Ülkemizde kadına hak ettiği değer veriliyor mu?

Sizce ülkemizde kadına hakettiği değer veriliyor mu?Bunun önüne nasıl geçilebilir?
Tam olarak bir eşitlik nasıl sağlanır?

0|2

En İyi Erkek Görüşü

• Anayasal çerçevede erkeğe verilen değerden fazlası veriliyor kadına.
    Kocasından boşanır, kocası nafaka ödemeye mahkum edilir. Boşanmak ister, sebep aramadan kadın haklı denilip koca boşanır.
    Girişimci olmak ister, devlet erkeğe verdiği desteğin 2 katını verir.
    Sokağa atıldığında devlet onlara sığınma evlerinin kapılarını aralar, sokakta kalmazlar.
    E askerlik de yapmıyorlar zaten. Tek bir kadın şehit haberi alamazsın, varsa yoksa erkekler ölsün vatan için.
    Aynı şekilde trafikte biriyle tartışa kimse çekip kafasına sıkmaz veya tokatlamaz, erkeğin pekmezini akıtırlar.
    Toplumda kadının dokunulmazlığı vardır, bir erkeği hedef seçip ''beni elledi'' dese sorgusuz sualsiz erkeği döverler.

Bir toplum ve devlet, ancak bu kadar kadına değer verebilirdi..

3|3
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Olaya değer olarak bakmamak lazım. Kadının toplumda yeri yok, kimliği belirsiz.
    Kendini bulduğu yer yok.
    Güçlü bir kadına hala "Erkek gibi kadin" deniyor. Çünkü kadın sürekli 2. Planda ve bunu kabul ediyor.

Kadının durumunun ilk suçlusu buna razı olan kadındır. Erkek veya bir başlası değil

1|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 67

• O kadar çok veriliyor ki
    Kadın seks objesi
    Kadın açık giyinir namusuz
    Kadın kapalı giyinir gizli orossppuu
    Sadık olmak istedikçe aldatılır
    Uzak durdukça aldatıyor olur
    Boşanırsın öldürürsün kendin erkek olarak her halti yersin ama kadın yanlış yapsın öldürürsün
    Erkek istediğini yaşar yapar kadın köle gibi eve hapis edilir
    Kadın okumaz ama doktur kadın ister
    Iki ilgi istesin kıyamet kopar ama ilgi göstermezse dayak ya da küfür yer
    Eşitlik diye çığıran diller işine gelmedi mi erkeğim ben diye laf koyar
    Temizlik yapsın yemek yapsın ev işi yapsın çocuk baksın her şeye yetsin akşam kocaya da yetişsin ama bir tane ise yetişemesin kıyamet kopar ama eşitlik icraatta kadın görevi yapmak zorunda olur
    Saha onlarca şey sayabilirsin ama zihniyet degismedikce kadın hep sıradan ve cinsellik için kullanılan hizmetçi gibi görülen obje olarak görülür

5|0
    0|1
  • Ülkenin neresinden bahsettiğine göre değişebiliyor. Mesela doğuda kesinlikle değer verilmiyor orada kadınları devletin güvencesine almak şart ama batıda ise kantarın topuzu kaçabiliyor. Kadının her dediği doğru kabul ediliyor. Yani diyelim eski sevgilinizden intikam mı almak istiyorsunuz evine işine okuluna giderken kullandığı otobüsleri biliyorsanız birlikte aynı otobüse binin ve beni taciz etti deyin ne olduğunu anlamadan linç ederler. Ya da kadın sokak ortasında bir erkeğe tokat atarsa kimse gelip kadına sen ne yapıyorsun demez ama erkek atıyorsa büyük ihtimalle tepki görecektir

1|0
    0|1
  • Veriliyor ama merak etmeyin icinde bulundugumuz dunya duzeninde adalet aramayin kusursuzluk aramayin erkekte en az kadin kadar haksizlik ile karsilasiyor lakin bunlar daha az haber oluyor.

1|1
    0|0
  • ATATÜRK' ün bu sözü gerçek türk kadını içindi. Dejenere olmuş, tarihini unutmuş, kültürünü değiştirmeyi fayda zanneden kadınlar için dememiş yani herkes bundan kendine pay çıkarmasın. En kötü kadın bile hak ettiği refaha kavuşmalı çünkü medeniyet onların ellerinde. Yeni nesile yön veren çocuğunun ilk eğitimini veren ülkenin yöneticilerinden memuruna amirine kadar o kişiye yön veren annedir. Bu konuda malesef çok gerideyiz.

1|1
    0|1
  • bence sız kadınlara rahatlık batmaya basladı son zamanlarda bunu fark edebılıyoruz hani su turkıye sız kadınların cennetı resmen bır elınız yagda bır elınız balda erkekler surunuyor sız kadınlar cennetı yasıyorsunuz bır kadın profılı acanlar bıle sızlerın hayatını az cok tahmın edebılır bu boluga ve rahatlıga ragmen sureklı sıkayet ıcındesınız cok zekısınız cunkı aklınızca ıyıce uste cıkıp butun duzenı kadınlar ele alsın ıstıyorsunuz butun hakımıyet kadınlarda olsun ıstıyorsunuz merak etmeyın bu kus beyınlı yalaka abazalar varken amacınıza yakında ulascaksınız bak sımdı ısınıze gelmeyen bır yorum benden geldı hemen eksılersın coktaa tınneeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

1|1
    4|0
  • Atamız öyle demiş ama varoş ve kapalı kadınlar kendilerine bunu layık görmemişler. Arap kültüründe ikinci sınıf olmayı seçmişler. Neyse ki batıdaki kadınlarımız, bakımlı ve değer gören kadınlar.

