30 luklar neden amca gibi görülüyor bu sitede?

Şimdi bazen bakıyorum da çocuğun yaşı 18 ötekinin yaşı 26. yorumlarda karşılıklı tartışıyorlar. 18 yaşındaki olan kişi diğerine kardeş diye hitap ediyor ya da kank. arada 8 yaş fark var dikkat edin.

Ama diyelim 22 yaşındaki bir gençle 30 yaşındaki bir kişi aynı olayı yapsa, 22 yaşında olan kişi diğeri sırf 30 yaşında diye abi/amca şeklinde hitap eder. Bu nasıl iş anlamıyorum :D 29 olsa sorun yok :D ama 30 ve üstü olunca çok şey değişiyor. Bu yaş mevzusu saçma değil mi sizce de?

• 29 luklar halen 30 olmadığı için halen genç
    A seç
  • 30 olunca genç falan değil amca oluyor
    B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
anketteki a seçeneğinde haleni fazladan yazmışım k. bakmayın :)
"29'a kadar olanlar 30 yaşında olmadığı için halen genç" olacaktı :D

0|3
35149

En İyi Erkek Görüşü

• Şu anki yaş grubu olarak 22 23 yaşlarındaki insanları hala tam olarak ergin bir bey olarak göremiyorum. 22 yaşında, üniversiteden yeni çıkmış ve iş arayan bireyler henüz yeteri kadar olgun değiller lakin 30 yaşındaki insan birçok iş tecrübesi, insanlarla olan iletişiminden edindiği tecrübeler olarak ileridedir. Önceden 16 yaşında öğretmen olunabilirken şu an bu yaş 22 civarındadır. Böyle bir olgunluk farkı ilişkideki dinamikleri ciddi bir şekilde etkiler.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 148

• iyi gözlem yapmışsın :)

1|0
    0|0
  • Valla onu bilmiyorum ama nerede cinsel soru görsem görüş yorumlarında hep +30 amcalar oluyor..

0|0
    1|0
  • Anlatamadık bir türlü kimlik yaşına göre insan değerlendirmeyin diye.. Akıl yaşta değil baştadır demişler.. Kimlik yaşı yükseldikçe insanı kapının dışına atmaya bakmanın amacı nedir onu da anlamak mesele.. Her halde burada bilek güreşi yapılmıyor yapılan fikir alış verişi o kadar.. İşte insanlık erdemi ve kültürü ve de aile terbiyesi burada ortaya çıkıyor.

3|0
    0|0
    • benim anlatmak istediğim insanların sırf görüntüye bakarak bu saçma hitap şekillerini yapmaları. adam yaşını göstermese abi demeye bile ihtiyaç duymayan adam, yaşını gösteren aynı yaştaki başka kişiye abi/amca diyor ve çelişkiye giriyor. Bence ataerkil bir toplumda yaşadığımızdan bu durum böyle. Amerikada böyle birşey yok. 7 sinde neysen 70 inde de isminle hitap ediliyor orada.

• yani...
      çok haklısınız ama Türkiyede çok zor ya

• BU kafalar oldukça zaten hiç olmaz..

• Yaş farkları yaşlara bağlı olarak anlam ifade eder ama. Örneğin 50 yaşında bir adam 40 yaşında bir kadın ile evlense sıkıntı olmaz kimse bişe demez, 10 yaş varada ama 30 yaşındaki bir erkek 20 yaşındaki bir kızla evlense yaş farkı çok derler. Burada da aynı sorun var aslında, bazı yaşlarda yaş farkları önemli değilken bazı yaşlarda 1 yaş bile daha yaşlı yapıyor insanı.

1|0
    0|0
    • kesinlikle katılıyorum. çok doğru ve saçmalık işte. insanlar görüntüye göre muamele yaptıkları için sonuç böyle oluyor.

• Aynen her konu gibi senin dediğin bu konuda da aynı sonuca çıkıyor kapılar, bence insanların yargıları sabit ve değişmesi çok zor o nedenle en iyisi, takmamak. Bir de sanal ortam da insanlar zaten kendisi değil ve sanal bir kimlik yaratıyorlar kendilerine ve bir süre sonra ona kendileri bile inanıyor o nedenle de aslında konuşmalarını bu sanal kimlik üzerinden yapıyorlar orada görünen yaşlarını taktıklarını sanmıyorum.

• Anlayan 20'likler bana da anlatsın. Ne demek istiyor bu çocuk?

