Üniversite sadece 2 kişi ile arkadaş olmak?

Bu sene üniversiteye başladım. Şu anda samimi olduğum 2 arkadaşım var. Bunlardan biri diğer sınıf arkadaşlarımızla konuşmamızı, selamlaşmamızı bile yanlış buluyor. Onları tanımıyormuşuz, neden konuşuyormuşuz vs. İnsanlarla konuşmadan onları nasıl tanıyabiliriz ki? Geçen gün sınıftan bir erkek arkadaşımın selamına karşılık verdim diye bana "N'oluyor?" dedi. Sanki ayıp bir şey yapıyormuşuz gibi davranıyor. Diğer arkadaşla bugün bunun konusunu açtık, "Burası lise değil üniversite, gerektiği zaman gerektiği gibi konuşuyoruz işte, bugün şarj aleti istedik mesela" dedi ve çok ciddiydi. Sizce ne yapmalıyız?

Güncellemeler:
Sorum yeterince anlaşılır olmamış sanırım, selam bile vermemizin yanlış olduğunu düşünüyor arkadaşımız. Ki bence de 1, 2 samimi arkadaş gayet yeterli ama en azından selam veren birine karşılık verebilmeliyiz diye düşünüyorum.

0|0
23

En İyi Erkek Görüşü

• Benim de iki arkadaşım var, onlar da başka sınıftan. Ders saatleri uyuştukça görüşüyoruz onun dışında kampüste kitap v. s okuyorum :D Zaten grup olarak başlayanlar da eninde sonunda 2-3 kişi kalıyorlar

0|0
    0|0
    • Sorum çok açık olmamış sanırım. Diğerleriyle tek bir merhabam bile yok, arkadaş selam bile vermeyi yanlış buluyor. Geçen biri günaydın dedi, bu arkadaştan dolayı cevap veremedim.
      Samimi 1, 2 arkadaş bence de yeterli ama tamamen kendini soyutlamak bilmiyorum ne kadar doğru.

• Ha özür dilerim yanlış anlamışım. Tabii ki de soyutlamamalısın. Sen üniversitelisin artık kimsenin dediğini yapmak zorunda değilsin. Üniversite geçirilecek en güzel yıllarımız bence. Arkadaşınla bu konuyu konuş. Ayrıca kulüplere katılmanı da öneririm. Benim de ilk senem gerçi nasıl öğüt veriyorsam :D

• Cevap yazanlar hep yanlış anladı sanırım, sorum pek açık olmamış çünkü. Hep benzer cevaplar gelmiş.
      Bugün konuşmaya çalıştık, pek başarılı olamadık sanırım. Selama karşılık vermenin neresi yanlış anlamış değilim.
      Kulüp fikri için teşekkür ederim. ☺️

En İyi Kız Görüşü

• Bence sen arkadaşlarına ayak uydur üniversitede ortam farklıdır herkesle samimi olunmaz ilişkiler çıkar fayda ilişkisi hep öyle lisedeki arkadaş ortamı bekleme yani sınıftan herkesle arkadaş ben daha hiç görmedim

0|0
    0|0
    • Sorum pek açık olmamış. Herkesle samimi olmak gibi bir niyetim yok, böyle bir şeyin mümkün olmadığını da biliyorum. Ama en azından selam veren birine karşılık verebilmeliyiz diye düşünüyorum.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 2

• Arkadaşının mal olma ihtimali var mı acaba?

0|0
    0|0
    • Normalde iyi biri ama bu konuda değişik ve sabit fikirlere sahip.

• Doğru diyorsun, teşekkür ederim tavsiye için. ☺️

• Rica ederim. 😊

• İki kişi yeter, fazlaya gerek yok.

0|0
    0|0
    • Selam, merhaba bile dedirtmiyor, samimi olmaktan bahsetmiyorum ben.

Kızlar Ne Diyor 1

• Ben 3. Sınıftaym hiç arkadaşım yok lan

0|0
    0|0
    • Ama diğer insanlarla en azından bir merhaban vardır değil mi? Günaydın diyen birine karşılık bile veremiyorum bu arkadaşın düşüncelerinden dolayı. Yoksa ben de herkesle samimi olayım, gezeyim, tozayım demiyorum.

• Var tabiki zoraki Gülümsediğim insanlar

Yükleniyor... ;