Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır. ?

Boş zaman yoktur, Boşa geçen zaman vardır
Zaman aklı, olgunluğu ve hizmeti arttırmak için bize verilmiş en değerli sermayedir. Ve insanın sahip olduğu asla kıymet biçilemeyen bir değerdir. En kıymetli hediyedir. Zamana karşı yaklaşımımız hayata bakış açımızı yansıtır. Herhangi bir insan vaktini nasıl geçireceğini, üstün bir insan ise vaktini nasıl tasarruf edeceğini düşünür. Zamanı verimli kullanmak ve onu boş yere harcamamak başarının en önemli sebeplerindendir...
Boş zaman yoktur. Boşa geçen zaman vardır. Yönetemediğimiz zaman bizim değildir. Zaman öyle bir şeydir ki ne durdurabilir, ne yavaşlatılabilir ne satın alınabilir ne geri döndürülebilir ne de tekrar kullanılabilir. Hem çok ucuz hem çok pahalıdır. Bazı alışkanlıklarımızdan dolayı zamanı etkili ve verimli kullanamayız. Zamanın yerine kullanabileceğimiz bir alternatif yoktur.
Zaman çok çabuk geçer. Geçen zamanı döndürmek mümkün olmadığı gibi onun yerini başka bir şey de tutmaz. Her gün biter, her saat tamamlanır, her an gider. Geriye sadece yaşananların izi ve etkileri kalır. Pek çok insan diğerlerinin boşa harcadığı zamanı kullanarak öne geçer. Zaman büyük bir öğretmendir.


0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor... ;