Kızlar, Çoğu kız evlendikten sonra kendini niye salar?

İstisnalar kaideyi bozmaz tabi ama böyle bir kesimde çoğunlukta...


0|0
2

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

 • ülkemizde asıl mesele evlenmek olmasından kaynaklı sanırım. Evleniyorsun resmileşiyor ve tamam gerisi bir şekilde yürür mantığı var.
  Kadınların yıllarca yanlış yönlendirilmesi hem iş hem ev hanımı olamaz algısı var. Buda geniş bir konu. Kadın çalışıyor ve evleniyor. Erkek tüm evin yükünü kadına atıyor kadında bir yere kadar yapabiliyor.
  Bazı aileler biraz anlayışsız oluyor yani haftada 1 izinleri var diyelimki o günde misafirliğe geliyorlar genelde erkeğin tarafı yapıyor. Kadın dinlenmesi gereken yerde temizlik, yemek sonra yine temizlikle uğraşıyor.
  Kaynanasına misafir geliyor gelin işten çıkınca yardıma gidiyor mesela. Arada illaki olurda abartanlar var.
  Bir sürü eşyayı eve dolduruyorlar sonra temizlemek için saatlerce uğraşıyorlar mesela.
  Kadın doğum yaptıktan sonra vücudu asla eskisi gibi olmaz düşüncesi böylece kendilerini salıyorlar. Bir kaç yıldır spor yapan, sağlıklı beslenen insanlar açığa çıktı onun öncesindede sırf göbeği açık kıyafet giymek için zayıflayanlar vardı. Türkiye'deki algı buydu. Yurt dışına bakıyorsun kadının çocukları olmuş ama fiziğide düzgün. Sıkı spor yapıyor ama verim alıyor. Bunları gördükçe bizimkiler yeni yeni başladılar. Bende şimdi eleştirdim diye süper bir kişilik değilim.
  yaşlılara bakıyorsun emekli oluyorlar bir salıyorlar kendilerini fazla kilolar, yolda zor yürüme yurt dışındaki yaşlılar spor yapıyor bizde en iyi karadeniz bölgesi ordaki yaşlılar baya dinç olabiliyor çünkü hareket halindeler işte böyle sebepler

  0|1
  0|0
 • Evet ya o kadar sinir oluyorum ki daha çok bakması gerekir tam tersine

  0|0
  0|0
Yükleniyor... ;