İnsanlar neden kötü manada kıskanırlar? Arkadaşım dediğim insanlar bir hatamı gözlüyor kıskanıyorlar mı Uzun ama okuyun?

Eczacılık öğrencisiyim her hafta sunum ödevimiz var tahtada bir soruyu çözüyoruz. Arkadaş grubunda 9 kızdık daha sonra gruplaşmalar oldu ama herkes yine yakındı. Ben 2 hafta feci hastaydım tam vizeler açıklandığı zaman gidemedim okula, arkadaş grubundan 3 kız hakkımda haber yaymışlar işte dersten kalmış telafi sınavına girecek herhalde falan diye durduk yere saçmasapan konuşmuşlar ve ben bunların kalitesini anladıktan sonra soğuk davranmaya başladım. Geri döndükten sonra imalı kinayeli sordular dersleri falan sanki başkalarının yenilgisiyle mutlu oluyorlar ki zaten hep başarılı oldum. Bugün de ben soruyu tahtada sundum ve gerçekten zor bir konu hasta olduğum için de okula gitmedim evde kendim çalıştım bu kızlar beni bişey bilmiyorum sanmışlar. Soruyu çözerken hoca bilmediğimi sanıp böldü sonra ben bitmediğini söyleyip çòzdüm ve hoca çok beğendi sınıfa gösterdi işte böyle çözülür diye. Diğer yakın arkadaşım bana dedi ki senin çözemeyeceğini düşünüp birbirlerine dönüp güldüler imali sonra sen çözünce şok oldular nasıl yaptı diye birbirlerine baktılar dedi. O kızlardan zaten birinin huyunu biliyorum ondan herşey beklenir içten pazarlıklı bişey ama diğerinden hiç beklemezdim gerçekten bundan bana zarar gelmez şeklinde düşündüğüm bir kızdı. Aramız zaten çok iyiydi onunla durduk yere selamı sabahı kesti benim kimseye zararım dokunmaz ki ne oldu yani? Benim başarım onları alakadar etmez neden vahşi hayvanlar gibi pusuya yatmış bekliyorlar. Başkalarının sözde başarısızlığından besleniyorlar. Çalışsınlar onlarda başarılı olur benden de daha başarılılar var ben neden kıskanmıyorum? Şükürler olsun şaşkınlıktan gözleri yuvalarından fırladı. İnsanlar neden böyle ve ben bunlara bir güzel edebi bir ders vermek istiyorum sizce ne yapayım?


0|0
20

En İyi Kız Görüşü

 • Bence onlardan uzak dur kiskanc insan kotu Gozle Bakar nazar bile degdirirler

  0|0
  0|0
  • Gerçek yüzlerini göreli mümkün olduğunca uzağım zaten başka bir yakın arkadaşım var onunla takılıyorum. Ama o kızlar sülük gibi yapışıyolar güya iyi arkadaşlar ama eğer başarısız olsaydım en ufak bir şeyde ne kadar sevineceklerini gördüm. Hem peşimden gelmemeleri için hemde hakettikleri muameleyi göstermek için ne yapayım sence? Kabalaşamıyorum kavga etme edebi bir şekilde ağır bir ders vermek istiyorum...

  • Hepsini Göster
  • Devamli nazar duasi oku

  • Bugün öyle yaptım aslında karşılıklı oturuyorduk görmezden geldim sonra ağzımdan laf alıp bir eksiğimi yakalamak için kızlardan biri herzaman beni bekler dersten sonra laf taşıyıcı yani hakkımda saçma şeyler yaydı. Hiç takmadım arkadaşımla gülerek sınıftan çıktım arkamdan bakakaldı. hadi bunun kalitesini biliyodum da diğerine çok şaşırdım

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Kızlar Ne Diyor 1

 • uzak dur üni de kimseyle arkadaş olunmaz kimseye güvenme güvenmiş gibi yap ama güvenme

  0|0
  0|0
  • Hiç mi insan gibi insan kalmadı ya herkes samimiyetsiz menfatçı ikiyüzlü nasıl güvendiğim bir arkadaşım olacak ki? Zaten şu an aslında takıldıklarım dahil fazla güvenmiyorum ama daha yakın hissediyorum sadece.

  • yakın ol vakit geçir uzak olma ama güvenme güveniyormuş gibi yap güvenme

Yükleniyor... ;