorumlar yapıyor sosyal medyada. Ama bence gayet güzel bir uygulama. Çünkü zihniyeti değiştiremiyoruz. Hep bi' kev*şe evladı çıkıyor.

0|0
    1|0
  • Saçma

0|0
    0|0
  • hayırlı olsun

0|0
    0|0
  • Ayrımcılık yakın

0|0
    0|0
  • Aynı uygulama japonyada da var. Japonyaya şeriat geliyor sevgili çağdaş bireyler.

0|0
    0|1
  • Şeriat geliyor, sinyalleri

0|1
    0|0
  • Tam cinsiyet ayrimciligi dini kullanarak yapilan ayrimcilik

0|1
    0|0
  • Ayrımcılığın ilk adımı gibi geldi bana...

0|0
    0|0
  • güzel..

0|0
    0|0
  • Bu yıl malatyadaydım bunun işe yarayacağını sanmıyorum. Otobüs ve dolmuşa çare yok mu herkes ona biniyor trambüse bizim akrabalar binmez

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    22

Kızlar Ne Diyor 16

• Pembe otobüsler tacize engel mi olacak sapık istedikten sonra sokakta da taciz edebilir pembe yollar da yapılsın hatta koca şehir haremlik selamlik olsun.. Burada sapık zihniyetine engel olmak yerine onlardan korunma yolları aramak ne üzücü sapiktir yapar sen kendini onlardan korumak için bütün erkeklerden uzak durmalisin hatta evden hiç çıkma tacize ugramazsin umarım izmire gelmez bu otobüs yoksa pembe otobüse binmeyen her kadın taciz edilmeye meyilli duruma düşecek taciz edilirse de o da pembe otobüse binseydi haketmis muamelesi görür..

1|3
    0|0
    • yaw ne tacizi tacizin hatta çocuk tacizinin kralının nerelerde yapıldığını benim söylememe gerek yok biliyosun. amaç burda şu; türbana özgürlükten yola çıktılar şeriata doğru tam gaz devam.

• Kısa vadede belki iyi ama uzun vadede felaket sonuçlar doğurabilir. Bir yorumda arkadaşın dediği gibi '' Kadının acil işi olur, trambüs bulamaz ve normal otobüse binmek ister , bu seferde tacize uğrayınca kadının suçudur diye söylenirler '' bu uygulama ilerde sıkıntılara yol açacak , yayılırsa.

0|1
    0|0
  • Yetmez, pembe okul, pembe hastane falan da yapilsin. İyice soyutlasinlar bizi oyle olsun. Hayatta binmem ben bu otobuslere 😂

0|0
    0|0
  • Kadın ve erkek arasına duvar örmek tacize önlem olamaz.

1|2
    0|0
  • Binmem arkadaşlarımı da bindirmem

0|2
    0|0
  • Tövbe yarabbim yaa

0|1
    0|0
  • Komedi :)

0|1
    0|0
  • Cok iyi

1|0
    0|0
  • Çok saçma, cinsiyet ayrımı bu. Malatya'da okuyorum ve asla pembe trambüse binmeyeceğim

0|2
    1|1
  • Örümcek beyinli kullananlar. Bunlarin yetiştirdiği çocuktan hayir gelmez. Kafalar belli. Kadin kendini koruyacak. Erkek tacizcidir. Hepsi bu beyinsizler yüzünden.

0|0
    0|0
  • Ayrimcilik neden? Pembe otobüs yerine o. cocuklarini toplasinlar sağdan soldan

0|1
    0|0
  • Gereksiz. Kaldırımları da mı pembe renge boyayacaklar? İlk önce zihniyetin değişmesi gerek.

0|0
    0|0
  • Düpedüz rezillik...

0|0
    0|0
  • Saçmalık

0|1
    0|0
  • ohh ne güzel

0|0
    0|0
  • Oh ne güzel