Irkçılık ile milliyetçilik aynı şey mi?

Sizce Irkçılık ile milliyetçilik aynı şeyler mi? Arada ne fark var?

0|0
44

En İyi Kız Görüşü

• Aynı şey değiller ama milliyetçiyim diyen herkesi ırkçı gören vatansız bayraksızlar var. Onlar da kendisine barışçı der " dövletten barış istiyih" derler ama biz hain diyoruz onlara 😂😂😂😂

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kesinlikle aynı şey değil fark sormuşsun ama fark çok ırkçılığın ne olduğunu biliyorsundur zaten yazmama gerek yok milliyetçilik ise vatan bayrak halkını sevmek ve çıkarşarını gözetmek ırkçılık çok başka şey. Uç bir örnek veriyorum arıyorum istanbuldan konyaya gidiceksin otobüsle sırf konyamın firması kazansın diye kontur turizm ile gidersen buda bir milliyetçiliktir daha iyi anlayabilmenin açısından.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• kendini kaptırıp auuu diye uluyorsabn evet :D

0|0
    0|0
  • sence aynı olablirmi?

0|1
    0|0
  • Hayır tabiki

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• IRKÇILIK: kendi ırkını öteki ırklardan üstün sayma ve siyasal tutumunu buna dayandırma eğilimi.
    MİLLİYETÇİLİK: ulusçuluk ya da nasyonalizm, kendilerini birleştiren dil, tarih veya kültür bağlarından bir üstyapı oluşturabilmiş sosyal birikimlerin adı olan millet veya ulus olarak tanımlanan bir topluluğun yaşama ve ilerleme ülküsünün toplumların ve insanlığın gelişmesini sağladığına inanan görüştür😉😉

0|0
    0|0
  • Irkçılık bir kesimi ya da şahsı sevmeme, nefret besleme, miliyetçilik ise kendi ırkını ya da kendi toplumunu her şeyden çok sevme ve savunma durumudur benim için. Haliyle birbiriyle aynı olması şöyle dursun, aksine tam zıttıdır.

0|0
    0|0
  • Aynı değil

0|1
    0|0
Yükleniyor... ;