Kuran'ın mealinde yanlış yorumlanmış yerler olduğunu düşündünüz mü hiç?

Dindar olmak ya da dini kötülemek amaçlı düşünmeyin soruyu lütfen. Sorunun aklıma gelmesinin nedeni lisede imam hatip üniversitede ilahiyat okumuş dindar bir kuzenimin bir konuşmada bazı şeylerin yanlış yorumlandığını düşünüyorum demesinden ortaya çıktı. Yani eleştirmekle alakası yok. Biz konuşurken kendisi iki konuda yanlış yorumlandığını düşündüğünü söyledi. Bunlar ;
-Kadının özel günlerinde Kuran okuyamaması vs. çünkü madem pis kirli bir şey olarak görülüyor neden Allah bize versin ki?
-Bayanların yabancılarla evlenmesi;Eğer çocuğun dini sıkıntı ise asıl annenin müslüman olması daha önem arz etmez mi? Koca kadına dini bir baskı uygulamayıp çocuğu da senin dininden yetiştirmene izin verse sorun bunun neresinde?
Peki sizin var mı böyle aklınıza takılan şeyler?


0|0
12

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 2

 • Evet çok

  0|0
  0|0
 • 50 tane meali var zaten 1 tane değil

  0|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 1

 • Kadının özel günlerde namaz tutmadığını ve oruç tutmadığını biliyoruz. Bu durumda Kuran'ı eline almaması ezberden okuması durumu tamamlıyor. Dışkıda kötü bir şey ama vücudumuz üretiyor o halde domuzlar gibi yaptığını yesin kuzenin. Allah bize kötü bir şey vermez normalde ama burası imtihan dünyası. İmtihan için geldiğimiz yerde her şey düzgün ve temiz olacaksa bize ne gerek var dünya niye var olsun...
  Regl döneminin bilimsel açıklamasıda zaten var yani durduk yere olmuyor.
  Bazı insanlar anlayışlı oluyor işte 18 yaşına gelince kendi karar versin dinine diyorlar. Ama bunlardan kaç tane?
  Anne müslüman değilse çocuğunu kendi dininden yetiştiriyor. Baba müslüman değilse bu seferde baskı kuruyo. Babası baskı kurmadı diyelim ki bunun akrabaları var. Hrıstyan bir dedeyle nineye :) kilisede rahip görmeyecek de bakalım kabul ederler mi... Adamların torunu. Zorlamasalar bile doğduğu andan itibaren sürekli gündeme gelecek bu konu. Çocuk müslüman yetişiyor akrabalarının yanına gitti, dini bir ibadet sırasında ne yapacak? kenarda oturup bekleyecek mi, akrabalarına mı karışacak? Yılbaşı geldi hrıstyan aile alkol alıyor, müslüman almıyor hadi dur o ortamda. Rahatça hiç bir şey yokmuş gibi durabilir misin? hayır. Nezaketen bir kadehte sen mi alacaksın?
  Yemek yapıldığında domuz yağı yok de mi diye mi soracaksın? sana özel yemek çıkartırlar mı gerçekten? domuz etinden bahsederlerse ne olacak?
  Bir alenin içinden kendi çocukları din değiştiriyor bir sürü sıkıntı çıkıyor. Kaldıki evleneceksin sence gerçekten hayat toz pembe ilerler mi? Erkek bugün anlayışlı olsa 10 yıl sonra fikir değiştirmeyeceğini nerden bilecez? belki sonra çok anlayışsız olacak bunun garantisi yok. İslam bunların hepsini hesaba katıp ona göre uyarı yapıyor. Geçmiştede bunun pek çok olumsuz örneği yaşandı. Bir erkek dinine bağlıysa ya da ailesi mümkün değil çekişmesiz bir şekilde evlilik geçirmek. Hiç olmadı çocukta sıkıntı olur. İnançsız birini bulsan bu seferde Allah ın varlığından konuyu açar oda ayrı sorun.

  0|0
  0|0
Yükleniyor...