Düşüncelerimi daha iyi bir dünya için yazıyorum ve yazmaya devam edicem, siz nasıl buluyosunuz?

I hope that we will one day change society to fit the unique individual, not the unique individual to fit society.

'' Umarım birgün biz toplumu değiştirip o eşsiz benzersiz bireye uydurucaz, o bireyi topluma uydurmak değil. ''

Günlük hayatta yaşadığımız birçok sorunların, üzüntülerin, boğucu sıkkınlık ve sıradanlığın bundan kaynaklandığını bilmemiz lazım. Örneğin parası olmayan bir gencin, çocuğun bir bireyin diğer insanlara bakarak kötü hissetmesi. Bunun en büyük nedeni toplumun, markaların sürekli onun veya şunun güzel olan olduğunu göstermesidir. Aynı durumu şu an da özellikle kadının metalaştırılmasında görebiliyoruz. Güzelliği belli bir kalıplara sığdırarak aslında benliğimizle oynuyoruz. Kilosu fazla olan insanlar, uzun boylular, kısa boylular, belli bir orana sıkıştırılmış yüz oranları ve bunun gibi bir çok şey güzelliği belirliyen şeyler değildir. Güzellik insana senin nasıl baktığındır. Medya ve bazı kesimler bu tür şeyleri insanların önüne getire getire bireyi bunlara inandırıyorlar.

Peşin yargılamayalım, belli kalıplara koymayalım insanları lütfen düşün. Evet bu çok önemli bir konu. Giydiği açık, kapalı, kısa, uzun, geleneksel takı ve giyimine göre '' şu kesin böyle, baksana bu kesin böyle. '' gibi birbirimizi ayırmayalım. Şu bu partiyi destekliyor bu bir başka partiyi destekliyor deyip iletişimi kesmeyelim. Şu dinsiz bu müslüman, şu hristiyan vs deyip ayırmayalım. En başta hepimizin insan olduğunu unutmayalım. Çeşit çeşit ve farklıyız. Bunun nasıl bir zenginlik olduğunu farkındamısın? Başkasının sınırlarını aşmadığın sürece sen sen olmakta özgür olmalısın. Beraber ve gülerek yaşayacağımız şu zamanlarımızı neden ağlayarak, dövüşerek, savaşarak, kin ve nefretle yaşıyoruz ki?
Sevelim insanları saygı duyalım fikirlere, düşüncelere, seçimlere. Kendin olmak zor demiş bir büyüğümüz evet çok zor kendimiz olmak çok zor.

Hayal et ve bilinçli ol, gerçekleşmese bile ilham kaynağı ol.


0|0
10

En İyi Kız Görüşü

  • Çok güzel motivasyon olmuş. Yazmaya devam et sürekli okuyucun olurum. :D

    0|1
    0|0
    • Teşekkür ederim, insanlar zaman ayırıp düşüncelerimi, fikirlerimi okudukça ışık saçtığımı hissediyorum sanki, ne mutlu eğer bunu başarabiliyorsam :)

    • Hakkını veriyorsun emin ol, daha fazla ışık saçman dileğiyle. :)

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor... ;