Neden bayanlar askere gidemiyor?

Neden bayanlar askere gidemiyor kii çok isterdim o ortamı o heyecanı o görevi yapmayı. Gidebilme şansımız olabilir mi veya neden yok bilgi sahiplerini piste davet ediyorum :D

0|0

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• bizim ülkede ve islam ülkelerinde kadınları basık korunmaya muhtaç eşitlikten ırak evinin kadını çocuklarının anası rolünün dışına çıkarmayan bir toplumda olduğumzudan

0|0
    1|0
    • Çok haklisin kadın doğurur çocuk bakar yemek yapar cumlelerinin ötesine gecemedik hiç bir zaman

• yabancılar erkeklere çocukken eşitlik duygusunu aşılıyor ne biliyim bir öğlen yemek filan hazırlatıyorlar ev işlerine yardım ettiriyorlar. o yüzden ben erkeğim istediğimi yaparım kafasında olmuyo erkekler. saygı oluo karşılıklı. ama bizde sen erkeksin ne yemek yapması doğanın kanunu bu erkek çalışır kadın çocuk yapar kafasındalar.

Erkekler Ne Diyor 24

• rusyada gidiyomuş oranın vatandaşlığını al gidersin

0|0
    0|0
  • Hiç istemezsin o kadar kıza yetecek yer. Süsüniz ayrı temizliğiniz bir başka imkanlar elvermez 😃😃🙃

0|0
    1|0
  • polis olabiliyor ama hem de tesettürlü 😅

0|0
    0|0
  • Gerek yok o yuzden. Istiyorsan asker olabiliyorsun zaten kadin olarak

0|0
    0|0
    • Ben bütün bayanların askerlik yapmasindan söz ediyorum. gerek yok mantıklı bir cevap değil bence

• Nufus yeterince fazla ulkemizde ve savas halinde degiliz. Erkekler bile zorunlu askerlik yapmamali.

• Bu konuda katılıyorum. zaten parası olan yapmıyor da olmayan garibanlar ne yapsın işte.

• Daha iyi sizin icin

0|0
    0|0
    • Tabii ama merak ediyorum asıl sebebini

• burdaki herkes narin oldugumuzdan bahsediyor da neden bu narin varlıklara yerli yersiz el kalkıyor şiddetle yaklaşılıyor merak ediyorum

• Onu yapanlar psikolojisi bozuk insanlar doğru bir şey olduğunu söylemiyorum tabi ki :/

• İstersen sana bizim malikane de koğuş ortamı ayarlaya bilirim
    Koğuş kalk !

0|0
    0|0
  • Geçici bir şekilde askerlik yapamıyorsun ya hep ya hiç şeklinde oluyor muvazzaf yani meslek olarak asker olabilirsin subay astsubay vs.

0|0
    0|0
  • Ayak bağı olurlar anca

0|0
    0|0
  • kimileri yapamaz edemez gibi gereksiz kelimeler kullanabilir oyle bayanlar gordum ki neler basariyorlar benim gorusumce 2 cinsiyettede pislik cok bundan olabilir ayrica bayanlar zarif gorunumlu oldugundan dolayi olabilir

0|0
    0|0
    • Çok haklisin arkadaşım. yapamaz edemez değil. Bayanlar da üstesinden gelir hepsinin. No ayrım :D

• Yemek yapmayı öğrensinler diye

0|0
    0|0
    • Yürü git be aşcımıyız biz :D

• kızların görevi yemek degildir

• Tanım haline soktun bunu genelleme yaptın üstüne bir de kadının ve erkeğin görevlerini ihlal ettin yetmezmiş gibi yuvayı yapan dişi kuş deyimini hiçe saydın daha söylenecek çok şey var ama boşver sen askere git boy bağla

• Otur evinde soğan doğra :)

0|0
    0|1
  • Evet bayanlar da olsun
    Askere gidince unutulan aldatılan erkekleri anlasınlar.

