Türkçe içinde ingilizce kelime kullanarak hava attığını sanan dilimizi katleden insanlardan nefret ediyor musunuz?

Ben değilim sadece dimi. şunu scan eder misin.. şu konuyu change edelim.. yok bunu likelayin ulan Türksun sen la.. sorsan ingilizce konusamaz anasını satiyim ne biçim millet olduk ya.. dilimize sahıp çıkalım ! ☝

0|1

En İyi Erkek Görüşü

• İşim gereği ne yazikki çok fazla yabancılarla iletişim kuruyorum ister istemez bende öyle konusmak durumunda kalıyorum hatta türkçe kelimelerin anlamını dahi unuttuğum oluyor

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• bende nefret ederim ama türkcede bazi kelimerleri bilmiyorum, arkadasim veya ablam kardesim yanimda olunca ozaman mecbur almancada söyliyorum ne istedigimi..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Deliriyorum tek kelimeyle. Hatta sana birşey anlatayım. Zamanında bir kız Türkçe konuştuğum için "birşey bilmiyormuş gibi görünüyorsun" demişti. Anla sığlığı...

0|0
    0|0
    • Harbiden mallar

• Hayır yani ben ABD'de çalışıyorum, bunu yapanların çoğundan İngilizcem daha iyi ama böyle bir derdim yok. Nedir yani anlamıyorum ki... Zaten temel İngilizce bilgisinden yoksunlar, bari kendi dillerini kullanmayı öğrensinler de bir değerleri olsun. Ama şunu da belirteyim daha beterleri var, mesela Japonlar. Dilleri İngilizce işgali altında.

• Bende ingilizce ogrenmeye çalışıyorum. Dünya dili sonuçta ama. Türkçe konuşurken araya aptalaptal sıkıştırmak çok komik. Gerçi bizim dil de işgal altında da neyse

• Aşırı nefret ediyorum. Guya kendilerini cool zannediyorlar.

0|0
    0|0
    • senin gibi mi cool sanıyorlar kendilerini? :D

• @Dikoda ben konuşmamın içeriğinde ingilizce kelime kullanmıyorum. Kastettiğin "Cool" kelimesiyse, bunun türkçe karşılığı uymuyor konuya

• Hemde çok nefret ediyorum

0|0
    0|0
  • Çok doğru bir tespit. Benim Türkçem yarı. Yamalak olmasına rağmen bunlara dikkat etmeye çalışıyorum.

0|0
    0|0
  • dildeki kelimeler söylenme bakımından kolaysa yabancılarının yeğlenmesini desteklemiyorum, ama daha kısa ve kolay söylenen kelimenin yabancı versiyonunu kullanmak daha mantıklı.

0|0
    0|0
    • örneğin yakın gelecekte insanlar hetlemek eylemeni kullanırsa nefret etmekten daha kısa bir ifade biçimi olduğundan duraksamadan onu kullanırım.

• nefret etmek de türkçe değil, sen niye onu kullanıyorsun? nasıl da değil, kelime de değil, derece de değil. türkçe olmayan bir kelimeyi atıp yerine daha hoş olanını kullanıyorum, yozlaşmış bir dil yozlaşamaz, çünkü başta da belirtildiği gibi yozlaşmıştır.

• buradaki hetlemek yalnızca örnek bu heytlemek de olabilir. artık, zamanla dilde nasıl bir versiyonu popülerlik kazanırsa, çünkü diller arası kelime geçişleri aynı olmayabiliyor.

• Kim ben yaparmıyım öyle şey camooon

0|0
    0|0
  • Plaza dili o insan kaynakları hep kullanır

0|0
    0|0
  • Gayet haklısınız aslı hanım

0|0
    0|0
  • Ne yazık ki diziler ve özenti gençlik

0|0
    0|0
  • aynen sıkıcı geliyor lar

0|0
    0|0
  • Nefretim yok ama kiziyorum Turkce konusmaya calisiyorum.

0|0
    0|0
  • Ben takıntılı degilim

0|0
    0|0
  • Onlari ergen olarak goruyorum. Üzerlerine Türkçe öğretmeni fırlatmak istiyorum

0|0
    0|0
  • örnek soft a yavaş derler ama yumuşak anlamı vardır not: ingiliz edebiyatı biliyorum. ve evet

0|0
    0|0
  • Katılıyorum

0|0
    0|0
  • İngilizce nicklere karşı değilim ama cümleye sokanları sevmiyorum.

0|0
    0|0
    • biz ona nik diyoruz, nick değil. :D

• Siteye bir soru için üye olduydum senin gibi idiotların da neslinin tükendiğini düşünüyordum da, nerde :D

Hadi sağlıcakla kardeşim :D

• adam idiot diyor, nick diyor ve türkçecilik oynuyor. vay be, gözlerim yaşardı. :D :D

Kızlar Ne Diyor 7

• Sadece sen değilsin. Hele de ''-ki'' leri ''-de'' leri doğru yerde ayıran insanlar beni öyle mutlu ediyor ki...

0|0
    0|0
  • Haklısın sahip çıkmamız gerekiyor;ama fark etmeden de kullanabiliyoruz.

0|0
    0|0
  • En nefret ettigim seylerden birisidir diyebilirim. Guzel dilimiz varken sacmasapan bir hale getiriyolar. Hep soyle dusunurum ingilizler konusurken araya turkce karistiriyolar mi da?

0|0
    0|0
  • Evet benimde sinirimi bozuyor. Arada kullanabiliyorum..

0|0
    0|0
  • Sakin ol şampiyon

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Hayır nefret etmeye deger baska seyler var

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;