Sosyal medyada günde 2 saatten fazla vakit geçirenler toplumdan izole oluyor! Sosyal medya toplumsal hayatınızı etkiliyor mu?

sosyal medyada günde 2 saatten fazla vakit geçirenler toplumdan izole oluyor!Sosyal medya toplumsal hayatınızı etkiliyor mu?Siz ne kadar zaman harcıyorsunuz Soysal medyada?

ABD'li psikologların son araştırmasına göre, günde iki saatten fazla sosyal medya kullanımı, sosyal yalnızlaşma riskini iki kat arttırıyor.

Twitter, Facebook, Pinterest, Instagram, Snapchat ve Tumblr gibi sitelere odaklanan araştırmaya göre, başka insanların idealize ettikleri hayatlarını teşhir etmeleri diğer insanlar üzerinde kıskançlık duygularını harekete geçiriyor.

Araştırmaya katılan psikologlardan Elizabeth Miller, konuyla ilgili açıklamasında, "Sosyal medya kullanımı mı önce geliyor yoksa sosyal izolasyon mı, bilmiyoruz. Genş yetişkinler önce kendilerini yalnız hissedip sonra sosyal medyaya yöneliyor olabilir. Ya da artan sosyal medya kullanımı onların yalnızlaşmasını tetikliyor olabilir." ifadelerini kullandı.

19-32 yaşları arasında 2000 kişi arasında yapılan araştırmada, sosyal medya kullanımının insanların kabullenmeme duygularını da tetiklediği belirtildi.

2|0
5635

En İyi Kız Görüşü

• Dogrudur. Ben bazen cok takilirim ama son bir aydan fazla gunde max 1 saat gecirmisimdir. daha sosyal daha aktif daha neseli daha verimli ve bol kitapli bir ay oldu. Tavsiye edilir ;) :)

0|1
    0|0
    • Tavsiye dinlenir😊

Denenebilir aslında iyi gelecektir eminim

En İyi Erkek Görüşü

• Hem de nasıl.

Asosyalin tekiyim

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 55

• Evde sadece annem babam var internette takilirken ayni anda onlarla konusuyorum
    Sık sık disariya cikiyorum
    Akrabalar baska sehirde
    Arkadas yok 1 tane var sadece. O da bulamamaktan kaynakli

0|0
    0|0
  • Etkiliyor

0|0
    0|0
  • Etkiliyor maalesef

0|0
    0|0
  • Yedi yirmi dört elimde valla ve mutluyum karışmayın bana dönün önünüze. Sanki herşey bityi benim asosyalliğim kaldı

1|0
    0|0
  • Etkiliyor. Bu birkaç gündür telefondan kafamı kaldırmıyordum bugün dışarı çıktım ne kadar içime kapandığımı farkettim.

0|0
    0|0
  • Burada çok takılıyorum bu ara. Eskiden instagram veya wp ya çok takılırdım hala çok takılıyorum ya ben ama azaltacagim bugün yarın

0|0
    0|0
  • Benim de işlerimi aksatmama neden oluyor bazen burası, bunu bile buradan görebiliyoruz. Halimiz yaman 😃

0|0
    0|0
  • Full disardayim bu aralar çok etkilemiyor

0|0
    0|0
  • Sosyal medya da günde 15 saat takılıyorum hayattan izole falan da değilim.

0|0
    0|0
  • İşim varken bakmıyorum bile

0|0
    0|0
  • Tatilde 4 5 saat.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum mümkün olduğunca az bakıyorum

1|0
    0|0
  • Gerçekten sıkıntılı bir durum arkadaşlarınla vakit geçirmek için çıkıyosun hepsinin elinde bir telefon içtiğin kahvenin fotoğrafı checkin ler geri geliyosun

0|0
    0|0
  • Etkiliyor

0|0
    0|0
  • Bütün günümü yiyor pis meret

0|0
    0|0
  • Sıkılınca girerim
    Keyfim yerindeyse aklıma gelmez

0|0
    0|0
  • O kadar takilmiyorum.

0|0
    0|0
  • Ahaa ben 😂

0|0
    0|0
  • haftasonları çok vaktim gidiyo. İş günleri en fazla 2 saat

0|0
    0|0
  • Bütün gun burada olduğuma göre hapı çoktan yutmuşum

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    35

Erkekler Ne Diyor 34

• Günde 30 dakikaya düşürdüm, televizyon, bilgisayar telefon artık oldukça sıkıcı gelmeye başladı. Ve ağırlık yapıyor zihinsel olarak.
    Kaldı ki Telefon, televizyon, bilgisayar, tablet vb. beyin sadece görsel ve işitsel çalışıyor.
    Ama iyi geceler ve iyi şanslar filminde de denildiği gibi;
    Faydalı olarak kullanılınca muazzam etkil, çünkü hemen her kaynak var. Biraz genel yazdım, farkındayım :D

0|0
    0|0
  • Hayır, etkilemiyor. Boş vaktimde haber ve KS'yi takip ediyorum sadece.

0|0
    0|0
  • pek etkilemiyor

0|0
    0|0
  • Sosyal medya'nın esareti altında yaşıyorum.

0|0
    0|0
  • Hayatımda hiç instagram, fb, twitter vb. hesabım olmadı kısaca kullanmıyorum. Bir burası var, son bir kaç gündür yoğun giriyorum çünkü "çok güzel" bir sebebim var.

0|0
    0|0
  • Sosyal medya çok tehlikeli

0|0
    0|0
  • Ah bu abdli bilim adamları

0|0
    0|0
  • burası 2 saatten fazlasını alır yineee bence 2 den çok olur diye düşünüyorum ben

0|0
    0|0
  • dünyanın en izole insanı olabilirim o zaman

0|0
    0|0
  • Çok etkiliyor

0|0
    0|0
  • 2 saat olsa gene iyi

0|0
    0|0
  • Fazla Harcamiyorum

0|0
    0|0
  • Sokak hayatı candır

0|0
    0|0
  • etkiliyor bence.

0|0
    0|0
  • Etkilemiyor

0|0
    0|0
  • 2 saatten fazla buradayım..
    ama mesleğim gereği imkansız..

0|0
    0|0
  • Evet..

0|0
    0|0
  • Etkilemiyor

0|0
    0|0
  • "Artan sosyal medya kullanımı onların yalnızlaşmasını tetikliyor"

0|0
    0|0
  • Bu aralar 2 saati fazlasıyla geçiyor. Gerçi düşündümde 2 saati genelde geçiyor:)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    14
Yükleniyor...