İyi bir dinleyici nasıl olmalı?

"Momo, karşısındakileri aptal insanların bile aklına parlak düşünceler getirtecek şekilde dinlerdi..."
İyi bir dinleyici nasıl olmalı?

0|1
1913

En İyi Erkek Görüşü

• Anlatılanı eleştirmeden sorguluyorsa, en iyi dinleyicidir. Eğer sorgulamıyorsa zaten aklı başka yerdedir.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İyi bir dinleyiciyim. Akıl verme haddini görmem, sadece dinlerim. Bana da akıl verilmesinden zerre kadar hoşlanmam.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 12

• Vaşak gibiyim... Hatta Kara Kulak.

1|0
    0|0
    • Onların özelliği ne?

• Kulak misafiri olmak iyi bir şey mi?

• Genel olarak istenmeyen bir durumdur... ama bazen başkaları için vatan çok faydalı da olabilmekte.

• Eğer momo anlatıcının aptal olduğunu düşünüyorsa karşıdakini dinlemediğinin kanıtıdır.
    Bunu ifade eden 3. Kişi oluyorsa tekilmi herneyse işte. :) o zaman mantıklı oluyor. Esasında karşıdaki kişinin söylemek istedikleri varsa dinlerim. Dinlemek, anlatıcının sözünü kesmemekle başlar. Anlatılan kendisiyle ilgili ve bilgisi dahilinde ise konuşmayı rayına oturtmak amaçlı müdahelede bulunabilir. Bazı insanlar ise birşeyi anlatmak gayesi gütmeden, sis bombası etkisi tabir ettiğim mantıkla konuşur. Bu durumda göz önünü görmek için karşıdan fan açılabilir. :)

0|0
    0|0
  • Iyi bir dinleyecek yargılamaz
    Durumu değerlendirir

0|0
    0|0
  • bence ön yargısız ve sabırlı olmalı. Karşıdaki kim olursa olsun sözlerinden çok davranışlarına nasıl söylediğine bakmalı.

0|0
    0|0
  • Dinlemek zordur ya

0|0
    0|0
  • sessizce karşılık vermeden dinlersen karşındaki insan cümlelerini düşüncelerini daha iyi toparlar yoksa her verdiğin tepkide acaba bu bir sorun mu şunu açıklayayım derken konu monu kalmaz

0|0
    0|0
  • Bilen de konuşuyor bilmeyen de. Hal böyle olunca iyi bir dinleyici bu ayrımı yapabilendir bence

0|0
    0|0
  • yalandan dinlememeli :D

0|0
    0|0
  • Momo kim ki?

0|0
    0|0
  • Dinliyormus gibi yap. Arada aa evet doğru felan de. Kafa salla soru sorarsa yani evet bencede haklısın dersen.10 numara dinleyicisindir.

0|0
    0|0
  • karşısındakinin sözünü kesmeden dinleyen ve söz bittiğinde cevap veren biri olmalı

0|0
    0|0
  • önce dinleyin de sonra iyi mi kötü mü bakarız

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• Karşısındakini rahatlatmalı

2|0
    0|0
  • Dinleyen cevaplamaya çalışan

1|0
    0|0
  • Momo gibi olun

1|0
    0|0
  • Gozlerini gozlerinden kacirmamali dinlerken. Dikkatli dinleyip sozlerini secerek konusabilmeli.

1|0
    0|0
  • can kulagiyla dinlesin yeter
    bosver degmez aman salla ya sen cok degerlisin uzulme minvalinde gereksiz gercekten uzak bastan savici cumleler kurmasin kafi.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Benim gbi olmamalı mesela :)) ilgimi çeken bir konu olmalı

1|0
    0|0
  • aaa momoo

1|0
    0|0
  • Aaaa bu soz, momo kitabindan mi alinti yoksa? Ben de bu siralar okudugum kitabi bitirir bitirmez momo kitabini okumayi dusunuyordum. Ilkokuldayken okumustum ama tabii yillar gecti; unutmusum.

0|0
    0|0
  • Dilsiz ve sağır

0|0
    0|0
  • Ben gibi olmamalı, ben uzun süre birini dinleyemiyorum hemen dağılıyorum

0|0
    0|0
  • Göz teması kurmalı, sıkılmış gibi değilde ilgiyle dinlemeli, dinlediği şeyleri kendi kafasında da yorumlamalı kuru kuru dinlememeli.

0|0
    0|0
  • Anlamalı kullanmalı

0|0
    0|0
  • Ben iyi bir dinleyiciyim

0|0
    0|0
  • Dinlemeli

0|0
    0|0
  • Mal gibi, inek gibi

0|0
    0|0
  • Konuşma bitene kadar susmalı ve dikkatli dinlemeli.

0|0
    0|0
  • Momo bi' kitap

0|0
    0|0
Yükleniyor...