4|0
    1|0
  • Bu iş kendinde başlıyor bence. Kendine saygısı olan kendisine saygı bekleyen kişi karşı tarafa da saygılı davranır.
    Bilgi paylaşımı yapılırken kaynakça gösterilse daha az tartışma çıkar. Ama al gizliye profili al gizliye yorumu normal şartlarda yapamicaklarını yap.
    Çok yaşadığım bir durum. Çok söylediğim bir söz.
    İnsanın önce kendisine saygısı olması lazım ☺️

1|0
    0|0
  • yani gecen gn benden büyük biriis dayı dedi ya la bana en az 45 vardı tabi sakalllarım baya birikti bugunlerde çketğimiz acılar sonucu erken çöktük böyle oluncada sakalalr bembeyaz %60 beyaz çıkıyor yaşlı görünyoz ama traş olunca normal çözmedim bende yaş mevzunu saygıddanmı takıntıdanmı neydense artık

1|0
    0|0
    • düşün işte sen 35 sin o 45
      sen 20 iken o 30 'du ve sen buradaki ergenler gibi ona amca/dayı diyebilirdin :D

• ben karşıyım ya insanı olgunlaştıran yaşadığı şeylerdir hiç fakirlik çekmeyen yoksulluğu nebilir zengin olmayan fakir zenginliği hayal bile edeemz haline şükrederken yaşına göre havalı olanlar olgun ister olgunlar kendinden kucuklerle takılınca sübyancı derler amcaya baksen derler oysa kız 20 dir ama bu ona süpyancı denmesin engel değildir yani büyümek suçmuş gibi bakarlar

• Evet, öyle bir durum var onlara burda kucak dolusu sevgilerimi sunuyorum. :)
    yaş takıntılı insanlar işte 30 olunca ayna karşısında kremleniyor onlar, o mantıkta olanlar. Genç olmayı yaştan ibaret sanan ahmaklar.
    onları 3000 metre koşusuna davet ediyorum. :D

1|0
    0|0
  • Karşımdaki kişi cahil değilse 10 yaşında da olsa ona olgun biri gibi davranırım... canım ise 50 yaşında da olsa saygılı davranmam...

Bana da yaşıma göre davranılmasını istemem...

1|0
    0|0
  • Yok lan kimseni
    n kimseye saygısı yok herkes birbiren tamam kardeş falan diyor :D Kendince hakaret ediyor 30 yaş çok geliyor insanlara :D

1|0
    0|0
  • bazı ergenler bana amca ya da dayı diyor bazılarıda kardeşim kanka birader ya da ismimle hitap ediyor bazı kızlar cım kelimesinide kullanıyor benim kafam karışıyor yaşlımıyım gençmiyim anlamadım her ikisinede alıştım bazıergen geliyor sanki yaşıtıymışım gibi öyle hitapta bulunuyor kimide sanki 70 yaşındayımda dayı ve amca diyor amca ve dayı dediklerinde kendimi 70 hissediyor sanki öylemişim gibi davranıyorum sonra bakıyorum kimileri yaşıtıymışım gibi hitap ediyor bu seferde 15 ya da 25 yaşlarında hissediyor öyle davranıyorum 50 ya da 70 yaşındaki gibi ergenlere yaklaşsam kimileri niye ihtiyarlar gibi davranış sergiliyorsun daha çok gençsin kimileride utanmıyormusun ergenler gibi konuşup hareket ediyorsun 30 yaşında adamsın ihtiyarlanmışsın diyen valla nasıl hareket edecegimi bilemedim

1|0
    0|0
  • her insanın davranış ve hitap şekli farklı farklı, yani ciddiyetle fikirlerine dayanışma içinde olmayanlar buna pek dikkat etmezler, onun için fikrin kime nasıl ulaştığının hiç bir önemi yok. . yani bu birazda kalıplaşmış kişiliklerden kaynaklı, emin ol burada aynı şeyleri söyleyenler çevresinede aynı yaklaşımda bulunur

1|0
    0|0
  • 22 yaşındaki birinin 30 yaşındaki birine abi demesi oldukça normal.
    Anormal olan 18 yaşında g. tü boklu çocuğun 26 yaşındaki birine kardeş demesi.

1|2
    2|0
  • başlığı okuyunca kahkaha attım resmen :D

site komple 18 olduğu için yaşlarına hürmet ediyolar sanırım :D da 18 yaşında ufaklığın da bana yorum da kanki kanka demesi komik :D

sen hayırdır yani hangi kanka abi :D benle mi bot bağladın :>)

1|0
    0|0
  • napalım gorsunler asıl olan saglık ben saglıklı olduktan sonra varsın desınler canları sagolsun

1|0
    0|0
  • Ah ah, yaramıza tuz bastın. Sırf bu yüzden 29 dan 30 A geçtiğimde sanki 1 değil de 10 yaş yaşlanmış gibi hissettim kendimi. 29'da bana kanka diyen kişi, 30'a girdiğim gün "amcacım saçını mı boyuyorsun, beyaz göremedim de" demeye başladı

