Türkiye'de "mutluyum" diyenlerin oranı %61.3 olarak belirlendi! Sizce bu oran doğru mu?

Bizim memlektimiz candır. Türk vatandaşı olduğum ve yaşadığım için çok mutluyum şahsen.🙆‍♀️🙆‍♀️ Peki bu mutluluk oranı sizce doğru mu?

0|2
77121

En İyi Erkek Görüşü

• Tabi ki doğru değil 6 rakamı fazla. Herkes işsiz-güçsüz gelecek kaygısı yaşıyor.

1|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Onların yaşadığı hayatı merak ediyorum. Kesin hükümetin çevresindeki insanlarla yapılmıştır bu anket. Kime göree neye göre yani
    Benim çevremde mutluyum diyeni görmedim herkes geçim derdinde kimse özel ve sosyal bir aktivite yapamıyor. Zengin olan aileleri karıştırmıyorum. İşsizlik bu kadar çoksa eğitim bu kadar rezil bir durumdaysa her gün haberimiz olmadan şehit haberlerini duyarak çorap değişir gibi eğitimin sistemi değiştikçe çocuk yaşta çocukların çalışmasıyla kadınlara şiddet ve önem verilmedikçe dini saptırarak kim nasıl mutlu olabilir.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 120

• Onların kafası güzel.

0|2
    0|0
  • Bunu kim belirledi? Kime sordular?
    Kesinlikle yanlış bir oran bu.

0|0
    0|0
  • Bu ülkede doğmak ve büyümek tamamen talihsizlik. bir kozmik şaka. ekonominin bu denli kötü olduğu, insanlarının bu kadar cahil, kültürsüz, kaba olduğu, bilginin değil, bilgisizliğin ve cehaletin pirim yaptığı şu topraklarda büyümek şüphesiz çok büyük talihsizlik.

devletin vatandaşa verdiği hiçbirşey yok. norveçte psikiyatrik hastalıkları olan insanlara devlet ev tutuyor, telefon, ısınma, elektrik, su faturalarını ödüyor, aylık ihtiyacı olan parayıda veriyor.

bu işte devlettir. halkına sahip çıkan gerçek bir devlet. bu ülke için ölünür ama türkiyede bir şehit haberi gelince "vatan sağolsun, bu vatana 3 çocuğum daha feda olsun" diyor anne babalar. yahu bu devlet sana ne vermiş ki sen o'na canını vereceksin.

%61.3'lük orana kesinlikle inanmıyorum. tezer özlü'nün bir deyişi aklıma geldi; "Bu ülke bizim değil, bizi öldürmek isteyenlerin ülkesi"

bu ülkede yaşamanın nesi mutluluk verici, samimi insanlarız, sıcak kanlıyız, yurtdışında yok böyle insanlar, ülkeler diye söylüyor bazıları...

ya olmaz olsun o samimiyet ve sıcak kanlılık. ülkede huzur, maddi kalkınmışlık, aydın insanlar olsun.

0|0
    0|0
  • ben mutlu falan değilim, mutlu olmak için "mutluluk uzakta değildir, güneş doğuyor, kuzular meliyor" gibi polyanna söylemlerinden başka bir şey yok elimde. Güneşin hergün doğuyor olmasında da içinde yaşadığım ülkenin bir etkisi yok. İnsanlar birbirini kesecek yakında nereye mutlu oluyorum

0|2
    0|1
  • Bunu diyen şunu da dedi:
    " Ocak' da enflasyon %9.22 ile tek hanede kaldı "
    Ne kadar doğru siz düşünün :)

0|2
    0|0
  • Anket olaylarında tüm insanların görüşlerini almazlar.
    100 insana sorarlar 61 i mutluyum demiştir ve genel olarak böyle bir yüzde çıkartmışlardır. Halbuki gerçekle alakası yok.

0|1
    0|0
  • Kime göre neye göre? Tabi işadamları, politikacılar, bürokratlar hepsi mutlu onlarında oranı taş çatlasın %10 etmez. Gel birde bana sor bakalım! Zengin mahallelerini dolaşıpta mutlu musun demekle olmuyor bu işler, önce git asgari ücretle çalışana sor bakalım...

0|0
    0|0
    • Diger oranlar asgari ucret calisan sanirim :) yine de her halimize sukurler olsun ben seviyorum ulkemi

• Bende seviyorum tabi sonuçta burası benim ülkem. Niye sevmeyeyim? Ama insanı da dahil olmak üzere her şeyi yozlaştı. Ne insana değer var, ne hayvan sevgisi var, nede tarihe ve sanata bir saygı... Üstüne din istismarcısı bezirganlar her şeyi daha da çok çekilmez kıldı. Ağaç bile kalmadı güzelim ülkemde gidip bir nefes alalım... Bir tek milleti eşek gibi 12 saat çalıştıran patronları mutlu ve huzurlu.

• Tabiki dogru olabilir bu rakam. Yalnız, Devlet memurları ve kendi işini yapanlar kapsıyan bir anket oldugunu düşünüyorum. Yoksa fabrika'da hergün zorunlu mesai'ye bırakılan bir işçi kitlesi olucak hali yoktur. Veya, günlük magazalarda 10 veya 12 saat calışan ve asgari üçret alan bir calışanlarla yapıldıgınıda düşünmüyorum☹️Hani ne bilim iflas etmiş bir yunanistanda, asgari üçret 700€ civarlarındayken, bu rakam Batı'nın kıskandıgı Türkiye'de 300€ felan olması yeterince mutlu olmamıza yeter galiba..

