İnsanlar, kalabalıktayken neden bu kadar yalnız?

Sokakta, kafede, toplum ortamlarda ve her yerde herkes bir arada olduğu halde, kimse birbirinin suratına bakmıyor ve konuşmuyor. Aslında, herkes yalnız. Neden?

Güncellemeler:
Etraf kalabalık, herkes aynı ortamda olduğu halde insanlar kendi yalnızlıkları içinde boğuluyorlar aslında. Bu durumu tek fark eden kişi ben miyim?

3|1

En İyi Kız Görüşü

• İnsanalr artık eskisi gibi degil güven denen şey kalmadı kimsed eo yuzden herkes daha temkinli davranıyo yalnız olamamızın sebebi bu

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Herkes etrafına bakıyor, etrafında birileri varsa, başkalarını yalnızlığa bırakıyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 21

• Aslında etrafın çok kalabalık çünkü herkes arkadaşın ama bir düştüğün zaman bak aynı resimdeki gibi dostunu ararsın. İnsan kendi dünyasında bilr yalnızken bu kadar kalabalık şehirlerde nasıl yalnız olmasın ki?

0|1
    0|0
    • Farklı bir bakış açısı.. Kesinlikle. Kendi içimizde madem bu yalnızlıkta boğuluyoruz.. Neden birinin el uzatıp, bizi yalnızlık bataklığından çıkarmasını istemiyoruz.

• O kişiyi bekleyerek ömür geçmez o yüzden tek başına her şeyin üstesinden gelmen lazım.

• Haklısın, galiba..

• Modern zaman, insanı yalnızlığa mahkum bıraktı😳ne yazık ki insanlar çook bencil😳herkes kendine odaklı bir yaşam sürüyor, çoook aşırı soğuklar, kimse kimseyi ne takıyo, ne görüyo, ne umursuyo! yaa sankii zarar vercekler öldürecekmiş gibi tepkiler, bakışlar😒😒geerçi şehirden şehire az da olsa değişiyor ama, yolda yaralı görünce insanların artık koşup yardım etmesini geçtim! dönüp bakmıyorlar bile😶sonraa insanlar neden mutsuz? ee insaniz birbirimize muhtacız, iletişim kurmak zorundayız..

0|1
    0|0
    • Ben de onu diyorum. Biz beraber zaman geçirmeye muhtaç varlıklarız.. İnsanları ayrıştırıcı etkenlerden birisi "teknoloji"
      Hatta tek unsurdur belki de. İnsanların içindeki pisliklerini sanal alemde kustuklarını görünce, insanlar da çekiniyor tabi.

• Başın sağolsun.

• Yaa tmam sorun yook👍sagolasin çoktan astim zaten 😄😄

• Her şey etrafın kalabalık olup olmamasında bitmiyor ki kendini yalnız hisseden bir insan en sevdiği dostlarıyla, eşiyle, akrabalarıyla olsa bile kendini yalnız hisseder.

0|1
    0|0
    • Çok haklısın. Ama, insanlar birbirlerinin yüzüne dahi bakmıyor, iki çift laf etmiyor. Sadece telefon ile meşgul. Ya da kendilerinin içine gömülüyorlar.

• :) Anlıyorum değerli arkadaşım. Zaten aynı fikirdeyiz. Sadece benim, senin düşünmenle olmaz. Herkes böyle düşünmüyor işte. Sosyal medya yalnızlaştırıyor ve insanlar hâlen ilgisiz topluma. Bence belirli aralıklarla kullanıma açık olmalı ve yaş sınırı getirilmeli.

• Düşünün bunu beyler bayanlar :D

• Insanlari pek sevmem, ama kalabalik bana daha iyi geliyo, kalabaliktada kendimi yalniz hissediyorum evet ama, simdi bulundugum ortamda hem az insan var hem yalnizim.. kalabalikta diger yalnizlarida görebiliyorum

0|1
    0|0
  • Tehlikeli cunku insanlar. Konustugun kisinin basina bir is acip acmayacagini bilemezsin.

0|1
    0|0
    • Kesinlikle. Maalesef, ülkeyi bu hale getiren kötü insanlar ve kötü yöneticiler. Sence düzelme olursa, eski haline döner mi insanlar? Sosyal medya bence en büyük etken yalnızlığa.

• Bu durumu bizzat yaşayan benim bunun sebebini ise kendimce şöyle yapıyorum; evet bir arkadaş grubunun içindeyim ama öyle bir an oluyor ki benim orda ruhum yok yalnızlaşıyorum sessizleşiyorum sonra ise fark ediyorum ortama dön dönmem lazım diyorum... kendim gibi insanları beklediğimden öyle insanlar aradığımdan bu yüzdendir bence bu yalnızlaşmalar

0|1
    0|0
    • Aynısı benim cidden ya. Tebrik ederim. Güzel tespit.

• Bu da bir etken ve teknoloji de. İnsanlığımızı iyiliğimizi kaybediyoruz hızlı hızlı psikopatlaşıyoruz üzüyor

• Ben de onu diyorum. Biz beraber zaman geçirmeye muhtaç varlıklarız.. İnsanları ayrıştırıcı etkenlerden birisi "teknoloji"
      Hatta tek unsurdur belki de. İnsanların içindeki pisliklerini sanal alemde kustuklarını görünce, insanlar da çekiniyor tabi.

