Sosyallikle ilgili?

Üniversite ikiye geçixem ve okulda arkadaşım yok sayılır. Ben hazırlık atladım onlar daha önceden tanışıyorlardı o yüzden pek girmek istemedim. Sosyalleşme isteğimde yoktu telefonla uğraştım birde genelde ama artik biyerlere gitmek istiyorum. Sonradan sosyal olmak icin ne onerirsiniz?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Tam da benim durumum. Ben de hazırlık okumadım o yüzden de daha 17 yaşındayken fakültenin önünde kendimi ders başlarken bekler buldum.120 kişilik amfide bir tane Allah'ın kulunu tanımıyordum. Sadece bu ilk günüme değil neredeyse her günüme lanet etmiştim. Birileriyle gidip hiçbirşey yokmuşcasına o zamanlar tanışamıyordum da. Ancak birinin gelmesi durumunda birileriyle kaynaşabilirdim ki şans eseri benimle aynı dersleri alan ve 3 kişilik grup olduğumuz lab dersinde de benim ekip arkadaşım olan birini tanıdım. En azından şöyle böyle muhabbettim oldu. O dönem geçti, bir sonraki dönem de benzer geçti. Hatta geldim 2. sınıfa bölüm dersleri ağırlık kazanmaya başladı, aynı kişilerle ders almaya başladım ama arkadaş çevrem pek artmadı. Demem o ki bir çaba göstermezseniz başladığı gibi devam eder. Tavsiyem gerçekten çalışabileceğiniz, vakit ayırabileceğiniz bir kulüp bulup onun etkinliklerine katılın. Laf olsun diye olmuyor o işler. Özellikle de dağcılık, dans, kano gibi kulüpleri tavsiye ederim çünkü işin içinde bir aksiyon var. Yine benzer şekilde yavaş yavaş bölüm dersleri başlayacağından benzer kişilerle aynı dersleri alacaksınız. Oradan takılabileceğiniz kişiler bulup yakınlık kurabilirsiniz. Arada sırada okul dışı bir şeyler yapabilirsiniz. Tanıdığınız ama çok da yakın olmadığınız kişilerle birlikte kalabalık gruplar halinde etkinlikler yapabilirsiniz. Çok olasılık var aslında ama bazen hayat bunu da getirmiyor insanın kendisine. Bu yüzden biraz da eşelemek lazım.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Olamazsin malesef

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Aynı sorun bende de var.

0|0
    0|0
  • Hiçmi arkadaşın yoktu ilk sene

0|0
    0|0
    • Yani arkadaş denemez tanıdık givi arada konuştugum tipler vardi. Bir kismi erasmusa falan gitti.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor... ;