Türkiyede gerçekten bir hayat olmadığını biliyor musunuz? Biz hayatı yaşayamıyoruz sizce?

Öncelikle türk kızları 18 yaşına gelse de anne baskısı aile baskısı şu bu neder diye hayatımızı sürekli israf ediyoruz. Düşünsenize avrupada bezbol oynuyorlar basketbol takımları var ve devlet onlara destek oluyor sanat bilim konusunda her şeyde. Burda yapsanız bırak onu dersine bak önüne bak bilmem ne diye laf yiyoruz. En çok acıdığım da türk kızları. Kaç yaşına gelselerde hayatı gerçekten yaşayamıyorlar. Kısa giyse o*ospu uzun giyse yüz vermeyen egolu salak. Sıcakkanlı olsa bu aranıyor galiba. ya da en çok kızdığım erkek adam romantik film izlemez erkek adam şunu yapmaz bunu yapmaz erkek adam ne yapar? Tespih sallayıp kızları süzer. Ben artık bıktım ve bu ülkedeki insanlarada hepimize acıyorum. Dile getireyim dedim...

6|0

En İyi Kız Görüşü

• Bardağa dolu tarafindan bak. Böyle konuştukça bizim de içimizi karartıyorsun. Bende 20 yaşıma yeni geldim ama istedigim zaman arkadaslarimla aksam dışarı çıkıyorum, yaz tatilinde arkadaslarimla seyahat ediyorum. Belki her sey avrupadaki gibi degil, belki onlar bazi olanaklar açısından bizden daha şanslı. Olabilir. Ama ben yine de türk olmaktan ve bu ülkede yasamaktan mutluyum. Çünkü benim sahip olduğum çoğu seyi hayal eden de dunya da bir cok insan var. Nankör olmaya gerek yok. Biraz olgun olmak lazim. Inan sukredeceklerimiz şikayet edeceklerimizden çok daha fazla.

1|0
    0|0
    • Bende sana katılıyorum kardeşim.

• Evet acıtasyon yapıyorum senin gibi hakkını savunamayan koyunları savunmakla acıtasyon yapıyorum sen git 1300 tl için poponu yırt parçala ama başındakiler para yesin. Bir apartmanda bile oturama bu ülkede. Her şeyi pahalıya al popona afedersin k*zık girsin. Ne anlarsın sen hesaptan kitaptan? resmen soyuluyoruz ama sz böyle mutlu yaşamya devam edin ben kendi hayatımdan memnunum bu ülkede yapılan yanlışların ezilenlerin sesiyim ben şimdi bu yazdığıma da cevap verme ne kadar boş ve mal olduğun belli hadeeeeeeeeeeeee

• @-__-Masumcadı-__- Hangi ülekde şort giydi diye yüzüne tekme yiyen insan var bana bunu açıkla ve bu tekme yiyen insanı önce tutuklayıp sonra bırakılması ve tekrar tutuklanması? Bunlara ne diyeceksinzi bu memlekette akıllı 1 kişi bile yok

En İyi Erkek Görüşü

• Atatürk ün savaştığı cehalet buydu işte. Kısa sürede ülkeyi inanılmaz derece yükseltti, eğitti. Eğer daha fazla yaşasaydı şu an bize barbar diyen o milletlere biz barbar diyecektik bundan eminim. Onun düşlediği gibi bir ülke olamadık biz.

1|0
    1|0
    • napacaz? atatürk biliyodu türk milletinin böyle cahil oldugunu zaten

• hiçbir ülke yoktur ki bu kadar vatan haini pezevnk yetiştirsin. He hiç bir de hiçbir ülke yoktur ki kendi atasına kahramanına ona koskoca ülke bırakana küfür etsin ben bu bizim miletimizi hiç anlamadım anlayamayacağım da

• Din ve devlet işleri sözde ayrı şu anda laiklikten dolayı ama buna uyulmadığını din ve devletin iç içe olduğunu çok açık görüyoruz. Arap yarımadasına özenen bir toplum yarattı bu durum bizde

Kızlar Ne Diyor 15

• Bu yuzden ailemin de benim de kimsenin ne dedigini umursamamasiyla derslerim konusunda da sosyal hayatim konusunda ailemin bana guvenmesiyle, hayatin karsi cinsle etkilesimin sadece seks olmayacaginin bilinciyle arkadas olabilmemle ve gercekten ozgur bir sekilde cinselligimi yasayip bunu yadirgayacak insanlarla iletisim kurmayisimla da gurur duyuyorum ne kadar kevaseyim dhsgshshs

0|0
    0|0
  • Dediklerninin çoğuna katılıyorum bu nedenle artık her koyun kendi bacağından asılır düşüncesini benimseyip kendime bakıyorum. artık başkalarını takmak saçma geliyor. bir an önce kendi evime çıkıp basit bir hayat yaşamayı bekliyorum

0|1
    0|0
    • Ya öyle olduk huzur istiyoruz basit bir hayatr bile bize yetiyor artık şu ülkede aynı düşüncedeim ama ben inasnları takıyorum bu ülkedeki snir oluyorum

• Sorma. Ben senin gibi benle aynı düşüncede insanlar olunca mutlu olan insanım. Avrupa amerika istemiyorum. Sadece ufacık bir huzur. Dolmuşta ter kokuları boş boş konuşmalar canım okuıllar aptaal hocalar istemiyorum. Yoldan geçerken küçücük çocukların sana küfür edip terlik fırlatmasını istemiyorum. SEvgilinle yolda giderken ağzında sigarayla sevgilinin orasını burasını süzen insanlar istemiyorum. Çok mu şey istiyorum?

