Bana şiddet uygulayan eşimden kimsenin haberi olmadan, en temiz şekilde nasıl boşanabilirim?

Küçük bir şehirde öğretmenlik yapıyorum. Geçen sene eşim beni darp ettiği için polise şikayette bulunmuştum. Ama bu durum bir anda öğretmenlik yaptığım okulda duyuldu ve veliler sanki suçlu benmişim gibi benden rahatsız oldular. Beni müdüre şikayet ettiler, çocuklarının sınıf değiştirmesini istediler. Öyle üç beş kişi de değil, sınıfın neredeyse yüzde doksanı. Ben de mecburen şikayetimi geri çektim ve olayı yalanladım. Çünkü hem ben hem ailem hem de okul zarar görüyordu.

Eşim boşanmamı engellemek için bana psikolojik şiddet ve zaman zaman fiziksel şiddet uyguluyor.
Bu adamdan kimsenin haberi olmadan, en temiz şekilde nasıl boşanabilirim?

0|0
46

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle geçmiş olsun,

Medeni kanun da malesef, haberi olmadan boşanmak diye bir kanun veya kararname yok.

Hukuki açıdan resmi olarak evli olan iki birey, yani kişilik ehliyetiniz var.

Anlıycan habersiz olmaz.

Aile avukatından destek alabilirsin.

Ama unutmayınız her şekilde mahkeme süreci olucak ve bu süreç habersiz olmaz.

Tek yapman gereken farklı bir eve çıkıp vekaleten avukat atayabilirsin duruşmalara.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ya ne insanlar varki "boşandı" diyip öldürüyorlar. Bu işi sessiz halletmeye çalışırsan daha kötü olur. Polise gideceksin, ailene akrabalarına söyelyeceksin arkan kalabalık olacak. Sonra bu işi öyle halledeceksin. Can güvenliğin olmadan sakın sessiz kalma

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 5

• Durumu bakanliga bildirin tayin olun gidin.. gittiginiz yerde acin davayi darp raporlariyla kolayca bosanirsiniz

0|0
    0|0
  • Nasıl insanlar onlar ya ilginç

0|0
    0|0
  • dava aç, şiddeti de mahkemede delil sun sonrada tayin iste çıkar hemen tayinin

0|0
    0|0
  • Kimseye bakma sen ver avukata aç davanı.. Psikolojik sebeplerden dolayı okulunda değişebilirsin

0|0
    0|0
  • Polise değilde hastaneden darp raporu al. Mahkeme zaten tek seferde boşar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Tayin isteyemiyor musun? Berbat bir çevrede çalışıyorsun çünkü ve zaten zor olan bu süreçte daha da psikolojini etkileyecek o cahiller.

0|0
    0|0
  • Okul is degil can sağlığın önemli ayril bir sekilde uzuldum adina

0|0
    0|0
  • Tayin isteme durumun yok mu? Boşandıktan sonra.

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;