15 yaşında hamile kalıp beyin kanamasından ölen bu kız çocuğunun vebali kime ait sizce?

Bitlis’te 14 yaşında imam nikâhıyla evlendirilen ve 15 yaşında hamile kalan Derya B., doğumdan 1 hafta sonra beyin kanamasından öldü.
Anne-babaya mı?
Kocası olan hayvana mı?
Nikahı kıyan imam mı?
Yoksa televizyonlarda "gay" kelimesini sansürleyen ama çocuk gelinler için bir şey yapmayan devlet mi?
Yoksa katil Türkiye'deki vatandaşların hepsi mi? KİM?
15 yaşında hamile kalıp beyin kanamasından ölen bu kız çocuğunun vebali kime ait sizce ?

2|1

En İyi Kız Görüşü

• Allah belalarini versin diyorum kimse kusura bakmasın tam bir cani pislik gerici olmalılar 15 yaşındaki çocuğun düşünce yapısı bile gelişmemiş oluyor ben bile daha 18 yaşındayım empati yaptim midem bulandı bu tür geri kafalı neslin tükenmesi dileğiyle...

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• adalet yok ki ya, bu işi abd ab rusya gibi ülkelerde yapsınlar bakalım ebeveynler dahil o çocuğu alan başta olmak üzere hepsini alırlar içeri. bir kere tam bildiğim bişey rusyada 18 yaşını doldurmamış birisiyle ilişki pedofilliğe girer ve yandı o herif. kızın kendi rizası olsa dahi aile bakanlığı hemen duruma el koyyo. bizim aile bakanına sor *bir kereden bişe olmaz der geçer* ya toplum mal ki.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 19

• Gördüm yeni haberi. Anne babada suç

1|1
    0|0
  • Böyle yetişen zihniyete ve yetiştiren şerefsizlere. 15 yaşında evlenmenin normal olduğunu savunan yarım akıllılara ama en çokta çocuk yaştaki kızlara bakan sübyancı yavşakların suçudur.

0|2
    0|0
  • Geride bebek kaldı 😣annesiz kimsesiz anne şefkatinden sevgisinden hep mahrum olacak bir bebek😣😣😣

0|0
    1|0
  • O zerre vicdan ve merhamet olmayan anne babasinda
    onu karisi olarak kabul eden o hayvan herifte.
    bu evlilige sahitlik eden ve normal karsilayan ve bu dugune seyirci olan haberi olan herkeste. nikahi kiyan imam da.

0|1
    0|0
  • Evlendiklerine şahit olan herkes ama herkesten önce annesi ve babasında suç. Para için değiyor mu be.

0|1
    0|0
  • Kız yaşından büyük görünse bile o daha biyolojik olarak 16 yaş ergenliğinde daha vucut ve beyin olarak gelişimini tamamlamamış. Yetişkin katagorisinde değil. Bizim ülkemizi cahillik mahvediyor

0|1
    0|0
  • İnsan olduğum için utanıyorum. Yemin ederim it olsak bu iğrenç sapkın ırktan iyidir. Allah kahretsin kıyamet kopsa da sonumuz gelse. Kimseye zarar vermesek artık.

0|1
    0|0
  • Buna göz yuman herkes

0|1
    0|0
  • Memlekette neler olmuş ya
    Hic haberim yoktu
    Ama şaşırdık mı?
    Hayır. Burası türkiye

2|2
    1|1
  • Büyük gösteriyor

2|0
    3|1
  • Çok üzüldüm daha çocuk okuması gerekirken evlendirilmis en büyük suçlu ana babası birde sorumsuz devlet başka çocuk gelinler olmasın

0|0
    0|0
  • Devlet suçlu.

0|0
    2|2
  • Yavrusunu evlendiren anne babada suç

0|0
    0|0
  • Yazık ya

0|0
    0|0
  • katil bu tür durumları onaylayan ve sessiz kalan kişiler !!

