Çay içmek için kitap okumaya ne dersiniz? Böylesi fikirler okuma oranını artırır mı?

Bulgaristan'da okumaya teşvik için yapılan bilet- kitap projesi, Romanya'da da kitap okuyanlara ücretsiz ulaşım hakkından sonra ülkemizde de bir işletme sahibi kitap kampanyası başlattı. Ankara Üniversitesi, Arkeoloji mezunu bu gencimiz, çay aşkımızı kitap aşkıyla birleştirip böylesi bir düşünceyle işletme açmış. Bu tarz fikirlere bakış açınız nedir? Okuma oranı bu şekilde artar mı? Daha çok işletmelerde böyle fikirler görmek ister misiniz?
Çay içmek için kitap okumaya ne dersiniz? Böylesi fikirler okuma oranını artırır mı?

4|3
3638

En İyi Erkek Görüşü

• oraya çay içme gayesiyle giden zaten okusa bile boşa okur. bir şey katmaz yani topluma. ama kafe-kahve falan açacaklara, çok güzel bir reklam stratejisi.

0|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bizim millet alır eline kitabı, okur gibi yaparken de bedava içer çayını.
    Ayrıca bir çay mı okuma oranını artıracak yani böyle küçük şeylerin insanları okumaya yönelteceğine inanmak saçma. İsteyen kitap okuyor zaten.
    Ki bir çay içinde kitap alıp okuyacak adam da okumasın.
    Valla bana böyle şeyler saçma geliyor.
    Ayrıca kitap yalnızken sakin bir yerde okunur.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 37

• yurtdışında bu gibi projeleri devlet yapıyor bizde engellemek için ellerinden geleni yaparlar

0|1
    0|0
  • Bu kadar cimri olmayın derim, kesenin ağzını açın biraz. Malt ve cuvara da bedava olsun en çok onların ihitiyacı var.

0|0
    0|0
  • tabiiki teşvik olmamız gerek bak iyi konuya değindin bizi kitap alışkanlığı edecek farklı şeylerle bize yol göstermek teşvik olmaktır bu herşey içindir aslında.. mesela camiye herkes gider neden? ezan çağırıyor çükü teşvik ediyor hayyalessela hayyalessela..

0|0
    0|0
  • Ya bizim beleşçi topluma yaramaz boyle şeyler. Çingen gibi doluşurlar herkes elinde yalandan bir kitap, sırf beleş çay var diye...

0|1
    0|0
  • Güzel bir proje ama burda işlemez yurdum insanı okumaz çay içer okur gibi yapar sohbete devam eder

1|1
    0|0
  • İsteriz tabiki. İnsanlarımızın kelime dağarcığı okadar düştü ki kendilerini ifade edemediklerinden dolayı oluşuyor çoğu sorun.

0|1
    0|0
  • Güzel şeyler bunlar

0|1
    0|0
  • bana aylık 5 bin verseler gene okumam

0|0
    0|1
  • çay-kitap olmaz ki çay-gazete olur olursa da kahve-kitap olur lütfen dikkat edelim bunlara efenim :D

0|0
    0|0
  • Çok güzel fikir kendisini tebrik ederim

0|1
    0|0
  • Çayımı yudumlayarak cık cık cık dedim:/

0|0
    0|0
  • boş iş adam sadece okurmuş gibi yapıpta çayını alabilir ordan

0|0
    0|0
  • onuda kitabına uydururlar merak etme☺

0|1
    0|0
  • Daha fuzel fikirler uygulanabilir guzel dusunce

0|0
    0|0
  • Güzel bir atılım...
    Ama orada şu u diyeceklerdir...
    Lan beleşçiye bak okuyor gibi yapıyor 😀😀

0|0
    0|0
  • Ben kahveye bayılırım zaten :)

0|0
    0|0
  • olmaz kitap içene çay okumak ücretsiz olsa daha iyi olurdu :D

0|0
    0|0
  • Çok hoş :)

0|0
    0|0
  • Bir cayami kalmışlar tamam kitap okumak güzel ama belesci olmak his değil

0|0
    0|0
    • Bilgi paradan değerlidir. Bilgin olursaa paran da hayli olur. Beleşçilik bu durumda kötü olmaz.

• @VişneliMars yakinda camilerin onunde kitap okuyana sicmak ücretsiz derse şaşma ,😃
      Yinede bana gore ters bir şey bir çay için kitap okuyorsun bu yanlış bir şey. Şeker verip avuttugun çocuktan ne farkın kalır biraz gurur varsa insanda tabi

• Çocuğu şekerle avundurmazzan istediğini yapar mı? Yapmaz. Bir şekilde konuya çekmek için bu doğru. Tamam herkes beleşçi olacak ama bir yandan da birine kitap okutturmuş olacaksın. Eline kitap almamış bir kimse gelip orda okuyacak belki ve içinden neler kazanacak.. bilmediği bir şeyi öğrenecek.. senin dediğin de doğru ama işte çocuğun ilgisini çekecek bir şey vermezsen yapmaz. Denenmiştir emin ol :)

• Okumuş gibi yapar okumazlar emin ol 😃

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    17

Kızlar Ne Diyor 35

• Çok hoş bir şey. Teşvik diye buna denir.

0|1
    0|0
  • Bizim ülkede millet profesör olur beleş çay için 😂 😂 😂

0|1
    0|0
  • Kahve olsa tam iyi olucak kitabimla giderdim 🙈

1|2
    0|0
  • Icten gelmiyorsa olmaz o

0|0
    0|0
  • Okumuş gibi yapan yoksa ne olayım.

0|0
    0|0
  • Olum bohunu cikarirlar Turkiyede

0|0
    0|0
  • Çok güzel bir şey. Fakat keşke karşılıksız yapılsaydı, kendine birşey katma adına

0|1
    0|0
  • Çok hoş bence kahve içilen yerlerde de yapsınlar bence yüzde yüz tutar

0|1
    0|0
  • Çok beğendim, keşke bizde de böyle olsa :)

0|1
    0|0
  • İyi tabi hoş dolaşan erkekler en azı dan kitap okur

0|1
    0|0
  • Zorla mi okutturcaksin millete kitabi 😂😂 bence fikir sacma cünkü okumak isteyen zaten okur, okumak istemeyene de cay bahanesi bile okumaya motive etmez.. 🙈🙈

0|0
    0|0
  • @m4niac kitap okuma numarası yapsak bizede çay verirlermi :D

0|0
    0|0
  • ne güzelmiş

0|1
    0|0
  • Herkes okurdu valla

0|1
    0|0
  • bir an Türkiyeden bir yer sandım, gafil avlandım :D

0|0
    0|0
  • Okuma oranını ne kadar arttırır, bilemiyorum ama bence güzel bir uygulama olmuş.

0|0
    0|0
  • iyi fikir 😍

0|0
    0|0
  • Okuyacaklarını yine sanmam ama güzel düşünce.

0|1
    0|0
  • zorla güzellik olmaz

0|0
    0|0
  • Harika bir uygulama. Çay sevmediğim halde içerim.

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    15
Yükleniyor... ;