Sizce camiler mi daha fazla olmalı, okullar mı?

Cami sayısı:86.000
Okul Sayısı:61.000
Gereksiz fazlalık cami varsa yerine okul yapılabilir bence.
Son durumu bilmiyorum ama öğrenciler 35-40 kişilik sınıflar yerine 15-20 kişilik sınıflarda daha çok verim alırlar gibi geliyor.

Mesela bizim burda baya gereksiz camiler var. Cuma namazlarında bile dolmuyor. Onların yerine okul yapılsaydı fena olmazdı

• Camiler
    43%(13)36%(18)Oy Ver25%(5)
  • Okullar
    57%(17)64%(32)Oy Ver75%(15)
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
Arkadaslar demek istsdiğm şu. Hani camiler var zaten ve bence yeterli sayıda.
Devlet, hayırseverleri okul, kültür merkezleri, bilim merkezleri yapmaya teşvik etse daha iyi olabilir..

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Camiler önemli, değerini ve önemini kimse inkar edemez. Ama bir mahallede 4 cami varken, 1 tane okul varsa orada dur denmeli. Din önemli ama dini anlayan ve düzgün uygulayan nesiller için eğitimde önemli. Ben okulda görev almıştım zamanında, bir sınıfta 26-30 kişi falan vardı. Böyle bir sınıfta ne kadar verimli olunabilir ki?

2|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Benim eski oturdugum semtte her 500 metrede bir cami vardı. Gereksiz harcama her semtin belirli uzakliklarina cami yapilmali. Okullar daha fazla olmali. Okullarda sinif mevcutlari cok yüksek. Öğretmen atamalari yeterli değil. Daha sinif mevcutlu sinifta daha iyi öğretim verilir buda eğitim sistemimimi ve başarimizi doğrudan etkiler. Cami yapilmasin demiyorum. Sonuçta ibadethane ancak daha seyrek yapilabilir. Her 10 adimda 1 cami çok abartı. Caminin olduğu bazi yerlere hastane tarzi şeyler yapilda acil hastalar içinde ekstra refaha ulaşırız. Bunlar hep masraf demeyin camainin yapimida az birşey değil. Birbirine yakin meblalari var okulun caminin ve hastanelerin.

0|1
    0|0
    • Aynen demek istediğim bu. Camilerin hepsi kalsın demiyoruz zaten, gereksiz çok cami var ama

• Katılıyorum sana. Insanlara böyle dediğinde " din düşmanısın " derler. Kaldirılsın istemiyoruz. Sadece seyreklestirilsin. Okullar hastaneler yapılsın. Bunu zamanında osmanlı imparatorlugu yaptı. Medreselere onem gosterdi ve çok kaliteli ilim ve bilim adamları yarattı.

Kızlar Ne Diyor 7

• her ikiside yeterli derecede olmali

0|2
    0|0
  • Okullar

0|2
    0|0
  • Cami ve okulları kıyaslamaktaki amacın ne? Böyle bir kıyaslama çok saçma.

0|0
    0|4
  • Ikisi de cok önemli

0|1
    0|3
  • Camiler

0|0
    0|0
  • Çok yanlış ve anlamsız bir kıyaslama

0|0
    0|5
  • Okul tabikide.

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• B okullar. Saçma sapan din kitap siyaseti yerine çocukları bilime yönlendirirlerse o zaman koyun nesil durmaya başlar. Üreten bir toplum oluruz.

0|1
    0|0
  • Devlet adına ikisinide şu durumda arttırmak saçmalıktır. Okul sayılarını arttıracaklarına okullarda ki kaliteyi yükseltsinler. (Ha istisna olarak belki bazı köylere hala yapılmamış olabilir, yapılmadıysa yapılabilir.)

Ayrıca Camiilerin çoğunu halk yapar, devlet değil. O yüzden kimin ne yaptırcağı kimseyi ilgilendirmez.

0|1
    0|3
  • camiler sizin bir yerinize girsin herseyi cami ile kiyaslamaktan vazgeçin artik iblisler sizi

1|2
    1|1
  • Gereksiz o kdar kumarhaneler genel evler var onları yıkıp okul yapsınlar Camii lerle ne alakası var bunun 2 sinden birinin yıkılmasımı şart yani saçma...

0|1
    0|1
    • Yıkılmalı derken yazım yanlışo yaptım yıkılmasın tabikide

• Kızlar niye cami diyor? Teravih dışında camiye gitmiyorlar zaten :D

0|1
    0|0
  • İkisi de yeterli

0|2
    0|0
    • şu an Türkiye'ye ne okul ne cami yüksek teknoloji ARGE yatırımları gerekiyor

• Cami sayısı yeterli bence ama okul sayısı eksik

• Cahil takimina ilim değil iman lazım

0|1
    0|1
  • okullar tabii ki soru mu bu

0|2
    0|0
  • okulu çok seviyosunuz dimi sanki çok okul olunca eğitimde çağ atlanacak önemli olan verimdir kardeşim camide insanlar ilk eğitimi alır oradan okula gider biz böyle yetiştik

0|1
    0|1
  • Camiler

0|1
    0|0
  • İkisi de yeterli sayıda olmalı

0|2
    0|1
  • İmam hatipler kapatılsın :D

0|1
    0|0
  • sankı camılerı devlet yapıyor ınsanlar yapıyor her hafta yardım toplanıyor

0|0
    0|1
  • sana batan ne.
    camileri devlet yaptirmiyor sadece, cogunu hayirsever is adamlari yaptiriyor camiye git bak isimlere ne yaziyor. burasi musluman ulkesi rahatsiz olan gider. ve arastirmadan soru soruyosun. Bak ulkenin problemi ne biliyor musun Ahlaksizlik. zina. icki kumar. iste camiler dolu olsa bunlar yasanmazdi ne yazik ki bos. cumalar haricinde. simdi sana soruyorum Ahlak olmadan durustluk dogruluk olmadan okumanin ne faydasi var?

0|0
    0|1
  • Sayilar boyle ama su seklde bir gercek var camiyi mahalleli hayirsever sahsiyet vs yaptiriyor okulu devlet.1 camiye 1 imam gerek 1 okula en azindan 10 ogretmen yani devletin planlamasi zaten zayif ogretmen eksigi var alim yok. okul olsada ogretmeni olmaz bununda anlami yok.

0|0
    0|1
Yükleniyor... ;