0|0
    0|0
  • Cok guzel de bir kizmis yazik ama yasi 14-15 degildir nufus cuzdanini gec cikartmislardir

0|0
    0|0
  • Bu zihniyeti anlamiyorum daha cocuk ya bu

0|0
    0|0
  • Yazık ya hu. Okulda dersanede arkadaşlarıyla gelecek hayalleri kurup gezecek yaşta yarattıklarına bak.. Sebep olanlar kahrolsun

0|0
    0|0
  • Ailesi sorumlu sadece

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Bir kadının en sağlıklı doğum yaptığı yaş aralığı 15-18 yaşlardır. Bu bilimsel bir gerçek.

Ne için beyin kanamasından öldü bilmiyorum; ama bu kadar tepki beyin kanamasından ölmesine mi yoksa o yaşta evlendirilmesine mi? Ben bu tepkilerin o yaşta evlendirilmesine verildiğini düşünüyorum. Ayrıca çocuk yaşta evliliğin cezası 16 yıl hapistir. Bu evliliğin altında parmağı olan herkes cezalandırılmalıdır.

Ayrıca resmi nikah olmadan imam nikahı kıyan kişilere ceza verilirdi; ama o kaldırıldı artık. Bu sebeple birçok genç zina yapmamak için imam nikahı kıydırıyor. Geçerli olmadığını bilmemelerini bir kenara bırakıyorum, Allah o nikahı kıydıran daha doğrusu nikah kıydığını zanneden sahte üfürükçü hocaların belasını versin.

0|0
    0|0
  • Bunun vebali sadece ve sadece devlete.. ulan 1 değil 5 değil hergün bir kadının öldürüldüğünü, tacize uğradığını duyuyoruz.. devlet politikası olmuş resmen.. kadınları bu ülkede 3. sınıf vatandaş olarak görüyorlar.. kadını abisi kocası babası tehdit ediyor kadın karakola savcıya gidip 1 koruma için yalvarıyor.. ertesi gün sokak ortasında vuruluyor.. tek sorumlu devlettir kardeşim..10 defa görüp engellemeyen kimse o sucludur

0|1
    0|0
  • Diyecek bir şey bulamıyorum o kadar cok şey oluyor ki artık görmek istemiyorum ama buna şaşırdım mi hayır burası Türkiye herşey olur bursa normal şeymiş gibi bakıp gececeksin bu canım insanlar duzelmedigi surece ülkede duzelmez

0|0
    0|0
  • harbi 15 yaşında mı lan bu

2|0
    3|0
  • Beyin kanamasından olmuş vade gelmiş taktir Allah'ın he bu onaylıyorum değil erken evligi onaylıyor değilim ama 15 yasında kız sevgiliyle dusup kalksa sorun olmuyorda helaliyle evlenip ilişkiye girince zoruna gidiyor insanların anlam vermek imkansız genişledi insanlar iyce

0|1
    1|0
    • Yani bu yönde haklısın. Zira kızların 13-18 yaş arasında cinsel ilişki yaşıyorlar ama onlar istiyor bu kızlar aile zoruyla evleniyorlar.

• İşte sıkıntı burda çocuk gelin derken zorla evlendirilmeye karsıyız zaten dinde yeri yok kızın rızası alınmalı zorla evlendirilen kızın ailesi ceza almalı ama kızın rızası olduktan sonra ona sen çocuk gelin diyemeyiz

• Cerablusa girer gibi doğu bölgesine girmeliyiz. Yoksa düzelmez.

1|0
    0|0
  • Ekserisi devlete olmak üzere; ebeveyne, nikahı kıyan şuursuza ve kocası olan insancığa yüklerim, suçu...

0|0
    0|0
  • cahil ailesine.

1|0
    0|0
  • Devlet izin vermemeli ne imama ne nikah memuruna

1|0
    0|0
  • Devlet ve tüm toplum suçlu...

0|0
    0|0
  • Anne babası suçlu