Nedir Mustafa Kemal Atatürk ile alıp veremediğiniz?

Nedir Mustafa Kemal Atatürk ile alıp veremediğiniz?
Kimi hilafeti kaldırdı der kimi Osmanlı'yı O yıktı demeye getirir. Kimi laikliğe takar kafayı kimi de İngiliz casusuydu (bi dakka, burada çok gülüyorum... neyse) der. Kimi dilimizi değiştirdi bir gecede cahil kaldık dedemizin mezar taşını bile okuyamıyoruz ( dedesinin mezar taşında hayatın gizemi ve sırları yazılı olan var mı aranızda? Neyse) der kimi de başka bir sebep bulur...
Evet, kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama söz konusu bir vatanın kurtarıcısıysa o zaman hodri meydan, buyrun tartışalım. Ama hakaret ettiğiniz anda yersiniz engeli sonra "ama konuşturmadı ki" gibi lafları aynaya söylersiniz..

4|2

En İyi Kız Görüşü

• Bunlar sadece bahane. Osmanlı'yı Atatürk yıkmadı. Osmanlı Devleti zaten kötü durumdaydı. Bu Atatürk yüzünden de değil. Sultan Süleymandan sonra zaten gerileme dönemini girmişlerdi. Bunun nedeni de çok açık. Dil konusuna gelirsek Osmanlı devleti arapça mı konuşuyorlardı? Bu kadar cahiller işte. Biz arap değiliz ko biz Türk Müslümanıyız. Osmanlı Devleti neydi? Amerikalı mı? Neymiş biz din kardeşlerimizle anlaşamıyormuşuz. Araplar sizce sizin kadar bunu düşünüyor mu? Atama sayıp söveceğine bu zamanını arapça öğrenmeye harca? Ben yapıyorum. Ve onların Atatürkü sevmeme nedeni o kadar açık ki.. O kişi yüzünden. O kişi sevmeye başladığı an onlar da sevmeye başlar. Sevme tamam ama saygı duy. Tamam hadi saygı duyma ama vefat eden birinin arkasından kötü konuşulmaz bunu her müslüman bilir.

0|3
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Amerikan çizgi romanlarının ve sinemalarının hayali karakterlerinin yanında gerçek bir kahraman düşünüyorumda...
    İşte aklıma o zaman Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK geliyor.
    O bizim Kaptan Türkiye'mizdi :)
    Kaptan Amerika misali...

1|1
    0|0
    • İyiydi bu :)))

• teşekkürler arkadaşım yüreğimin ortasında bulunup da dile getiremediğim, yaazıya dökemediğim duyguları, düşünceleri güzelce özetlemişsin

• @pammie :) Ne mutlu bana öyleyse :D

Kızlar Ne Diyor 10

• Gürcülerin , Kürtlerin , Arapların , Ermenilerin sevmemesi kadar normal ne var abicim? Türk olan zaten seviyor. Kuyruk acısı olansa , kedi gibi cırlıyor.

0|1
    0|0
  • boş tenekeler, sosyal medyadan karalayacagını zanneden zavallılar

0|3
    0|0
  • Sevmiyorum ama saygı duyuyorum duymak zorundayım. Keşke herkes birbirinin görüşüne saygı duymayı becerebilse.

0|2
    0|0
  • Sevme de sevmeme de benim icin soz konusundegil, Allah yaratti evvele, bu bile sevmel icin yeterli :)

0|2
    0|0
  • kimsenin Atatürkle alıp veremediği yok. genel olarak onun adını kullanarak ülkeyi bataklığa sürüklemek isteyen kısım yüzünden böyle bir fikir , düşünce ortaya çıkıyor sadece

0|3
    0|1
  • Sevgi falan değil. Tek beklediğimiz saygı oldu artık, cok görmeyin. Saygınızı eksik etmeyin Büyük Önder'den.
    'Atam sen kalk, ben yatam'

0|1
    0|0
  • Rahat battı derler ya tam o işte. Bir de nankörlük

1|2
    0|0
  • Hiçbir şey söylemeyeceğim çok ağır olur.

0|1
    0|0
  • Tek adam benim atam tayip de kimmiş güzel kardeşim

0|1
    0|0
  • normalde bir sorunum yok ama karşıma geçip -Atatürk olmasa olmazdık diyenlerden- hoşlanmıyorum.
    Ben müslümanım Allah istedikten sonra her şey olur diğerleri çabalayan insanlar, vesile olanlar vs. Burda Allah'ıda inkar etmiyorum, Atatürk'ü ve halkımızın çabasınıda. Ancak bana gelipte -Allah isteyecek ama Atatürk yok diye başaramıcaz şeklinde konuştukları zaman böyle bir şeyi kabul etmem.
    Atatürk'ün sevilmemesinin asıl sebebi Atatürk değil aslında diğer insanların itici davranışları.
    Atatürk dine karşı değildi ama laiklik adı altında başörtüsüne taktılar. Böyle bir şeyi Atatürk görse utanırdı ama bunlar neler neler yapmadılar ki laiklik adı altında kapalı bayanlar hastaneden bile kovuldu zamanında. Bunlar olunca insanlarda nefret oluşturmaya başladılar.

0|3
    0|0
    • Ben de bir inanan olarak Yaradan'ın Mustafa Kemal'i vesile ettiğini düşünüyorum. O'nun adına sonradan yapılan yanlışları, o yanlışı yapan kişilere sormamız gerekir. Hem de hep beraber.

