"Önce kadınlar ve çocuklar" sözünü destekliyor musunuz?

Titanikte herkese yetecek kadar filika yoktu. Ve filikalara ağırlıklı olarak kadınlar ve çocukları yerleştirdiler. Bunun sonucunda kadın yolcuların %74'ü kurtulurken, erkek yolcuların sadece %18'i kurtulmuştur.

Sizce böyle bir uygulama adil ve eşitlikçi mi? Seksizm içeriyor mu?

1|0
2611

En İyi Kız Görüşü

• Adil degil erkeklerin sucu ne? Feniministim kadin erkek esitligini savunuyorum. Bu durumda erkeklere de ayni muamele edilmeliydi

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• @Hayatrüzgarım

Yaşlı kadını filikaya alıyorlarsa yaşlı erkeği neden almıyorlar? Eğer neslin devamı, anneli gibi şeyler öemliyse yaşlı kadının alınmaması gerekir çünkü yaşlı bir kadın üreyemez. Eğer yaşlı kadın hürmet, nezaketten dolayı alınıyorsa yaşlı erkeğinde alınması gerekir.
    O kadar insanın haklı olma durumu demişsin de yolcu erkeklerin çoğu zaten bu uygulamayı kabul etmedi filikalara binmeye çalıştılar ama görevlilerin çoğu silah zoruyla erkekleri bindirtmediler. Ve çoğunluk öyle düşünüyor diye o şey doğrudur diye bir şey de yoktur.

0|0
    0|0
    • Yasli erkeklere veya bebek erkeklere sozum yok. Ama bir kadina olsun deyip kendi icin ugrasan erkege ne denir biliyon mu neyse hesabimi seviyorm

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 25

• Çocuklara öyle olması gerekli, kadınlar da saygıdan olmuş olmalı, yaşlı bir kadının yerine genc erkeğin kurtulması iyi olurdu.

1|0
    0|0
  • Bence önce o keman çalanları almalıydılar yazık oldu

2|1
    0|0
    • bir virtüöz mü gördüm sanki :D

• keman felan diyince ilgilisin zannettim. Ona bakarsan esas oğlan da ressamdı. Yani onunda alınması gerekiyordu :D

• Esas oğlan salağın tekiydi 3 gündür tanıdığı kız için dondu aptal asıl yetenek gemi batarken keman çalmayı bırakmayan adam gibi adamlar 😀

• kadınlar doğurgandır ve neslin devamı için daha önemlidir. ayrıca o çocuklar annesiz ne yapar :( ve ilk filikalar yeteri kadar doldurulmamıştı zaten.

1|0
    0|0
    • O zaman yaşlı kadınları da almamaları gerekirdi. Çünkü yaşlı bir kadın üreyemez. Ayrıca senin mantığına göre bekar ya da evli olup çocuğu olmayan kadınlarında alınmaması gerekir.

• Ne kendi başının çaresine bakması? O gemide kalırsan %99 ihtimalle öleceğin kesin. -1 derecede suda kadında erkekte hemen ölür ki öyle de oldu. Sen kadınsın diye hayatın benimkinden daha değerli olmamalı.

• yani haklısın siz bağırıp durmuyor musunuz kadınlar korunmaya muhtaç , biz sizden daha güçlüyüz bilmem ne diye belki ondan olabilir.

• Bence bu uygulama doğru çünkü çanakkale savaşında erkek ve gençlerden şehid olan çok olmuştur bunun sonucunda uzun bir süre nedil devam edememiş çalışacak insan kalmamıştır

0|0
    0|0
  • Sorun bu değil. Sorun Titanikte neden herkese yetecek kadar filika yoktu.

1|0
    0|0
    • @Hayatrüzgarım (Yorumum bu şahsa, engellediği için burdan yazıyorum)

Yaşlı kadını filikaya alıyorlarsa yaşlı erkeği neden almıyorlar? Eğer neslin devamı, anneli gibi şeyler öemliyse yaşlı kadının alınmaması gerekir çünkü yaşlı bir kadın üreyemez. Eğer yaşlı kadın hürmet, nezaketten dolayı alınıyorsa yaşlı erkeğinde alınması gerekir.
      O kadar insanın haklı olma durumu demişsin de yolcu erkeklerin çoğu zaten bu uygulamayı kabul etmedi filikalara binmeye çalıştılar ama görevlilerin çoğu silah zoruyla erkekleri bindirtmediler. Ve çoğunluk öyle düşünüyor diye o şey doğrudur diye bir şey de yoktur.

• Bu sadece bir bahane aslinda. Tanrının batiramadigi gemi titanic :D
      Her zamann derim büyük lokma ye büyük söz konuşma. Ekşi enerji arti enerjiyi yaratmış olmaz denilen şey olmuş.
      Saçma işte saçma

• Ben hep derim neden? Erkekler insan değil mi?

0|0
    0|0
  • Kadın neslin devamını getirmek için yaratılmıştır. Ve kadınlar narin hassas varliklardir. Çocuklar zaten cocuk

1|0
    0|0
    • O zaman yaşlı kadınları da almamaları gerekirdi. Çünkü yaşlı bir kadın üreyemez. Ayrıca narin ve hassas olmakla ne alakası var? Orda gemide kalırsan %99 ihtimalle öleceğin kesin. Sen kadınsın diye senin hayatın benimkinden daha değerli olmamalı.

• Önce çocuklar denmesini destekliyorum. Ama kadın ve erkek için önce yüzmeyi bilmeyenler denmeliydi bence. :D

0|0
    0|0
  • Bence olmalı erkek fitratinda daha güçlü yaratılmıştır niye korusun kollasin diye ÖNCE ÇOCUKLAR! Sonra kadınlar en sonda siz iste.

