Aman dikkat, Mantar deyip geçmeyin?
SİHİRLİ MANTAR - MAGIC MUSHROOOM (PSİLOSİBİN)
Genel bilgi

Sihirli mantarlar, içerisinde psilosibin (psylocybin), psilosin (psilocyn) ve musimol (muscimol) gibi psikedelik (psychedelic-uyarıcı) özelliği olan uyuşturucu maddeleri barındıran mantar türleridir. Sihirli mantarlarda ana psikoaktif uyuşturucu madde psilosibindir.

Bu mantar çeşitleri, LSD gibi halusinojenik etki özelliklerine sahiptir. Yani bu mantarlar vücuda alındıklarında bilincin değişmesine, his ve düşünce boyutunun daha geniş bir boyuta ulaşmasına neden olurlar. Kimyasal olarak, psikedelik uyuşturucu maddeler beynin fonksiyonlarını etkileyerek; algı, his, hafıza, ve bilinçaltı gibi beyin süreçlerinin bilince yerleşmesine ve bu süreçlerin engellenmeyerek gerçek hayattaymış gibi yaşanmasına (halüsinasyonlara) sebep olurlar.

Psikedelik, psilosin ve psilosibin içeren çok fazla mantar türü olduğu tahmin edilmektedir. Neredeyse tüm dünyada yetişen bu mantarların, bazı ülkelerde yetiştirilmesi ve bulundurulması serbest olduğu gibi, birçok ülkede kısıtlamalar vardır.

Kullanım yolu

Mantarlar kurutularak ya da çiğ olarak tüketilmektedir. Büyülü/sihirli mantar (magic mushroom), hem çiğ olarak besinlerle karşılaştırılarak yenebilir hem de sıvılaştırılarak yutulabilir. Büyülü mantarın birkaç değişik tipi vardır.

Eğer bu uyuşturucu madde ağızda bekletilip çiğnenirse 10 ile 40 dakika arasında, boş mideye çiğnenmeden yutularak tüketilirse 20 dakika ile 1 saat arasında etkisini göstermeye başlar. Bu etki 4 ile 6 saat arasında sürebilir.

Etkileri

Mantarı yedikten sonra 30-60 dakika içinde etkisi görülmeye başlar. Kullanıcılar, renklerin daha canlı ve yoğun hale geldiği, halüsinasyondan oluşan bir deneyim yaşarlar. Büyülü mantarın “trip”i yaklaşık 4 saat gibi, LSD’nin süresine göre daha kısa bir süredir.,

3bin e yakın harfi silmek zorunda kaldım malesef,,,
#HaýırlıAkşamlar


0|1

En İyi Kız Görüşü

 • İyi birşey gibi anlatmışsın sanki yazında ama değil. Toksik madde sonuçta..

  0|1
  0|0
  • Ben anlatmadım arkadaşm Prof, anlatmış 😊

  • Hepsini Göster
  • Aman yanlış anlaşılmasın, kullanıcı değilim, sadece meraklıyım :D
   Elimden geldiğince bilgilerimi memnuniyetle paylaşırım..

  • Takipteyim bilesinizki, bnde meraklıyımdır 😊

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...