Kendimi çok değersiz ve dislanmis hissediyorum?

Gizli Üye
Kendimi cok degersiz, dışlanmış ve ozguvensiz hissediyorum.

Halime sukrediyorum isyan etmem ama insan kendini bazen degersiz hissedebiliyor. Bunun önüne geçmek zor oluyor her ne kadar kendinden daha kotu halde olanlari bilse bile.
Saglik sorunlarim var zayifim. Hormonal nedenlerden dolayi kilo alamiyorum. Kalp rahatsizligim da var.

Diğer insanlar gibi dinç değilim surekli yorgun ve mutsuzum. Yeni tanistigim insanlar boyle oldugumu soyluyor. Hep yorgun goruyorum seni diyorlar. Hocam da ayni sekilde dedi.

Zayif olduğumdan kambur da yürüyorum. Çanta tasimaktan da bıktım. Baskalarina gore agir olmasa da benim bunyeme gore agir ve bu yuzden dik yuruyemiyorum. Yuk tasimakla alakasi da yok. Normal evde otururken de kambur.

İlkokuldan beri yaptigim arkadasliklar iyi gitmedi. Herkesi cok dusundum, dediklerini kafaya taktim. Kendim gibi zannettim onlari ve onlarin bana kotu davrandiklarini gördükçe arkadasliktan sogudum. İcime kapandim. Simdi iyi arkadaslarim var. Ama yine de bu gecmedi. Onlar da bir gun gidecek hayatimdan.

Sevdigim biri vardi 2 senedir. O beni sevmiyordu. Aramizda mesafe vardi. Arkadasca konusuyorduk. Samimiydik. Ama gitti unut beni dedi. İlk askimdi. Bundan sonra da kimseyi sevmeyecegim. Heyecan, stres beni kotu yapiyor. Biriyle bulusmaya gitsem heyecandan midem bulanir kusarim, diger kizlar gibi davranamam oturup dogru duzgun sohbet edemeyiz.

Ailem var çok şükür. Kucukken de stresli donemlere tanik oldum. Ailemin maddi zorluklari vs. Annemle babam da bazen tartisir. O da psikolojimi etkiledi. bir de yukarda yazdiklarimdan dolayi boyle oldugumu dusunuyorum. Ozguvenli, fizigi guzel kizlara cok ozenmisimdir. Cevreleri cok. Sevenleri var vs.

İş sahibi olup bir duzene koyunca hayatimi insaAllah simdiki gibi kendi halimde yasayip gidecegim. Yardima muhtac insanlara yardim etmeyi düşünüyorum kendi parami kazanmaya baslayinca. Şu anlik beni mutlu eden tek sey bu.
Kendimi çok değersiz ve dislanmis hissediyorum?
6
2
Görüşünü yaz