• Kimi geçim derdindedir , kimini sevgilisi terketmiştir, kimi babasıyla bozuşmuştur, kimi arkadaşıyla kavga etmiştir, kimi işsizdir , kimi dargındır, kimi usanmıştır , kimi yorulmuştur... İşte bazen etrafında bir sürü insan olur ama farketmezler gülerken aslında ne kadar mutsuz olduğunu. Boş kalabalık yanlızlıktır.

0|1
    0|0
    • Kesinlikle. Bakıyorum etrafa.. Herkes bir arada. Ama kimisi telefonla, kimisi yerw bakarak yürüyor, kimisi kenarda oturuyor. Aynı masada oturanlar da kendi yalnızlığı içinde boğuluyor aslında.

• Yere bakıyor derken bende eskiden yere bakarak yururdum ne düşünüyorsun yere bakarak yuruynelr hakkında tuhaf mi 😑

• Yani, zihniyet değişmeli. İyi bir eğitim olmalı kesinlikle.

• Cesaretimiz yok, güvenimiz yok. Hep bir tedirginlik. Birine bir şey sorsak terslenmekten korkar olduk. Bir başımıza kaldık.

0|1
    0|0
    • Hoşgeldin değerli arkadaşım :) Dediğin gibi çok haklısın arkadaşım. İnsanlar değişti. Devir değişti. Aslında korkuyoruz.. Kötü insanlar arttı. Kötü yöneticiler yüzünden ülkenin kötü hale geldiğini düşünüyorum. Umarım, güzel günler olur ama, çok zor.

• Kesinlikle. Sen de buralarda olursan konuşuruz arkadaşım. İyi akşamlar, görüşürüz.

• Buralardayım genelde iyi akşamlar :)

• yalnız olmak iyididir

0|1
    0|0
  • İnsan şehirde kalabalık içinde yalnız olabilirdi ve şehri şehir yapan şey de zaten kalabalık içinde insanın kafasındaki tuhaflığı saklayabilme imkanıydı.

0|1
    0|0
  • Bilmiyorum cevabını bilsem belki bende kendimi yalnız hissetmem

0|1
    0|0
  • Bu bizim bencilligimiz bence kafede ya da sokakta biri seninle art niyet olmadan selamlasmaya çalışsa derdini anlatmak istese dinlemeyiz onemsemeyiz ya da tedirgin oluruz bu y zde herkes kalabalıklar içinde yalnız

0|1
    0|0
    • Evet, yaptığımızın sebebi biraz da insanların bozulması. Hep art niyetli insanların artması ve kötü olayların çoğalması. Bu yüzden galiba.

• Haklısın bu böyle kolay kolay da duzelmez

• Biz beraber zaman geçirmeye muhtaç varlıklarız.. İnsanları ayrıştırıcı etkenlerden birisi "teknoloji"

• O kadar kısıtlandık ki zaaflarımız garip zevklerimizi en yakınlarımızdan bile saklamak zorunda kalıyoruz güvenemiyoruz yalnız olmaya layık görüyoruz kendimizi

0|1
    0|0
  • Her şeyi disari vuramiyoruz vuramadiklarimizda dert oluyor iste boyle, samimiyet azaliyor , yalnizlasiyoruz

0|1
    0|0
  • Çünkü "teknoloji"

0|1
    0|0
    • Kesinlikle. Sokakta top oynayan çocuklar, artık bilgisayar başında. Mahalle kültürü, insanların birbirleriyle konuşma isteği, huzur kalmadı. Teknolojinin getirdiği dünya ve insanların içindeki pisliklerini sanal ortamda kusması, insanları daha temkinli yapıyor.

• Asosyalim insanlarla konuşmaya çekiniyorum

0|1
    0|0
  • Psikoloji ve hastalıkları keşfedildi çünkü.

0|1
    0|0
  • İstemediğimiz gibi yaşamaya mahkümuz sanırım.

0|1
    0|0
  • bende bilmiyorum

0|1
    0|0
  • Güzel soru

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    1

Erkekler Ne Diyor 2

• Yalnızım diyenleri anlamıyorum hiç. Aileleri var arkadaşları akrabaları ne bileyim var işte birileri mutlaka. Aslında yanlış kavramlar kullanmaktan bunlar hep. Onlar yalnız değil eksikler. Bir parçaları yok kalplerinin bir bölümü hep boş ve o boşluk canlarını yakıyor. Biri gelsin istiyorlar o birinin kim olacağını bilemediklerinden her geleni o boşluğa koyuyorlar benimsiyorlar hemencik. Yalnızım, çok yalnızım. Yok böyle bir şey. Kimse yalnız değil. Yalnız olduğunu iddia edenler eksik ama bazıları fazla eksik hepsi bu

0|1
    0|0
    • Evet, seni iyi anlıyorum dostum. Yani, hangi kişiyi aradığını bilmeyen, bulduğu kişiyi anlayamaz, algılamaz. Doğru mu?

• Evet çoğu kişinin yaptığı bir hata bu öyle de denebilir

• Hayat zorlasiyor hele ki ulkemizde hersey pahalı gecim kaynagi zor insanlar icine atiyorlar herkes para pul dusunur oldu kimse mutluluk iliski pesinde degil herkes para pesinde. iş yok , gecinemiyosun, borć girtlak olmuş para yok

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;