0|0
    0|2
    • Ben belki yaratılışa inanmıyorum? Sen kadınsın diye senin hayatın benimkinden daha mı değerli?

• Toplumun bana dayattığı kadınlık-erkeklik algısını kabul etmek zorunda değilim.

• Kabul etme etme ama soruyorsun destekliyormusunuz diye evet destekliyorum.

• Bence çocuklar konusunda katılıyorum ama kadınlar ve erkekler konusunda katılmıyorum ikisi de ayni olmalı...

0|0
    0|0
  • Çocuklar okey küçükler yazik. Ama kadin erkek eşit olmali. Erkekler ise yariyor ama o zamanlar kadinlar bir boka yaramiyodu geberselerde olurdu

0|0
    0|0
  • Kültürel anaerkil olalım sorun kalksın 😊

0|0
    0|0
  • Bnce dogru olan helal olsun erkeklere 👏

0|0
    0|0
    • Neden? Sen kadınsın diye senin hayatın benimkinden daha mı değerli?

• O zaman yaşlı kadınların ve evli ama çocuğu olmayan kadınlarında alınmaması gerek. Heleki şimdiki nüfus artışın aşırı ve popülasyonun çok yüksek olduğu bir dünyada böyle bir şeye zaten gerek yok.
      Ve centilmenlik ne alaka? -O gemide kalmak ölüm demek. -1 derece suda kadında erkekte hemen ölür ki öyle de oldu. Ve titanikteki bazı görevliler 60 yaşındaki kadınları filikalara alıp, 14-15 yaşındaki erkekleri bile almadılar.

• Ulan yasli kadina dami hürmetin yok birak yuru git insanliktan nasibini al. O kadar erkegin hakli insan olma durumunu birde senin gibi bir . .. in hakli olma durumunu dusun azcik beyin gerek tebi

• Adil kesinlikle.

0|0
    0|1
  • önce kadınlar denmesi gereksiz ama önce çocuklara katılıyorum. cinsiyetçilik var evet

0|0
    0|0
  • Haksızlık

0|0
    0|0
  • bu soruya feministleri bekliyorum😂

0|0
    0|0
  • Gemi batarken hala keman çalanlar peki?

0|0
    0|0
  • Ben sonuna kadar katılıyorum

0|0
    0|2
    • Dipnot:feminist değilim feministlige de çok karşıyım.
      Sebep şu ki herkes bilir erkek kadına gore daha güçlüdür hem fiziksel hemde duygusal yönden bu yüzden çoğu olayda öncelikli olanlar kadinlar ve çocuklar olmalı

• Fiziksel ve duygusal olarak güçlü kadınlar olduğu gibi fiziksel ve duygusal olarak zayıf erkeklerde vardır. Sen kadınsın diye senin hayatın benimkinden daha değerli değil.

• Sende erkeğin feministisin sanırım

• Çocuklar hadi neyse de kadınlar saçma

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    5

Erkekler Ne Diyor 10

• Şu an herhangi bir kıyamet senaryosu tehlikeli durum olsa kimse kadınlar ve cocuklar demez herkes kendi kıcını kurtarmaya bakar he kadınlar ve cocuklar kelimesi mantıklı cünkü kadın anadır cocuksa gelecektir yani onları kurtarmaya calısmak mantıklı ama dedigim gibi artık insanlarda düsünce hos görü iyi niyet kalmadı bundan ötürü herkes kendi kıcını kurtarır hatta ilk kaptan filikaya atlar gemiyi bırakır

0|0
    0|0
    • O zaman yaşlı kadınların alınmaması gerek. Çünkü yaşlı bir kadın üreyemez.

• Mantıkli geldi bu zaten ölür 3 seneye atın denize dndsjs o zaman cocuklar gencler (18 yasını gecmemis ergen bireyler) kadınlar da olması lazım

• Nezaket ve toplum ahlakı gözetildiğinde bu filmin bir başyapıt olduğunu biliyoruz.
    Bu olayı biz daha önce bir sözlükte tartışmıştık, cinsiyetçi bir eylem aslında. Ama elbette önce çocuklar.

0|0
    0|0
  • Aynı yaşta kadın ve erkek ise kadın kurtulması daha önemli çünkü yardım gelene kadar (geleceğini varsayarsak) erkekler daha soğukkanlı ve güçlü diye düşünüyorum ;-) ama yüzme bilen ve yaşlı olan kadınlar varsa onlar binmemeliydi... NET.

1|0
    0|0
  • Eşitlikçi değil tabi ki. Bence yaşlılara ve çocuklara öncelik tanınmalıydı. Çocuklar zaten korunmaya muhtaç, yaşlılara ise saygı gereği öncelik tanınmalı. Geriye kalan genç kadınlar ve genç erkekler arasında rastgele seçim yapılabilir.

0|0
    0|0
  • Bak çocuklar olayını anlarım. Ama önce kadınlar dediler mi deli olurum. Biz eşek başımıyz la? Bizim canımız yok mu? Savaş olur erkekler ölür. Kavga çıkar erkekler dövüşür, Afet olur erkekler en son kurtarılır. Kaza olur önce kadınları ve çocukları çıkartırlar. Lan madem bu kadar değersiziz kafamıza sıkın gitsin ya.

0|0
    0|0
  • hayır desteklemiyorum

0|0
    0|0
  • Destekliyorum

0|0
    0|0
  • Buna pozitif ayrımcılık denir

0|0
    0|0
  • Yani