1|0
    0|0
  • ya soruyla pek alakalı değil ama geçenlerde apartmandan tam çıkıyodum küçük çocuğun biri de koşa koşa önümden çıktı. tam kapıyı kapatıyodumki bir ses "amca kapıyı kapatma ekmek alıp gelcem"
    ilk defa bu lafı duydum. aynı böyle oldum :D yaşım da daha 26 hani
    https://www.youtube.com/watch?v=TDtW44Nrgyo

2|0
    0|0
    • küçük çocuk ne diycek başka bilader babası yaşındasın sonuçta

• @ijklxl ilk defa duyunca tuhaf oldum valla. ayrıca babası yaşında falan da değildim yahu abartma o kadar :D

• bir kız bana emmi dedi neyleyim 😢iyide hacı yasda olmuş 33 daa nekadar yasarım belli deyil ahirete calışmaya başladım, çoçuklar ne desinki şimdi bana kanki mi desin😄 hööst benlemi cember cevirdin laan ahahah 😂😂😂😂sitedekilerin %85 cember cevirmek nasıldır onu bile bilmez yani anlıycan biz kabullendik yaşlıyız biz 👴

1|0
    0|0
  • Buna benzer bir vine vardı :D
    https://www.youtube.com/watch?v=bh4bwdqN09s

2|1
    0|0
  • B dedeim sebepsizce :(

1|2
    0|0
  • Erkekler Devam
    128

5 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 34

• tek derdimiz bu mu oldu sana 30 yaşındakiler mesaj atsında bir anlarsın amcamı dede mi yoksa genç mi

0|0
    1|0
  • Ya 30 deyince böyle bir büyük gösteriyor sanki benim bile amca diyesim geliyor djsn

1|0
    1|0
    • bekara karı boşamak kolaydır hesabı o yaşlara gelmediğin için sana uçurum varmış gibi geliyor da yıllar hızla geçiyor.

• hayat yoruyordur

1|0
    0|0
  • Ben teyzeyim

2|0
    0|0
  • Simdi 30 ile 18 arasinda baya fark var

1|0
    0|0
    • amerikada herkes ismiyle hitap eder. saygı anlamında abi amca diyosan bunu bu şekilde söylemen gerekmiyor. ataerkil bir toplum yüzünden böyle ülkemizde.

• Beyin error verdi knk

1|0
    0|0
  • Fark yok daha olgun cevaplar gelır genelde 30ustunden ama yasa degıl kısılıge baglı bu durumlar 18-20yı saymıyorm tabı

1|0
    0|0
  • Bencede saçma

1|0
    0|0
  • amcaya amca denir

0|0
    1|0
  • Ben severim +30ları.. Abaza değillerse hoş olabiliyorlar..

1|0
    0|0
  • Onların hayat tecrübeleri kendilerinden fazla olduğu ve bunun farkında oldukları için bir nevi yaşıyla karşısındakini komplekse sokmaya çalışıyorlar..

Cahilliğin daniskası bana kalırsa..

0|1
    0|0
  • Saçma işte yaa

1|0
    0|0
  • O değil 30 yasindakiler burda napiyoo😅📛😃😂

0|0
    1|0
    • sen napıyosan bekar olanlar da aynısını yapıyor. onlar insan ötesi bir varlık değil. sadece senden 10-12 yıl daha erken doğmuşlar.

• 30 yaşımda olsam burda takılmazdim. kendi adıma konuşuyorum.

• Ben yaşa bakmam.
    Kafa yapısına bakarım, bende de 18 yazıyor lâkin 29 yaşında çocuk beyinli gelip benimle tartışmaya çalışıyor.
    Kimseye ne abla ne abi ne de kardeş derim.

1|0
    0|1
  • 20 yasindan buyuk birine kanka demem genelde😂

1|0
    0|0
  • İşte bunlar hep algıda seçicilik

1|1
    0|0
    • benim anlatmak istediğim insanların sırf görüntüye bakarak bu saçma hitap şekillerini yapmaları. adam yaşını göstermese abi demeye bile ihtiyaç duymayan adam, yaşını gösteren aynı yaştaki başka kişiye abi/amca diyor ve çelişkiye giriyor. Bence ataerkil bir toplumda yaşadığımızdan bu durum böyle. Amerikada böyle birşey yok. 7 sinde neysen 70 inde de isminle hitap ediliyor orada.

• Sadece isimle hitap etmek bence saygısızlıktır. Türk kültüründe saygı önemlidir. Abi abla amca teyze dede nine kavramları olmalı. Ama gerektiği kişiye kullanılmalı. Yanlış kişiye yanlış sıfatlar verilmemeli.

• Kişinin karakterine ve dış görünüşüne bağlı bu çoğu 40 yaş bile genç durabiliyor

1|0
    0|0
  • her yerde öyle değil mi zaten :D

1|0
    0|0

• kesinlikle haklısın bu cidden bize ait ve gelenekselleşmiş...

• Ben sevmedigim kisilere derim onu :D

1|0
    0|0
  • A dedim

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    14
Yükleniyor... ;