• İstemekle olsaydı neler istenirdi ama bunu yapanlara göre bunlar benim özgürlüğüm yapabilirim karışamazsın

• Türkiyenin taşına toprağına derdine çilesine kurban olayım. Doğru olduğunu savunmuyorum bu yapılan pisliklerin ama fitneler fesatlar ahlaksızlıklar varsa her yerde var ahir zamandayız. 20 senedir yaşıyorum ve elhamdulillah bu zamana kadar bir sıkıntı yaşamadım. Asıl hayat buralarda.

0|0
    0|0
  • Ne güzel yazmışsın

0|0
    0|0
  • Türkiye'de gerçekten hayat yaşıyoruz. Gerçek bir hayat. Buz gibi gerçek

1|0
    0|0
  • kimseye karışacak edecek değilim^^ elhamdülillah müslümanım diyen dişi/erkek Kur'an da nasıl belirtilmiş ise öyle davranıp öyle giyinmesi lazım^^ birini yapayım diğerini yapmayayım derseniz laf işitirsiniz ve bir şeyde diyemezsiniz^^ burada yazmayın boşuna bu konuları^^

0|0
    0|0
  • Önceden bende böyle düşünürdüm ama gerçekten alakası yok.

1|0
    0|1
    • var

• Tamam kısıtlamalar var doğru misal ben 28 yaşındayım ve ailem hala 15 yasindaymisim gibi davranıyor bazen çileden de çıkıyorum ama bunun iyi taraflarıda avrupa da aile kavramı yok 18 den sonra çocuklara ne yaparsanız yapın diyen bir zihniyet var bizlerde ise ailen hep arkanda destek oluyorlar. ama diğer dediğin olay varya cana yakın olunca aranan olma olayı veya her hareketten bir Mana çıkaran küçük beyinliler içinse söyleyecek sözler var ama cizgimi koruyayim😊😊😊

0|0
    0|0
    • evet bu sayede kızlar yahut erkekler özgüvensiz oluyolar sonra psikolojik sorunlara yol açıyor bu da hap kullanıyorlar sürekli buyrun sonuç

• Sen öyle sanmaya devam et. Bir kız 19 20 yaşına gelmiş ve ailesi yüzünden hiçbir şey yapamamış dışarı çıkamamış bir kız özgüven eksikliğini ağır bir şekilde yaşar. Hatta arkadaşları tarafından da ezilir tam olur. Biraz rahat bırakmaları lazım kızları gerçi anababalarda haklı türkiye gibi bir ülkede kız bırakılmaz

• Kimsen Allah razı olsun cidden yarama merhem oldun sözlerinle keşke anne babalarımızda bunu görebilirse😏😒

0|0
    0|0
  • Tebrik ederim gercekten cok mantikli

0|0
    0|0
    • Mantıklı tabii. Bu ülkede en çok kadınlar zorluk çekiyor zaten. Dışarda elinde sigaryla ister açık giyin ister kapalı süzüp duruyorlar herkesi baştan aşşağıya. Bide ağızlarında allah kitap din iman geziyor. Çok yazık lanet bir ülke olduk

• Allah belâmızı verdi çoktan

0|0
    0|0
  • Doğrudur

0|0
    0|0
  • haklisin ne diyim.. Allah belamizi vermis gibi bisey.

0|0
    0|0
  • Türkiye'ye artık sadece turistik yerleri görmek için gidiyorum. Şanslıymışım ki ailem y. dışına bana iyi imkanlar sağlamak için gelmiş. Ne yazık ki kızıda erkeğide ağır manik depresif& bipolar

0|0
    0|0
    • doğru sen kendini kurtyarmışın ben napcam?

• Haha, o bizimkilere munhasır bir durum, ama şu var sana hem kendini ezdirmeyecek hem de karşındakini ezmeyecek garip bir mizantropi aşılıyolar

• ne güzel ya iyi yaşamlar sana bize de iyi delirmeler

• Senin misyoner ya da avlariyla ilgili araştırma yapmış avcı olman olasılığını elersek haklısın. He hoş elemesekte haklısın ama ben başta söyleyeyim de aymayanlar aysin 😉

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• haklisin cidden

0|0
    0|0
    • birazcık saygım varsa şu ülkeye dedelerimiz atalarımızın en çokta Mustafa Kemal'e olan saygımdan susuyorum. En kısa zamandada terk edicem bu ülkeyi burda bir gram hayat yok acı var çile var herkesin ağzında sigara acılar umutsuzlar ülkesi türkiye işte

• Amerika şart değil. Avrupa ülkeleri çok güze lve gelişmiş. Örneğin ingiltere olabilir isviçre olabilir ne bileyim ortadoğu hariç heryer olur. Ben gerçekten bıktım

• aynen avrupada olabilir ama soyle havasi soguk biyer tercih ederdim ben sahsen rusya kuzeyi olabilir norvec falan

• bitkisel hayat var

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;