• Kesinlikle haklısın arkadaşım. Başörtüsü her iki tarafın da siyasi malzeme yaptığı bir konu. Devlet milletin yaşam tarzına karışmamalı. Yoksa birisi bunu sömürmeye diğeri de alet etmeye başlar.

• öyle maalesef

Erkekler Ne Diyor 11

• Ataturkun tek sucu var..
    oda diz cokmus Bir milleti dagilmis bir imparatorlugu her metresi isgal edilmis ve keyf duskunleri din tacirlerince cokusu saglanan ve onun kadinlarini koy meydaninda oynatan dusmanlari er meydaninda yenip masa basinda hizaya getirmek.. simdi erbabinin siirini yazmak var surayada bayram mubarek gunu anlamaz din tacirleri...
    .

0|2
    0|0
  • Evet Atatürk'ü sevmeyenlerin kafasına birazcık bilgi sokmayı tekrar deneyelim..
    Daha önce de uğraştık ama girmedi kafalarına.. Denemeye devam..

https://i.hizliresim.com/nEOPRM.jpg

0|1
    0|0
  • Atatürk herkesi atası ama bazıları chp yi kullanarak Atatürke küfrediyor.
    Bu işidi müslüman sanıp islama küfür etmek gibi bir şey.
    Türkiyenin yüzde 60 ı kemalisttir. Kemalizmin ne olduğunu bilmeyip yaşıyorsunuz ama çoğu insan kemalist ama farkında değil :D

0|1
    0|0
  • Keşke Atatürk dünyaya gelmeseydi. Atatürk'ü sevmeyenlerin anaları olurdu ama babalarını bilemezlerdi.

0|2
    0|0
  • Aseeveirm

0|1
    0|0
  • Alıp veremediğim yok

0|1
    0|0
  • Ben sevmiyorum, putlaştırılmasına da karşıyım. Nedenine gelirsek ,
    Yorumun da söylemiş olduklarının hepsinin gerçek olduğunu düşünüyorum.
    Evet Atatürk sayesinde bağımsızlığımızı kazandık ancak bu bağımsızlık Sadece kağıt üstünde. Gerçekte bağımsız bir ülke değiliz Bunu kabul etmeliyiz hala Amerika'nın emriyle hareket eden bir ülkeyiz maalesef Aslında bu her şeyi özetliyor
    Osmanlıyı batırdığını düşünmüyorum çünkü Osmanlı 1699 daki Viyana bozgunundan sonra çökmeye başlamıştı. Fakat Osmanlı'nın yıkılışından sonraki dönemlerdeki faaliyetlerinde islam adına çok kötü şeylere imzasını atmıştır.

0|1
    0|0
    • ABD 1900'lü yılların başında çok yeni bir devlettir zira dünyada sözü bile geçmez. O dönem İngiltere, Fransa gibi svrupa devletleri söz sahibidir. Diğer taraftan Hz. Muhammed (sav) "Benden sonra hilafet -veya nübüvvet hilafeti- otuz yıldır.”(bk. Ebu Davud, Sünnet, 8; Tirmizî, Fiten, 48; Ahmed b. Hanbel, 4/272; 5/220, 221) buyurmuştur. Nedeni sonradan halifeliğin tıpkı Emevilerde olduğu gibi babadan oğula bir saltana dönmesidir. Zira Hz. Peygamberin torunlarını katleden Yezid de güya halifeydi. Dil konusunda ise, Türklerin diki değişmemiş sadece alfabe değişmiştir. Göktürkçe, Uygurca, Arap ve Fars alfabesi ile kullanılan alfabe ve latin alfabesi sırasıyla kullandığımız alfabelerdir. Osmanlı son dönem okuma yazma oranı %2'dir ve hatta Sultan Abdülhamit Han bile bu durumdan rahatsız olduğunu defalarca dile getirmiştir. Bugün ise okuma yazma oranı malüm. İngiliz ajanı iddiası ise;o zaman neden Çanakkale'de ve Büyük taaruzda ve de İstanbul işgalinde İngilizleri Silmiştir

• Atatürk olmayaydı anneni bilirdin ama babanı bilemezdin.

• Hadi laaaannnn yeceniz bok sadece engel olur zaten gezi dollleri

0|0
    1|2
  • Ulu önder denmedigi sürece sıkıntı yok

0|0
    0|0
    • Ulu önder denmesinin yanlışı nedir?

• Anlattiginiz farkli bir durum, ama ben kiyaslamiyorum. Sadece hic kimse icin ulu sıfati kullanilamaz Allahtan baska

• İşte ben de onu diyorum. Ulu büyük demektir sadece. Büyük sıfatı ise dağ, yol, nehir vs gibi pek çok isimle beraber kullanılabilir. Uludağ, Ulucami gibi. Sonuç biz kimseyi Yaradan ile bir tutmayız dostum.

• sevmiyorum. acik net.

0|0
    0|1
    • Özel bir nedeni var mıdır? Amacım sataşmak değil, emin ol.

• Seni gidi FETÖCÜ seni. Az kaldı. Kökünüz kazınacak.

• Bayramdan sonra gözaltına alınacaksın. Haberin olsun FETÖCÜ.

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor... ;