0|1
    0|1
  • Onlar hayatın, yaşamanın ne demek olduğunu bilmeyen insanlar. Kirasını ödeyebiliyorsa mutlu

1|1
    0|0
  • Ulkem insanlarini hep elestiririm.
    Kimse birbirine guvenmiyor zaten.
    Toplumu sevmiyorum. Not: Türküm ama bazen bu toplumdan nefret ediyorum. Toplumun adini ne koyarsaniz koyun. Ister Türk toplumu deyin ister baska sey. Ben bu toplumu sevmiyorum zaten bu toplum Türk diye de sevmek zorunda degilim...

1|2
    0|1
    • Bak hemen de eksilemis biri. Yav kardesim. Toplumu sevmiyorum deyince zorunuza gitmiyor da Turk toplumunu sevmiyorum deyince mi zorunuza gidiyor? Ayni toplum?

• Bu sorumu cevaplayin bir

• Bence değil.

0|1
    0|0
  • Türkiye li olduğum için Türk olduğum için elbette mutluyum, Ancak o %61 lik mutlu olan kesim hangi amaçla mutlu onu bilmiyorum, yaşam koşulları insan hakları özgürlükler yaşamsal standartlar konusunda mutlu değilim elbet mutlu olmak demek kendi halinden memnun olmak demek ama 100 kişiye sorun mutlumusun diye 99 u hayır der peki bu %61 lik kısım nerden geliyor onu merak ediyorum

0|1
    0|0
  • %15 diyelim ona.

0|1
    0|0
  • Yalan bee. Millet yalanci olmus. Her gun millet haberlere cikip emekli maasi yetmiyor. Ay sonunu getiremiyoruz diye sikayet ediyorlar

0|1
    0|0
  • Benim ise 6 ay önce okuduğum bir araştırma da mutluyum diyenlerin oranı 21.3 mutsuzum diyenlerin oranı ise 78.7 çıktı.

0|0
    0|0
  • Mutlu olsa bile mutsuzum diyen.
    Parası olsa da yok diye ağlayan
    Daha çoğunu isteyen aç köpeklerle dolu Türkiyem.
    Onun için bu istatistikler bence yanlış.
    Türkiyenin %75'i Mutludur, Mutlu olmayan da işsiz güçsüz fakir fukara kişilerdir.

0|0
    0|0
  • hükümetin kulağına gitmesin. bunlar mutlu hadi biraz mikelim deyip yeni vergiler koyarlar

0|2
    0|0
  • Anket%16 larda çıkmıştır. Rakamları yer değiştirmişlerdir. İfade özgürlüğü yok. Alım gücü sıfır ayda 400 dolar asgari ücret. Abd de asgari ücret 1850 dolar Avrupada 1800 euro. Gençler işsiz devlet kapıları kapalı özel sektör iyi takip edilmiyor diplomalı öğrenciler asgari ücrete çalışıyor neymiş efenim önce tecrübe kazan okuyanları okumamış piyasada gezen aç kurtların eline salıyorlar. Kendi tuzları kuru tabi

0|0
    0|0
  • Yalan.. alayımız her sabah mutsuz bir insan olarak kalkiyoruz.. anketi holding içinde ki yüksek maaşlı adamlara kadinlara mı yapmıslar.

0|1
    0|0
  • Sorsunlar onlara mutluluk nedir? Gerçi cehalet mutluluk getirir...

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    100

Kızlar Ne Diyor 76

• Yüzyılın yalanı

0|2
    0|0
  • Değil

0|1
    0|0
  • Mutsuzum ben :(

0|1
    0|0
  • Yalan

0|1
    0|0
  • Mutluyum demeleri mutlu olduklarını göstermez. O kadar yüksek bir oran da çıkmaz gerçekte.

0|1
    0|0
  • Aziz Nesin'i rahmetle andım su an...

0|1
    0|1
  • nasılsın diye sorana da iyiyim diyorlar ama kimse iyi değil
    bence oran yanlış. onla da oynamışlardır bakın işte çoğunluk mutlu demek için 😂

0|1
    0|1
  • tamamen yalan bence kimse kusura bakmasında mutsuzluk oranın en yüksek olduğu ülkeyizdir.

0|0
    0|0
  • Yorumlara baktımda herkes mutsuz nerdeyse... Veriler ne kadar doğru bilmiyorum ama ben mutluyum, umarım herkes mutlu olur. ..😇

0|0
    0|0
  • Allah Allah ben farklı bir ülkede mi yaşıyorum acaba :D

Biz %61.30 oranında ki insanlar mutsuz diyebiliriz. :D

1|1
    0|0
  • yalan

0|1
    0|0
  • Ayıp olmasın diye demişlerdir

0|1
    0|0
  • Ben o mutlu olmayan oranimdir
    Çünkü Türkiye de yaşamıyorum 😔

0|1
    0|0
  • Nerde o 61.3 luk kısım kayıplarda mi?

1|1
    0|0
  • Ben mutluyum. Müslüman bir ülkede doğduğuma, haklarımı kullanabildiğim ve yaşayabildiğim için

0|0
    0|1
  • daha az bence

0|1
    0|1
  • Külliyen yalan

0|1
    0|0
  • Fazla depresifiz, oran daha yüksek olabilirdi

0|0
    0|0
  • Mutlu degiliiimmmmmmmmmm