1|0
    1|2
    • sen batiyi yuceltip doguyu yermişsin, mesele dogu bati degil. kadinlara verilen deger

• Sabit fikirli olduğunuz kanaatine vardım, bu tarz konulara herhangi bir frekans ile değil nötr olarak yaklaşmanızı tavsiye ederim. İyi geceler dilerim.

• Neticede benim düşüncem. Bunu değiştirmeyi düşünmüyorum. Kaldı ki hümanist değilim. Değeri hak eden insanları severim. Sevilmeyi de beklemem. Üzülerek belirtmeliyim ki, ön yargısız ve objektif olarak paylaşmıştım görüşümü.

• Hayır kadın olarak hakettikleri değer verilmiyor.. Tabi bazı kadınlarımızın cehaleti ve yanlış tercihleri de etkili oluyor.. Kadınlarımızın evlilikte çok acele ediyorlar.. Bebim tavsiyem bu kadar önemli bir kararda bu kadar ecele edilmemesi gerektiği yönünde.. Zaten kadınlara taciz ve tecavüz edenleri bırakın erkek cinsini bırakın insan ırkını hayvan yerine bile koymak hayvanlara hakaret olur.. Onun için erkekleri suçlamıyorum..

1|0
    0|2
  • verilseydi tvde olsn sokakda olsun kadınların protesto yaptıgını gormezdık ölümlerini görmezdik tecavüzü darpı tacizi görmezdik ee ne demısler cınsel aclıgın afrıkasıdır türkiye

1|0
    0|0
  • Size Atatürk un yaklastigi gibi degilde, bir iste calismayin gidin evde bes de yetmez alti tane altida yetmez yedi tane cocuk dogur diyenlere oy vermeyin işte secimlerde. onlara oy veriyorsanizda ne olacak kadin haklari diye mizmizlanmayin.

1|0
    0|1
  • Yohğ canım öyle şey olur mu ne haksızlığı
    https://www.youtube.com/watch?v=iQ3TBTIKnSs

1|0
    0|0
  • kadına birçok ulkede hakettigi değer verilmiyor. ama hakettigi deger esitlik değil, ki paylastigin soz de esitligi degil yuceltmeyi savunuyor. kaliplardan cikarin artik kendinizi esitlik vs diye. bu asagilik psikolojisidir ve bunu kadinlarimiza empoze eden de maalesef bizleriz.

1|0
    0|1
  • az önce kadina atilan bir tokati onaylayan yobazlar gördum daha ne diyim..

1|0
    0|0
  • Kimse kusura bakmasın o değeri hak eden kadın az. Biz de çok değer verdik keşke yapmasaydın dediler geçtiler.

1|0
    0|0
  • Hayir malesef ama 200 yil icinde ögrenirler

2|0
    0|0
  • Verilmiyor

1|0
    0|0
  • Esitiz zaten

1|1
    0|0
  • Verilmeye çalışılıyor.

Eğitim, din, ahlak kurallarını yayarak, nefisi kontrol altına alarak çözülür.

1|1
    0|0
  • Bilmem ben veriyorum şahsen.

1|0
    0|0
  • verilmiyor

1|0
    0|2
  • Bence bulunduğu yere ve ortama bağlı bu konuda

1|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    47

Kızlar Ne Diyor 13

• Verilmiyor. Cahil erkek çok.

1|1
    0|4
  • Hayır birde Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret eden kadınlar var aslında müstehak demek geliyor içimden istemsiz.. Türkiyede bin yıl hatta milyon yıl geçsede zihniyet değişmedikçe kadına verilen değer erkeklerle aynı olamaz..

1|0
    0|2
  • Maalesef.

1|0
    0|0
  • Erkekleri taramalıyla dağıtalım

1|1
    0|2
  • Tabi ki verilmiyor

1|0
    0|2
  • Malesf ülkemizdeki kızlar ve kadınlar %70e yakın bir şekilde aptal kendilerini erkeklerden alt gören bu rezil kitle yüzünden eşitlik yok.

1|0
    0|3
  • Kesinlikle hayır. Kadınların kendilerini tanımaları gerek. Ne yazıkki bazı düşünceleri kadınlardan da duyuyoruz. Önce kadın kendini tanımalı.

1|0
    0|0
  • Türk kadınına değer vermeyen ölür inşallah tsk 🌹😂

0|0
    0|0
  • Verilmiyor sanki ya

1|0
    0|3
  • Veriliyor ya bu kadar şımarık olmayın

0|0
    1|0
  • Kim ne hak ediyosa onu alıyor. Almıyorsa sabretsin. Allah sabredenlerle beraberdir.

0|0
    0|0
  • Duygu Asena boşuna demedi kadının adı yok

0|0
    0|0
  • Verilmiyor

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;