0|0
    0|0
  • Askerlik bayanların işi değil maalesef o kadar şeyi psikolojin kaldırmaz emin ol

0|0
    0|0
    • Bu mantıklı bir açıklama değil bence

• askerlik zorunlu olmamalı ya yazık günah perişan oluyor herkes işte gencecik canlar saf bedenler kurban gidiyor

• Benim canım kanım herşeyim vatanını canından çok seviyor kardeşim kaçsam kaçarım ama şerefsizler sınırı geçerse benim anam var senin anan var baban var ailelerimiz var bir sürü insan var onlara zarar geleceğine bana gelsin dedi ağladım

• rütbeli olarak gitme sansn var

0|0
    0|0
  • bencede... mademki kadın-erkek eşitliği var, kızların da gitmesi lazım. bunun örnekleri var yani...

0|0
    0|0
  • napcanız askerdeya ağdanız var adetini var uğraşılmaz valla

0|0
    0|0
  • Hallerimiz var diyip vatanı tehlikeye atma şansınız var risk etmiyoruz

0|0
    0|0
  • yeri gelince bayanda asker oldu. ALLAH bir daha kadınlarımızı asker olmak zorunda bırakmasın.

0|0
    0|0
  • Hadi hazırlan sabahın ilk işıklarında alacaklar evden seni 😀😀

0|0
    0|0
    • Ahaha hazırım ben :D şafak saymaya

• kesmisim ben dünden hazırım iniyom hadi gelin alın :D

• Otur oturduğun yerde her işi bitirdin bir o kaldı şapşal kız 😀😀

• Neden kedıler havlamıyor?

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 8

• Tırnagımdaki oje bulascak diye kapı kolunu tutamayan insana silah tutturamazsın cunku. Gercekci olmak sart. Orda camura batınca ıy dicek insan dolu ulkemizde. Ama burda herkes vatansever oluyor gerci. Hepsi asker asıgı. Hepsi vatanı icin olmek istiyor. Makyajsız bakkala gidiyormusun diye sor. Cevapları hayır.

1|2
    2|0
    • Ya zamanında makyaj mı varmış o zaman da almamislar

• Ya o ayrı biliyorum da zaten görev amaçlı neden olunamiyor diye sordum

• Dedigimi oku o zaman. Cunku herkes istiyorum der. Ama icinden istemez.

• subay ol o zaman

0|0
    0|0
    • Oda bir secenek tabi ama anlamadigim neden olamiyoruz yani mantklı bir aciklamasi var midir

• Türkiye de zaten asker fazlalığı var.. Gereksiz fazla asker demek, devlete bir o kadar masraf demek.. Zaten paralı askerlik yakındır ülkemiz için. İsrail gibi nüfusu düşük ülkelerde mecburen kadınlar askere alınıyor, çünkü açık var.. ha peki neden sadece erkekler alınıyor da, sadece kadınlar alınmıyor? kas kuvveti.. erkeklerde bile vücut bütünlüğü muayenede inceleniyor ve ona göre dağılım yapılıyor.

• Hımm evet mantıklı bir cevap.

• Ya birak mutfaktan salona cay goturmeye usenirsin gidipte askerlik mi yapican😂😂cok istiyosan askeri okula git asker ol

0|0
    0|0
    • Yurtta kalıyorum zaten o ortamların disiplinine ayak uydururum bence. Erkekler bir kirli çorabını yerden kaldırmıyor ve askere gidiyorsa kadınlar kesinlikle gitmeli

• Mevzu o degil beybi atletiklik ve saglamlik onemli. kadin narindir her kosula kolay uyum saglayan kadin cok azdir.

• Dogru onun için zorunlu degil de seçimle olsaydı bu iş çözüm olurdu herseye

• Bende isterdim :)

0|0
    0|0
  • gitmeyi istemezdim hiç bir sevdiğimin de gitmesini istemezdim isteyene saygım var tabi

0|0
    0|0
  • Subay ol

0|0
    0|0
  • Böyle bir durum söz konusu olsa ben asker kacagi olarak kayitlara gecerim şahsen.

0|0
    0|0
    • Bunun yerine bedelli hakkı vermişler zaten ama seninkide bir seçenek olabilir :D

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor... ;